Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Ali je z nami še vse v redu?

monster
17.06.2008, 22:57
Mogoče je videti kot tema za lastno pucanje ali prepucavanje ...mogoče.

Pa v resnici ni tako mišljena ...iskreno :)

Včasih se mi je zdelo, da smo na tem forumu pogosto prešli mejo dobrega okusa, bili primitivni, ja, tudi žaljivi etc etc ...

Včasih preberem kako serijo komentarjev na kakem novičarskem sajtu ...in če to prištejem temu, kar srečujem pri svojem delu ... ljudje, nam se je kot rasi pošteno scufalo, scefralo v glavi ... :( ...štos je v tem, da v ozdaju ni vedno eno hormonsko najstniško nabijanje, ki ga net omogoča, ampak so to realni, bojda odrasli ljudje ...ki varag! res tako mislijo :(

Danes je možak storil samomor ob rutinskem policijskem pregledu vozila. Pika.

Komentarji na Siolu, tistih žaljivih se mi sploh ni dalo klikati, saj so že te "normalni" dovolj bruhalni ...na vsakih 10 budal en trezen ... bemti, očitno sem v manjšini :(

primeri:

#

mislim da bo takih primerov zmeri več " nažalost" Delaš po cele dneve po 12 ur za 600 eur na mesec na koncu ti pa en fazan spiše listek za par tisoč evrov.. Slovenija zbudi se
#
frizer17.06.2008 20:13:57
(+1)

Gremlin je ugotovil bistvo težave le da se je zmotil pti višini delavske plače ki se giblje okoli 500 EUR, saj ni čudno, kaj mu je pa preostalo drugega kot metek v čelo, le kako bi plačal kazen za prekrške ki jih je storil. Povem vam da nebo ostalo le pri eni žrtvi novega prometnega zakona na takšen način.

mene pa zanima če bi šli za nazaj pogledat nalog-e kolikokrat je ta možakar že imel stike stema dvema policistoma,ker vem kako znajo nekateri naši >miličniki< pokazat "profesionalen odnos do nas navadnih državljanov" in mimo grede lahko nekomu sproži tisti klik da naredi kaj nepotrebnega.......neki podobnega se bo dogajalo tudi s pobegi rednih prekrškarjev zaradi visokih kazni ob tem pa se bo pogosto zgodilo kaj zelo žalostnega......ob kakšni šoli izgubil oblast in trčil v skupino otrok.....itd.

Je to civilizacijski nivo razmišljanja homo sapiensa, razmišljujočega človeka, ki je pogruntal E=mc2, sestavil tegale laptopa, da monster gor klofari, naredil 9to simfonijo, sezidal piramide al kaj? Oooo fak no ...

Zijah že leta kriči proti mediokriteti, ki očitno uporablja 0,01% svoje možganovine in še to za enostavne sklepe, ki jih lahko dojame šimpanz ...:(

Človek je umrl. Nihče verjetno ne bo zvedel, kje se mu je v življenju zalomilo, da se ustrelil.

Aja, pa še takole mimogrede ... Siol mirno dopušča komentarje ...so mogoče kakšne "novice", kjer komentarji veleumnih niso potrebni?

Le čevlje sodi naj ... :(

Snif
18.06.2008, 00:15
Človek je umrl. Nihče verjetno ne bo zvedel, kje se mu je v življenju zalomilo, da se ustrelil.

Res je to sem tut jst rekel.

Burda
18.06.2008, 08:54
kaj se farbamo, da je vse ok, pa zakaj se človek ustreli...zakaj??? a je kaj čudno danes, da se kdo fenta. saj se sploh ne poznamo, še žena se sprašuje, kako, zakaj, ni mi jasno, sploh mi ni jasno, pa tak veseljak je bil in foksnar, pa se je šel vesit...
tako je danes...glavno, da se modri fantje z ciničnimi in tud slučajno ne grenkimi obrazi rehabilitirajo od grozote, ki so jo doživeli ob tem samomoru.
kaj pa se je pletlo po glavi temu revežu, ki mu je bila morda to pika na i in je samo še čakal, kdaj ga bo razneslo od raznih begajočih misli. kaj pa mi vemo, kaj pa sploh kdo ve...saj se nihče več ne pogovarja..

KissMe
18.06.2008, 09:08
No ja... sicer... Monster... ne vem točno kaj si žele od nas, da napišemo, ker si pač izlil ves svoj gnev in to je to...

Ja, človeštvo je v k.u.r.c.u., a si šele zdej ugotovil? Nič novega, ampak life goes on... a nas boš probal reševat?;) Bolj kot tehnika napreduje, bolj smo ljudje eni zahojenci in zakrneli... mislm, da bomo kmal spet opice:rolling:

Kar se pa tistega tiče, ki se je ustrelil.... a je kdo pomislil, da se je bal, da ga bojo zaprl ker ma pištolo brez dovoljena? (Sej ne vem, al je mel dovoljenje al ne, sam to je bla prva stvar, k sm js pomislila nanjo:rolling:) pa kva, se je pač ubil, ne vem zakaj tak big dil, veš kolk folka v Sloveniji naredi samomor, ne morš zdej zarad unga pompa delat, kva pa drugi? Js sm mnenja, da ma vsak pravico s svojim življenjem delat kar hoče in krona te pravice je pravica do samomora... Kaj je lepšega, kot pomislit, da če se ti bo zgodilo nekaj res najhujšega, da se temu lahko izogneš?

Pač... ustrelil se je, ker mu je dop*zdil... a si prepričan, da teb ne bo nikol? In to je čist osebna stvar vsakega posameznika...

Dalmatinec
18.06.2008, 10:14
kaj se farbamo, da je vse ok, pa zakaj se človek ustreli...zakaj??? a je kaj čudno danes, da se kdo fenta. saj se sploh ne poznamo, še žena se sprašuje, kako, zakaj, ni mi jasno, sploh mi ni jasno, pa tak veseljak je bil in foksnar, pa se je šel vesit...
tako je danes...glavno, da se modri fantje z ciničnimi in tud slučajno ne grenkimi obrazi rehabilitirajo od grozote, ki so jo doživeli ob tem samomoru.
kaj pa se je pletlo po glavi temu revežu, ki mu je bila morda to pika na i in je samo še čakal, kdaj ga bo razneslo od raznih begajočih misli. kaj pa mi vemo, kaj pa sploh kdo ve...saj se nihče več ne pogovarja..
Se strinjam. Saj sem sam ob uvedbi teh rigoroznih kazni, zaradi katerih bo marsikdo prišel na kant, že sam opozarjal. Evo, zdaj pa imamo prvo žrtev. mater, pa saj je nekomu plačat eno kazen drobiž, nekdo drugi pa bo zaradi tega ob eksistenco!:mad:
Sicer ni znano, kaj je sploh tipa prignalo v to da se je vpričo žandarjev fental ampak ziher mu ni preostalo drugega, ko je verjetno zvedel ali pa se zavedel, kolko ga bo vse to koštalo!!!

pecnikr
18.06.2008, 10:21
ja tole mamo kar mamo ljudje božji sej mamo vsi probleme takšne in drugačne ampak treba je pr seb met trezno glavo ...js se nikol ne spuščam v težave nobene ker vem kaj sledi...????? sam sebi po domače povedano..se_ r _ em v žep...in to kar nekdo počne neumnosti in misli na samomor je pa to čist njegova stvar......treba je vedet da z samomorom NE rešiš le sebe daš pa odprte možnosti generaciji za tabo ki razmišlja takole..... neki bom neumnega storil in če mi spodleti je itak rešitev samomor??????...in dejansko en človek v krizi pozna le to rešitev ker je bolj enostavno nekoga posnemat kot pa z svojo glavo razmišljat...... se zaveda kdo z grenkimi mislimi kaj povzroči ko odreši sebe ????? ....dvomim da to pomisli preden nardi konc....poleg tega ne da samo rešitev na krožniku ljudjem v krizi ampak tudi nekomu ki ga je mel mogoče rad pa on tega ni vedel ( sigurno je kdo bil ki mu je blo kaj mar za njega) njemu pa vsili grenek okus življenja in zaprtost v sebe ker je izgubil osebo ki jo je mel rad in ....to enostavno ni prav ....in v take skrajnosti človek sploh nebi smel z it ..........hmmmm lahk bi govoril in govoril pa nebi blo konc....
Jaz sem zlo dolgo bil tud bolj negativc ampak sem si enega dne rekel vse okol sebe bom imel rad pa ni važno kak je ,ni važno kako zgleda , je pa sigurno ena stvar ki pa mi je vsaj malo všeč na njem in na to stvar se osredodočim in jo dam na prvo mesto kot njegovo najbolšo značilnost .....to je to ....veste če nekomu daš nekaj svojega srca se tudi njegovo srce hitro vrne in takoj čutiš dobro delo oz prijatelstvo........torej da se z ljudmi delat in živet le dobroto je treba v skromnih merah dajat ljudem v krizi pa bo!!!

monster
18.06.2008, 10:28
Kiss, ni bil ravno gnev, bolj razočaranje ...

