Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : raam 2008

monster
13.06.2008, 17:13
jure spet raztura :approve:

http://stats.raceacrossamerica.org/2008/reports/overview.html

http://www.raceacrossamerica.org/subwebraam/default.php?N_webcat_id=1

tom777
13.06.2008, 21:25
ta model je psiho...

monster
14.06.2008, 16:18
uspešen psiho :)

go Jure go!

monster
15.06.2008, 17:59
razlika ...

1 141 - Jure Robic 39 2355.3 659.2 14.57
2 129 - David Haase 36 2153.2 861.2 13.28

za priimkom število časovnih postaj, potem prevožene milje, milj do konca in povprečna hitrost (milje/h)

kinsley
15.06.2008, 18:33
samo,tale raam je baje narejen z levo roko,kar se organizatorjev tiče...je v nekem intervjuju lani izjavil sam robič

monster
16.06.2008, 16:56
z Juretove www strani ...skopirano poročilo dr. odprave ...

Zdravniško poročilo drugič

Athens OH, 16.6.2008 ob 01.30 EDT

Pa nadaljujmo z obljubljenim iz prejsnjega prispevka.......

kot sem ze omenil, sem med samo dirko redno spremljal Juretovo hidracijo (vnos tekočine) in nutricijo (vnos hranil), kar mi je vzelo večino časa med samo dirko. Pri tem mi je s svojimi nasveti in izkušnjami kot športni trener pomagal Uroš Velepec (strokovni vodja odprave RAAM 2008), zaradi mojih drugih obveznosti pa je bil pogosto moja desna roka pri hranjenju Jureta Jošt Zevnik (mehanik), ki je kljub svoji mladosti v vseh pogledih pokazal svojo zrelost pri tako resnem projektu kot je udelezba na RAAM-u.

Jure je treniral, ostali člani ekipe vključno z menoj pa smo se vsak po svoje pripravljali na tekmo, odvisno od dodeljene vloge. Moja vloga je bila že vnaprej strogo začrtana, saj sem vedel, da bom moral kot zdravnik Jureta ves čas dirke budno spremljati iz spremljevalnega vozila.

Kljub izkušnjam iz preteklih let pa je vsaka taka dirka zgodba o ekstremnem športu brez garancije za dosego zaželjenega cilja. Na 5000 km dolgi dirki se lahko pojavijo težave, ki upočasnijo tekmovalni ritem ali zahtevajo celo odstop kolesarja na vsakem

kilometru od štarta do cilja.

Če izvzamemo nezgodo kot naključni dajavnik za odstop kolesarja iz dirke (Gulewitz po okrevanju zaradi dehidracije na letošnjem RAAMu), je tu vrsta zdravstvenih težav, zaradi katerih so morali kolesarji s kolesa predčasno sesti v spremljevalno vozilo ali poiskati strokovno zdravniško pomoč v bolnišnici: neznosne bolečine zaradi obrabe skeletnomišičnega aparata, pjučnica ali pljučni edem (Jure na RAAMu 2006), večje odrgnine oz. razjede zadnje plati s posledično nezmožnostjo sedenja na kolesu ali s posledično zastrupitvijo krvi z bakterijami, nepremostljive psihične težave, motnje zavesti ob dehidraciji ali izpostavljenosti žgočemu soncu (sončarica), neobvladljive prebavne motnje (kronična driska),...

Prav zaradi zgoraj omenjenega je dobra priprava in ustrezno sodelovanje kolesarja s strokovno usposobljeno ekipo tako bistvenega pomena za končni uspeh. Tudi letos smo se vsakodnevno ukvarjali z Juretovimi zdravstvanimi težavami, ki so bile na našo srečo s pomočjo znanja in izkušenj vseh članov ekipe do sedaj obvladljive. Kaj se je z njim dogajalo pa več jutri na njegovi spletni strani.

Zapomnite si, za vse nas ni dirka končana dolker Jure ne prevozi ciljne črte.

monster
17.06.2008, 06:12
Jure ima do cilja še 180 milj :happy:

Go Go!

monster
17.06.2008, 19:20
uradno ima še 15 milj do cilja, verjetno še manj :happy:

monster
17.06.2008, 19:40
Jure Robič je četrtič osvojil RAAM!

Focus_on_my_bike
26.06.2008, 08:06
Tip je car... Tud ostala dva slovenca (Perčič in Baloh) sta dobra:-)
-----------------------------
http://www.focus-mtb.com

spartan
26.06.2008, 15:53
not bad.....very good:2thumbs: