Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Egipt

dayana
03.06.2008, 15:32
Živjo!:2thumbs:

V soboto se odpravljava v Sharm el Sheikh, in sicer s Kompasom. Ko sem primerjala izlete med to agencijo in Globtourjem, se mi zdi, da ima Globtour boljše, zato bi šla raje z njimi... Zanima me, kaj priporočate od izletov in če kaj veste, ali komplicirajo pri menjavi agencij pri izletih? Greva pa v hotel Laguna Vista...

Hvala za odgovor, lp vsem skupaj!;)

sinja
04.06.2008, 08:42
Zivjo, jaz sem bila v Sharmu preko Kompasa, prav tako sem se z fantom udelezila vseh izletov preko njih. Ugotovila sem celo, da ima Kompas dolocene izlete cenejse in boljse. Jeep safari je enkraten, sli smo do kanjona in se ustavili v cudoviti oazi, jahali smo kamele, puscavska voznja pa je bila prava pustolovscina. Plavala sva tudi z delfini, kar je bilo nepozabno.......joj takoj bi sla se enkrat tja in ta dva izleta bi 100% ponovila. Vsi izleti so zelo dobro organizirani. Mislim da ti ne bo zal, ce bos sal s Kompasom na izlete.

dayana
04.06.2008, 17:18
Sinja, hvala ti za odgovor! Me veseli, da sem dobila pozitiven odgovor glede teh izletov... Ko se vrnem bom sporočila kako je bilo! Lp!!

pepe
15.06.2008, 20:33
Živjo. Lansko leto sva bila z mojo v Egiptu v Hurgadi hotel la Pacha. Hotel je bil vredu in tudi Egipt je bil čudovit. Če katerega kaj zanima o hotelu ali o Egiptu naj kar vpraša.:2thumbs:

dayana
20.06.2008, 20:56
Midva sva se vrnila iz Sharma in sva zelo zadovoljna, posebno s hotelom (Laguna Vista). Imela sva res veliko sobo s pogledom na morje... Hotel je res nekaj posebnega! V glavnem, vse je bilo ok, vendar glede na to, da sva bila lani v Hurgadi, je tukaj v Sharmu res vse precej skomercializirano, samo turizem... Šla sva v Naami bay ter v Old Sharm in nama je bil slednji veliko bolj všeč (njihove mesnice, pekarne... ;) ) Midva raje doživiva Egipt v takšni luči kakršen je, pa čeprav ni takšne čistoče kot smo je mi vajeni... V glavnem, bolj pristno je, bolje je... No, in ravno zaradi tega nama je bila skoraj bolj všeč Hurgada, kamor se vračava tudi letos za 14 dni v avgustu. Greva pa v hotel Sea Star Beau Rivage in če imate kakšne informacije o tem hotelu, bi jih bila zelo vesela! Katere hotele (AI) v Hurgadi še priporočate? Lani sva bila v samem centru mesta (SeaGull), letos sva pa rekla, da greva kam drugam in bova pač jemala taksi do centra...

Lp, hvala za odgovore!

tpeklar
22.06.2008, 22:54
Glede Sea Star beau Rivage morem rečt, da je kr lep hotel, z zelo prijaznim osebjem.Meni so npr.dali sobo z pogledom na gradbišče, sem šla na recepcijo jih lepo prosila,da bi imela pogled na morje, so se ful potrudli in mi dali ful lepo sobo, res ni kaj,glede na to da so ene ruse kar odpikali ;) Samo lepa beseda lepo mesto najde...Drugače, pa morem rečt, da je hrana okusna,pijače ok...v glavnem soliden hotel, edino ko prideš tja, te zgrabi šok, ker zgleda kot da si sredi enega velikega gradbišča.
Pa še nasvet, ne kopujte v trgovinicah na drugi strani ulice (torej nasproti hotela) ker imajo hudo drage cene...razen vode,ta je nenormalno poceni =)
Taxi: največ 10 funtov eg, več nikakor ne....(to do centra hurgade)

tpeklar
22.06.2008, 22:57
skoraj bi pozabla: Če sta bivala v Sea Gullu sta vrjetno navajena na polno taxijev.V Sea staru ni tako.Nasproti hotela imajo eno tako kolibo, kjer lahko naročiš hotelski taxi, ki je neprimerno bolj drag od standardnih (oranžno modrih) Tako da raje pot pot noge do prvega križišča,da ustavite kak moder taxi =)

esmi
23.06.2008, 09:02
Pozdravljeni,

Najprej se opravičujem vsem ki ste mi pošiljali zasebna sporočila in je dolgo trajalo da odgovorim. Vmes sem namreč zopet postala mamica. :-))

Imam pa eno prošnjo in upam da se najde kdo,ki bi nam lahko pomagal.Ali bi lahko kdo od vas, ki greste v Egipt sabo vzel en kos prtljage ( otroška oblačila). Sploh ni pomembno kam, ker bi mož prišel iskat iz Kaira ali v Hurghado ali v Sharem...

Če bi bil kdo tako prijazen naj se mi javi na ZS.
Hvala in lp vsem.

dayana
24.06.2008, 12:42
Tpeklar hvala za odgovor! Veš kaj me še zanima - sem pozabila zadnjič napisat - kakšna je plaža pri tem hotelu? Ali je voda dolgo časa nizka ali lahko normalno zaplavaš? Kaj pa koralni greben? :tenx:

Esmi, vse čestitke ob rojstvu otroka! :music:
Lp :clapping:

shams
28.06.2008, 09:58
Živjo,

lepo da ti je bila Hurghada všeč.. Ja je res da lahko najdeš skomercializiran in domači del, tako da je za vsakega nekaj. Avgusta prideš...Fajn se vidimo??

Shams

dayana
29.06.2008, 09:40
Ja, 2. avgusta greva! Shams, seveda se lahko vidmo... a greš ti tudi al kaj? Mal sporoč no! Esmi, za uslugo pa ni problem! Lp

gnjavator
01.07.2008, 10:55
Ojla

čez 2 tedna se odpravljam v Hurgado in sicer v hotel caribbean world.

Je že kdo bil tam? Mnenja?

