Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : SiOL PlaC - želje

Matiya
19.06.2008, 11:58
V prihodnje nameravamo skrbeti tudi za nadaljnji razvoj storitve.

Ta tema je namenjena vašim željam. Torej kaj bi želeli spremeniti, dodati, odstraniti...

Ne obljubim, da bo vsaka želja upoštevana. Se bomo pa potrudili vsako smiselno idejo spraviti v življenje, če bo to izvedljivo.

dal
19.06.2008, 19:29
Želji:

- kodiranje komunikacije s strežnikom (https)
- da bi se strežnik nahajal v Sloveniji in ne v Franciji

rock
19.06.2008, 19:53
Gre promet prek Švedske?

dal
19.06.2008, 20:34
Ne, Dunaj - Frankfurt - Pariz.

Novi švedski zakon bo sicer veljal za elektronsko pošto. ;)

rock
19.06.2008, 20:42
Ja, če verjameš.

Matiya
20.06.2008, 06:48
Glede strežnikov - je v srednjeročnem planu...

AbbaTh^eK
22.06.2008, 11:41
Da bi dodali gostovanje spletnih strani kot to omogoča freeweb.siol.net. :)

Matiya
23.06.2008, 14:45
Ja, obe storitve delujeta precej podobni na daleč.
Žal SiOL PlaC temu ni namenjen.

Sam menim, da bi bilo bolj smiselno freeweb posodobiti.

rda
23.06.2008, 16:20
Glede strežnikov - je v srednjeročnem planu...

Bi lahko to prestavli v kratkoročni plan? (ker je res počasno....)

MIKO
23.06.2008, 16:22
Fajn bi bilo če bi dostop do Moj_plac bil omogoen tudi ftp dostop.
Imate kaj v planu ftp?

Matiya
23.06.2008, 16:56
@rda: Misliš spletni vmesnik ali upload/download?

Za vmesnik se še nekaj stvari ureja in se bo pohitril. Sicer sem tudi opazil,da opazno hitreje dela s Firefox 3.

@MIKO: se kar strinjam z odgovorom v pogostih vprašanjih

Ali lahko naložim datoteke z uporabo FTP ali katerega drugega protokola?

Ne. Za prenos dokumentov na račun SiOL PlaC lahko:
• uporabite spletni uporabniški vmesnik, z Java »primi in spusti« vtičnikom ali s klasičnim prenosom preko spletne strani.
• prenesete in si naložite SiOL PlaC Sinhro za Windows
• prenesete in naložite SiOL PlaC Disk za Windows.

Te metode so na vsak način bolj primerne in enostavne kot običajni FTP klienti in so bolje vključeni v vaš sistem Windows.:

rda
24.06.2008, 10:25
@rda: Misliš spletni vmesnik ali upload/download?

Za vmesnik se še nekaj stvari ureja in se bo pohitril. Sicer sem tudi opazil,da opazno hitreje dela s Firefox 3.

Up/download sem mislil. Na začetku je šlo 60-80KB/s, sedaj deluje odlično:

Testni 22M file (povezava 5/2):

Plac disk:
up: 115 sec = ~190KB/s
down: 44 sec = ~500KB/s

Web vmesnik (IE7):
up: 245KB/s
down: 625KB/s

lp

NoMAD
29.06.2008, 01:27
Če naložim sliko na moj Plac, a sem glup al jo lahko gledajo sam tisti ki jim jo explicitno pošljem... a je to zanalašč???
Namreč ...da ne bi uporabljal placa namesto recimo "shrani.si" za slike na forumih ?
Natanko to bi si namreč želel.

Ali če poenostavim: zakaj nikjer ne morem najti enostavnega URL-ja do moje datoteke?.... tist link ki ga pa dobim če desnokliknem > pokaži sliko, pa na drugem kompu zgenerira access denied!!!

Matiya
30.06.2008, 08:06
Vsebino lahko gledajo samo tisti, ki jim jo eksplicitno pošlješ. To je namerno.
Storitev ne nadomešča funkcije od shrani.si.

