Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kaj si verniki vzamejo kot dokaz za obstoj boga.

phreakstep
21.06.2008, 21:41
Sem ateist in dokler mi ne bo noben pokazal pravega dokaza, da bog obstaja ne bom vrjel.
Ok pa začnimo s čim hočejo Katoliki prepričat Ateiste, da bog obstaja no pa začnimo kaj velikokrat katoliki vprašajo/rečejo ateistom:

Iz niča ne more nastati Vse.
-Se strinjam.

Če iz niča ne more nastati vse potem je moral bit nek stvarnik, ki je ustvaril vse to?
-Ironično vprašanje najprej trdijo, da nekaj ne more nastati iz niča nato rečejo, da je bil nek stvarni, ki je nastal iz niča usvaril vse to.
Mislim ,če bog lahko nastane iz niča zakaj potem ne more vesolje?
Pa tud vemo, da sta energija in materija obstajala že od začetka časa, ker materija in energija sta narejena enako, ker materijo lahko pretvoriš v energijo in energijo v materijo in skozi čas sta se samo spremenili.

Vesolje, energija, materija in čas so imele začetek zato jih je moral ustvarti bog.
-Da res so imele začetek ampak to ne pomeni, da jih je ustvaril bog saj to bi pomenilo, da bog obstaja izven vesolja, materije, energije in časa se prav nič.

Bog živi v brezčasju kjer ni preteklosti, prihodnosti obstaja samo neskončni zdaj.
-Ironija spet, če bog živi v brezčasju pomeni da tudi neskončnega zdaj ni zgleda, da so zamešal kaj je brezčasje in kaj je zamrznjen čas.

Ker bog živi v brezčasju lahko vidi preteklost prihodnost sedanjost.
-Če živi v brezčasju potem ni preteklosti, prihodnosti, sedanjosti.

Bog ni iz materije/energije to pomeni, da ga ne moreš vidt, slišat, okusit, povohat, občutit.
-Potem je narejen iz ničesar kar je potem logični opis, da ne obstaja.

Bog živi izven vesolja in prostora kar pomeni, da je vseposod, kjerkol oziroma omniprisoten.
-Biti v brezvesolju ne pomen, da si kjerkol ampak nikjer.
Omniprisoten pomeni, da si vseposod prisoten vsepovsod pomen povsod po vesolju ti ne moreš bit nekje v vesolju, če nisi v vesolju logika ljudje.

Biblija tudi natančno napove prihodnost.
-Niti ne biblija sploh ne napove prihodnosti natančno.
Jst vm lahko tud rečem čez nekaj let se bo rodil vodja, ki bo bil zloben.
To se bo 100% uresničilo samo ne opiše točno kdo, kdaj tako kot v bibliji.
Zakaj je pa nekdo zloben je pa čist odvisen iz prespektive drugih.
Za nekatere so tud vojni zločinci bili heroji.

Če ni boga potem nebi bilo morale in bi bil kaos po svetu.
-Če narediš neko stvar, ki je proti zakonu si kaznovan ampak te zakoni so obstajali že pred biblijo že v Sumeriji so kaznovali tiste, ki so kradli, ubijali...

Kje je dokaz za evolucijo?
-Dokazi so fosili in ti.
Evolucijo je zelo lahko dokazat že, če samo primerjaš ljudi pred 2000 leti in ns zdej lahko opaziš, da je povprečna starost 80 let kar je bla pred 2000 leti 40. Naš imunski sistem je bolj razvit itd...
Res je, da ne boš najdu zej neke čudne stvore to pa zato, ker morejo biti mutacije, čim manjše drugače se nebi noben paru z tistim.

Biblija je sveta knjiga in je beseda boga.
-Biblijo je napisal človek ali kot fikcijsko knjigo ali pa za svojo korist nekako kot L Ron Hubbard.
Poleg tega je bila biblija že tolikokrat spremenjena in vsebuje toliko napak tako, da če je to beseda od boga se pa more zelo motit za nekoga, ki je vsemogočen.

Zakaj ateisti ne verjamete v boga?
-Zakaj pa vi ne v vijoličnega slona ali drugih mitoloških živali?

Kaj, če bog res obstaja in je biblija njegova beseda?
-Potem bomo šli v pekel ampak kaj pa, če vaša vera ni prava vera ampak je od egipčanov, muslimanov itd... to pomeni, da boste kaznovani tudi vi?

To sm malo napisu upam, da bo kdo odgovoril ali pa saj komentiral.

Odeen
22.06.2008, 14:26
Če si, kot sam praviš ateist, zakaj se potem tko intenzivno ukvarjaš s tem...

Preveč tem je bilo že na to temo- to je moj komentar na tole...

phreakstep
22.06.2008, 14:40
Ali si vernik?
Če si potem zakaj se izmikaš kot vsi ostali, ko vam povem take stvari?

Zakaj se intezivno ukvarjam s tem?
Zakaj se katoliki intezivno ukvarjajo s tem, da dokažejo kreateizem in obstoj boga in ns hočejo prepričat v to kot sem že napisal v 2. stvaku.
Če imajo oni pravico imamo tudi mi/jaz a je tko?

Le kje so Legena in Kopiron, ki tako zagreto zagovarjajo boga.

Vsi vemo, da zakoni fizike delujejo samo začuda pri bogu ne?
Podal sem enostavne trditve sedaj samo čakam,da nekdo komentira pa prosim naj mi nobeden ne reče "ustvarjeno bitje ne more razumeti kaj je bog" pa podobne reči, ker to pokaže samo ignoranco in definitivno ne pokaže obstoj boga.

Babi2
22.06.2008, 15:30
Tvoja razmišljanja in vprašanja so zame dokaz, da pravzaprav nisi nevernik, ampak iskalec. Neverniki se z obstojem ali neobstojem boga ne ukvarjajo, saj bi se jim zdelo neumno zapravljanje časa razmišljati o tem.
Kot iskalec pa boš svojega boga našel ali pa ne izključno sam. Ko gre za vero, je ne gre utemeljevati z racionalnostjo. Potem to ne bi bila več vera, ampak vedenje.

phreakstep
22.06.2008, 16:17
Joj zakaj se izmikate mojim besedam spet sem dobil nekaj kar nima smisla oziroma sploh ni na topicu.

Bistvo topica je, da bi vi komentiral z namenom, da dokažete, da se jaz motim.

Babi2
Iskalec in nevernik sta 2 različna pojma upam, da se zavedaš.
Iskalec je nekdo, ki neprestano išče boga nevernik je nekdo, ki ga zavrača.

Neverniki se z obstojo še kako obremenjujejo Richard Dawkins, James Randi anyone?
Ti bom predstavil nekako takole:
Če bi se nekdo predtvarju, da je prerok, ker je "govoru" z bogom in bi molzel ljudi za denar bi ti to mirno gledal?
Ali bi probu preprečit stvar saj take stvare ne samo, da uničujejo posameznika ampak tudi družine in svet.

Ignorance is a bliss.

ARP
23.06.2008, 09:26
Tvoja razmišljanja in vprašanja so zame dokaz, da pravzaprav nisi nevernik, ampak iskalec. Neverniki se z obstojem ali neobstojem boga ne ukvarjajo, saj bi se jim zdelo neumno zapravljanje časa razmišljati o tem.
Kot iskalec pa boš svojega boga našel ali pa ne izključno sam. Ko gre za vero, je ne gre utemeljevati z racionalnostjo. Potem to ne bi bila več vera, ampak vedenje.