LP

Robert

naja
02.07.2008, 12:55
dayana... fino sta si privoščila... jest vas pa samo berem in sem :sad:...

kaj pa vajino križarjenje? gresta spet raje mal poležavat ;)

Fino se mejta, no...

dayana
03.07.2008, 19:03
Ooo Naja, končno en glas od tebe! Kako si ti kaj? Kam jo pa vidva mahata letos? Midva sva tale Egipt bolj na easy vzela, klima nama res odgovarja, tko da bova začela zgleda sem hodit tako, kot smo včasih na Hrvaško hodili, ;) Letos greva še Kairo pogledat, pa mogoče spet Izzaka srečava :)! Za potovanje po Nilu je pa zdej tko prevroče - pa saj veš, najboljša je kombinacija ogledi in poležavanje, tako kot je bilo lani, a ne?! Ja, tudi po Nilu bova še šla, sej če vsi tisti kamni stojijo že 3000 let, bodo pa še naju počakal ;)! Oglasi se kaj, lp

iamout
08.07.2008, 23:04
Esmi cestitke!!!! Super si! Ce kaj rabis me kontaktiraj, jaz vedno kaksnega prijaznega najdem :)

viktorija
28.07.2008, 15:29
kakšne pa so kaj okvirne cene na tržnicah in podobno tam, in koliko približno vzeti dol, da imaš za teden dni dovolj.. primer...:dontknow:

iamout
28.07.2008, 16:05
Cene na trznicah se razlikujejo glede na to kje kupujtete in kaj kupujete: Cairo, Sharm, Hurgada, Dahab in potem se tudi razlikujejo glede na lokacije znotraj mesta. V Sharmu imajo dobre cene v Old marketu in Dahabu. Ponavadi se cene zbija 30%, vcasih vec, vcasih manj od tistega kar recejo. Najbolje je dati na pol in se potem pogajati. Priporocam, da se pogajate za stvari, ki jih res zelite kupit, ker ko vam da zeljeno ceno, bodo zelo uzaljeni, ce potem ne boste kupili.

Koliko denarja za en teden? Ce greste se na izlete, potem kaksnih 350 do 400 euro, drugace pa je okrog 200 eurov zvrhan dost....

viktorija
29.07.2008, 15:44
se pravi, da se je za nizko ceno treba pogajat, obvezno....

iamout
29.07.2008, 16:13
Obvezno!

raa
11.08.2008, 20:48
Hej !
Ker sem Tunizijo in Djerbo že prepotovala po dolgem in po čez se letos odločam za Eigpt.
Zanima me predvsem kakšne imate izkušnje s hoteli tam,kakšne so tam temperature zadnji teden v septembru. Odločam se med Hurgado in Sharmom.....Kje je bolje ....nisem ne vem kakšen žurer,tako da potrebujem samo malo odklopa od prehitrega tempa doma. Potovala bom verjetno sama......ali to zna biti problem....koliko so tam nadležni domačini ....Pa še nekaj me zanima...Ali obstajajo tudi v Egiptu trgovine s fiksnimi cenami ali se moraš res za vsako malenkost pogajati za ceno........Za enkrat bo dovolj vprašanj,če pa bom še kaj rabila se oglasim ...... pa pa:)

iamout
12.08.2008, 10:44
Odgovore na vsa tvoja vprasanja dobis tudi na www.sharm.mojforum.si

Vseeno pa odgovorim se tukaj. Sharm El Sheikh ima verige zelo znanih in visoko kvalitetnih hotelov kot tudi poceni in manj znane. Pomembno je kaj ti zelis. Vedeti pa moras se, da se lahko znotraj isto vrstnih hotelov, kvaliteta zelo razlikuje. 5 zvezdic hotel ni nujno,da je vedno najboljsi. Imas pa tudi Ritz Carlton, Four Seasons, Hayatt...ki pa se tudi ne morejo primerjat z vsakim 5 zvezdicam hotelu.
Tudi lokacijsko se razlikujejo: dalec od centra, blizu centra (Naama Bay), na plazi ali ne, s koralnimi grebeni ali ne...in se mnogo takih podrobnosti...
Kaksen so temperature zadnji teden v septembru, ti verjetno se vremenarji ne morejo povedat, so pa Septembra nekje okrog 40 stopinj. Se vedno je prijetno vroce, primerno za plavanje in oglede.
Sharm ali Hurgada? Jaz mislim, da je sharm lepsi, bodo pa se drugi povedali svoja mnenja... Potovati sama? Naceloma ni nevrano, ce se ne izpostavljas. Pac ne razlagas nikomur da si sama, ker ce ne, ti bodo vsi zeleli "pomagati" :) Domacini so pa fuuuuuull nadlezni, zato pazi, da se ne zaljubis v kaksenga šarmantnega bazarista :)
95% trgovin nima fiksnih cen, tako kot mini supermakreti in lekarne...

lp

flir
12.08.2008, 12:21
Ja vse je tako kot je povedala iamout, če si bila na Djerbi in v Tuniziji se res nimaš kaj bat, domačini so sicer za naše razmere vsiljivi, vendar neznansko prijazni, hoteli pač kot hoteli odvisno kaj človek pričakuje, sicer pa prideš več ali manj spoznavat deželo in kulturo ter ljudi.:)
Meni osebno (bila 3x v Egiptu) je bolj všeč Sharm, v Hurgadi se ogromno gradi, kolikor pa lahko rečem, da se je Sharm v zadnjih 4 letih izjemno spremenil, tako bolj skomercalizirano je vse skupaj (moderno).
Odločitev je tvoja, predlagam teden dni Sharma in teden dni Hurgade, nikjer ne boš razočarana.:2thumbs:

raa
12.08.2008, 17:38
:)Iamout najlepša hvala,sem si ogledala forum in res je kot praviš,najdeš odgovore na skoraj vsa vprašanja...:) torej Egipt here I come

Lanaya
12.08.2008, 20:51
Pozdravljeni,
jaz pa imam eno vprašanje kar za vse vas ki ste že bili v Egiptu - Sinja predvsem zate: plavanje z delfini :) Kje, kako izgleda, koliko stane, če kdo ve kje vse v Egiptu je to na voljo....
Pa še eno vprašanje - kaj predlagate bolj, konec leta ali začetek pomladi za obisk Egipta?
Hvala vsem ki boste odgovorili!
Lp

iamout
13.08.2008, 16:07
Lanaya, tudi tebi priporocam ogled foruma www.sharm.mojforum.si, kjer bi nasla odgovor na tole vprasanje.