Ker nisem več moker za ušesi od prežgane župe, po kateri sem priveslal, to sicer vem že dolgo, se mi zdi pa ok vsake toliko tudi povedati ...)

reševanje vas? A to potrebujete? ...ojej

Kaja
18.06.2008, 11:02
Se strinjam. Saj sem sam ob uvedbi teh rigoroznih kazni, zaradi katerih bo marsikdo prišel na kant, že sam opozarjal. Evo, zdaj pa imamo prvo žrtev. mater, pa saj je nekomu plačat eno kazen drobiž, nekdo drugi pa bo zaradi tega ob eksistenco!:mad:
Sicer ni znano, kaj je sploh tipa prignalo v to da se je vpričo žandarjev fental ampak ziher mu ni preostalo drugega, ko je verjetno zvedel ali pa se zavedel, kolko ga bo vse to koštalo!!!

Mene pa pri tem govorjenju okoli višine kazni in to, kako bodo ljudje zaradi tega prišli na kant, nekaj pošteno moti. Kolikor se spoznam na te zadeve, če vodiš po predpisih (pa pustimo, ali so pametni ali ne), kazni ne plačaš, mar ne? Tisti ******, ki pa v naselju vozi bistveno več, kot je dovoljeno, naj pa plača, pa pika!!!!!!!!!!!!!

Tole sicer ni ravno na temo tega, ki se je ustrelil, ampak........

pecnikr
18.06.2008, 11:13
tisti: ki ,v naselju vozi bistveno več, kot je dovoljeno, naj pa plača, pa pika!!!!!!!!!!!!!

bravo se strinjam....:2thumbs::2thumbs::2thumbs::2thumbs::)

Dalmatinec
18.06.2008, 12:18
Mene pa pri tem govorjenju okoli višine kazni in to, kako bodo ljudje zaradi tega prišli na kant, nekaj pošteno moti. Kolikor se spoznam na te zadeve, če vodiš po predpisih (pa pustimo, ali so pametni ali ne), kazni ne plačaš, mar ne? Tisti ******, ki pa v naselju vozi bistveno več, kot je dovoljeno, naj pa plača, pa pika!!!!!!!!!!!!!

Tole sicer ni ravno na temo tega, ki se je ustrelil, ampak........
Tukaj ne razumeš ene stvari; se strinjam, da naj tisti ki vozi prehitro, plača kazen. Ampak kazen naj bo za vse vsaj približno enako vzgojna oz. naj vsakega enako prizadene. Kužiš? Tako pa nekomu s 400 evrov plače 500 evrov kazni pomeni vprašanje eksistence, nekomu s 5000 evri plače pa to pomeni drobiž. V tem vidim problem!!!:mad:

monster
18.06.2008, 18:09
oj oj ...kako vezo majo zdaj spet višine kazni za prometne prekrške s to temo? :(

A to je domet? Ker so človeka ustavili prometni policisti in se je ustrelil, to sodi pod temo "prometni zakon in kako ga ne maramo"? :(

KissMe
18.06.2008, 18:34
oj oj ...kako vezo majo zdaj spet višine kazni za prometne prekrške s to temo? :(

A to je domet? Ker so človeka ustavili prometni policisti in se je ustrelil, to sodi pod temo "prometni zakon in kako ga ne maramo"? :(

Sam res:rolling: ful si globoke odgovore dobil. Evo, še en dokaz, da smo zafurani.

monster
18.06.2008, 18:37
plitvina naše globine ...ajde, grem jaz raje :)

Dalmatinec
19.06.2008, 06:56

Ne, bil sem malo off topic. Ne pravim da se je tip šicnil zaradi višine kazni, lahko bi pa bil to recimo povod oz. kapljica ćez rob.:dontknow:
O prometnem zakonu in njegovi pravičnosti ali nepravičnosti pa seveda lahko debatiramo kje drugje.

sati
19.06.2008, 09:43
Dajte no, saj je logično, da se je tip namenil ubit. Kaj ima policija sploh s tem zraven? Šlo se je le za tisti zadnji klik, da je tip pač predčasno naredil tisto, kar bi itak prej ali kasneje. Normalno, če se voziš z nabito pištolo v avtu, da nekaj ni v redu, da imaš neke namene s to pištolo. Glede na dogodke v ZDA, ko samomorilci pred smrtjo pobijejo še par nedolžnih naključno izbranih žrtev, je ta vsaj šel na drugi svet sam. za sabo je pustil le travmatizirane policiste.

Kaja
19.06.2008, 13:08
Tukaj ne razumeš ene stvari; se strinjam, da naj tisti ki vozi prehitro, plača kazen. Ampak kazen naj bo za vse vsaj približno enako vzgojna oz. naj vsakega enako prizadene. Kužiš? Tako pa nekomu s 400 evrov plače 500 evrov kazni pomeni vprašanje eksistence, nekomu s 5000 evri plače pa to pomeni drobiž. V tem vidim problem!!!:mad:

Nima smisla, ker se itak vsi samo na to obešate, da je to vprašanje eksistence...brez veze, če voziš po predpisih, ni nobeno vprašanje eksistence, ker nič ne plačaš...........sicer se pa tisti s 400 evri verjetno bolj malo vozijo, glede na cene bencina.............:dontknow:

Dalmatinec
19.06.2008, 13:17
Nima smisla, ker se itak vsi samo na to obešate, da je to vprašanje eksistence...brez veze, če voziš po predpisih, ni nobeno vprašanje eksistence, ker nič ne plačaš...........sicer se pa tisti s 400 evri verjetno bolj malo vozijo, glede na cene bencina.............:dontknow:
Ima smisel. Nekdo s 5000 evri prihodka bo lahko mirno kršil predpise in s tem ogrožal življenja drugih!!!

monster
19.06.2008, 22:21
to še vedno ni tema o višini kazni za prometne prekrške ...

kinsley
20.06.2008, 05:48
bom jaz postavil eno vprašanje.A se še kdo spomni kako čudovito je bilo življenje brez interneta in mobitelov?

Kaja
20.06.2008, 08:46
bom jaz postavil eno vprašanje.A se še kdo spomni kako čudovito je bilo življenje brez interneta in mobitelov?

Jaz :2thumbs::2thumbs:meni je še sedaj, ker mi ga ne internet ne mobitel ne krojita:angel:

Mowgli
20.06.2008, 09:46

Čas podpovprečnežev je prišel; daj publiki to, kar jer sposobna razumeti. Odpreš 24ur, pa prebiraš intelektualne "novinarske" presežke, klikneš na A kanal, pa iz kravjega prdca afero naredijo. Tistim, ki so zmožni to preseči, pač tovrstni mediji niso namenjeni. Problem je le, ker ni protiuteži, svet postaja rumen.

Čez par let bo pa še Plemeniti predsednik (mulariji je itak že zdaj "car"), ker obvlada tovrstno komuniciranje. Kaj torej pričakovati v odzivih, če je pa tako fino šimfati kazni, vinjete, prenizke plače in vse ostalo, kar slehernik "strokovno" obvlada???

Sezona pomlad / poletje 2008 priporoča, jok - zapoveduje, tuljenje z volkovi... Ker se (kao) cenite in mora biti slišen tudi vaš glas! :veryevil:

Ubogi slovenski ego...

Škrlatka
20.06.2008, 23:28

Včasih se mi je zdelo, da smo na tem forumu pogosto prešli mejo dobrega okusa, bili primitivni, ja, tudi žaljivi etc etc ...

Včasih preberem kako serijo komentarjev na kakem novičarskem sajtu ...in če to prištejem temu, kar srečujem pri svojem delu ... ljudje, nam se je kot rasi pošteno scufalo, scefralo v glavi ... :( ...štos je v tem, da v ozdaju ni vedno eno hormonsko najstniško nabijanje, ki ga net omogoča, ampak so to realni, bojda odrasli ljudje ...ki varag! res tako mislijo :(

Komentarji na Siolu, tistih žaljivih se mi sploh ni dalo klikati, saj so že te "normalni" dovolj bruhalni ...na vsakih 10 budal en trezen ... bemti, očitno sem v manjšini :(

primeri:

#

mislim da bo takih primerov zmeri več " nažalost" Delaš po cele dneve po 12 ur za 600 eur na mesec na koncu ti pa en fazan spiše listek za par tisoč evrov.. Slovenija zbudi se
#
(+1)

Gremlin je ugotovil bistvo težave le da se je zmotil pti višini delavske plače ki se giblje okoli 500 EUR, saj ni čudno, kaj mu je pa preostalo drugega kot metek v čelo, le kako bi plačal kazen za prekrške ki jih je storil. Povem vam da nebo ostalo le pri eni žrtvi novega prometnega zakona na takšen način.

mene pa zanima če bi šli za nazaj pogledat nalog-e kolikokrat je ta možakar že imel stike stema dvema policistoma,ker vem kako znajo nekateri naši >miličniki< pokazat "profesionalen odnos do nas navadnih državljanov" in mimo grede lahko nekomu sproži tisti klik da naredi kaj nepotrebnega.......neki podobnega se bo dogajalo tudi s pobegi rednih prekrškarjev zaradi visokih kazni ob tem pa se bo pogosto zgodilo kaj zelo žalostnega......ob kakšni šoli izgubil oblast in trčil v skupino otrok.....itd.