Iskalec, nevernik, kritično mišljenje, kliči to kot hočeš. Tisti, ki ne pusti možnosti, prostora za drugačno razlago, ne raziskuje, je vernik - in to je razlika. Za verne je odgovor na vsako vprašanje, ki si ga ne znajo razložit - Bog. Nihče in nič drugega. Človek, ki racionalno razmišlja bo pa dovolil obstoj boga v istem smislu kot lahko vsak (tudi veren človek) dovoli obstoj škratov. Nihče in nikjer še niso dokazali, da ne obstajajo, ampak vsak bo presodil verjetnost za njihov obstoj. Zato bo vsak tak človek, ki hoče bit odprte glave in sprejemat argumente iz okolice okoli njega razumno, vsaj do ene mere agnostik. Vsi verni si pa upajo trditi, da vejo kako bog obstaja, kako dela čudeže in si mislijo, da jim tega ni treba dokazat. Potem pridemo, do zakonov, samomorilskih napadov, pravnih sistemov na temelju religij, itd, itd Vse to pa je seveda samo osebna vera :(.
Kot sem že velikokrat napisal, neverniki se lahko ukvarjamo z neobstojem boga zato, da bo v naši družbi in posledično na svetu prevladoval razum in ne dogma.

Babi2
23.06.2008, 13:39
Iskalec in nevernik sta 2 različna pojma upam, da se zavedaš.
Iskalec je nekdo, ki neprestano išče boga nevernik je nekdo, ki ga zavrača.

Nevernik naj se ne bi ukvarjal z bogom, če verjame, da ga ni. Kako se torej lahko ukvarja "z ničemer"? Zame je iskalec tudi tisti, ki se ukvarja s tem, kako bi dokazal, da boga ni (predvsem sebi, saj vernikom tega ne more, ker vera ne temelji na raciu). Iskalca bi lahko poimenovala tudi agnostik.

Če bi se nekdo predtvarju, da je prerok, ker je "govoru" z bogom in bi molzel ljudi za denar bi ti to mirno gledal?

To počne na kupe "prerokov" tudi sedaj, mnogim sledijo tisoči (in več). Nisem zasledila, da bi kdorkoli kjerkoli kaj resno ukrepal proti njim, vsaj ne do takrat, ko se začno kakšni množični samomori in umori. Moje mnenje? : ... "blagor ubogim na duhu, zakaj njih je nebeško kraljestvo".

Ignorance is a bliss.
Original glej v mojem prejšnjem odstavku :)

tom777
23.06.2008, 13:53
Povzel bom nekatere trditve in malo komentiral:

-bog je izgovor za vse nesreče (tako je bog hotel), s tem se ljudje tolažijo, da imajo bolj čisto vest (naj se tolažijo, če jim tako paše, naj pa ne vsiljujejo vere drugim)
-konkretno katoliška cerkev je leglo pedofilov, izkoriščevalcev, nategatorjev, pralcev možganov, neplačnikov davkov, trn v peti mnogim ljudem

Za boljše razumevanje si poglejte kako zgodovinsko knjigo, kak dokumentarec in film Zeitgeist.

Nobena vera pa ni "nedolžna", saj imajo vse vere določene hibe, jaz sem izpostavil katoliško, ker jo najbolje poznam.

Seveda je to samo moja interpretacija vsega tega.

phreakstep
23.06.2008, 14:19
Babi2 poglej si od ARPa in od Toma post.

ARP
23.06.2008, 20:30
Nevernik naj se ne bi ukvarjal z bogom, če verjame, da ga ni. Kako se torej lahko ukvarja "z ničemer"? Zame je iskalec tudi tisti, ki se ukvarja s tem, kako bi dokazal, da boga ni (predvsem sebi, saj vernikom tega ne more, ker vera ne temelji na raciu). Iskalca bi lahko poimenovala tudi agnostik.

Nekako ne dojameš, da nekateri ljudje na svet gledamo bolj kritično in odprte glave kot verni ljudje. Verni ljudje so zadovoljni s svojim konstantnim, togim, majhnim pogledom na vesolje in pravijo Bog je vse naredil, le zakaj bi se sploh spraševal, raziskoval naprej. Nekateri pač na stvari ne gledamo absolutno. Tehnično smo agnostični do vsega, praktično smo pa v pogledu do škratov in bogov ateisti.
Ko pa človek odprte glave gleda na naravo in vesolje se ne more načudit kaj vse lahko odkrije.

Ti bom podal en navedek:

In some respects, science has far surpassed religion in delivering awe. How is it that hardly any major religion has looked at science and concluded, "This is better than we thought! The Universe is much bigger than our prophets said, grander, more subtle, more elegant. God must be even greater than we dreamed"? Instead they say, "No, no, no! My god is a little god, and I want him to stay that way."
Carl Sagan

Predvsem pa, dokazat obstoj Boga mora tisti, ki trdi, da obstaja. Ostali bomo pa presodili, če so argumenti za, toliko sprejemljivi, da lahko potem v družbi iz tega oblikujemo skupne norme, ki se jih moramo vsi držati.

Mi se pa bomo s tem ukvarjali dokler nam denimo ne bo treba zgodaj zjutraj vstat, ker začnejo farski zvonci ropotati in zganjati agresijo na tiste, ki tovrstni primitivni obredi ne zanimajo. A sem dovolj agnostičen? Upam, da sem razližil zakaj se ukvarjamo "z ničemer". Še enkrat na kratko ? Ker smo prisiljeni in živimo v družbi ljudi, ki nam tega Boga ponujajo. Smo pa vsaj toliko fer in smo dojemljivi za argumente.

Odeen
24.06.2008, 12:04
Ali si vernik?
Če si potem zakaj se izmikaš kot vsi ostali, ko vam povem take stvari?

...poglej si moj nick, moj avatar, pa ti bo jasno, če kaj poznaš tudi druge "religije"...

Moram se pa popravit- tale nit je bolj zanimiva kot dosedanje; vsaj ni niskih udarcev in žaljenja- pohvalno.

In tole je tud odgovor, zakaj se ponavadi "izmikam"..., preprosto mi ni do konfliktov ;).

Zdaj pa da ti odgovorim- nisem vernik v takem smislu, kot si opisal v vprašanjih...; za vse ne more bit odgovor "bog" ali "stvarnik" ali kakorkoli hočeš pač to imenovat... Niti za dobro, kot ne za slabo; po moje ne no ;).

Kam vodijo slepa verovanja brez razumevanja, ali vsaj poskušanja dopuščanja drugačne interpretacije; to vemo vsi- nam zgodovina lepo kaže... Je pa res, da se nikoli ne sme vsega metat v isti koš...

Zavedat se je pač treba da naša dejanja govorijo o nas, ne o bogu al o nekem višjem namenu... Ljudje nis(m)o šahovske figure na nekem "velikem planu vesolja". Preprosto smo, vsak poskuša čim bolje doživeti to iskušnjo..., eni materialno, drugi duhovno...; je v tem kaj slabega? Problem (po moje) nastopi, ko se začnemo en drugega prepričevati, kdo ima "bolj" prav...