Sicer nisem pristas show-ov z zivalmi v ujetnistvu ampak vseeno. V Sharmu je Dolphinela, 30 min show, ki stane okrog 20euro ali celo manj. In pa imajo moznost za plavanje z delfini, ki pa stane vec kot 100 euro in se je potrebno prijavit vnaprej.
Egipt ima najboljse temperature od Marca do Junija in od Septembra do konec Novembra. Julij in Avgust sta peklensko vroca, December, januar in februar pa so najpreimernejsi za oglede in surfarje....

raa
14.08.2008, 10:06
Zdravo!
Nikjer še nisem zasledila nič o hotelu Caribbean world resort (Soma Bay),zato bi potrebovala oceno koga,ki je tam že bil....tripadvisor ima ocene ki se ful tepejo med seboj namreč eni so bili totalno razočarani,drugi pa full zadovoljni.......komu sedaj verjeti? Me pa zelo vleče tja..... Mi lahko kdo pove kaj več o Soma Bayu?

Hvala....

ik1704ki
18.08.2008, 06:31
Sem bil v Carribean world resort konec julija. Velik hotel - ampak na samem. Sobe so velike, vsebujejo sef, lcd tv itd. Je pa na samem, tako, da izven hotela nimaš nič za početi, razen da greš s shuttle busom do Hurgade (2x dnevno, slabo uro vožnje). Moram reči, da se mi je hotel zelo dopadel, motila me je hrana - njihovih začimb se pač hitro naveličaš. Imajo pa seveda tudi 'evropsko' hrano - pomfri in kebab od 10ih-19ih, pri kosilu in večerji ti sproti pripravljajo špagete in pomfri (potrebno čakati v vrsti)... hotel ima 5 restavracij; v italijanski in barbecue restavraciji si je potrebno prostor rezervirati 1 dan vnaprej (ješ vseeno all-inclusive. Plaža je super ( prostorna, ni problem najti prostega ležalnika). Splošno povedano - hotel zelo priporočam. Če želiš fotke ali več informacij mi sporoči na ZS.

ribica80
19.08.2008, 17:12
oj,

odločam se za križarjenje po nilu in počitnikovanje v hurgadi ali pa samo počitnice v hurgadi v hotelu HOTEL IMPERIAL SHAMS SOMA BAY oz. HOTEL CARIBBEAN WORLD RESORT... grem pa 31.8. preko Palme.... priznam da me bolj vleče na križarjenje čeprav zlo poudarjajo da je obvezna napitnina... kako je zdaj s tem a je na ladji tudi kakšna diskoteka oz je za zabavo poskrbljeno. A gre mogoče še kdo ta termin?

ribica80
20.08.2008, 12:38
no eto pa sem plačala križarjenje po Nilu za 30.8.08 ;-)

naja
27.08.2008, 14:11
Definitivno je križarjenje po Nilu boljše kot same počitnice, tako da tisti, ki to vplačujete, nimate kaj skrbet.

Za htl. CARIBBEAN WORLD RESORT-kolegica je bla... Vse super, pa fajn, samo baje, da je njen tip v morju videl kačo... Ker po enih 200 m mivke v morju, se začne neka trava??

naja
27.08.2008, 14:14
Aja, napitnina... Oni živijo od tega in jim vsak cent nekaj pomeni, tako da meni osebno ni bilo težko kaj pustit. Njihove plače so od 60-100 €, pa pomislite ali vam je res tako težko...Sigurno pa ne pustim napitnine nekomu, ki je aroganten, antipatičen, neprijazen....

dayana
27.08.2008, 15:24
Čao! Naja, mogoče je bila v morju le morena, ki je pač zelo pogosta, ne pa kača... No, ne vem, domnevam pač... ;)

naja
28.08.2008, 11:22
Ojla ti tam... Sta se vidva fino mela letos? Sta kej Izaka vidla? Midva sva na vrat na nos skočila v Tunizijo za male pare =).

Kar se pa kače tiče... Ne, ni bla morena, ker sta jo tud vidla, kačo so pa tud še eni iz hotela vidli, tak da ne vem no... Ampak za une, ki grejo tja-MORENA je bla :d

dayana
30.08.2008, 17:23
Čao! Ja, fajn sva se mela, očitno se bova počasi kar poegipčanila ;) Ja, z Izakom smo se videli, smo šli skupaj snorkljat in je bilo res fino. Sicer sva bila v hotelu Dana Beach. Je res ogromen kompleks, urejen, z lepo plažo. Edina slaba izkušnja letos je bil izlet v Kairo in sicer zaradi vodiča (TA Palma). Kar dosti hodiva okol in veva kako bi moral ta izlet zgledat... Mi smo se pa vozili do Kaira več kot 6 ur in v tem času nam ni povedal čisto nič kar se tiče zgodovine Egipta, nič o državi sami, povedal je pa ene par neumnih vicev :mad: Brez veze! Edino v muzeju nam je pa res naklonil ene slabih 45 minut.:nonono: Glede na to, da je v Egiptu bencin cenejši kot voda, res ne vem komu gre tistih 85 evrov, ki smo jih plačali na osebo... Naja, že lani smo imeli komedije s Palmo, a ne!! Žalostno je to, da so oni pač naši največji ponudniki aranžmajev za Hurgado, zato sva pa šla z njimi. Sva hotela iti z Vardom, pa sem na netu zasledila še večje kritike, tako da nisva reskirala... Pa še to - ne vem kje je logika, da se nam mudi iz egipčanskega muzeja zato, da bomo šli še v parfumerijo in se tam na koncu zamudimo skoraj toliko kot v muzeju! Ne vem no, saj je vse lepo in prav, ampak to bi res moralo biti mimogrede, ne pa da skoraj diplomiramo iz tistih parfumov... Sicer pa take parfume prodajajo vsepovsod, tako da kdor hoče, gre lahko sam pogledat. Mah ne vem no, v glavnem, razočarana sva bila. Sicer je pa Kairo res zanimivo mesto, piramide res veličastne, muzej pa res bogat... Mogoče se še enkrat vrneva, ker naju Egipt res privlači. Naslednje leto bova šla pa res zelo verjetno v maju na križarjenje v kombinaciji s Hurgado, ker smo z Izakom že dogovorjeni. Ostal nama je še Abu Simbel!
Lp tebi Naja in vsem ostalim!