Če želiš dobiti link do slike sledi navodilom (http://www.siol.net/pomoc/programi_in_nasmestitve/siol_plac.aspx#prijatelj) in ne boš dobil obvestila "access denied".
To je posledica varnostnega elementa in ne napake.

NoMAD
30.06.2008, 11:34
Ok, če ni namenjena temu ... čemu pa potem je namenjeno?
Kaj mi bo 1G placa, če ga ne morem uporabljat... saj ga imam na lastnem disku, mar ne... (pa še več in hitreje dostopnega)
Vse bolj se mi dozdeva da je tole namenjen 12 letnikom...
Tisto kar sem razumel, da je ta PlaC in kar se mi zdi potrebno je hitro dostopni JAVNI plac... kaj misli kdo to uporabljat za backup?

access denied bi pa pričakoval pri datotekah, ki jih ne označim z "Daj v skupno rabo"... tukaj pa imate očitno "višjo" stopnjo varnosti...

Matiya
30.06.2008, 11:53
Prednosti:

Prenos datotek v virtualni prostor za shranjevanje.
Deljenje dokumentov z drugimi.
Dosegljivost dokumentov od kjerkoli.
Možnost predvajanja multimedijskih datotek.
Samodejno kopiranje datotek z vašega računalnika.
Urejanje dokumentov v spletnem brskalniku.

Kaj mi bo 1G placa, če ga ne morem uporabljat... saj ga imam na lastnem disku, mar ne... (pa še več in hitreje dostopnega)
Delno že zgoraj odgovorjeno.
Kaj pa v primeru, da se ti sesuje/uniči disk? Kaj pa če želiš imeti določene vsebine dostopne tudi iz drugih lokacij? ...

Veliko je možnosti za uporabo. Nekomu pride zadeva prav za back-up, drugemu za sharanje vsebin,....vsekakor pa se najde tudi kdo, ki za vse uporablja druge rešitve ali pa tovrstnih storitev ne potrebuje.

access denied bi pa pričakoval pri datotekah, ki jih ne označim z "Daj v skupno rabo"

V primeru, da si nastavil datoteko za skupno rabo in naredil link, na katerem je napisalo "access denied" potem je to vsekakor napaka.

V tem primeru te prosim, da mi malo več o tem napišeš v tej temi (http://forumi.siol.net/showthread.php?t=32454&page=4) ali pa na zasebno.
Predvsem me zanima vrsta datoteke, pri kateri je do tega prišlo.

MIKO
04.07.2008, 22:23
"Te metode so na vsak način bolj primerne in enostavne kot običajni FTP klienti in so bolje vključeni v vaš sistem Windows."

Šalite se, kajne?
Kaj je lahko bolj enostavno in primerno od dostopa ftp-ja?!
Ce bi bilo to res pol noben ne bi ftp prenosa uporabljal. Pa ga cel svet!
hehe, kaka izjava:)

Matiya
05.07.2008, 08:19
Se ne šalim (me ni treba vikat ;)).

Za nekoga, ki redno uporablja ftp dopuščam, da mu je bolj enostavno za nalaganje datotek kot SiOL PlaC.

Za povprečnega uporabnika pa me boš težko prepričal, da trditev iz FAQ-ja ne drži.

madmitch
06.07.2008, 08:26
"Te metode so na vsak način bolj primerne in enostavne kot običajni FTP klienti in so bolje vključeni v vaš sistem Windows."

Šalite se, kajne?
Kaj je lahko bolj enostavno in primerno od dostopa ftp-ja?!
Ce bi bilo to res pol noben ne bi ftp prenosa uporabljal. Pa ga cel svet!
hehe, kaka izjava:)

Vprašaj mojo mamo. Zate, ki si ekspert, je vsaka taka stvar, kot je FTP, povsem enostavna, vsekakor.

sponka9
14.07.2008, 11:52
Ziv!

Imam Visto x64 in zelel sem instalirati Plac disk in Plac sinhro.

Sinhro se nalozi, za disk (kateri bi mi bil bolj uporaben) pa javi, da ni namenjen 64 bitnim sistemom. Se da to kaj urediti?