Takole bom povedal; dokler ni ogrožena moja eksistenca, ali pa eksistenca mojih bljižnih, potem mi je vseeno ali je moj "sosed" musliman, rimokatolik, hindujec, ljubitelj rož, vegetarianec, homoseksualec ali cigan (se oproščam za izraz)... Ko pa so tratene moje osnovne pravice, potem "sosedu" razložim, kje so meje do kamor se človek lahko "vtakne" v sočloveka... Nikoli pa ne bi reševal sporov z nasiljem; niti nebi nikogar "prepričeval" o "pravi veri" na ta način.

Odgovorov na vprašanja, ki jih postavljaš pa seveda da nimam; zato ima človeštvo vejo, ki se ji reče znanost... Ti naj raziskujejo nastanek vesolja, čas in dimenzije, ali se energija po smri transformira v kaj drugega ali ne, itd itd.

Najbrž nisi povsem zadovoljen z mojim odgovorom- če pa je čisto mimo- potem pa pardon ;).

ARP
24.06.2008, 12:48
Po vsem povedanem upam samo, da smo si na jasnem kaj mislimo z besedo bog. Ko jaz govorim o bogu govorim o entiteti, osebnem božanstvu, ki bedi, se vmešava in odgovarja na molitve vernikov.
Semkaj lahko prištejemo vse večje religije.

Če ima kdo v misli kakšno drugo definicijo abstraktnega boga, Panteistično ali Deistično potem se zelo težko kaj pogovarjamo, ker so tukaj zelo široke definicije kaj je to bog. Predvsem pa bi težko našli tukaj kakšno Biblijo.

phreakstep
24.06.2008, 17:18
@Odeen poznam druge religije ja in drugače tvoj post ni tako zgrešen prav misliš. In ja prav imaš glede tega naj znanost preučuje in poučuje o tem sam problem je k se v znanost vmešavajo verniki, ki vrjamejo v kreateizem in pol učijo mejhne otroke kok je biblija največja znanstvena knjiga in, da ne omenem da si clo upajo rečt, da je to znanost kar ni.

Govorijo otrokom, da je zemlja stara 6000 let, da smo ljudje živel z dinozavri, da je bog postavu gravitacijsko linijo na desno stran, ki podpira življenje, da, če nebi vrjel v boga nebi mel morale pa taka sranja.
Najbolj smešni so mi k rečejo, da je makro evolucija bedarija mikro evolucija pa ne, ker se vid da so neizobraženi saj makro evolucija je več mikro evolucij to je isto kokr, da bi reku do vrat lahko grem do moje šole pa ne.

@ARP sej to je definicija boga, če je kej druzga pol to ni to.
Isto kokr, da bi jst govoru v letalo pa bi reku ja nima kril niti repa, ma krmilo pa pluje po vodi to pol ni letalo ampak ladja ali čoln.

Babi2
24.06.2008, 19:43
Nekako ne dojameš, da nekateri ljudje na svet gledamo bolj kritično in odprte glave kot verni ljudje.

Mislim, da je z mojim dojemanjem še vse v redu, težko pa razumem posredno trditev, da so vsi verni ljudje omejeni bedaki. Velja to tudi za številne znanstvenike in druge velike ume človeštva (v preteklosti in sedanjosti), ki pa so bili verni?

DarkBloom
24.06.2008, 20:08
lol ja Zeitgeist je zelo verodostojna zadeva. Kot sem že napisala v nekem drugem topicu ima dobro poanto. Je pa čisto zgrešena glede krščanstva. Vsak, ki malo pozna SP in krščanstvo lahko v zeitgeistu vidi polno napak. Ampak je pač ful popularan alternativen filmček.

Pa dokazano je, da je v RKC 2% odstotka pedofilov..ne vem od kje vam podatek, da jih je celo leglo. Pač itak, da mediji ljubijo take zgodbe in jih napihujejo, da zgleda kot, da so vsi v Cerkvi pedofili..

se mi zdi, da kakor imate neke pobožnjakarje za neumne..saj niste vi nič kaj bolši pač sprani ste po drugi plati (beri: medijev)

Drgač pa smo itak vsi večni iskalci. :approve:

Adolf
24.06.2008, 22:56
težko pa razumem posredno trditev, da so vsi verni ljudje omejeni bedaki. Velja to tudi za številne znanstvenike in druge velike ume človeštva (v preteklosti in sedanjosti), ki pa so bili verni?
Neumni ravno ne, vendar pa nekoliko nedosledni. Npr. rkc in verniki zavzeto verjamejo da je sreča v uboštvu, seveda pa se ni skoraj nihče pripravljen odpovedati svojemu premoženju. Ne trdim pa, da ateisti niso.

Pa dokazano je, da je v RKC 2% odstotka pedofilov..
Tako veliko?! :o Če ima 2% ali več (ker pedofili raje učijo verouk kot drugi duhovniki) veroukarjev redne stike s pedofili bi moralo to zelo skrbeti njihove starše. Ker veroukarji iz leta v leto zamenjajo duhovnega učitelja, to pomeni, da je približno vsakega sedmega otroka, ki je verouk obiskoval 8 let enkrat duhovno vodil pedofil.

DarkBloom
25.06.2008, 08:26
ne vem kaj se zgražaš. 2% pedofilov je v RKC, ravno toliko odstotkov kakor jih je med ne od Boga izbranih ljudi. Ampak o tem se ne govori tok, ker pač je zanimivo in je treba o tem govorit samo, če je duhovnik pedofil...otroci so ogroženi vsepovsod isto

ARP
25.06.2008, 11:01
Mislim, da je z mojim dojemanjem še vse v redu, težko pa razumem posredno trditev, da so vsi verni ljudje omejeni bedaki. Velja to tudi za številne znanstvenike in druge velike ume človeštva (v preteklosti in sedanjosti), ki pa so bili verni?

V preteklosti so si marsikaj razlagali z božanstvi. Ravno zaradi opuščanja preteklih religij bi se ljudje lahko kaj naučili. Zame je namreč čisto vseeno če človek verjame v Tora, Zeusa ali v kakšno drugo novodobno božanstvo. Vsi smo do neke mere ateisti, nekateri smo pač opustili še enega boga več. Poleg tega, včasih je zaradi velike moči in nepopustljivost cerkve človek pač moral bit veren ali pa so ga zradirali - tudi za znanstvenike je bilo tako. Mimogrede a poznaš kakšen tak primer? Če ne poznaš ti jaz lahko z glave nekaj takih naštejem.
Bolje bi se bilo vprašati zakaj je danes je odstotek znanstvenikov, ki so verni zelo majhen. Pa tudi če bi bili vsi verni, zaradi znanstvene metode in praktik v znanosti do dokazov o obstoju boga še vedno ne bi prišli.

Posredno pa ljudje vedno razumejo tisto kar hočejo razumet. Človek je lahko zelo inteligenten, vendar če zaradi dogme, čustvenih faktorjev (vera je konec koncev čustvena zadeva), prepričanja v določeno stvar si ne dopusti raziskovat in kritično ocenjevat stvari je pač vse zaman. Bog je - argument stopper. Kadarkoli česa ne veš lahko rečeš, bog je to naredil. Trdim samo, da lahko človek začne razmišljat s svojo glavo in ne preko nekih starodavnih ponarejenih zapisov, župnikov ali lokalne cerkve.