zabaskace
31.08.2008, 09:24
Hm.. S tamalo potujema v Soma Bay danes teden :d v Caribbean world resort hotel in upama da bo super a ne :d

zabaskace
31.08.2008, 09:46
Sem bil v Carribean world resort konec julija. Velik hotel - ampak na samem. Sobe so velike, vsebujejo sef, lcd tv itd. Je pa na samem, tako, da izven hotela nimaš nič za početi, razen da greš s shuttle busom do Hurgade (2x dnevno, slabo uro vožnje). Moram reči, da se mi je hotel zelo dopadel, motila me je hrana - njihovih začimb se pač hitro naveličaš. Imajo pa seveda tudi 'evropsko' hrano - pomfri in kebab od 10ih-19ih, pri kosilu in večerji ti sproti pripravljajo špagete in pomfri (potrebno čakati v vrsti)... hotel ima 5 restavracij; v italijanski in barbecue restavraciji si je potrebno prostor rezervirati 1 dan vnaprej (ješ vseeno all-inclusive. Plaža je super ( prostorna, ni problem najti prostega ležalnika). Splošno povedano - hotel zelo priporočam. Če želiš fotke ali več informacij mi sporoči na ZS.

Hm.. In za koliko te to oberejo? menda je za plačat :d Hvala za odgovor! ;)

ik1704ki
04.09.2008, 06:42
Sam se nisem vozil z njim, tako, da ti tudi točne cene ne morem povedati :dontknow:

naja
05.09.2008, 06:42
Čao! Ja, fajn sva se mela, očitno se bova počasi kar poegipčanila ;) Ja, z Izakom smo se videli, smo šli skupaj snorkljat in je bilo res fino. Sicer sva bila v hotelu Dana Beach. Je res ogromen kompleks, urejen, z lepo plažo. Edina slaba izkušnja letos je bil izlet v Kairo in sicer zaradi vodiča (TA Palma). Kar dosti hodiva okol in veva kako bi moral ta izlet zgledat... Mi smo se pa vozili do Kaira več kot 6 ur in v tem času nam ni povedal čisto nič kar se tiče zgodovine Egipta, nič o državi sami, povedal je pa ene par neumnih vicev :mad: Brez veze! Edino v muzeju nam je pa res naklonil ene slabih 45 minut.:nonono: Glede na to, da je v Egiptu bencin cenejši kot voda, res ne vem komu gre tistih 85 evrov, ki smo jih plačali na osebo... Naja, že lani smo imeli komedije s Palmo, a ne!! Žalostno je to, da so oni pač naši največji ponudniki aranžmajev za Hurgado, zato sva pa šla z njimi. Sva hotela iti z Vardom, pa sem na netu zasledila še večje kritike, tako da nisva reskirala... Pa še to - ne vem kje je logika, da se nam mudi iz egipčanskega muzeja zato, da bomo šli še v parfumerijo in se tam na koncu zamudimo skoraj toliko kot v muzeju! Ne vem no, saj je vse lepo in prav, ampak to bi res moralo biti mimogrede, ne pa da skoraj diplomiramo iz tistih parfumov... Sicer pa take parfume prodajajo vsepovsod, tako da kdor hoče, gre lahko sam pogledat. Mah ne vem no, v glavnem, razočarana sva bila. Sicer je pa Kairo res zanimivo mesto, piramide res veličastne, muzej pa res bogat... Mogoče se še enkrat vrneva, ker naju Egipt res privlači. Naslednje leto bova šla pa res zelo verjetno v maju na križarjenje v kombinaciji s Hurgado, ker smo z Izakom že dogovorjeni. Ostal nama je še Abu Simbel!
Lp tebi Naja in vsem ostalim!

Ja, super no, da je blo fino, pa da sta Izaka vidla (po pravici sem kr mal dvomla, da bo ta tip še vedno tam). Kar se pa Palme tiče in tega... Ja, lani res nismo bili na isti valovni zaradi sob, kar se pa tiče izleta v Kairo, pa moram Bojano in habibija pohvalit, ker smo v štartu nekaj slišali, pa pred vstopom v Kairo, pri piramidah je bil kar dolg predavanje, pri Sfingi še daljši (to vem, ker mi je zarad vročine mal slab ratal, pa se mi je zdel, da ni konca), v muzeju tudi, pa tud na koncu smo si ga ogledal, tako da ni bilo pretiranega hitenja. A ta, ki je šel z vami, je bil Miha? Ker recimo ena gospa (ki je precej zahtevna kot gost) pa ga je zelo pohvalila kar se tiče rihtanja sob in zadev, ki morda Bojani niso šle najbolje. Veš 100 ljudi, 100 čudi... Vedno bo nekdo nekaj našel, enemu bo Bojana všeč, drugemu Miha... Tko to je...

p.s. Pokličta za kako kavo (pred hokejem recimo, k se zej začne) ;)

dayana
05.09.2008, 14:48
Ja, tudi Miha je bil vodič, ampak na žalost na poti v Kairo ni bil v našem avtobusu! Vem pa, da je zelo dober, ker se je to videlo že na uvodnem sestanku, ki je trajal skoraj 2 uri in nam je res podal izčrpne informacije! V Kairu smo pa imeli Sašota:( - Palma je namreč imela 2 avtobusa za tja... No ja, pač nimava sreče s tem... Sva se pa pri Sfingi kar Mihu pridružila malo pa je bilo! ;)

Oglasita se kaj no, pa se dobimo! Aja, na hokej bova pa hodila ja, to pa itak!!
Lp vsem skupaj!

micica
19.09.2008, 12:38
po pravici povem, da mi je ta arabski svet malo preveč zlagan, ker se mi zdi da te hočejo na vsakem koraku nategnt in zares nesmeš nikomur zaupat, pomoje bi še lastno mamo prodal če bi jo lahko .:)

dayana
20.09.2008, 12:01
Jah, Micica, to pač tako vzameš, če greš tja... To je v njihovi naravi! Mene osebno to ne moti, greš pač mimo, kot da nobenega ne vidiš in to je to. Nekaterim gre pa to na živce, vem. Tja se vračamo zato, da jih še bolj spoznavamo in odkrivamo lepote arabskega sveta, ne pa da jih spreminjamo. Če temu ni tako, je bolje, da se pač odločiš za bolj ''evropsko'' destinacijo!

