Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kako se znebiti salonitk?

Evelyn
19.06.2008, 21:10
Pozdravljeni!

Zanima me, če je že kdo imel opravka z odstranitvijo salonitk s strehe in kako je to izvedel?
Rada bi nekoga, ki bi to naredil pravilno in ne za cel kup denarja.

Aldebaran
19.06.2008, 23:48
Najbolj enostavno je, da pokličeš na komunalo, naročiš kontejner, zmečeš notri salonitke... plačaš račun in voila, problem rešen.

Katrin
20.06.2008, 06:01
Pri čemer je strošek za odvoz salonitk v primerjavi s pokrivanjem nove strehe minimalen.

bejdi
20.06.2008, 09:53
samo ne jih v gozd zmetat al pa kam drugam, pravilno jih odstrani,

http://www.mladina.si/tednik/200231/clanek/m-salonitke/ :(

naredi saj tako:
Ministrstvo za okolje in prostor je izdalo pravilnik o tem, kako se sme ravnati z gradbenim materialom, v katerem je azbest. Po njem je treba salonitke na kraju nastanka, torej ko kdo menja strešno kritino, zapakirati v neprepustne vreče, tako da so te ali zavarjene ali zalepljene. Vreče morajo biti debele najmanj 0,4 milimetra, odpadke pa je treba odvreči na posebnem prostoru. Toda to ve le malokdo.

http://www.servis48.si/view?id=3514 - Odstranjevanje azbestne kritine

Predlagam, da preveriš še razpise od eko sklada, http://www.ekosklad.si/html/razpisi/main.html - glej točko H

Upam, da bo čim več ljudi tele salonitke bolj odgovorno odlagalo, ker so nevarne.

Evelyn
20.06.2008, 17:02
Ojla!

Hvala za odgovore. Najbolj mi je pomagal zadnji, od bejdi.

http://www.servis48.si/view?id=3514 Na tem linku se dobi seznam izvajalcev, če bo še kdo rabil pomoč!

Hvala

Lp

Restraint
20.06.2008, 20:11
Nikakor jih ne metat v opuščene gramoznice in v gozdove.

Naprednejše občine so se odločile da bodo brezplačno zbirale salonitke in nato plačale za njihovo skladiščenje. Bolje kot da jih ljudje odmetujejo po gozdovih in še kje.
Pri menjavi strehe bodite pa pozorni, nekateri izvajalci vam mastno zaračunajo za odstranitev salonitk, v resnici pa končajo v bližnjem gozdu!

Evelyn
22.06.2008, 22:13
Živjo!
Ali mogoče veš katere občine so to oz. kje bi dobila seznam?

spartan
23.06.2008, 20:35
Pozdravljeni!

Zanima me, če je že kdo imel opravka z odstranitvijo salonitk s strehe in kako je to izvedel?
Rada bi nekoga, ki bi to naredil pravilno in ne za cel kup denarja.

hja....jaz sem nekaj lani ob tem času pokritega s salonitkami podiral.Potrebno je nabaviti keson od komunale ter vsako ploščo previdno vzeti s strehe, da se ne poškoduje. Tako naložene plošče v keson smo zavili v plastično folijo. Potem pa je sledil piknik z mojimi hilferji:clown::d

Odlaganje salonitk kjerkoli je prepovedano.

Evelyn
24.06.2008, 22:00
Vse lepo in prav, vendar je moj edini problem v tem, da salonitk nebi sama dol pobirala ker se bojim tega azbesta!:dontknow:
Sem klicala te uradne izvajalce pa pobirajo 10 evrov na kvadratni meter!! Ali ni to mal noro?!:nonono:
Zdaj pa iščem kakšne "bosančke", da bi to ceneje izvedel...

Katrin
25.06.2008, 06:25
Če računaš, da se tudi oni bojijo tega azbesta, potem ni mal noro...

Aldebaran
25.06.2008, 10:10
...Nevarno je samo če se zlomijo in tisti prah udihneš, pa še to se ne pozna, če zlomiš nekaj salonitk... Bi jih morala za najmanj pol naselja zlomit in udihavat prah, da bi se vsaj promil poznalo na zdravju...

finta azbestoze oziroma silikoze pljuč je v tem, da so tisti delavci in okoliški prebivalci udihavali prah v nenormalnih količinah tekom mesecev, let in to je tisto kar je nevarno...

in še enkrat: pokličeš komunalo: živjo, rada bi naročila odvoz salonitk, ker prekrivamo streho. konec debate, oni kot ''državna'' firma so jih dolžni shranit skladno z zakonom in predpisi!!!

in kot je Katrin omenila: strošek je minimalen proti ostalim stroškom prekrivanja strehe...

spartan
25.06.2008, 18:19
...par hilferjev in moja malenkost:clown: smo si dali rokavice gor (na notranji strani impregnirane s plastiko) in v roku 2 ur spravili vse salonitke v kontejner ter folijo. Naslednji dan je komunala prišla pobirat in to je bilo to.

10 Eur/m2...pa so ja prfaknjeni:hammer:

Če hoče človek res biti siguren, pa naj nabavi svojim viplam oglje maske ter kakšne Tyvek zaščitna oblačila. Bi pa takšen cirkus v tejle vročini zdajle zelo rad videl.

Mislim...če pretiravaš pač potem pretiravaš v skrajnost:clown::d