ARP
25.06.2008, 11:13
lPa dokazano je, da je v RKC 2% odstotka pedofilov

Prav zanima me kako so to dokazali? So ji vprašali:
"Gospod župnik ali bi izpolnili eno anketo? Odgovorite na vprašanje z da ali ne. Ali ste pedofil?"

Hehe, lepo te prosim.;) Ni verodostojnih statističnih podatkov glede takih vprašanj nikjer. Še najmanj pa v cerkvi kjer vse take zadeve redno prekrivajo, skrivajo in izkrivljajo.

Dobro bi bilo tudi, da objaviš kje si to zasledila.

phreakstep
25.06.2008, 11:22
DarkBloom kdo je omenu zeitgeist?

Zeitgeist opisuje kako so ljudje uporabljal religijo v politične namene ne opisuje pa dokaz o obstoju boga.

Babi2
25.06.2008, 12:27
Trdim samo, da lahko človek začne razmišljat s svojo glavo in ne preko nekih starodavnih ponarejenih zapisov, župnikov ali lokalne cerkve.

Mirno se podpišem pod tole!:)

Adolf
25.06.2008, 13:42
ne vem kaj se zgražaš. 2% pedofilov je v RKC, ravno toliko odstotkov kakor jih je med ne od Boga izbranih ljudi. Ampak o tem se ne govori tok, ker pač je zanimivo in je treba o tem govorit samo, če je duhovnik pedofil...otroci so ogroženi vsepovsod isto
Morda se ti ne zdi, ampak to je pač zelo zelo veliko. Npr še veliko bolj se govori o nevarnosti slovenskih cest, vendar pa je verjetnost da umreš na cestah v prihodnjem letu približno 300/2000 000=0,015% (približno 300 ljudi letno umre) torej več kot stokrat manjša od verjetnosti, da veroukraja v tem letu uči pedofil.

DarkBloom
25.06.2008, 14:06
Prav zanima me kako so to dokazali? So ji vprašali:
"Gospod župnik ali bi izpolnili eno anketo? Odgovorite na vprašanje z da ali ne. Ali ste pedofil?"

Hehe, lepo te prosim.;) Ni verodostojnih statističnih podatkov glede takih vprašanj nikjer. Še najmanj pa v cerkvi kjer vse take zadeve redno prekrivajo, skrivajo in izkrivljajo.

Dobro bi bilo tudi, da objaviš kje si to zasledila.

Ta podatek sem zasledila od mojega profesorja, ker se tudi ukvarja z žrtvami, ki so bile spolno zlorabljene. Mi lahko ti daš podatek, ki potrjuje, da je RKC leglo pedofilov. Ali pač je to tvoje sprano mnenje??
Najslabše je, da posplošujete in vse mečete v isti koš in bi tukaj radi neke verodostojne vire pa še sami nobenih virov ne dajate.
Cerkev bo morala še veliko storiti, kar se tiče pedofilije. S tem se čisto strinjam in je storila veliko napak. Ampak poznam osebno veliko duhovnikov, ki to zelo obsojajo in se strinjajo z dosmrtnim zaporom za take ljudi. Tko, da če se hočete delat pametne ne posplušujte s forami, ki jih berete ali slišite v medijih.

Sicer pa mislim, da je vse tule skupaj en velik off topic. Naslov teme je kaj si verniki vzamejo kot dokaz za obstoj Boga...prvič je že prav patetično kako hočete nekateri dokazovat da Boga ni in blabla...in govorite nekaj o pokvarjeni Cerkvi in ne vem čem...tukaj Cerkev, Sveto pismo in ne vem kaj še vse nima nobene veze z vero.
Religija in vera ni isto. Vprašajte vernike zakaj so začel verovat mogoče vam bo pol jasno..ne mislim tistih, ki hodijo vsako nedeljo k maši ..prave vernike itak ne boste našli v cerkvi.
Poznam dost ljudi, ki so se jim zgodila velika sranja v življenju in so začel pol verovati, ker so se pač začel zavedat smisla življenja in s tem tut našli svojo vero. Ne vem v čem je to narobe. Če je pa vaš smisel v ateizmu in iskanju dokazov za Boga let it be...sam ne mislite, da boste na tem forumu našli kake dokaze

in tut to ne drži, da večina znanstvenikov ne bi verovali..pomoje jih, kar zelo veliko veruje.
Za pravo vero je potreben razum...brez razuma je vera fanatizem

phreakstep
25.06.2008, 17:26
Hahahaha darkbloom za vero ne rabiš razuma.
Razum imajo tisti, ki nimajo vere kaj pa vera pomaga isti učinek je al moliš k mleku ali pa k bogu.
Sedaj skoraj noben znanstvenik ne veruje včasih pa so, ker so bli taki cajti like inkvizicija al te je pa družba ignorirala, ker so te mel za anti krista.

Zakoni fizike nikoli ne lažejo.
Vile, letečega slona itd... tudi ne moreš dokazat, da ga ni enako kot boga ampak a zej to pomen, da res obstaja?

Ja prav imaš religija in vera ni isto ampak Krščanstvo je vera in sveto pismo + cerkev je del nje.
Enako kot budizem, kako si lahko budist brez, da medititraš in opravljaš druge rituale?

DarkBloom
25.06.2008, 18:03
@ phreakstep - ko boš kaj prebral se pa oglasi. Da ne rabiš razuma za vero haha ...če pravilno razumeš krščanstvo veš, da je dal Bog kristjanom svobodo in razum, da se odločajo...ne pa, da se kar prepustijo in bo vse Bog naredil namesto njih.
Tko, da ne bluzi, ko nimaš pojma

Pa, če bi šel malo v knjižnico in si sposodil kake filozofske knjige bi ugotovil, da je še kako vernih filozofov in ostalih znanstvenikov.

in ne krščanstvo ni vera ampak je religija. Vera je odnos z Bogom.

In btw moje mnenje je itak, da ateisti ne obstajajo saj ne res v pravem pomenu besede. Lahko zavračaš krščanskega Boga ali katerikoli drugega, ne hodiš v cerkev itd..samo to še ne pomeni, da ne veruješ...itak vsi iščemo nekaj..nek smisel življenja. Vidim, da jih tut dost na tem forumu, ko jih prekleto muči ta Bog

In veš koliko stvari je na svetu, ki jih ne moreš dokazat pa veš, da so npr. Ljubezen, prijateljstvo..tega se ne da dokazat samo veš, da je ali ni..kakor za Boga

ARP
25.06.2008, 18:13
Ta podatek sem zasledila od mojega profesorja, ker se tudi ukvarja z žrtvami, ki so bile spolno zlorabljene. Mi lahko ti daš podatek, ki potrjuje, da je RKC leglo pedofilov.

Če ti to smatraš za dokaz potem se ne čudim, da malo zamenjuješ upanje, da je nekaj res in dejansko stanje. Spet hočeš, da ti jaz nekaj dokažem. Trdiš, da obstaja neko bitje bog in nič ne dokažeš. Trdiš, da je dokazano 2% pedofilov v RKC in navedeš nekega človeka, ki naj bi ti to povedal. Premalo, draga moja, veliko premalo. Rabiš še veliko drugih podatkov, virov, načina, itd, itd, kako so statistično prišli do omenjenega podatka.
Poleg tega jaz nisem omenjal nobeno leglo, trdil pa sem, da je ta podatek za lase privlečen in brez podlage.