Lp

iamout
20.09.2008, 16:56
Predvsem morate razumeti, da nekateri zasluzijo po 50 euro in so za njih turisti, kot da bi Bog angele poslal iz neba... Probajo pac na vsak nacin dobiti denar za prezivetje...

jestinuc
19.01.2009, 21:24
Mene pa zanima kako je glede starosti (koliko moraš biti star, da potuješ naprimer z agencijo kompas v Egipt)?

Aldebaran
20.01.2009, 10:52
v lastni režiji 18 let, se pravi polnoleten. V spremstvu odraslih (učitelji, trenerji, karkoliže) pa lahko tudi mlajši, vendar s pisnim potrdilom staršev, da lahko potuješ v določeni skupini.

SAVINJA
13.05.2009, 13:29
kaj svetujete za 4 člansko družino
2 odrasla+2 otroka 5let
pa da ne bomo bankrotiral
kater hotel?

iamout
13.05.2009, 16:08
Fajn je pregledat kaj j v akciji in kaj bi bilo cenovno za vas primerno, potem pa vam lahko dam kakšen nasvet. Odvisno je tudi od lokacije...če želite biti v centru bo sicer malo dražje, boste pa prišparali na taxijih,...

www.sharm.mojforum.si

SAVINJA
13.05.2009, 17:27
bom drugače definiral vprašanje
kateri hotel je najbolj za otroke v sharmu pa da se dogaja v sklopu hotela
nam ni tolko do športnega dogajanja pa do neskončnih ogledov
vsaj ene 2-3 hotele da lahko pol mal primerjamo

iamout
13.05.2009, 20:07
Jaz vedno priporočam hotel s 5 zvezdicami, ker so standardi lahko malce drugačni kot v evropi, po drugi strani pa ima Sharm ene najprestižnejših hotelov, ki se težko kosajo s temi v Sloveniji...za otroke bi bilo verjetno morje brez koralnih grebenov, da se ne porežejo...najprej mi pade na pamet Iberotel Palace, Noria, Ghazala Beach, Maritim Naama Bay, Iberotel Lido, Tropitel Naama bay...

SAMA
21.06.2009, 08:44
Lep pozdrav vsem skupaj!
Ker čakam na sharm mojforum na aktivacijo sem se odločila, da se javim na tem forumu. Letos odhajamo v Egipt tretjič, vendar v Sharm prvič. Odhod imamo 18.07., hotel Hauza beach. Ali morda kdo potuje isti termin? Zanima me, ob kateri uri so poleti v Sharm in kdaj nazaj?

Savinja ali ste že izbrali hotel?

tomaz2a
06.01.2010, 07:21
Ojla,

Malo me zanima, če je že kdo bil v HOTEL-u CARIBBEAN WORLD RESORT (Soma Bay), kakšni so kaj vtisi in izkušnje?

:) :) :) Tomaž

bučka29
06.01.2010, 09:23
QUOTE=tomaz2a;1438552]Ojla,

Malo me zanima, če je že kdo bil v HOTEL-u CARIBBEAN WORLD RESORT (Soma Bay), kakšni so kaj vtisi in izkušnje?

:) :) :) Tomaž[/QUOTE]

evo mene tud tale hotel zanima...sicer mam še druge nagledane,take da bo primerno za otroke, da ma vodni park itd. Pri temu hotelu me edino to moti ker je tolk ven iz hurgade in je bl osamljen primerek...drugače mi je pa všeč, ker ima TA Palma tam svoj klub za otroke...evo ti dodajam link kjer je dost informacij

klikni (http://www.sharm.mojforum.si/sharm-about367-0-asc-15.html)

tomaz2a
06.01.2010, 13:00
Ojla Bučka29,

Hvala za link, ki si ga posredovala. Očitno gledava isto stvar pri TA Palma in mi se bomo verjetno kar odločili, da bomo šli od 3.7. do 17.7., zaradi kluba, zaradi izkušenj drugih in zato, da po treh zaporadnih letih na Djerbi zamenjamo lokacijo ha,ha,ha
:):):) Tomaž

tynchy
16.01.2010, 18:21
Rezervacija narejena. Po štirih dopustih na Djerbi moramo malo zamenjati lokacijo. :d ... Gremo v Aqua blue v Sharm. Po opisih sodeč je hotel kar v redu. Če je kdo že bil .... prosim za mnenje.

dayana
04.02.2010, 18:43
Živjo! Midva sva bila lani v tem hotelu (Caribbean world resort) in nama je bilo zelo zelo všeč! Hotel je sicer na samem, vendar midva nisva pogrešala prav ničesar! Sicer imaš organiziran večerni obisk Hurgade vsako nedeljo zvečer (tako je bilo lani), ki je brezplačen, preko TA, če greš s Palmo. Hotel je zelo urejen, osebje itak zelo prijazno, plaža je super, ker greš normalno lahko v vodo in ni koralnega grebena. Velik plus je pa to, da je animacija tudi v slovenskem jeziku, ker ima Palma svoj klub v tem hotelu... V glavnem - hotel, ni da ni... Če greš prvič, se mogoče lahko zgodi, da pogrešaš vrvež Sheratona, vendar midva sva šla namenoma malo bolj ven iz Hurgade, ker je bil to najin četrti obisk Egipta... No, upam, da so informacije vsaj malo v pomoč... :)

Lp ;)

aal
07.02.2010, 22:30
zanima me če je bil kdo že v hotelu (jaz mirabel park),prosim za izkušnje itd...

aal
10.02.2010, 19:26
ni nobenega odgovora

Aldebaran
10.02.2010, 19:41
trip advisor, vitrtual tourist, lonely planet, in še kej podobnega v google vtipkat in mal pobrskat ...

bučka29
12.02.2010, 09:46
zanima me če je bil kdo že v hotelu (jaz mirabel park),prosim za izkušnje itd...