Je to civilizacijski nivo razmišljanja homo sapiensa, razmišljujočega človeka, ki je pogruntal E=mc2, sestavil tegale laptopa, da monster gor klofari, naredil 9to simfonijo, sezidal piramide al kaj? Oooo fak no ...

Zijah že leta kriči proti mediokriteti, ki očitno uporablja 0,01% svoje možganovine in še to za enostavne sklepe, ki jih lahko dojame šimpanz ...:(

Aja, pa še takole mimogrede ... Siol mirno dopušča komentarje ...so mogoče kakšne "novice", kjer komentarji veleumnih niso potrebni?

A VEŠ DA SEM SE jaz včeri podobno spraševala v smislu, koliko rabi človek da naredi nekaj tazga,
no skor prepričana sem da samomora ta ćlovk ni nardil zaradi teh policajev in kazni ampak je bila le to še ena kaplica čez rob in takrat se ti zrola, nekomu prej nekomu poznej, le vprašanje tvojga praga rentabilnosti je to, tvojih živčkov, kopičanje stresa in koliko ljudje še sploh prnesemo
zadnjič sem se spraševala npr; da ostanem brez službe , denarja, stanovanja, fanta, staršev, bi storila enako?
ja to smo tisti ljudje, ki izumljamo vse mogoče stvari, na žalost pa postajamo vse preveč otopeli in pozabljamo da smo le ljudje in ne roboti

lila5
23.06.2008, 10:55

primeri:

#

#
(+1)

Človek se je ustrelil zaradi policijske kazni.......zažgal hišo, ker ga je žena, ko ji jo je dobesedno z golimi rokami postavil, postavila pred vrata........ubil otroka in bivšo ženo......to so naslovi, ki jih vsake toliko časa preberemo v časopisih........preberemo in pozabimo, če pa že ne pozabimo, pa se zaradi tega, da bi izpadli človeški "zavzamemo" za žrtev tako, da začnemo iskati krivca.......krive so kazni in policaji, kriva je žena, kriv je center za socialno delo........

vendar pa, vsakega pač določeno dejanje lahko pripelje do roba, ko ne najde več izhoda......danes je to Janez, jutri bo Joško, pojutrišnjem pa sem lahko jaz......in svet se bo vrtel naprej.......poglobljeno razmišljenje in iskanje krivca, kdo je kriv, da so Janez, Joško in jaz ravnali tako ali tako, pa ne bo pomagalo nikomur, vsaj po mojem mnenju ne.......in kaj se dogaja v glavi tistega, ki ubije sebe ali svoje drage ne ve verjetno nihče.......in verjetno so zaradi tega tudi komentarji na take novice takšni kot so.......in komentiraš pač tisto, kar ti je poznano in zvrneš svoj gnev na nekaj tretjega.......:dontknow:

magnolia
24.06.2008, 13:22
Uff, mogoče sem popolnoma falila point Monstrove objave, ampak se mi zdi, da je on želel opozorit na to, kakšne komentarje ljudje objavljajo na forumih, ob novicah, na blogih....

Če je to bistvo objave, pol se strinjam, da so ljudje danes popolnoma izgubili moralne vrednote in smisel za to "kaj je prav"... itak ima pa danes že vsak na pol pismen lolek internet, pol pa temu dodaš še anonimnost in se pojavijo komentarji, kakršni pač se.

Svoje čase sem po forumih kar dosti objavljala (ne na Siolovemu), zdej se mi pa ne da več, ker se mi niti ne da več brat kilometrov brezveznih in žaljivih objav.

Očitno pa obstajajo ljudje, ki jim takšno "izživljanje" na internetu edini (?) smisel obstoja.

Lilly the Bear
25.06.2008, 00:40
Ne vem tocno kaj je Monster hotel povedat s postom, ampak danes mam tud jaz akutni napad cinizma in se strinjam z njim - clovestvo je samemu sebi odvzelo vse kar je cloveskega - custva, skupnost, obcutek za socloveka in zdrav razum.

Zivel kapitalizem, zivela globalizacija, zivelo 21. stoletje.

Viski je zakon...

Dalmatinec
25.06.2008, 17:49
Ne vem tocno kaj je Monster hotel povedat s postom, ampak danes mam tud jaz akutni napad cinizma in se strinjam z njim - clovestvo je samemu sebi odvzelo vse kar je cloveskega - custva, skupnost, obcutek za socloveka in zdrav razum.
:2thumbs:

monster
25.06.2008, 19:01
Medvedka Lily kot običajno žebljico na g ... ;)

Eh, ni bila ravno poanta v komentarjih magnolia, sicer tudi, ampak v tem, kar je jasno izrazila Lily the Bear - človeštvo je v klincu.

lila5
26.06.2008, 08:40
Meni pa gredo takšn floskule kot so, da je človeštvo pošteno zabredlo, ker zaradi "sodobne družbe" ni občutka za sočloveka, ni prijateljev, ljudje smo egoistične barabe in podbni bla, bla že pošteno na živce.......a je bilo kdaj v preteklosti kaj drugače? Nekoč so ljudje umirali dosti bolj po tekočem traku kot danes v "sodobni družbi"......

Človek je pač že od nekdaj egoistično bitje (kot pač vsaka žival), ki ima v prvi vrsti roke obrnjene proti sebi in bo najprej poskrbel zase in šele ko bo njegova rit sita bo mogoče začel misliti še za druge........

Mene tisti komentarji, ki jih je podal monster na članek, da se je človek ubil vpričo policistov niti niso tako zbodli.......prosim vas lepo, kako pa naj komentiram članek, da je nekdo storil samomor.......mogoče bom zdaj označena kot nekdo brez čustev in totalno razčlovečena po nekaterih merilih vendar.......človek se je ubil, ta človek meni ni pomenil nič.....tako kot mi ne pomenijo nič tisti otroci, ki že stoletja umirajo zaradi lakote v Afriki......vendar da izpademo človeški, se zgražamo nad tem in organiziramo razne manifestacije, ki itak ne obrodijo kaj prida sadov, da bi jim pomagali, nasleldnjo minuto pa ob nogometu in Seksu v mestu na te otroke pozabimo.......zakaj je človek storil samomor mi ni znano in se s tem ne ubadam, ker itak ne bom prišla stvari do dna.......rojstvo in smrt sta pač del procesa, ki se imenuje "življenje"......in ljudje se rojevamo in umiramo......razlika je ta, da na rojstvo nimamo vpliva.......smrt si pa nekako lahko izberemo.......

Lilly the Bear
26.06.2008, 11:08
Meni pa gredo takšn floskule kot so, da je človeštvo pošteno zabredlo, ker zaradi "sodobne družbe" ni občutka za sočloveka, ni prijateljev, ljudje smo egoistične barabe in podbni bla, bla že pošteno na živce.......a je bilo kdaj v preteklosti kaj drugače? Nekoč so ljudje umirali dosti bolj po tekočem traku kot danes v "sodobni družbi"......

Človek je pač že od nekdaj egoistično bitje (kot pač vsaka žival), ki ima v prvi vrsti roke obrnjene proti sebi in bo najprej poskrbel zase in šele ko bo njegova rit sita bo mogoče začel misliti še za druge........

Mene tisti komentarji, ki jih je podal monster na članek, da se je človek ubil vpričo policistov niti niso tako zbodli.......prosim vas lepo, kako pa naj komentiram članek, da je nekdo storil samomor.......mogoče bom zdaj označena kot nekdo brez čustev in totalno razčlovečena po nekaterih merilih vendar.......človek se je ubil, ta človek meni ni pomenil nič.....tako kot mi ne pomenijo nič tisti otroci, ki že stoletja umirajo zaradi lakote v Afriki......vendar da izpademo človeški, se zgražamo nad tem in organiziramo razne manifestacije, ki itak ne obrodijo kaj prida sadov, da bi jim pomagali, nasleldnjo minuto pa ob nogometu in Seksu v mestu na te otroke pozabimo.......zakaj je človek storil samomor mi ni znano in se s tem ne ubadam, ker itak ne bom prišla stvari do dna.......rojstvo in smrt sta pač del procesa, ki se imenuje "življenje"......in ljudje se rojevamo in umiramo......razlika je ta, da na rojstvo nimamo vpliva.......smrt si pa nekako lahko izberemo.......

A to pomeni da ker smo bli svinje ze od nekdaj se lahko udobno usedemo in smo svinje se naprej, ker smo bli 1000 let nazaj itak se vecje? Men ta logika nekak ne gre, se posebej ne, ker 1000 let nazaj clovestvo ni melo takega znanja in tehnologij kot jih ima zdaj. Takrat recimo so ljudje bli svinje s pomanjkanjem dolocenega znanja, zdaj pa tocno vemo da smo svinje in tocno vemo kake posledice ima lahko nekaj za dolocene skupine ljudi, pa to se vedno ljudje pocnejo in se previdno delajo nedolzne kokr "ja tega nisem vedel" al pa "ja to pa ni 100% dokazano" in se zraven za hrtbom rogajo ces "haha, kok sm dobr z*yebu sistem".
Moj post se je nanasal predvsem o ljudeh na visjih polozajih, ki tekmujejo za denarjem (ne toliko o tem tipu ki je nardil samomor - o tem nic ne vem, ker pac slovenskih novic ne berem odkar sem tu kjer sem zdaj).