DarkBloom
25.06.2008, 18:19
heh moj profesor je prav orng dokaz in zelo dobro pozna te zadeve za razliko od tebe, ki nabijaš v prazno.
Boga se ne da dokazat in ti tega še nisi dojel. Res se mi smiliš....Boga najdeš sam..jaz ti ga ne morem upam, da saj to razumeš

in btw od kje teb, da je Bog bitje??? Bog ni bitje..ampak je nekaj transcendentnega, ki ga ne moreš z ničimer primerjat.

Res bi blo fajn, če bi vsi tukajle ta pametni iskalci vzeli kako knjigo v roke boste več zvedli kot pa na nekem forumu in saj ne boste pisal bedarij..ko ne znate niti ločit religije od vere..Boga od bitja in ne vem kaj še vse

ARP
25.06.2008, 18:41
heh moj profesor je prav orng dokaz in zelo dobro pozna te zadeve za razliko od tebe, ki nabijaš v prazno.

Saj pri takih izjavah res ne vem ali se splača odgovarjat. Mogoče se splača zato, ker opažam, da zelo čustveno reagiraš. Zanima me kaj te tako jezi? Argumenti? A sploh veš kaj je to dokaz?

Boga najdeš sam..jaz ti ga ne morem upam, da saj to razumeš

Jaz ga ne iščem, ker ne iščem vil, škratov, dedka mraza in čajnika okrog Marsa. Bi pa rad, da bi nekateri ljudje to dojeli. Utopično mogoče, vendar se zaradi bedarij okrog tega vseeno splača poskusit. Splača se sodelovat na takih forumih prav zato, da se hokus pokus in transcendentni bla bla potisne v kot, če ne drugega da ne bodo nekateri služili na ta račun.

Bog ni bitje..ampak je nekaj transcendentnega

Se zavedaš kakšen nonsens pišeš? Je nekaj bla bla. Kaj? Pojasni. Ja, pa res bi bilo dobro kakšno knjigo poleg Biblije prebrat. Toliko glede bedarij.

phreakstep
26.06.2008, 11:18
VIla tudi ni bitje, škrati tudi ne to so transcendentna bitja in zato obstajajo!
To je znanstveni dokaz, da obstajajo jeeeeej :D:D:D Lulz

Ja Bog je dal ljudjem razum in SVOBODO like vse ti bo oproščeno samo ne smeš zanikat svetega duha drugače boš šel v pekel.
Al pa tako svobodo, da Adam in Eva nista smela jabolka jest pa, da ne govorim o tem, da je Adam nastal iz peska eva pa iz njegovega rebra Lulz.

Sploh pa tvoj "bog" je dober sevda, če ne štejemo pomor novorojenčkov, ki še niso imeli greha v velki poplavi itd...

Zakaj vi kristjani zanalšč mešate filozofe pa znanstvenike?
Sploh veš kaj je znanost in pa znanstvenik kaj pa filozof?
Znanstveniki dobijo idejo jo testirajo, če je ql grejo naprej, če se poskus ponesreč grejo nazaj, da spet dobijo novo idejo.

Za filozofiranje tega ne rabiš samo neki filozofiraš lol.

Aja pa ta odgovor je tako str.
Ateisem nima veze s tem, da ti neverjameš v nč ateizem pomen, da ZAVRAČAŠ BOGA.

Enako kakor govorite, da evolucija ne pojasni od kod življenje na zemlji ja duh evolucija samo pove tranzicije življenja.

Aja DarkBloom, če nas je bog ustvaril kdo je potem njega?

DarkBloom
27.06.2008, 19:33
Zakaj vi kristjani?? ne vem kje sem napisala, da sem kristjanka...btw nisem. Me pa zanimajo različne religije.

Aja a veš on citat iz Svetega pisma Jaz sem, ki sem...Bog se je sam ustvaril

pa ne mešaj nekih krščanskih fanatikov s kristjani, ki imajo zdravo pamet. Kristjani ne zavračajo znanstvenih dognanj in, če še ne veš je Sveto pismo večinoma napisano v metaforah in se ga ne bere dobesedno.

In ateizem pomeni zanikanje Boga in ne zavračanje..ateizem pomeni to, da se sploh ne ukvarjaš z Bogom..Antiteizem bi pa pomenilo, da se boriš proti Bogu

tko, da že parkrat si se naredil tukajle neumnega, ker pač nimaš za burek.

phreakstep
27.06.2008, 20:15
Torej , če v bibliji piše Jaz sem, ki sem to je potem dokaz, da obstaja in to pove, da se je sam ustvaril zanimivo not so bright you are.
Če se je bog sam ustvaril zakaj se vesolje ni moglo?

Vsak kristjan zavrača PRAVO znanost like fiziko, biologijo itd... že to, da vrjamejo, da je nekdo vse ustvaru in, da nas tisti stalno gleda ti more že neki povedat.

DarkBloom ti nimaš za burek, ker še zmeri mi nisi povedala al pa dokazala kej konkretnega o tem, da bog zares obstaja vse kar delaš je, da krneki pišeš.

Sej ti je že ARP povedu kakšen nonsens pišeš.
Ateizem je zanikanje boga ja in kaj pol?
To še ne pomeni, da ne smeš drugih zbudit iz fantazijskega sveta.
Zej, če si ti ignorantka in dopuščaš, da se folk nateguje v imenu boga pa, da se mešata držva pa vera potem bodi lepo naprej ignorantka sej veš kaj pravijo Ignorance is a bliss.

In ja pomoje si ti kristjanka le zakaj?
Pišeš citate iz biblije, "dokazuješ" nam, da je bog itd... od tega pa še nč pametnega nisi povedala/pokazala.

j0sh
27.06.2008, 20:23
Sem ateist in dokler mi ne bo noben pokazal pravega dokaza, da bog obstaja ne bom vrjel.
Ok pa začnimo s čim hočejo Katoliki prepričat Ateiste, da bog obstaja no pa začnimo kaj velikokrat katoliki vprašajo/rečejo ateistom:

Odgovovarjam na temo...

Poznam osebo, ne vem kako točno mu je že ime... uglavnem z njemu sem govoril samo enkrat. Pa sedaj študira pač to smer za duhovnika. Pa je začel razlagat kako je prišel do tega. Po veri je kristjan, ima vse zakramente, vendar je po osnovni šoli pač prenehal s temi kristjanskimi običaji, kot so hoditi v cerkev, praznovati praznike itd. In je pač postal ateist. Opravil je srednjo šolo računalništva. Se zaposlil, imel resno punco, treniral kickbox, bil baje precej dober v sloveniji. Potem pa ne vem (sm malo pozabil), sreča nekega duhovnika, oz. nekaj podobnega, on ga nekako ogovori, po kratkem pogovru se razideta. Potem je pa on doma začel premišljevat o veri. In vsak dan je prosil boga, naj mu da neko znamenje, da on obstaja in po mesecu dni, oz. nekaj podobnega, se mu res nekaj prikaže, oz doživi neko doživetje. Potem pusti službo, se vpiše v semenišče, in sedaj želi postati duhovnik.

Zdj ne vem, kako boš ti to doumev, ker mislim, da ne obstaja neke teoretične razlage, da bog obstaja. zato temu pravimo verovanje ;)

Vsemogočni
27.06.2008, 22:24
Življenje na svetu obstoji samo zato, ker so dani pogoji, da se vse to laho razvija in živi. Kake budalaštine potem dela človek, kot najrazvitejše bitje, je popolnoma druga zadeva.