sem že malo višje dala link tomažu pa si mal poglej ane...je napisanga dost o vsakmu hotelu in izkušnje

tomaz2a
15.02.2010, 08:28
Živjo! Midva sva bila lani v tem hotelu (Caribbean world resort) in nama je bilo zelo zelo všeč! Hotel je sicer na samem, vendar midva nisva pogrešala prav ničesar! Sicer imaš organiziran večerni obisk Hurgade vsako nedeljo zvečer (tako je bilo lani), ki je brezplačen, preko TA, če greš s Palmo. Hotel je zelo urejen, osebje itak zelo prijazno, plaža je super, ker greš normalno lahko v vodo in ni koralnega grebena. Velik plus je pa to, da je animacija tudi v slovenskem jeziku, ker ima Palma svoj klub v tem hotelu... V glavnem - hotel, ni da ni... Če greš prvič, se mogoče lahko zgodi, da pogrešaš vrvež Sheratona, vendar midva sva šla namenoma malo bolj ven iz Hurgade, ker je bil to najin četrti obisk Egipta... No, upam, da so informacije vsaj malo v pomoč... :)

Lp ;)

Hvala, Dayana za te res koristne informacije. Bi mi mogoče lahko še napisala kako je s fakultativnimi izleti, pred vsem me zanima cena in kvaliteta.
Še enkrat hvala za koristne informacije.

:):):) Tomaž

Maja25
16.02.2010, 13:41
Midva s fantom sva teden dni nazaj tudi rezervirala počitnice v hotelu Caribbean world resort in sicer preko turistične agencije Palme. Odločla sva se od 18.9. za en teden. Fajn je ker sva imela še 120 eur popusta na zgodnje prijave, ki so do 28.2.

Glede na to, da sm osebno bolj zahteven tip človeka, oz. se težko odločam, mi je neka gospa, ki je bila že velikokrat v egiptu in dela v turistični agenicij povedala, da sem odlično zbrala in da ne bom falila. Nama je to tudi všeč, da ne bova nekje v središču mesta, pa gledala sem na to da so dovolj veliki bazeni, glede all inclusive nisva toliko gledala, če je je, če ni ni.:):)

Drugače si želiva iti na izlet v Kairo, vendar mi je ta gospa rekla, da se bolj splača, če se kdaj odločva za križarjenje po Nilu in da bova imela več od tega. Ker je baje vožnja s Hurgade dolga okol 8 ur samo v eno smer, poleg tega ceste niso najboljše. Enostavnio rečeno pravijo, da od samega enodnevnega izleta v Kario nimaš nič. Pravijo da je zelo naporno.

dayana
23.02.2010, 17:35
Živjo!
Kar se tiče fakultativnih izletov... Midva sva bila povsod in vsekakor se bolj splača iti v Luxor kot pa v Kairo (kar seveda ne pomeni, da Kairo ni ok!!) Prednost hotela Caribbean world resort je, da če greš v Luxor, si že eno uro bližje, kot če bi štartal iz Hurgade! Nasprotno velja, če greš v Kairo... Ja, Kairo je res naporen, midva sva šla pred dvema letoma, izlet traja dobesedno 24 ur. Žal nisva imela sreče z vodičem, ker se mu je že kar videlo, da mu je dobesedno odveč preveč govoriti...:( Luxor nama je bil pa res všeč, bi šla takoj še enkrat... Na živce mi gredo samo tiste parfumerije, k se jih gre gledat, ker se mi zdi izguba časa... No, to sta dva izleta, k jih je po moje fajn vzeti preko lastne agencije, vse ostale izlete pa vsekakor vzameš pri lokalnih agencijah! Aja... kvaliteta izletov... ja, vse je odvisno od vodiča - lahko imaš zelo kvaliteten izlet al pa tut ne... :)

Lp ;)

puty
07.03.2010, 11:24
Z ženo odhajava 12 junija v hotel Hilton Sharm Waterfalls Resort z agencijo Palma.Sem še novinec na forumu in nisem zasledil na nobenih slovenskih informacij na forumu o tem hotelu .Bi pa prosil ,da mi kdo napiše svoje izkušnje.
Zanima me tudi kako je z internetno povezavo .Kakšne so možnosti in cene..
pozdrav Stane

PowRider
07.03.2010, 12:54
Z ženo odhajava 12 junija v hotel Hilton Sharm Waterfalls Resort z agencijo Palma.Sem še novinec na forumu in nisem zasledil na nobenih slovenskih informacij na forumu o tem hotelu .Bi pa prosil ,da mi kdo napiše svoje izkušnje.
Zanima me tudi kako je z internetno povezavo .Kakšne so možnosti in cene..
pozdrav Stane

Kakovost vajinega bivanja bo močno odvisna od deleža ruskih turistov v tistem času. Manj bo Rusov boljše se bosta imela in manj napeti bodo tudi hotelski delavci.

No, takšne so moje izkušnje, vendar v drugem hotelu. Je pa res, da se nekako nimam želje vračati v Egipt...

puty
09.03.2010, 14:32
PowRider ,hvala za odgovor.Mogoče ,pa še kdo pozna hotel Tropicana grand azure resort,
ta hotel pa je najina druga opcija.Zanima me tudi kako je internetno povezavo ,kaj se plača ,če imaš seboj notesnik.
hvala Stane

zupales
11.04.2010, 15:12
Zanima me, ali je možno obiskati ABU SIMBEL namesto z agencijo s katero potuješ (križarjenje po Nilu) z lokalnimi vodiči. Je priporočljivo, se vrneš pravočasno na ladjo? Cene naj bi bile precej (več 10 EUR) ugodnejše... Prosim za vaše mnenje, če ima kdo izkušnje iz "prve roke"!
Hvala.

mikkeni
15.06.2010, 05:43
iščem obutev za koralčke... ker ne bom v plavutkah... kaj priporočate, sem pa danes v LJ in bi si šel kar kupit v kak shop?

tomaz2a
17.06.2010, 08:27
Ojla Mikkeni,
Kar se tiče obutve za koralčke sem bil jaz obveščen, da je to najbolje če kupiš dol, baje je tudi ceneje (zaradi prtljage). Kam pa greš in kdaj???? :):):)

esmi
19.06.2010, 11:52
Kdor gre v Sharm ali Hurghado bo največ informacij dobil na tem linku.

http://sharm.mojforum.si/sharm.html

In tisti ki jih zanima Kairo lahko dobi informacije na spodnjem linku.

http://bata.blog.siol.net/

lp Esmi

potovalka
29.06.2010, 19:00
iščem obutev za koralčke... ker ne bom v plavutkah... kaj priporočate, sem pa danes v LJ in bi si šel kar kupit v kak shop?