Hvala in lp,
b.

Bajs0r
27.07.2008, 22:43
Wow 1gb plac, pa ne moreš deliti fajlov z drugimi :) gg. Te raje na freeweb.siol.net naredite 1gb plac, da bo vsaj kaj haska s tega ...

Matiya
28.07.2008, 07:56
:)

Iz kje podatek, da se ne da sherat datotek?

Ravno temu je namenjena storitev.

Matiya
29.07.2008, 08:43
Ziv!

Imam Visto x64 in zelel sem instalirati Plac disk in Plac sinhro.

Sinhro se nalozi, za disk (kateri bi mi bil bolj uporaben) pa javi, da ni namenjen 64 bitnim sistemom. Se da to kaj urediti?

Hvala in lp,
b.
Sem te spregledal...bom preveril zadevo in javim.

Sawyer
01.08.2008, 15:30
Fajn bi bilo ce bi se file nekako razdelil ko uploadas. Mislim da se ne poveze samo ena conekcija ampak vsej 3 ali 4. Ker zdaj redkokdaj dosegam 20Mbit uploada. Oziroma se ga sploh nisem.

Fajn bi tudi bilo da pri vecjem uploado filsev. Da se vsej 2 ali 3 naekrat uploadajo. Isti vzrok kot zgoraj.

Fajn bi bilo da je server v sloveniji pa lahko na zgoraj omenjene probleme pozabimo.

NoMAD
03.08.2008, 20:04
evo mene še z enim problemom...
ker imam dva siolova računa, imam tudi 2x tale PlaC...

ker sem debil po defoltu - sem prvič ko sem se prjavljal verjetno kliknil zapomni se me (tam ko hoče met e-mail in geslo)

Voila, zdaj pa nikakor ne morem priti na drug račun... poleg tega tudi nikjer na strani od PlaCa ni navedeno kateri račun je to... razen da je "Moj"

kje hudiča naj se logiram, da bom lahko menjaval raćuna?

Matiya
04.08.2008, 07:01
Te zanima za spletni SiOL plac ali za dodatka (Sinhro oz. Disk)?

NoMAD
04.08.2008, 23:53
Disk se mi je naštelal na 1 račun, ko pa preko spleta uletim na PlaC pa padem v ta drugega... Rešil sem zadevo tako da pač za drugega ponucam IE namesto FF... kera gesla in ker username pa vzameš je pa že prava znanost za logirat se kjerkol - mislim - ne sam v SiOLovi džungli...
Ko vzameš en nick in si zmisliš eno geslo, izpolniš 25 rubrik pa ti na koncu izvrže da je nick že zaseden. Greš še enkrat, pa daš vse isto, sam nick daš drug ... in ugotoviš da je email naslov že zaseden (jasno pravkar si ga zasedu) .... itd. Kdo se še znajde v vsej množici nickov in gesel.

Matiya
05.08.2008, 07:09
Za spletni SiOL PlaC je potrebna prijava v Moj SiOL profil. Na www.siol.net imaš desno zgoraj možnost "odjava" in tam se nato prijaviš z drugim profilom.

Za Disk in Sinhro imaš geslo napisano v servisnih straneh in tam ga lahko tudi spreminjaš.

Pri Disku zna biti zoprno, če si označil možnost shrani up. ime/geslo in imaš dva računa.

Situacijo lahko rešiti tako, da:
- zamenjaš geslo na servisnih in bo Disk javil napačno up.ime/geslo. Tako boš lahko vpisal novega in odstranil kljukico pri "shrani up. ime/geslo". Kasneje lahko nastaviš spet starega, če želiš.
- odstranitev in ponovna namestitev programa. Pri tem moraš biti pozoren, da pri odstranitvi klikneš "NE", ko te vpraša ali si želiš shraniti nastavitve.

AbbaTh^eK
09.09.2008, 10:56
Kaj pa opcija, da bi lahko gledali datoteke tudi uporabniki drugih internetnih ponudnikov. Poslal sem dvema link, ki sta pri T-2 in ne moreta gledati datotek, ker teži za prijavo.