Osebno sem mela v mislih to dirko za denarjem (alias "rat race", kot jo imenujejo za "tekmo malega cloveka" - "veliki" so itak extra) in ta dirka na visjih nivojih resnicno lahko postane krvava. Ali dirka za slavo. Ali karkoli.

Ti ljudje ne jemljejo na svoja ramena nobene odgovornosti in imajo najvecji potencialni vpliv na malega cloveka. Lahko se kregamo okol tega, da so bli fevdalci vcasih isti, sam da so jim meje posesti segale do sosednje vasi, ne pa do sosednjega kontinenta (ali se preko tega). Ampak po mojem skromnem mnenju vec znanja prinese vec odgovornosti. Ce delas nekaj groznega, za kar ne ves kake posledice bo imelo, je ena odgovornost, ce pa delas nekaj groznega za kar tocno ves ali z visoko verjetnostjo predvidevas, kak vpliv bo to imelo na druge, pa to se vedno naredis ker te po domace boli dzoko, dokler imas ti korist, to je pa odgovornost druge sorte.

In tu ne govorim samo o denarju ampak tudi o tako imenovani "korporacijski odgovornosti", "socialni odgovornosti" podjetji, politikov, financnih mogotcev in vseh ostalih. Oni so tisti ki kreirajo socialne sisteme in tem sistemom se potem mali clovek prilagaja kakor ve in zna. Ker preko tega, da bojo ljudje najprej poskrbeli za svoje prezivetje in sele potem za druge, se pac ne da (in tile doticni to dobro vejo) ampak to pa ni samo znacilnost cloveka ampak vseh zivih bitji in je tudi najbolj znana in najsibkejsa tocka, s katero lahko kontroliras velike mase ljudi. See where I'm pointing at?

Gre samo za to, ali ima clovestvo na tej stopnji tehnoloskega in socialnega razvoja zadostno mero modrosti, da neha bit navadn plenilec in mrhovinar. In na to razmisljanje se je nanasal moj post. That's all I'm saying.

KissMe
26.06.2008, 12:19
Z večjo stopnjo tehnološkega napredka se manjša socialna odgovornost. Pač, res, izumil so telefon, tv, računalnik, internet pa še ceu kup enih kunštnih stvari, po drugi strani pa ostajamo plenilci in mrhovinarji, tko kot pravi Lilly. V glavah očitno res ni napredka:dontknow: Premalo delamo na tem...

lila5
26.06.2008, 12:27
Ne glede na znanost in tehnologijo je človek ostal še vedno človek……in to pomeni, da je ostal precej egoistično bitje…….za katerega drži rek…..Bog je najprej ustvaril brado sebi in šele nato drugim…….z razvojem znanosti in tehnologije se je ta lastnost zgolj stopnjevala…….nekoč so segale »meje oblasti« do sosednje vasi, danes pa zaradi razvoja do sosednjega kontinenta…….in kdor ima denar ima moč in tako je že od nekdaj….in ni to zgolj neka iznajdba in posledica novodobnega sveta, kapitalizma, in globalizacije in s tem povezanih velikih korporacij…….

Da pa bi človeštvo oz. človek prenehal biti navaden plenilec in mrhovinar, kot ga ti imenuješ pa je zelo, zelo, težko dosegljivo, verjamem, da nedosegljivo……vsi taki poskusi v zgodovini, ko se je želela zrušiti moč posameznikov so klavrno propadli……ker vedno so se našli novi ljudje, ki so izkoriščali moč manj močnih množic…….

Sicer pa smo zdaj zabredli že tako daleč, da sedaj niti monster verjetno več ne ve, kaj je mislil povedati s svojim uvodnim postom……:d

lila5
26.06.2008, 12:34
Z večjo stopnjo tehnološkega napredka se manjša socialna odgovornost. Pač, res, izumil so telefon, tv, računalnik, internet pa še ceu kup enih kunštnih stvari, po drugi strani pa ostajamo plenilci in mrhovinarji, tko kot pravi Lilly. V glavah očitno res ni napredka:dontknow: Premalo delamo na tem...

A mi lahko razložiš, kako se z večjo stopnjo tehnološkega napredka manjša socialna odgovornost.......?

KissMe
26.06.2008, 13:25
A mi lahko razložiš, kako se z večjo stopnjo tehnološkega napredka manjša socialna odgovornost.......?

A maš mogoče občutek da smo v medčloveških odnosih kaj napredovali? Jaz niti ne. Vedno večji idividualisti smo, večina živi tako, da vsak skrbi za svojo rit pa da je njemu luštn, za ostale ga pa ne briga.

lila5
26.06.2008, 13:55
To, da v medčloveških odnosih nismo napredovali še ne pomeni, da je to zaradi tehnološkega napredka..........človek pa skrbi v prvi vrsti zgolj za svojo rit že od nekdaj......enega, ki mu je bil pa ljubši ljudski blagor kakor svoj pa so zaradi tega pribili na križ.....;)

KissMe
26.06.2008, 14:22
Hotla sem povedat, da kljub ne vem kakšnim tehnološkim dosežkom očitno vseen nismo tko super.
Ne mi rečt da je že skos tko. Vpraš kateregakoli sociologa, pa ti bo povedal, da se je družba v zanjih 100ih letih zelo zelo spremenila in ni vse isto. Vedno več je individualizacije, včasih je blo več solidarnosti, več povezanosti.
Zelo zanimivo se mi je zdelo, ko sem zvedela da v neki družbi (ok, res ne vem natančno kje in kdaj, ampak pač bolj plemensko, mislim da so bli indijanci) sploh nimajo besede "jaz", ampak vedno uporabljajo "mi", ker je tako velik poudarek na občutku za skupnost, skupino, pripadnost.

lila5
26.06.2008, 15:05
Hotla sem povedat, da kljub ne vem kakšnim tehnološkim dosežkom očitno vseen nismo tko super.
Ne mi rečt da je že skos tko. Vpraš kateregakoli sociologa, pa ti bo povedal, da se je družba v zanjih 100ih letih zelo zelo spremenila in ni vse isto. Vedno več je individualizacije, včasih je blo več solidarnosti, več povezanosti.
Zelo zanimivo se mi je zdelo, ko sem zvedela da v neki družbi (ok, res ne vem natančno kje in kdaj, ampak pač bolj plemensko, mislim da so bli indijanci) sploh nimajo besede "jaz", ampak vedno uporabljajo "mi", ker je tako velik poudarek na občutku za skupnost, skupino, pripadnost.

Sigurno se je kaj spremenilo.....ko ni bilo radia, televizije in elektrike so se bili ljudje "prisiljeni" družiti, če niso želeli iti s kurami v posteljo.......kakšne velike socialne odgovornosti pa družba oz. človek tudi takrat ni imel do "malega" človeka.......

danes imamo pač druge načine zabave.......samo pač ne spadam med tiste, ki krivijo družbo in družbene ter tehnološke spremembe za to, kar smo obdelovali že v eni drugi temi, da nimamo več časa za prijatelje.......a je res zgolj samo družba kriva, da zdaj pišem po forumu namesto, da bi kofetkala s prijateljico ali pa je del krivde tudi moj.......? :dontknow:

Najlažje je pač reči, nekoč je bilo lepše (seveda tisto nekoč poznamo zgolj iz knjig in filmov) in zvaliti krivdo na tehnološki napredek, družbo, ki nas sili v individualizacijo in kaj jaz vem koga še.......ter jadikovati, da je celotno človeštvo na psu......jaz se recimo kot pripadnik človeške vrste ne počutim tako in z veseljem sporočam, da so ljudje okoli mene tudi dobri in prisrčni......:) Mogoče zato, ker sprejemamo svet in družbo takšno kot je in se ne počutimo kot mesije, ki bi na vso silo radi, da se celotno človeštvo spremenili v dobro.......in da slabo izgine iz obličja sveta.....