Po koralah SE NE SME hodit. Saj to je pa vedar jasno. Tako jih uničiš in traja več let za njihovo obnovo. To so ja vendarle žive zadeve in ne neke skalnate plaže na Hrvaškem.

Kupi si napihljivo blazino in masko če nisi dober plavalec in ne da vsakih par sekund hodiš po koralah.

Za dostop v morje pa ne potrebuješ neke strašne obutve, razen če si res zelo občutljiv.

potovalka
29.06.2010, 19:11
Živjo!
Kar se tiče fakultativnih izletov... Midva sva bila povsod in vsekakor se bolj splača iti v Luxor kot pa v Kairo (kar seveda ne pomeni, da Kairo ni ok!!) Prednost hotela Caribbean world resort je, da če greš v Luxor, si že eno uro bližje, kot če bi štartal iz Hurgade! Nasprotno velja, če greš v Kairo... Ja, Kairo je res naporen, midva sva šla pred dvema letoma, izlet traja dobesedno 24 ur. Žal nisva imela sreče z vodičem, ker se mu je že kar videlo, da mu je dobesedno odveč preveč govoriti...:( Luxor nama je bil pa res všeč, bi šla takoj še enkrat... Na živce mi gredo samo tiste parfumerije, k se jih gre gledat, ker se mi zdi izguba časa... No, to sta dva izleta, k jih je po moje fajn vzeti preko lastne agencije, vse ostale izlete pa vsekakor vzameš pri lokalnih agencijah! Aja... kvaliteta izletov... ja, vse je odvisno od vodiča - lahko imaš zelo kvaliteten izlet al pa tut ne... :)

Lp ;)

Meni se pa ravno parfumerije zdijo super. Nakupim kvalitetnih parfumov po smešni ceni. Pa krasne stekleničke, ki jih podarim prijateljicam za rojstni dan.

frik
04.07.2010, 13:15
Grem prvic v Egipt- Sharm El Sheikh in me zanima, kaksne so temperature v zacetku septembra in ali ima kdo izkusnje s hotelom Jaz Mirabel Beach Resort, ki lezi v Nabq bayu?
Plaza ima lep koralni greben, je to dobro oz. kako je s kopanjem, moras zelo paziti pri vhodu v vodo? Verjetno prav pride napihljiva blazina za v vodo:)? Kako pa kaj izleti, kam se res splaca in je kaj za videti? Je izlet v Kairo in piramide dolg in naporen, koliko je voznje v eno smer?
Koliko pa kaj stanejo taksiji?
Pa se zelo pomembno, ali tocijo tudi pivo v hotelskih barih na plazi, all inclusive varianta seveda, da ni slucajno kot v Tuniziji, kjer si pivo dobil samo pri bazenu in v hotelu, na plazi pa le vodo in sok::((. Zaradi njihove vere in alkohol. Kako je s tem v Sharmu?
Ceprav zdravniki odsvetujejo alkohol na vrocini, pa si ne morem kaj, enostavno ga ni cez hladen pir na plazi!!!
A imajo dobro pivo Egipcani, v Turciji je bil odlicen Efes pilsen, mmmm.
No ja, hvala za odgovore pa lep pozdrav!

amaze646
13.07.2010, 10:52
Mene pa zanima ali ima kdo izkusnje z back packing varjanto po Egiptu? 3 prijatelji razmisljamo da bi sli back packing varjanto. Kako je kaj z prenocisci? Koliko so kaj cene? Bi z okoli 700 € budgeta se dalo?

liverpool_9
26.12.2010, 14:29
pozdravljeni.
je bil marca kdo v sharm el sheikhu?
zanima me predvsem temperatura zraka ter vode.
koliko stanejo izleti ...
katere izlete priporočate,vsaka info dobrodošla.

sojus
05.07.2011, 22:53
Je varno iti sedaj sploh dol? Glede na cene..?

Ice-Girl
17.07.2011, 19:52
Je varno iti sedaj sploh dol? Glede na cene..?

Sem se pred dvemi tedni vrnila iz Sharma... je popolnoma varno!

hačepsut
21.08.2011, 14:19
Tudi jaz imam eno vprašanje.
V času jesenskih počitnic grem na potovanje po Egiptu (+ križarjenje po Nilu) in me zanima, kakšno obutev mi priporočate.

potovalka
15.09.2011, 19:55
Jaz sem imela sandale. Tipo Teva.

Sploh pa ne hodiš veliko. Še največ po Kairskem muzeju in okoli piramid in pa v dolini kraljev ter seveda "tvoj" tempelj Hačepsut.

Za oblečt sem imela zračna malo daljša krila in če boš jahala kamelo kakšne čezkolenske hlače ki jih potem zapakiraj v najlon vrečko, ker kamele smrdijo ko p...

Tekom potovanja si kupi galabeo, ker bote imeli kao egiptovski večer. Pa kake japonke lahko nabaviš kar v ladijski trgovini.

S katero agencijo pa greš?

egipt
28.09.2011, 21:59
ker sem prvič na forumu ,upam da ne bom zamolčila,prosim nekoga ki je bil v zadnjem času v egiptu da mi pomaga pri odločitvi o izbiria kraja.Rad bi si ogledala karnak, dolino kraljev... po možnosti z letalom ter obiskala vrh sinaja .Kakšne so cene?Odločitev o potovanju bo padla v teh dneh.Prosim za hitre info. Pozdravo

hačepsut
01.10.2011, 16:32
potovalka, hvala za odgovor. Grem pa z agencijo Relax.