Matiya
15.09.2008, 07:34
Sem bil odsoten in nisem mogel odgovoriti.

To nikakor ne drži. Dostop do skupne rabe je omogočen za vse, ne glede na ponudnika interneta.

Prijava za ogled vsebine v skupni rabi ni potrebna.

Lahko le sklepam, da si napačno ustvaril skupni prostor. Sicer pa ustvari povezavo in jo sam preizkusi preden jo pošlješ.

Povezavo, ki si jo že ustvaril in praviš, da ne deluje pa najdeš v zavihku poslano in lahko preveriš ali deluje pravilno.

Matiya
23.01.2009, 13:17
Človek se seveda vpraša ali je smiselno pomagati uporabniku, ki v eni temi da vprašanje in želi odgovor in pomoč hkrati pa v drugi temi predlaga, da se storitev ukine.

Bom tale komentar spregledal.

Sawyer
29.01.2009, 20:36
Oh man. Lih sem htel narociti siol plac 20GB. Pol pa vidim da siol disk program ni kompatibilni z Vista 64Bit. Pa kaj ste resni no? Te pa mi vsej omogocite ftp dostop da lahko kar network lokacijo v visti naredim. Je to mozno?

Matiya
30.01.2009, 07:00
V pripravi je nov klient, kateri ne bi smel imeti tovrstnih restrikcij. Ne morem pa obljubit, da bo kmalu.

Še vedno ti ostane spletna verzija. Mogoče malo bolj zamudno kot Disk...pa vseeno.

Žal pa ni možno uporabljati zadeve kot klasičen prostor in FTP.

ashipika
05.03.2009, 07:54
Zivjo...

A obstaja kaksna moznost za mountanje Siol Placa kot disk v Linuxu?

LP,
a

Matiya
05.03.2009, 08:04
Žal ne.

V naslednjem koraku se bo omogočalo za mace. Za linux pa žal nimam podatkov ali in kdaj bo možno.

schnapsi
20.03.2009, 10:26
Zelo bi bilo dobro, če bi Siol Plac podpiral WebDAV protokol, saj se lahko taka spletna mapa enostavno priklopi v vseh operacijskih sistemih (Windows, Mac, Linux) in brez dodatne programske opreme uporablja kot navadna mapa. Lepo bi bilo tudi, če bi bila povezava šifrirana (https). Ali ste že kdaj videli Applov .mac oziroma sedaj se mu reče "mobile me". Oni vse to podpirajo in deluje čudovito.

Matiya
20.03.2009, 10:40
Se strinjam v celoti.

Zaenkrat pa še nisem našel tovrstne aplikacije, ki bila superiorna (glede na ostale) v vseh pogledih ali vsaj v vseh pomembni pogledih.

Mobile me ima na drugi strani slabost, da uporabnika omejuje pri data tranferju.

Čakam, da vidim novo verzijo, ki se pripravlja. Upam, da bo tudi vključen tudi webDAV.

jaznanetu
20.04.2009, 15:53
Vse bolj se mi dozdeva da je tole namenjen 12 letnikom...
Tisto kar sem razumel, da je ta PlaC in kar se mi zdi potrebno je hitro dostopni JAVNI plac... kaj misli kdo to uporabljat za backup?

access denied bi pa pričakoval pri datotekah, ki jih ne označim z "Daj v skupno rabo"... tukaj pa imate očitno "višjo" stopnjo varnosti...

Uporabljaj shrani.si

Blondini
02.06.2011, 10:14
Je kaj novega v zvezi z dostopom do Siol Placa za 64bitne operacijske sisteme?

080 Tehnična pomoč
03.06.2011, 07:06
Zaenkrat še vedno ni podpore 64 bitnim operacijskim sistemom za aplikaciji Disk in Sinhro.

Lep pozdrav,
Matjaž

Gapppy
03.01.2012, 09:45
V tem času še vedno ni omogočen klient za 64 bitne operacijske sisteme.