Ne verjamete? Če pogledate naprimer saharo, skoraj ni življenja. Ko zapade nekaj dežja, se začne tudi tam življenje, začne rasti rastlinje itd.

Enako na primer, ko pogori določen del obljudenega sveta. Če čas se razbohoti novo rastlinje, nastaja novo življenje, kljub temu, da je bilo popolnoma vse uničeno, požgano in dobesedno iztrebljeno. Po določenem času se narava obnovi in zaživi na novo.

Brez kakršne koli magije ali božje zapovedi. Le malce je potrebno opazovati svet, naravo in povezovati določene dogodke in človek pride do spoznanja, da to ni delo "nekoga", ampak da pride vse, ko so določeni pogoji, ki dajo določenim zadevam da se ali razvijejo, rastejo, sploh lahko obstajajo, se razmnožujejo itd. Ko bo zmanjkalo pogojev za naš obstoj, bo pač zemlja brez nas, lahko pa bodo takrat pogoji za čisto nekaj drugega, kar si ne znamo niti zamišljati. Bog je le izmišljotina ljudi, kateri želijo obvladati ljudstvo in ga podrediti svojim potrebam. In to določenim uspeva že nekaj stoletij. Sprva na silo in izkoriščanjem nepoznanih naravnih pojavov, potem iz ustrahovanja in končno iz navade. Če starejši ne bi "kao obstoj boga" prenašali na mlajše in jih v dobi odvisnosti od starejših ne pumpali, bi bilo te zgodbe že davno konec. Tako pa se uspešno razvija in se bo razvijala v dobrobit določenih navadnih smrtnikov še stoletja. Pa naj pač tako bo. Zemlja se spreminja že tisočletja, tudi naprej se bo, mogoče bo prišlo do takih sprememb, da bo uničeno vse življe, lahko pa se bo po določenem času obnovilo v normalno stanje, kdo ve??? Nedokončano razmišljanje in ugibanje celo za znanstvenike. Seveda, kot sem navedel, če želiš saj kolikor toliko obvladovat ljudstvo si pa moraš nekaj izmisliti, da lahko manipuliraš z njim. :2thumbs:

DarkBloom
27.06.2008, 22:38
Torej , če v bibliji piše Jaz sem, ki sem to je potem dokaz, da obstaja in to pove, da se je sam ustvaril zanimivo not so bright you are.
Če se je bog sam ustvaril zakaj se vesolje ni moglo?

Vsak kristjan zavrača PRAVO znanost like fiziko, biologijo itd... že to, da vrjamejo, da je nekdo vse ustvaru in, da nas tisti stalno gleda ti more že neki povedat.

DarkBloom ti nimaš za burek, ker še zmeri mi nisi povedala al pa dokazala kej konkretnega o tem, da bog zares obstaja vse kar delaš je, da krneki pišeš.

Sej ti je že ARP povedu kakšen nonsens pišeš.
Ateizem je zanikanje boga ja in kaj pol?
To še ne pomeni, da ne smeš drugih zbudit iz fantazijskega sveta.
Zej, če si ti ignorantka in dopuščaš, da se folk nateguje v imenu boga pa, da se mešata držva pa vera potem bodi lepo naprej ignorantka sej veš kaj pravijo Ignorance is a bliss.

In ja pomoje si ti kristjanka le zakaj?
Pišeš citate iz biblije, "dokazuješ" nam, da je bog itd... od tega pa še nč pametnega nisi povedala/pokazala.

Samo ti si res malo omejen a? Jaz sem že na začetku napisala, da se Boga ne da dokazat...ti si kot nek Trazimah (preberi si Platonovo delo Država, da boš vedel o čem govorim)
Še po toliko postov ne dojameš v čem je point vsega...vero vsak najde sam ali jo pač ne...in res ne vem zakaj ti rabiš dokaze, da boš sam začel verovat.
Bog pač ni nek stric z brado, ki nas opazuje dol z oblaka....
In kje sem napisala, da Jaz sem, ki sem pomeni, da je to dokaz za Boga...odgovorila sem samo na vpr kdo je ustvaril Boga ampak ti pač marsikaj ne razumeš.
Res pišeš kot petletnik, ki vidi Boga iz oblaka dol (kakor sem že zgoraj napisala)..in nisem še srečala kristjanov, duhovnikov in krščanskih filozofov, teologov, ki bi nabijali take bedarije s katerimi ti obsojaš..da zavračajo pravo, biologijo in ne vem še kaj vse...
Ne razumeš niti poante krščanstva...Bog je res vse ustvaril ampak tako, da je dal človeku razum in svobodo.

S tabo se sploh ne, da pogovarjat, ker nisi na primernem nivoju znanja. Vidim, da imaš zelo slab spekter splošne izobrazbe.

In, če jst znam kake SP citate še ne pomen, da sem kristjanka ampak kakor sem že napisala me zanima religija.

In še 1x, da ti razložim osnove..ateist se ne zanima kaj drug veruje oz. ni njegov namen ga prepričevat v nasprotno, ker mu za to dol visi in je brezbrižen, kar se tiče vere...če bi pa ti rad komu odprl oči (svetujem, da to najprej storiš sebi) pol se bi ti pa reklo antiteist.

@ j0sh zelo dobro si napisal,.....ampak Trazimahi pač tega ne morjo doumet in bojo še kr si nabijal svoj zabit ego

Adolf
28.06.2008, 00:34
Zdi se mi, da je eden močnejših argumentov proti obstoju boga(-ov) neenotnost religij. Njihovi pripadniki so povsem prepričani da imajo samo oni prav. Če dejansko obstaja nek bog (bogovi) in je religija posledica njegovega(njihovega) obstoja, bi pričakoval vsaj približno enotno religijo, ne pa religij katerih del je (pogosto) tudi boj proti drugače verujočim.

Še vedno pa nisem zasledil drugega argumenta za obstoj nadnaravnih bitij kot iz niča ni nič in jaz tako čutim.

Adolf
28.06.2008, 00:40
Poznam človeka, ki je prav tako karizmatično šel v duhovniški poklic. Čez pet let je srečal neko žensko in kmalu zapustil svojo duhovniško službo.
Tako, da: Bog ima morda res nadnaravne sposobnosti, ampak lepe ženske jih imajo še več ;)

DarkBloom
28.06.2008, 07:41
Zdi se mi, da je eden močnejših argumentov proti obstoju boga(-ov) neenotnost religij. Njihovi pripadniki so povsem prepričani da imajo samo oni prav. Če dejansko obstaja nek bog (bogovi) in je religija posledica njegovega(njihovega) obstoja, bi pričakoval vsaj približno enotno religijo, ne pa religij katerih del je (pogosto) tudi boj proti drugače verujočim.

Še vedno pa nisem zasledil drugega argumenta za obstoj nadnaravnih bitij kot iz niča ni nič in jaz tako čutim.

A veš kako si jaz to predstavljam...glede različnih bogov. To je zame vse en Bog, ki se je razodel na različne načine. Sicer pa imajo kristjani, judje in muslimani istega preroka to je Abraham tko, da imajo nekaj skupnega.
Sicer se pa jaz bolj nagibam v new age mišljenje, da je Bog pač neka energija.