Kowcamoz
04.01.2012, 12:44
Živjo,

Ravno sva se z ženo vrnila iz Egipta od koder mi je ostalo še malo več kot 800 Egiptovskih funtov (okoli 120€), ki pa jih v Sloveniji ne morem menjati. Če kdo v kratkem potuje tja in potrebuje gotovino naj me prosem PM.

lep pozdrav:)

jerni
11.01.2012, 16:40
Zanima me če je že kdo bil v tem hotelu in če mi lahko kaj povete o njem?

liverpool_9
12.01.2012, 09:09
Bili so znaci in so povedali, da je hotel dokaj vredu (ne pričakuj 5*), hrana pa je slaba.
Priporočam hotel Stella Makadi. Poglejte na kake int.strani, ki ocenjujejo hotele...
Za Sharm El Sheikh pa priporočam po lastnih izkušnjah hotel The Grand Hotel Sharem El Sheikh.

liverpool_9
28.03.2012, 07:02
Ima kdo izkušnje z relacijo Lj-Munchen (letališče) z vlakom? Oziroma z prevozom do tja ? Namreč 7.4. imam let v Egipt.
Hvala za kakršno koli info.

Aldebaran
28.03.2012, 10:16
vlak (http://www.slo-zeleznice.si/sl/potniki/tujina)iz Ljubljane do Münchna je 80 evrov. Druga možnost je pa GoOpti. Lahko izbereš enosmerno ali pa povratno opcijo... Imam pa občutek da bo vlak bistveno cenejši...

kdanica
01.04.2012, 18:21
Letos 27.7.2012 sem odpravljamo v Hurgado, TIA HEIGHTS MAKADI BAY 5*, preko agencije Relax. Če ima kdo kakršne koli informacije, naj jih napiše, dobre in slabe izkušnje.

liverpool_9
02.04.2012, 08:56
Za oceno hotela si lahko prebereš tu: (hotel je bolj tako tako)
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297550-d302607-Reviews-Tia_Heights_Makadi-Makadi_Bay_Red_Sea_and_Sinai.html

nevem zakaj še vedno potujete z Slo agencijami? Verjetno te je za teden dni koštalo cca 500-700€ iz Ljubljane?

teja91
12.08.2012, 20:17
Živjo, konec avgusta bi šla v Egipt in sicer: Križarjenje po Nilu, Hurghada in Kairo. Natančneje: http://www.relax.si/potovanje/56/krizarjenje_po_nilu_hurgada_in_kairo
Zanima me, kako so urejene te križarke (predvsem me to zanima za sobe)? Ter kakšne so cene pijač na ladji (glede na to, da ima ta agencija napisano, da je v ceno vključen polni penzion, to pomeni zajtrk, kosilo in večerja, vendar ne vem ali k temu sodijo tudi pijače)? Zelo bi bila hvaležna za vsakršno informacijo!

veracoche
20.11.2012, 13:08
Če morda niste videli -
nagradna igra Egipt na siol.net (http://www.siol.net/scena/nagradne_igre/2012/11/osvojite_potovanje_v_egipt_za_2_osebi_ali_druge_bo gate_nagrade.aspx)

fritz221067
12.04.2013, 21:43
Katero agencijo mi priporočate za aranžma v Egiptu.Hoteli pri oasistours so za približno 20 % do 30% cenejši od relaxa pa ne ve v čem je takšna razlika za enako ponudbo.

fritz221067
12.04.2013, 21:43
Ali je kdo že bil v teh dveh hotelih. Sam se odločam med njima. Movenpick Resort Hurgada je ob glavni aveniji v mestu hurgada in je malo cenejši. PREMIER LE REVE HOTEL & SPA pa je v zalivu Sahl Hasheesh in je dražji. Če je kdo že bil v katerem od teh dveh hotelov bi prosil za informacije

liverpool_9
15.04.2013, 21:02
Pozdravljeni.
Osebno mislim, da je premier le reve hotel veliko boljši, zanj sem se odločil tudi sam...in tja grem junija. hotel je po nekaterih lestvicah med 3. najboljšimi na rdečem morju. Movenpick hurghada pa sicer ni slab hotel ampak mislim, da se hotela po kakovosti močno razlikujeta.
glede agencije pa vam svetujem, da izberete odklop ali last minute.si z oasistoursom nimam izkušenj. ponavadi pa morate pri teh agencijah potovati iz bližnih letališč, kar pa se vam še vedno mnogo bolj izplača, kot pa če greste iz lj kjer imajo oderuške cene. ponavadi jaz letujem 14 dni v egiptu za ceno, ki bi jo prek slovenske agencije plačal za en teden v istem hotelu. najbolj oderuška agencija pa se mi po cenah sodeč zdi palma.
Bil sem v egiptu že večkrat zato, če vas karkoli zanima vam bom z veseljem pomagal.

fritz221067
18.04.2013, 22:04
Hvala za informacijo, bi pa še potreboval kakšen nasvet.Le reve sem odstranil iz seznama ker sem dobil informacijo da na večerje ne moreš v kratkih hlačah in natikačah in da so obvezne dolge hlače in primerna obutev. Sedaj se odločam med STEIGENBERGER AL DAU BEACH 5* in Movepickom, bolj se nagibam k prvemu, ki ga pri Oasisu dobiš veliko bolj ugodno kot pri Relaxu. Me pa zanima če slučajno veš kakšna je ta glavna promenada ki poteka mimo teh hotelov. Ali je na tej promenadi zvečer kaj življenja in če se kaj na njej dogaja. Povej mi še kakšno je morje pred hoteloma. Ali je koralni greben ali peščena plaza, ker se na Google earth malo tega vidi.

Hvala

tajci03
08.08.2013, 14:06
lEP POZDRAV!

Jaz pa z družino odhajam v Hurgado in nisem zasledila nič o hotelu Titanic Aqua beach&spa. Na nekaterih forumih ga ful hvalijo na nekaterih pa pravijo, da je plaža in hrana zanič. Kakšen nasvet tudi glede izletov? V puščavo sem zasledila 2 in sicer enega s 4kolesniki in enega z jeepi. Nekdo pa je napisal, da je to vse združeno v enem izletu? Se je kdo vrnil pred kratkim in ve ali je možen izlet v LUXOR? Vsak info bo dobrodošla, prosim. Aja, kar se hrane tiče, sem zasledila, da so kao majhne porcije, če hočeš pizzo ali hamburger ali pomfri? Je to res?