KissMe
26.06.2008, 15:24
Jah no... če nisi opazila jaz ne krivim družbe in ne tehnološkega napredka (napisala sem, da kjub tehnološkemu napredku na drugih ravneh nismo napredovali, ne zaradi) sem v postu na prejšnji strani napisala, da premalo delamo na tem (na medsebojnih odnosih), torej "krivim" vsakega posameznika, družba je pač skupek posameznikov in če hočemo doseči spremembo, mora vsak začeti pri sebi.
Tudi nisem napisala da je bilo nekoč lepše, sploh ne, bilo pa je definitivno drugače. Napisala sem da je bilo več solidarnosti in povezanosti, kar pa ni nujno pozitivno-no, vsaj povezanost ne, saj to pomeni tudi večjo socialno kontrolo itd.
Tudi nisem nič jadikovala, pač pa sem povedala svoje mnenje glede današnje družbe in odnosov v njej.
Konec koncev me pa itak boli k... , ker men osebno je čist kul, za druge me pa itak ne briga:d

lila5
26.06.2008, 20:03
Kiss me, se opravičujem.......ni "letelo" vse nate, čeprav sem odgovarjala na tvoj post, bilo je povedano bolj na splošno......v bistvu itak govoriva približno eno in isto......;)

KissMe
26.06.2008, 20:49
No sej, u bistvu se mi je kr zdel da ni vse zame, ampak sem vseeno mal razčlenila tudi zarad drugih... sem čutila potrebo da se izrazim;)

monster
26.06.2008, 21:16
Sicer pa smo zdaj zabredli že tako daleč, da sedaj niti monster verjetno več ne ve, kaj je mislil povedati s svojim uvodnim postom……:d

japajade ;)

floskule? hmmm ... mene pa moti inertnost in zaverovanost v nespreminljivost stvari: vedno je bilo tako in vedno bo, dejmo se sprijaznit :o

prekleto malo vemo o človeški zgodovini, da bi lahko tako sodili. če vzamemo za referenco mračni srednji vek, kar je za marsikoga že prazgodovina, potem seveda ni čudno, da gledamo na človeško zgodovino kot zlajnana plošča, ki so jo nas nadrkali v šoli: zlata doba Grčije, rimski imperij, začetek krščanstva, barbari, srednji vek, renesansa, barok in novejša zgodovina :(

kdor verjame v smrkce, go ahead!

Možganovina nam je bila ustvarjena zato, da z njo nekaj počnemo, nekaj v dobro vseh, če smo sposobni kompleksnih logičnih in drugih operacij. Da pa to "sivo vato" (prosto po Puju) uporabljamo za neumnosti, je žalitev rase kot take. pa mi je čisto vseeno, ali bi to kritiko izrazil v klinopisu nekaj tisoč let nazaj, zapisal s peresom v 16. stoletju ali odklofal na laptopa ...

pecnikr
26.06.2008, 21:26
ja zanimiva tale rasprava kolk smo napredovali..?...a smo sploh .?..še mogoče mamo možnost..? ..jaz bi dodal le svoje mnenje nikoli v zgodovini človeštva ni blo solidarnosti pa lahk kdo reče kaj hoče....blo je razmišljanje v eno smer ampak samo zato ker smo imeli enega voditelja LIDERja (TITO)!...in kdo je bil njegov nasprotnik je bil takoj odstranjen ampak na tak način da se ni vedelo....to je blo bistvo vsega ....kar je predsednik želel tako je blo....in zato so ble solidarne akcije ampak le v prid države, vlade ne pa do sočloveka.....ker če si ti bil z nekom prijatelj se je slejkoprej izkazalo da ti je za hrbtom pokazal nož ....takrat je bilo veliko tatvine...folk je kradel da je živel ...vsi so kradli...inzaradi tega je država propadla....Če Pa bi takrat imeli solidarnost al kakorkoli že to imenujete pa bi še danes bla jugoslavija z enim voditeljem.....ljudje se niti malo nismo spremenili spremenil se je svet ,tehnika razvoj...to sta dva pojma ki se popolnoma razlikujeta na eni strani LJUDJE na DRUGI STRANI PA SVET! .....Ker pa včasih ni blo pravic človeških še tolk razvitih si pač tiho bil in nisi škodil sočloveku dans si lahk pa zupaš vse ker od vrha ni voditelja ki bi ti to prepovedal...nam se pa zdi da smo ljudje zmeraj bolj čudni...NAPAKA...

pecnikr
26.06.2008, 21:37
pa še ena zlo praktična preizkusna teorija: postavite se v svojo kožo kot ljudje: Marsikdo reče od dans naprej se bom spremenil in bom delal to pa to....in od jutri naprej bom človek popolnoma drugačen.....ni ga človeka da bi sebe lahk spremenil da bi bil popolnoma drug človek ,....lahko le kopiraš nekoga ki se ti zdi idealen po lepoti po obnašanju po načino govora I.t.d.....: ampak to traja le kratek rok ampak vedno imaš v podzavesti aha tule sem delal napako zdaj se tega izogibam in delam prav...ne moreš tega odmislit in iz tega teorija da se spremenit človeka ne da pa pika!!!!!.....čiste misli in ravnanje imaš le takrat kadar si človek v svoji koži tak si za vedno in tak boš ostal za vedno ......

KissMe
26.06.2008, 22:19
ja zanimiva tale rasprava kolk smo napredovali..?...a smo sploh .?..še mogoče mamo možnost..? ..jaz bi dodal le svoje mnenje nikoli v zgodovini človeštva ni blo solidarnosti pa lahk kdo reče kaj hoče....blo je razmišljanje v eno smer ampak samo zato ker smo imeli enega voditelja LIDERja (TITO)!...in kdo je bil njegov nasprotnik je bil takoj odstranjen ampak na tak način da se ni vedelo....to je blo bistvo vsega ....kar je predsednik želel tako je blo....in zato so ble solidarne akcije ampak le v prid države, vlade ne pa do sočloveka.....ker če si ti bil z nekom prijatelj se je slejkoprej izkazalo da ti je za hrbtom pokazal nož ....takrat je bilo veliko tatvine...folk je kradel da je živel ...vsi so kradli...inzaradi tega je država propadla....Če Pa bi takrat imeli solidarnost al kakorkoli že to imenujete pa bi še danes bla jugoslavija z enim voditeljem.....ljudje se niti malo nismo spremenili spremenil se je svet ,tehnika razvoj...to sta dva pojma ki se popolnoma razlikujeta na eni strani LJUDJE na DRUGI STRANI PA SVET! .....Ker pa včasih ni blo pravic človeških še tolk razvitih si pač tiho bil in nisi škodil sočloveku dans si lahk pa zupaš vse ker od vrha ni voditelja ki bi ti to prepovedal...nam se pa zdi da smo ljudje zmeraj bolj čudni...NAPAKA...

Js zgodovine pač nisem mislila kot bivše države, ampak precej širše, tako časovno kot geografsko in v sociološkem smislu ne v politničnem.

KissMe
26.06.2008, 22:23
pa še ena zlo praktična preizkusna teorija: postavite se v svojo kožo kot ljudje: Marsikdo reče od dans naprej se bom spremenil in bom delal to pa to....in od jutri naprej bom človek popolnoma drugačen.....ni ga človeka da bi sebe lahk spremenil da bi bil popolnoma drug človek ,....lahko le kopiraš nekoga ki se ti zdi idealen po lepoti po obnašanju po načino govora I.t.d.....: ampak to traja le kratek rok ampak vedno imaš v podzavesti aha tule sem delal napako zdaj se tega izogibam in delam prav...ne moreš tega odmislit in iz tega teorija da se spremenit človeka ne da pa pika!!!!!.....čiste misli in ravnanje imaš le takrat kadar si človek v svoji koži tak si za vedno in tak boš ostal za vedno ......

Ok, da bi bil popolnoma drugačen se res ne moreš spremeniti, ampak ljudje se spreminjamo vsak dan. Ali počneš iste stvari na isti način kot pred 10imi leti? Ne verjamem. In to, da če se spremeniš, potem avtomatsko kopiraš druge... kakšna bedarija:nonono: Veliko ljudi dela iste stvari pa to še ne pomeni da koga kopiraš. Če zbanaliziram... a zdej si pa ne boš zob umival, ker si jih tvoj sosed umiva in nočeš biti kopija? Pa ne boš v trgovino hodil, pa v službo itd.:dontknow:
Tudi kriminalci so v svoji koži, pa imajo zato čisto ravnanje?

lila5
27.06.2008, 09:12
japajade ;)

floskule? hmmm ... mene pa moti inertnost in zaverovanost v nespreminljivost stvari: vedno je bilo tako in vedno bo, dejmo se sprijaznit :o

prekleto malo vemo o človeški zgodovini, da bi lahko tako sodili. če vzamemo za referenco mračni srednji vek, kar je za marsikoga že prazgodovina, potem seveda ni čudno, da gledamo na človeško zgodovino kot zlajnana plošča, ki so jo nas nadrkali v šoli: zlata doba Grčije, rimski imperij, začetek krščanstva, barbari, srednji vek, renesansa, barok in novejša zgodovina :(

kdor verjame v smrkce, go ahead!

Možganovina nam je bila ustvarjena zato, da z njo nekaj počnemo, nekaj v dobro vseh, če smo sposobni kompleksnih logičnih in drugih operacij. Da pa to "sivo vato" (prosto po Puju) uporabljamo za neumnosti, je žalitev rase kot take. pa mi je čisto vseeno, ali bi to kritiko izrazil v klinopisu nekaj tisoč let nazaj, zapisal s peresom v 16. stoletju ali odklofal na laptopa ...

A bi prosim lahko tudi nam laikom povedal, kaj te sploh moti......;) napisal si le, da je človeštvo v klincu........zanima me le, zakaj je človeštvu v klincu......od komentiranja samomora smo prišli do globalizacije in kapitalizma in da to vpliva na razčlovečenost......sama se s tem pač nisem strinjala.......:d

Jaz sem mislila le povedati, da bistvo človeka težko spremeniš…….in da je človek kot človek ostal isti od začetka do danes……spreminjali so se le načini dokazovanja samega sebe……smo pač egoistična bitja in da preživimo smo pripravljeni storiti marsikaj……že od nekdaj......nekoč je človek človeka pobijal na nam brutalen način s sabljami in noži, danes se pobija bolj "prefinjeno" (lakota, pod pretvezo islamskega terorizma, nafta) Končni rezultat je pa isti…….