Pa glede tvojega obstoja nadnaravnih bitij,...kot sem rekla Bog ni bitje..kar se pa tiče vilincev, škratov, smrkcev in njihovih nadnaravnih sposobnosti pa ne bi vedla

in še tist glede tvojega duhovnika. Sploh nič ne pomeni...res ga je verjetno pamet srečala in se je odločil za žensko..samo to še ne pomeni, da ne veruje več. Ampak je samo ugotovil, da duhovniški poklic ni to za kar bi on bil

ARP
28.06.2008, 11:48
Bog pač neka energija.

Včasih, ko slišim take odgovore ne vem ali bi se smejal ali jokal :nonono: . Hja nič, bo zgleda že treba v fiziki malo porihtat te zadeve, energija bog je zgleda dejstvo. A si še upa kdo trdit, da ne moremo dokazat boga? Hehe :2thumbs:

Mam pa že raje razlage tistih ljudi, ki verujejo, da je bog stričko z brado. Pri njih vsaj veš kaj mislijo in lahko debatiraš. Tak nonsens o energiji in transcendentalnem bitju in še kup drugih oznak za nekaj kar niti ne vedo kaj je, pa res ne deluje prav resno.

Kdaj se boste nekateri naučili reči: ne vem? Znanost in znanstveniki marsikaj ne vedo. Zato je tudi tako zanimivo - in vendar izvemo vsak dan nekaj novega. Pa saj ni treba, da je ljudi tako strah neznanega. Mogoče je res veliko lažje reči Bog, za vsako luknjo, vendar na tak način ostane luknja prazna.

Lp.

phreakstep
28.06.2008, 12:07
DarkBloom tvoj nivo znanja je zelo majhen.

Tvoje trditve se same izpodbijajo.

Bog = energija?
To potem ni bog ampak naravni pojav ali greš elektriko pa fuzijo tudi častit in ji molit?
Nabrž ne.

Ja škrate, vilince in ostala mitološka bitja se tudi ne da dokazat nekateri so jih celo videli ali to sedaj pomeni, da lahko kr uzamemo kot resnico in začet vrjeti v njih?
Najbrž ne.

Ti si odgovorila, da se je bog sam ustvaril na temelju 2000 let stare bukve.
Jaz sem, ki sem niti podrazno ne opisuje, da se je bog sam ustvaril in kako.
Jaz sem, ki sem pomeni samo jaz sem, ki sem ne vem zakaj vsi po svoje interpetirate biblijske citate.
Ignorance is a bliss.

Bog je ustvaril svet in življenje = zavračanje biologije.
Bog je omniprisoten vendar ni v vesolju bog je v brezčasju vendar živi neskončni zdaj, ki je vezan na čas = zavračanje fizike.
Že s tem ko si rekla, da je bog dal razum pa svobodo in je ustvaril vse zavračaš znanost.
Ali pa bog = energija to je tudi neznanje fizike.
Sploh pa k zabiješ, da se boga ne da definirat nato pa napišeš tole lmao.

Hočeš, da še kej več razložim tvoji ignorantni glavi?

Edino ti imaš spekter znanja na nizkem nivoju, ker pišeš trditve, ki se same sebe izpodbijajo.

Babi2
28.06.2008, 12:56
DarkBloom, predlagam, da se nehaš truditi, v skladu s tistim izrekom: "oči imajo, pa ne vidijo, ušesa imajo, pa ne slišijo ...". Kaj ni škoda časa in tvoje energije - bom spet utemeljila z nekim znanim citatom: "ne mečite biserov svinjam, zakaj potacale jih bodo in se vrnile v svoje blato ...". :veryevil:

ARP
28.06.2008, 13:29
DarkBloom, predlagam, da se nehaš truditi, v skladu s tistim izrekom: "oči imajo, pa ne vidijo, ušesa imajo, pa ne slišijo ...". Kaj ni škoda časa in tvoje energije - bom spet utemeljila z nekim znanim citatom: "ne mečite biserov svinjam, zakaj potacale jih bodo in se vrnile v svoje blato ...". :veryevil:

No ja, lahko bi pa tudi tako zaključila (kot je nekdo povzel):

One good way to end a conversation -- or to start an argument -- is to tell a group of well-educated professionals that you hold a political position (preferably a controversial one, such as being against abortion or pornography) because it is required by your understanding of God's will.

Svinje so drugače zelo pametne živali. Včasih upam, da bomo res lahko rekli, da se ljudje ločimo od živali tudi po tem, da znamo razmišljat.

Brez zamere, se bom vrnil v svoje blato :2thumbs:

Adolf
28.06.2008, 21:08
Danes je leto 2008, znanost ima precej bolj veljavno besedo kot cerkev in evoluciji razen nekaterih fanatičnih sekt ne oporeka nihče, tudi uradna rkc ne. Kakšnih 200 let nazaj pa je tudi sam Darwin več let zavlačeval z objavo svoje teorije, ker se ni skladala s pogledi rkc in tudi po objavi in še dolgo po njegovi smrti je bil deležen številnih kritik. V zadnjem času je rkc naredila nekakšen kompromis z znanstvenimi pogledi npr. v sredini 90-let pravkar minulega stoletja(torej precej kasneje kot večina držav) je začela nasprotovati smrtni kazni. Ne vem pa kdaj natanko so začeli sprejemati evolucijo. Ve morda kdo drug?

Krvava_Meri
29.06.2008, 12:45
Ni govora samo o krščanskem Bogu, temveč o bogovih nasploh (tudi v smislu new age religij, kjer bog ne predstavlja bitja in ne more biti beseda "bog" lastno ime)

In da, slovenisti so. Slovenisti so strokovnjaki za slovenski jezik, ostali slovanski nas tu ne zanimajo. Vsaj mene ...

Da pa ne bom popolnoma OT, bi dodala eno prigodo, ko sem se pogovarjala z enim tipom, ki je bil velik muslimanski zagrizenec. In je na moje dvome o obstoju boga/Boga/Allaha odgovoril, da nisem verna, ker sem lena in se ne želim odrekati stvarem.
Torej, obstoj boga je lahko utemeljen z vernikovo pridnostjo, poslušnostjo in odrekanjem (ker če boga ne bi bilo, bi bili vsi taki, kot jaz. Leni, namreč. :d ).

shem_me_zion
02.07.2008, 04:42

To je mocan argument, a zal temelji na napacni premisi, da so religije ne-enotne. Pravzaprav bos presenecen nad univerzialnostjo nestandardiziranih verstev: duhovi prednikov, posmrtnost, kazen in nagrada za slaba/dobra druzbena dejanja, ki jim nihce ni bil prica, carovnice (prakticno univerzialno verjetje v vseh dobah!!!), poroke, cistost devistva, cistost hrane, brezmadezni rituali...

Le standardizirana verstva, kot sta Islam in Krscanstvo, izrazata netoleranco do drugih verstev (bolj ali manj; ne velja za vsa krsanska in islamska gibanja in vernike), kar je razumljivo iz trznega aspekta. Majhnim ljudstvom se druga verstva zdijo samo nerelevantna (ni njihovih prednikov med njimi, ni nagrad in ni kazni), a ne nujno sovrazna.

Vojne so med ljudstvi, ne med teologi.

