Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kopalniški radiator

Mighty
16.06.2008, 21:11
Rad bi zamenjal radiator v kopalnici. Padel bo kopalniški (on rebrasti :d).
Zdej zanima me na kaj gledati ko kupuješ radiator? Kopalnica je velika 4,5m2 in je brez okna, v bloku. Računal sem moč, kjer sem upošteval faktor 80 - koliko so ti izračuni dejansko ok?

Kakšne so vaše konkretne izkušnje in vaša mnenja?

Koliko znese mojster, da ti to zamenja?

spartan
16.06.2008, 21:50
Rad bi zamenjal radiator v kopalnici. Padel bo kopalniški (on rebrasti :d).
Zdej zanima me na kaj gledati ko kupuješ radiator? Kopalnica je velika 4,5m2 in je brez okna, v bloku. Računal sem moč, kjer sem upošteval faktor 80 - koliko so ti izračuni dejansko ok?

Kakšne so vaše konkretne izkušnje in vaša mnenja?

Koliko znese mojster, da ti to zamenja?

..hja...faktor 80:clown:...men je majster rekel...tu bova dala enega velikega, tu manjšega. Tu bova dala 3...tu bova dala dolgega klasiko, tu rebrastega:d:rolleyes:

..za dodaten info ti priporočam www.podsvojostreho.net...tam boš dobil eksaktne informacije;)

Mighty
16.06.2008, 22:01
sem gledal to stran. bom še tja pisal.

Vsemogočni
17.06.2008, 11:33
V glavnem računaj da gre vsa toplota od spodaj navzgor (pod strop).

Pri nas imamo manjši ALU radiator pod umivalnikom, pa zadostuje, kopalnica je približno enake površine ima pa okno. Videl sem že vgrajene stenske radiatorje, ki prav tako grejejo zadovoljivo v približno enakem prostoru, pa še prostor lahko bistveno bolj izkoristiš. Vgradnja takega pa po moje pride v upoštev pri obnovi kopalnice ker moraš dodatno potegniti cevi.

Mogoče bi prav prišel nek ALU radiator. Hitro se segreje (kar ni problem v kurilni sezoni, ker itak stalno greje), pa ne rjavi niti na zunanji niti na notranji strani, ko spuščajo ven vodo.

Burda
18.06.2008, 09:02
če lahko samo pripomnem...
upoštevaj, da si v bloku, kar pomeni, da imaš ogrete stene, da ponavadi kurijo u iber preveč in itak radiator zapiraš..no, vsaj pri meni je tako. brez problema se lahko odločiš za nekaj optimalno zmogljivega, ni treba pretiravat, pa še cikla v celotnem bloku ne zmešaš.

Vsemogočni
18.06.2008, 22:25
Upoštevaj pa tudi to. Da se sosedi izselijo, pa ti ostanejo kolikor toliko hladne stene.

Če boš imel kaj toplote preveč, to še vedno lahko reguliraš z ventilom, če boš imel premalo, boš lahko dogreval le s kako električno pečico ali kaloriferjem. Zakaj že :dontknow: :nonono:

Burda
19.06.2008, 16:03
To je vse res. Samo pretiravat pa je brezveze. Danes lahko kupiš zelo lušne manjše in izredno zmogljive. To lahko zatrdim po lastnih izkušnjah. Vendar tak radiator seveda ni poceni. Sama pa se ponavadi raje poslužujem strokovnjakov, ki se ukvarjajo s toplotno tehniko. Navsezadnje ti lahko za določen tip in znamko izračuna u piko, kakšnega potrebuješ v prostoru.