Kar se pa tiče nespremenjljivosti stvari…….bistvo človeka težko spremeniš, lahko se naučimo jezikov, fizike, računalništva……naučiti oz. priučiti se čustev, pa je malo težje…….še posebno, ker smo ustvarjeni tako, da se borimo zase, da preživimo…….

In če nekdo ne komentira samomora z jokom in solzami, to še ne pomeni, da je razčlovečen…….a nas ne bi razneslo, če bi vsrkavali čustveno vsak negativni dogodek vseh okrog nas…….če bom imela jaz prometno nesrečo in ostala na invalidskem vozičku bom zate le ena številka, ki bom na CSD prosila za pomoč, ker ne bom mogla več delati……če pa bo na invalidskem vozičku ostala tvoja draga, pa boš čisto drugače reagiral…….in to je to, problemi drugih gredo mimo nas…….

Zdaj pa uporabi svojo možganovino, če lahko, in se nauči čutiti do mene isto kot do svoje drage…….:)

Lilly the Bear
27.06.2008, 09:51
Jaz sem mislila le povedati, da bistvo človeka težko spremeniš…….in da je človek kot človek ostal isti od začetka do danes……spreminjali so se le načini dokazovanja samega sebe……smo pač egoistična bitja

…….bistvo človeka težko spremeniš,

A jaz tu voham koncept izvirnega greha? :veryevil:

lila5
27.06.2008, 10:10
A jaz tu voham koncept izvirnega greha? :veryevil:

Kakor tebi drago..........:d

Si pa v nadaljevanju lahko prebrala, kaj sem mislila.......

monster
27.06.2008, 10:59
buaha .... me podučuješ o empatiji in razliki do smiljenja? :)

verjetno bova morala to sprobati v živo ... najprej pridi v težave in potem povej ;)

lila5
27.06.2008, 12:15
buaha .... me podučuješ o empatiji in razliki do smiljenja? :)

verjetno bova morala to sprobati v živo ... najprej pridi v težave in potem povej ;)

Dobro veš, da te ne podučujem.......;)

Skratka, z mano je vse vredu, s tabo je tudi vse vredu......pa tudi ostala slovenska in svetovna populacija se bistveno ne razlikujeta od naju.......:)

pecnikr
27.06.2008, 18:28
Ok, da bi bil popolnoma drugačen se res ne moreš spremeniti, ampak ljudje se spreminjamo vsak dan. Ali počneš iste stvari na isti način kot pred 10imi leti? Ne verjamem. In to, da če se spremeniš, potem avtomatsko kopiraš druge... kakšna bedarija:nonono: Veliko ljudi dela iste stvari pa to še ne pomeni da koga kopiraš. Če zbanaliziram... a zdej si pa ne boš zob umival, ker si jih tvoj sosed umiva in nočeš biti kopija? Pa ne boš v trgovino hodil, pa v službo itd.:dontknow:
Tudi kriminalci so v svoji koži, pa imajo zato čisto ravnanje?

ne ne razumeš moje razlage najbolj ...veliko se ukvarjam in berem o človeških genih pa mogoče kak zdravnik ve o tem najbolj da možganom ti zapisa ne moreš vsilit tu ni mogoče napredovati ...vse je že zapisano le določene stvari se razvijajo ki jih kot otrok ne moreš brati z mislimi ampak ni pa nujno da do teh stvari prideš oz jih boš sploh kdaj prebral ker to je pa odvisno od okolja kjer živiš navad i.t.d. .....preprosto možgani so kot čip ki ga ni možno nadgrajevati in ga nikoli ne bo možno vse funkcije človeka in njegove zmožnosti so že zapisane ampak pri otroku je ta zapis zlo skromen se pa razvija ...nadgrajuješ lahko le čustva, čutila, gibanje....možganov pa ne zato pa nobenemu ni učenje všeč ker vsiliš nekaj stvari v možgane ampak to pozabiš hitro in se ta vsiljen zapis pozabi.......torej veš da je 1+1= 2 če nebi tega v praksi rabil bi pozabil , zagotovo pa ne moreš pozabiti da si na določene trenutke žejen ,lačen zaspan ...temu se pravi trajni zapis te stvari ljudje zlo težko razlikujemo in tudi zlo težko je razložit ...če pa koga to zanima pa lahko ponudim predavanje na to temo z grafičnim prikazom in določenim teorijam da bo zadeva jasnejša....

Dalmatinec
27.06.2008, 19:27
ne ne razumeš moje razlage najbolj ...veliko se ukvarjam in berem o človeških genih pa mogoče kak zdravnik ve o tem najbolj da možganom ti zapisa ne moreš vsilit tu ni mogoče napredovati ...vse je že zapisano le določene stvari se razvijajo ki jih kot otrok ne moreš brati z mislimi ampak ni pa nujno da do teh stvari prideš oz jih boš sploh kdaj prebral ker to je pa odvisno od okolja kjer živiš navad i.t.d. .....preprosto možgani so kot čip ki ga ni možno nadgrajevati in ga nikoli ne bo možno vse funkcije človeka in njegove zmožnosti so že zapisane ampak pri otroku je ta zapis zlo skromen se pa razvija ...nadgrajuješ lahko le čustva, čutila, gibanje....možganov pa ne zato pa nobenemu ni učenje všeč ker vsiliš nekaj stvari v možgane ampak to pozabiš hitro in se ta vsiljen zapis pozabi.......torej veš da je 1+1= 2 če nebi tega v praksi rabil bi pozabil , zagotovo pa ne moreš pozabiti da si na določene trenutke žejen ,lačen zaspan ...temu se pravi trajni zapis te stvari ljudje zlo težko razlikujemo in tudi zlo težko je razložit ...če pa koga to zanima pa lahko ponudim predavanje na to temo z grafičnim prikazom in določenim teorijam da bo zadeva jasnejša....
Ker človek uporablja le okrog 10% svojih možganskih zmožnosti, se s tabo ne bi ravno strinjal. Namreč, potencial človeških možganov je ogromen in le redki posamezniki ga izkoristijo več ko 10%. Se pa to da in sicer z raznoraznimi tehnikami in načinom mišljenja, delovanja ter življenja...

pecnikr
27.06.2008, 19:50
Ker človek uporablja le okrog 10% svojih možganskih zmožnosti, se s tabo ne bi ravno strinjal. Namreč, potencial človeških možganov je ogromen in le redki posamezniki ga izkoristijo več ko 10%. Se pa to da in sicer z raznoraznimi tehnikami in načinom mišljenja, delovanja ter življenja...

ne bo držalo ....sem 4 leta v Angliji bil in delal magisterij iz fotonskih celic in zapisa tak da vem kako daleč je tehnologija razvoja možganov...

Dalmatinec
27.06.2008, 19:52
ne bo držalo ....sem 4 leta v Angliji bil in delal magisterij iz fotonskih celic in zapisa tak da vem kako daleč je tehnologija razvoja možganov...
Nikoli ne reci da veš vse o človeških možganih in njih delovanju, kajti so in bodo ostali skrivnost!

pecnikr
27.06.2008, 20:00
no zato pa pravim teorija razvoja možganov je tko daleč pokazala da celični možganski foton je nezapisljiva oblika motoforganičnega zapisa kar pomeni da ni zunanje oblike informacije ki bi bila saj malo podobna temu celičnemu enkriptu ki bi si lahko človek v nano sekundi zapomnil v možganih...in kot kaže metoda enkripcije še dolgo ne bo kakih 100 let dokler bom pa jaz že 2m pod zemljo...

monster
27.06.2008, 21:39
Dobro veš, da te ne podučujem.......;)

Skratka, z mano je vse vredu, s tabo je tudi vse vredu......pa tudi ostala slovenska in svetovna populacija se bistveno ne razlikujeta od naju.......:)

Eh ne, vse v redu pač ne ... z mano že ne ;)

Lilly the Bear
28.06.2008, 14:57
Eh ne, vse v redu pač ne ... z mano že ne ;)

Se posebej ker ne delas z normalno populacijo kot predvideva Lila. :rolling:

lila5
28.06.2008, 15:15
Saj še malo, pa bom verjela,........ da tisti človek, ki ima vsako stvar na svetu in vsako dejanje ljudi za nenormalno skoraj ne more biti normalen........;)

humanist
28.06.2008, 16:03
Monster je pa res načel temo, ki ji najbrž s tako majhnim izkoristkom možgančkov ne bomo kos. Vsak človek ima svoje poglede na dogajanje v družbi, a mogoče jih nekateri sploh nimajo, saj so okupirani s pehanjem za bogatsvom in jih dogajanje okoli njih ne moti, dokler sami ne postanejo žrtve. Ker nimam zamisli, kako rešiti te probleme predlagam!
Počakajmo na božjo rešitev, pa če je komu prav ali ne.

