Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : grožnje po mobitelu

Landsat1
03.06.2008, 08:06
Pozdravljeni!

Kot prvo ne vem, če sem dal temo v pravi sklop.

Zanima me, če je že kdo imel izkušnjo oz. če kdo ve kaj se da storiti v primeru groženj po mobitelu, št je vidna. Če prijavim policiji ali je možno, da ga odkrijejo? Pa ni neka najstniška šala, ker že dolgo nisem več najstnik.

Hvala vsem, ki boste karkoli napisali..
LP

lady_lucifer
03.06.2008, 08:22
prijavi policiji in operaterju.
operater najprej kontaktira tega, ki ti grozi, in ga opozori, ce to ne zaleze, majo drugacne ukrepe (se ne spomnim zdaj tocno kaksne....je ze predolg tega, eno kolegico so nadlegval po telefonu). ce gre pa za resne groznje, pa prijavi tudi policiji. kaj ves, mogoce tega cloveka iscejo tudi za kako drugo kaznivo dejanje...

popka
05.06.2008, 07:22
Kar lahko stori operater je to, da uporabnika opozori, v skrajni sili izklopi iz omrežja. Če gre za resne grožnje, se raje obrni direktno na policijo.

Fritzt
27.06.2008, 15:15
Pomoje da mora biti za prijavo samo eno mesto in to je Policija. Ona potem ve kako je treba ukrepat naprej.

Tommy Kebab
28.06.2008, 11:31
Pozdravljeni!

Kot prvo ne vem, če sem dal temo v pravi sklop.

Zanima me, če je že kdo imel izkušnjo oz. če kdo ve kaj se da storiti v primeru groženj po mobitelu, št je vidna. Če prijavim policiji ali je možno, da ga odkrijejo? Pa ni neka najstniška šala, ker že dolgo nisem več najstnik.

Hvala vsem, ki boste karkoli napisali..
LP

Meni so grozili bila je skrita številka. Šel sem na policijsko postajo prijavil neznano osebo, ki mi je grozila po telefonu. Policaj mi je rekel, da bo že naslednji dan dobil izpiske iz Mobitela. Čez 2 leti sem pa dobil vabilo za pričo na sodišču.

Tommy Kebab
28.06.2008, 11:32
prijavi policiji in operaterju.
operater najprej kontaktira tega, ki ti grozi, in ga opozori, ce to ne zaleze, majo drugacne ukrepe (se ne spomnim zdaj tocno kaksne....je ze predolg tega, eno kolegico so nadlegval po telefonu). ce gre pa za resne groznje, pa prijavi tudi policiji. kaj ves, mogoce tega cloveka iscejo tudi za kako drugo kaznivo dejanje...

Operater ne bo nič naredil. Samo rekli ti bojo prijavite policiji.

lady_lucifer
28.06.2008, 12:32
Operater ne bo nič naredil. Samo rekli ti bojo prijavite policiji.

Ni res. Kot je povedala Popka in kot se je zgodilo moji takratni frendici, operater opozori narocnika in ga tudi izklopi, ce je to potrebno. tako da ne mores rect, da ne naredijo nic!

Tommy Kebab
28.06.2008, 13:24
To se zelo zelo redko zgodi, da bo to operater naredil.

Fritzt
30.06.2008, 23:40
Pomoje to lahko naredi operater samo v sodelovanju s Policijo, dvomim da ima formalno pravno vse pristojnosti za tak ukrep.

bobi
01.07.2008, 06:43
Ob takih primerih operater začasno izklopi nadlegovalca, vendar je vsekakor najbolje da se še obvesti policija!

popka
06.07.2008, 20:37
Pomoje to lahko naredi operater samo v sodelovanju s Policijo, dvomim da ima formalno pravno vse pristojnosti za tak ukrep.

za izklop št. pa res ne rabi potrdila policije...

to itak pride v poštev bolj v primeru motečih klicev, ne pa kakih resnih groženj... pri tistih izklop št. ne pomaga kaj dosti.