Se bolj bos presenecen, ce ti razkrijem, da veliko majhnih, neorganiziranih verstev verjame v ENEGA Boga. Vendar, kot so prepricani tudi v Krscanstvu, ta Bog ne igra velike vloge. Ponavadi je ustvaril svet in to je to.

Kar je pomembno (relevantno) so razna "molisca" (Devica Marija iz tega in tega kraja, ali drevo resnice, ali gora, ki krvavi, ali...), razni predniki (ti resujejo druzbene zagate in jih tudi ustvarjajo), razni rituali (cista hrana, ples, podajanje srebrnih posod, izganjanje "hudica" [strupa, ...]), medcloveski odnosi (morala ekonomsko seksualne izmenjave), itd.

Skratka: ce bi pogledali vse religije skupaj in jih malo is-povprecili (to average...kako se rece ta glagol slovensko?) bi dobili dober empiricni dokaz obstoja ENEGA boga (in morda se carovnic, ter duhov prednikov...). To vse skupaj seveda ne pomeni, da Bog obstaja, a jaz pac ne bi uporabljal argumenta "neenotnosti religij" proti njegovemu obstoju.

Žeruh
05.07.2008, 12:08
uf... veliko je napisanega, ne morem vsega prebrat.

Dejstvo je, da ne sme biti dokaza o obstoju boga. Če bi bil,.... kaj bi ljudje počeli?
Ne.... zamisli si naslednje, vemo da JE bog, vemo kje je, vemo da nas vidi, in imamo neka pravila kako naj živimo - ki smo jih dobili od njega... in vemo kaj nas čaka če se jih ne držimo.
Ali boš bogu težil za svojo zasebnost? Ali boš razbijal bogu po vratih v jezi, potem ko ti nekdo umre v kakšni nesreči? Ali je ta bog vsemogoč in vse ve, ali pa ga lahko pretentaš z ritoliznostjo in ukanami kot pretentaš šefa v službi? Ali boš upal sploh kaj narediti, ne da bi prej vedel ali boš prekršil s tem katero od pravil in potem trpel posledice?

Če imaš dokaz v boga, oziroma veš kje "stanuje", potem to ni "vera" v boga ampak ....... podložništvo...

Druga zadeva. Če bi EN BOG vsem na svetu dal ena in ista pravila, bi nekateri narodi takoj izumrli. Če eskimi in sibirci in skandinavci ne bi smeli jesti prašičev, bi jih ena huda zima vse pobrala. Judje in Muslimani jih "nimajo", ker bi jim pobegli prašiči pojedli ves poljedeljski pridelek (btv v puščavi živijo) in otroke. To je samo en primer, lahko bi še naprej vrtali.

sch0ll7
17.07.2008, 19:37
Tko bom reku, zanimiva tema...ne bom rekel, da sem veren ali ateist..zato, ker veliko vem o evoluciji in pa tudi veri...in niti ena me ne more prepricati 100%...vedno se mi porajajo nova vprasanja...npr.

Znanstveniki so vse lepo in prav razlozili vesolje, evolucijo, razvijanje itd....ampak kot razumnega in razgledanega cloveka me zanima, kako je lahko clovesko telo tako popolno...npr...da je tocno vse narejeno tako da se izpopolnjuje...kot npr. cutila, potem da se razmnozujemo, da se rane celijo, da ima zenska vsake toliko casa menstruacijo, in veliko tega
potem...da dez pada z vodo hrani zemljo...tece po rekah v morje kjer voda izhlapi in potem vedno ista repriza v nedogled...potem, da se Zemlja kot planet sciti od segrevanja oz. ledene dobe, ko so vulkani bruhali na vseh koncih da bi se ozracje zopet segrelo...itd

nobeden mi ne more reci, da se je to vse ustvarilo samo oz. iz materij itd....oz nobeden nemore tega dokazati!

Potem je veliko stvari, ki si jih ne moremo razlagati...ker smo pac premalo let v tej nasi civilizaciji...ce gledamo na to, da je egipcanska civilizacija trajala 2x dalj kot nasa in kar je ostalo so le piramide.
Toliko vprasanj je, na katere ne znamo odgovoriti...in dokler ne odgovorimo na vse bo vedno obstajala vera v nekaj vec in to je ta vera v boga!....js si to razlagam kot vera v nekaj kar nam ni znano in kar nikoli verjetno ne bomo zvedeli...za veliko ljudi je to bog, ki naj bi bil samo eden in edini.

Hinko_Gnito
20.07.2008, 13:48
Kaj si verniki vzamejo kot dokaz za obstoj boga?

Moj odgovor: KENOSIS

Svetopisec
21.07.2008, 09:29
Moj odgovor: KENOSISSamopozaba kot osebna izkušnja presežnega?

Svetopisec
21.07.2008, 12:44
Ne vem pa kdaj natanko so začeli sprejemati evolucijo. Ve morda kdo drug?Z encikliko Humani generis leta 1950.

Adolf
21.07.2008, 15:33
shem_me_zion: Priznam da nisem naredil statisticne raziskave, ampak vseeno se mi zdi da vera v vec bogov ni tako redka stvar-npr. egipcanska, grsko-rimska, hinduizem veljajo za precej stare in politeisticne religije. Kljub temu imas verjetno prav, da je med religijami kar nekaj podobnosti-ali to razlagas z obstojem boga ali pa npr. z "evolucijo religij"(najuspesnejsa prezivi) pa je spet nekaj kar lahko diskutiramo dokler nas ne prekine bog ;)

sch0ll7: Da nikoli ne bomo vsega je ze res, vendar pa bi se na podlagi dolgotrajnih izkusenj lahko naucili, da vraci, religije, duhovniki ipd. prav nic ne pripomorejo k spoznanju naravnih ali nadnaravnih pojavov, cetudi trdijo, da vedo vse.

Allegra
21.07.2008, 18:13
Priporočam tale članek - mislim, da je v njem dosti smisla:

http://www.truthbeknown.com/god.htm

phreakstep
18.08.2008, 15:19
Ok neki cajta me ni blo in bom spet mal začel odgovarjat na poste.

@sch0ll7
Kdo je rekel, da je življenje in naše telo popolno?
Rak, slepota, deformacije itd... a to se šteje pod popolno?
Kok otrok se rodi, da so gluhi ali pa slepi že pri rojstvu kok otrok se rodi deformiranih itd...
Kar se tiče dežja in vode res ne vem kaj ima evolucija kaj pri temu?
Nared ekspiriment odpri šlaf z vodo pust, da neki cajta teče na tla in glej ga zlomka kamalu pa se bo naredila luža nato ugasni to in čaki neki cajta in nekaj vode bo šlo v zemljo nekaj pa izhlapelo.

Glede dežja rek in to se pojdi učit geografijo sej veš erozija (jame) pa podobne zadevščine kako voda oblikuje pokrajine.

Drugače je večina stvari samo kemija pa biologija.

@Hinko
Kenosis ne dokaže nič pač spet en krščanski nonsense.

Snif
20.08.2008, 11:46
Neki mora biti na vsem tem kar pravite, tko k bugs bunny k je resničen. Sj veste, da je bil včasih ful na tv-ju. Se pravi obstaja! :approve: Evo dokaza! (http://video.google.com/videoplay?docid=-3274382137005127076) Zdaj naj pa še kdo reče, da ne obstaja! :approve:

"That's all folks!"