/ Bo že boljš ob Svetem Nikol ! /

Lilly the Bear
28.06.2008, 17:53
Saj še malo, pa bom verjela,........ da tisti človek, ki ima vsako stvar na svetu in vsako dejanje ljudi za nenormalno skoraj ne more biti normalen........;)

To je bil interni joke lila...don't bother ;)

monster
28.06.2008, 20:30
humanist ...mogoče bo pa res apokalipsa, pa štartamo znova

KissMe
28.06.2008, 20:32
humanist ...mogoče bo pa res apokalipsa, pa štartamo znova

Po mojem bo to najboljš... Ne vem kolk se da popravlat pa štukat zdej, najboljš je na novo:2thumbs:

lila5
28.06.2008, 21:06
To je bil interni joke lila...don't bother ;)

Nikar se vidva prosim ne razburjajta, če se sem se interno priključila........:)

general lavine eccentric
01.07.2008, 23:32
no zato pa pravim teorija razvoja možganov je tko daleč pokazala da celični možganski foton je nezapisljiva oblika motoforganičnega zapisa kar pomeni da ni zunanje oblike informacije ki bi bila saj malo podobna temu celičnemu enkriptu ki bi si lahko človek v nano sekundi zapomnil v možganih...in kot kaže metoda enkripcije še dolgo ne bo kakih 100 let dokler bom pa jaz že 2m pod zemljo...

Pecnikr, ne nakladaj. Ne vem, iz česa si magistriral, sigurno pa ne iz možganskih fotonov, pa na nano sekunde kr pozab. Skratka, nima smisla, da nas poučuješ v nekakšni znanstveni latovščini, ki nima ne repa , ne glave.
Mogoče se mal norčuješ iz laikov, pa ni vredno, saj prebere tole nakladanje tudi kakšen nevrolog.
Lep pozdrav, general

Mowgli
02.07.2008, 12:02
Jedro težav sodobnega sveta in medsebojnih odnosov so torej male sive celice; ena ali celo obe :angel:

monster
02.07.2008, 12:34
mowgli ...mogoče pak amputacija obeh? :)

franjagerdej
03.07.2008, 07:13
Na žalost smo prišli do zadnje točke, tiste najnižje, oz najnizkotnejše- ne samo v službi, ne samo v svetu- v družinah; brat brata pobija!

Ne ubijajo samo "sekire", obijajo tudi besede- tisto najhujše pa je, da za brata ne najdemo več besede in se nam zdi popolnoma normalno, če opazimo, da je zaradi naše ignorance žalosten, ga kaznujemo, se nam zdi prav--ali pa se nam je......!

Konec je ; apokalipsa, Sodoma in Gomora----in NOV ZAČETEK- 21. 12. 20012?

KissMe
03.07.2008, 08:18
Na žalost smo prišli do zadnje točke, tiste najnižje, oz najnizkotnejše- ne samo v službi, ne samo v svetu- v družinah; brat brata pobija!

Ne ubijajo samo "sekire", obijajo tudi besede- tisto najhujše pa je, da za brata ne najdemo več besede in se nam zdi popolnoma normalno, če opazimo, da je zaradi naše ignorance žalosten, ga kaznujemo, se nam zdi prav--ali pa se nam je......!

Ja, včasih pa res ni brat brata pobijal... kaj pa Kajn in Abel?:d Ne pretiravajmo no...
Aja? 21.21.2012? Ja hudo, pol bom lohk še rojstn dan praznovala prej... pa sej to je že kmal... pol ga zdej lahko serjem na polno:d
... grem js :rolling:

Mowgli
03.07.2008, 09:31
Res je; sestram namenjamo slajše besede kot bratom...

@monster: marsikomu niti ni treba :clown:

lila5
03.07.2008, 12:45

Zakaj pa ravno 21.12.2012?:dontknow:

KissMe
03.07.2008, 13:22
Zakaj pa ravno 21.12.2012?:dontknow:

Zato d ne bomo mogl novga leta praznovat:rolling:

Mowgli
03.07.2008, 13:38
Kaj naredi Vegovo priznanje iz prijetnega mulca... :lala:

humanist
04.07.2008, 08:14
Kje smo in ali je z nami še vse vredu nam nazorno prikazuje novica na dnevnikovi spletni strani o včerajšni tragični nesreči na Blanci. Sredi te novice se šopiri nek migetajoči reklamni spot, ki nima nobene povezave z nesrečo, ampak je tam samo zato, ker je to najbrž najbolj udarna novica. Če že nimamo spoštovanja do pokojnih, bi morali biti prizanesljivi vsaj do svojcev preminulih.

monster
10.07.2008, 18:14
no ... nekako tole sem imel v mislih ja :o :(

franjagerdej
06.11.2008, 08:31

Ali je z nami ŠE vse vredu--nikoli ni niti bilo!

To kar smo delai do sedaj, je bilo za človeka normalno, za človeštvo pa poguba!

Tisti, ki bomo že kar zdaj začeli "po novem"s sočutjem do sočloveka, do vse žive in nežive narave in to v praksi in teoriji, seveda enako do sebe---smo nov začetek že začeli!

Več nas bo, uspešnejši bomo.

Zakaj me ne vprašate kako to vem in tudi datum rojstva mi marsikaj pove, če bi radi, da bi življenje spoznali in mu bili sproti kos-je moj naslov še zmeraj franjagerdej@yahoo.com;

kepca
07.11.2008, 12:02
pozdravljeni!
preveč vsega smo si naložili in sami od sebe preveč pričakujemo, pa časa nam zmanjkuje, stres bo počas ratal k kuga, pa soseda ne poznam več...
s temi stvarmi naj se ukvarjajo sociologi, antropologi, germanisti, babtisti..ma tist k hoče.
sama se seveda včasih vprašam, al smo res ratal mal usekani vsi po malem in si v večini pritrdim!
Je tudi res da so v svetu in času bili vzponi in so bili padci..
Danes in tukaj si lahko rečem, da mene čisto nič ne briga in me ne gane kaj se v svetu dogaja, raje se brigam sama zase...( npr- mi je vseeno za vojne po svetu, za lačne v afriki, za bombe v iraku)
- pa me res čisto nič ne briga?! - kaj pa če bi te probleme približali na razdaljo dveh mest?
- a nas ne zaskrbi že to, ko se pojavijo prvi prehladi v službi, šoli...takrat se oblečemo, pijemo čajčke, žremo lekadol...za prehlade!!
a bi nas nič ne zaskrbelo če bi razglasili da so ugotovili da se aids prenaša s kihanjem?!
da, torej se strinjam da postajamo mal usekani vsi po vrsti, problemi tam zunaj so, vendar se nas ne tičejo ------ ampak samo zato, ker jih ne občutimo, nam niso blizu, nas ne morejo doseči!!Torej je to enako temu, da jih ni!

pa še to - a ni zanimivo, da vsi vemo kaj vojna prinaša - tolko demokracije - nova tehnologija - pa je vseeno v tem trenutku padla bomba in padel vojak! Vsi vemo, kaj pomeni nacizem, fašizem...pa jih je po svetu...(pri sosedih npr.) še precej aktivistov!

Pa če nismo ljudje živali z gensko napako pol pa ne vem kaj gre narobe.. verjetno nam je onesnažen zrak že krepko skisal možgančke!
LP!

vučko stručko
16.05.2009, 19:40
pozdravljeni!
preveč vsega smo si naložili in sami od sebe preveč pričakujemo, pa časa nam zmanjkuje, stres bo počas ratal k kuga, pa soseda ne poznam več...
s temi stvarmi naj se ukvarjajo sociologi, antropologi, germanisti, babtisti..ma tist k hoče.
sama se seveda včasih vprašam, al smo res ratal mal usekani vsi po malem in si v večini pritrdim!
Je tudi res da so v svetu in času bili vzponi in so bili padci..
Danes in tukaj si lahko rečem, da mene čisto nič ne briga in me ne gane kaj se v svetu dogaja, raje se brigam sama zase...( npr- mi je vseeno za vojne po svetu, za lačne v afriki, za bombe v iraku)
- pa me res čisto nič ne briga?! - kaj pa če bi te probleme približali na razdaljo dveh mest?
- a nas ne zaskrbi že to, ko se pojavijo prvi prehladi v službi, šoli...takrat se oblečemo, pijemo čajčke, žremo lekadol...za prehlade!!
a bi nas nič ne zaskrbelo če bi razglasili da so ugotovili da se aids prenaša s kihanjem?!
da, torej se strinjam da postajamo mal usekani vsi po vrsti, problemi tam zunaj so, vendar se nas ne tičejo ------ ampak samo zato, ker jih ne občutimo, nam niso blizu, nas ne morejo doseči!!Torej je to enako temu, da jih ni!

pa še to - a ni zanimivo, da vsi vemo kaj vojna prinaša - tolko demokracije - nova tehnologija - pa je vseeno v tem trenutku padla bomba in padel vojak! Vsi vemo, kaj pomeni nacizem, fašizem...pa jih je po svetu...(pri sosedih npr.) še precej aktivistov!

Pa če nismo ljudje živali z gensko napako pol pa ne vem kaj gre narobe.. verjetno nam je onesnažen zrak že krepko skisal možgančke!
LP!

že dolgo nikjer nisem prebral tako pristnega, človečnega odgovora, pa sem si rekel, lejnolej, v forumu je duša, ki je prišla do te stopnje, da bi lahko prišla do resnice!:)

to, kar živimo in doživljamo, kar vemo in zvemo, je posledica, ki ima korenine in vzrok v pradavni preteklosti. kar je na človeku živalskega, je telo in naši nagoni. namen našega bivanja na zemeljski obli je učenje življenja. večni smo, neumrljivi. ta planet je samo kratek postanek, kjer vsak od nas doživlja vnaprej določene situacije in skozi lekcije prihaja ali pa ne prihaja do višje stopnje zavesti,
karmičnega čiščenja vseh slabih stvari iz preteklosti( iz miljonov prejšnjih življenj), da bi si odprl boljše možnosti za naprej. tudi vojne so del te lekcije na dolgem potovanju skozi čas in prostor.
to, kar se je zgodilo v trenutku, ko je človek začel uresničevati svojo idiotsko željo po vladanju naravi in je prenehal bivati v harmoniji s habitatom, je vzrok za vse, kar se danes slabega dogaja. zakaj? človek dobiva povrat energije od narave!
živiš v dobi satanizma, kjer se "monstrumi" hranijo z muko in trpljenjem drugih, ubijajo, so okrutni in nehumani, se norčijejo,posmehujejo,drugemu ne privoščijo dobrega,so zavistni, ljubosumni, tekmovalni, sebični..... to je samo posledica razpada duhovnih struktur človeštva, ki se že odraža kot razpad psihičnih struktur, sledi še faza razpada fizičnega dela. pa se ne boj, kajti z eno nogo smo že stopili v zlato dobo, dobo brez sovraštva, vojn.....:)
premalo prostora imam, kajti to je tema za nekaj knjig.
kaj je zate pomembno? da se distanciraš od vseh negativnosti. toplo ti priporočam knjigo" karmična diagnostika" od g.ogorevca, zdravitelja komplementarne medicine iz brežic, ki je "delal" tudi z zlatim olimpijcem v metu kladiva.:2thumbs: preberi jo in piši v forum.

veliko sreče!

yamamoto
04.03.2010, 21:36
Mogoče kdo ve kdo in kdaj je to napisal? :)

http://www.confucius.org/lunyu/english/edcommon.gif

Te pobožne želje vlačimo za sabo že zelo dolgo. :sleepy:

PowRider
05.03.2010, 19:09
Kje smo in ali je z nami še vse vredu nam nazorno prikazuje novica na dnevnikovi spletni strani o včerajšni tragični nesreči na Blanci. Sredi te novice se šopiri nek migetajoči reklamni spot, ki nima nobene povezave z nesrečo, ampak je tam samo zato, ker je to najbrž najbolj udarna novica. Če že nimamo spoštovanja do pokojnih, bi morali biti prizanesljivi vsaj do svojcev preminulih.

:dontknow: ne štekam ???

yamamoto
05.03.2010, 19:20
:dontknow: ne štekam ???

Mogoče zato, ker si otrok moderne dobe. ;)

PowRider
05.03.2010, 19:24
Mogoče zato, ker si otrok moderne dobe. ;)

Hm...če so praljudje lovili mamuta in je med lovljenjem en izmed lovcev poizkusil kako trdo gorjačo ima s smrtnim udarcem po lastni glavi, so preživeli lovci prenehali loviti večerjo iz spoštovanja?

Kaj ima moderna doba z obravnavano tematiko?

yamamoto
05.03.2010, 22:10
Hm...če so praljudje lovili mamuta in je med lovljenjem en izmed lovcev poizkusil kako trdo gorjačo ima s smrtnim udarcem po lastni glavi, so preživeli lovci prenehali loviti večerjo iz spoštovanja?

Kaj ima moderna doba z obravnavano tematiko?

Bom razložil drugače. Kaj bi ti naredil, če bi čez nagrobnik svojih sorodnikov našel nalepljen reklamni plakat za gasilsko veselico?

PowRider
06.03.2010, 08:15
Bom razložil drugače. Kaj bi ti naredil, če bi čez nagrobnik svojih sorodnikov našel nalepljen reklamni plakat za gasilsko veselico?

Torej ti enačiš zasebni nagrobnik z javnim TV prenosom? Zasebni nagrobnik je intimna stvar posameznika oz. neke družine medtem ko je javni TV program vir zaslužka lastnika TVja in je dostopen vsakomur, ki ima anteno in TV sprejemnik. Nekaj razlike je med njima no.

Ne vem no, to se mi ne zdi niti malo primerna primerjava, še več zdi se mi celo absurdna. Torej, če morajo na TVju izpustit reklamne oglase med novicami, ker je nekaj ljudi umrlo na dolenjskem v nesreči, jih morajo spustit vedno ko bodo poročali o prometnih nesrečah, o umrlih znanih oseb o umrlih v potresu, o umrlih v poplavah? Kje se to konča in kdo bi to želel gledat? (s tem pisanjem niti malo ne pljuvam čez spoštovanje umrlih, le ne razumem zakaj tako misliš).

yamamoto
13.03.2010, 12:57
Torej ti enačiš zasebni nagrobnik z javnim TV prenosom? Zasebni nagrobnik je intimna stvar posameznika oz. neke družine medtem ko je javni TV program vir zaslužka lastnika TVja in je dostopen vsakomur, ki ima anteno in TV sprejemnik. Nekaj razlike je med njima no.

Ne vem no, to se mi ne zdi niti malo primerna primerjava, še več zdi se mi celo absurdna. Torej, če morajo na TVju izpustit reklamne oglase med novicami, ker je nekaj ljudi umrlo na dolenjskem v nesreči, jih morajo spustit vedno ko bodo poročali o prometnih nesrečah, o umrlih znanih oseb o umrlih v potresu, o umrlih v poplavah? Kje se to konča in kdo bi to želel gledat? (s tem pisanjem niti malo ne pljuvam čez spoštovanje umrlih, le ne razumem zakaj tako misliš).

Kar se mene tiče, med informativnimi oddajami sploh ne bi smelo biti reklam, sploh pa ne na SLO RTV za katero plačujem davek. Le te sodijo v presledke med oddajami in na polovico filma, da grem lahko v miru na stranišče. :)

PowRider
13.03.2010, 13:25
Kar se mene tiče, med informativnimi oddajami sploh ne bi smelo biti reklam, sploh pa ne na SLO RTV za katero plačujem davek. Le te sodijo v presledke med oddajami in na polovico filma, da grem lahko v miru na stranišče. :)

OK, prej te je motilo, da se predvajajo reklame med novico o žalostnem dogodku, sedaj te pa moti, da se vrtijo reklame na TVju, za katerega plačuješ naročnino. Saj ne da se ne bi s slednjim strinjal, ampak si vseeno občutno spremenil temo in nit pogovora.

franjagerdej
22.07.2010, 13:32
OK, prej te je motilo, da se predvajajo reklame med novico o žalostnem dogodku, sedaj te pa moti, da se vrtijo reklame na TVju, za katerega plačuješ naročnino. Saj ne da se ne bi s slednjim strinjal, ampak si vseeno občutno spremenil temo in nit pogovora.

V bistvu pa je povedano isto - raklame imajo svoje mesto in novice, še posebej tragične -pa svoje!

PowRider
30.07.2010, 21:56
V bistvu pa je povedano isto - raklame imajo svoje mesto in novice, še posebej tragične -pa svoje!

Aja? Kje in kdo to mesto določa?

nattka
04.08.2010, 11:05
Aja? Kje in kdo to mesto določa?

zadnje čase na žalost denar ...

PowRider
04.08.2010, 18:55
zadnje čase na žalost denar ...

Več sistemov je bilo narejenih tudi brez vladavine denarja, pa so se vsi končali krvavo. Skupno jim je bilo 10-15 % mrtvega prebivalstva, gospodarska obubožanost in nerazvitost....

Skratka, denar je že kul, problem je edino v jasnih razmerjih zaradi katerih občasno prihaja do konfliktov, ampak to ne spremeni dejstva, da tudi pri takih stvareh najmanj škode naredijo tekmovalnost, konkurenca, družbena odgovorsnot do interesnih skupin itn... Ostale variante so se do sedaj kot po pravilu končale v krvi...

Sunshine 77
02.01.2012, 12:52
ne vem?????
nekateri ljudje očitno ne cenijo svojega življenja dovolj.
niti se ne skušajo potruditi da bi ga.:)
zato pa smo tu tudi tisti,ki jih lahko odvnemo od takih dejanj in jim pomagamo.
zato smo tu tisti,ki se zavedamo,da je v našem svetu marsikaj narobe.
vedno in vsakemu takemu,ki se zaveda tega pravim: velik dar imaš da to vidiš,glej da boš naredil kar lahko storiš,da boš kaj spremenil na bolje!:)

tanya21
21.05.2013, 08:52
Hmm...težko je reči, kaj žene človeka v tako skrajno dejanje, saj se ne moreš ravno postaviti v njegovo kožo. Moje skromno mnenje je, da nobena težava ni nerešljiva, če je človek dovolj trden znotraj. Kaj mislite?