Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Je to normalno???

d3vil_b4b3
24.06.2008, 22:07
S fantom sva skupaj štiri mesece, imava se neizmerno rada in se res dobro razumeva. Šele sedaj pa se zavedam, da vse čas poslušam o svojem bivšem...kako je bilo, kaj sem čutila...
Nekaj časa sem to mirno tolerirala sedaj pa to, vsaj po mojem mnenju, več ni normalno. Z bivšim mi niti slučajno ni bilo lepo in ogromno sem pretrpela, fant to ve. Tistega tipa sovražim kot samega hudiča, tudi to ve.
Sem res dolžna ves čas razlagati o bivšemu, kaj sem čutila itd...???:(
Kaj ima moj fant od tega??? Je to normalno??? :nonono:

KissMe
25.06.2008, 07:22
Po mojem je preveč obremenjen in ljubosumen. Normalno? Če ti gre na živce je vseeno ali je normalno ali ni:d Povej mu, da si zdaj z njim in da te bivši ne zanima več in da o tem nočeš govoriti.
Nič mu nisi dolžna razlagati o bivšemu in kaj si čutila, raje mu povej kaj čutiš zdaj:2thumbs:

d3vil_b4b3
25.06.2008, 11:12
Na lep način mu ne morem ničesar dopovedati. :(:dontknow:

KissMe
25.06.2008, 12:06
Oh joj:( potem tudi "grd" način najbrž ne bi obrodil sadov. Poskusi it malo globje... vprašaj ga, zakaj ga vse to zanima in zakaj mu moraš toliko pripovedovati o tem. Vprašaj ga to, kar sprašuješ nas-kaj ima od tega.

d3vil_b4b3
25.06.2008, 12:13
Zanimivo je to, da on pravi da sploh ni pomembno kaj sem čutila...:nonono:
Venomer sprašuje, ko rečem zakaj, mu pa sploh ni pomembno.
Na koncu sem deležna očitkov da sem mela bivšega bolj rada pa take...:nonono:...bolano:(:(:(

Babi2
25.06.2008, 12:23
Točno, "bolano". Človek je očitno bolestno ljubosumen, in to celo na tvojo preteklost. Na tvojem mestu bi bila zeloooo previdna.

Aldebaran
25.06.2008, 13:30
no če bi bil jaz na tvojem mestu bi ga nogiral, ker bolestno ljubosumne ljudi ne moreš spremenit in se tudi sami ne spremenijo, ever!
Vedno ko bo kaj takega, ti bo naprej vrgel, kot ti je tole: ja bivšga si mela bolj rada in tako naprej...
Vprašaj se tole: ali je vredno biti nonstop pod pritiskom glede tega, kdaj mu kaj ne bo pasalo in bo ponorel za brez veze... Po mojem si premlada, da bi si tkole uničevala lajf... to je moje skromno mnenje... pa brez zamere...
Dobro vem kako to zgleda, ker imam nekaj prijateljic, ki imajo bolestno ljubosumne tipe, in bog ne daj da katero pokličem oziroma da bi ji poslal mejl in kaj takega v šali napisal, ...

d3vil_b4b3
25.06.2008, 14:25
Vedno ko bo kaj takega, ti bo naprej vrgel, kot ti je tole: ja bivšga si mela bolj rada in tako naprej...
Točno to dela-takoj ko mu kaj ni všeč-rajš si ga mela, on je lahk vse, njem si se dala j..., njem si vse odpustila... :(:nonono:
Drugače je res super fant, ujameva se praktično v vsem...potem pa tole...
Ampak tudi jaz mislim da si tega ne zaslužim...:(:(:(

Aldebaran
25.06.2008, 15:30
Točno to dela-takoj ko mu kaj ni všeč-rajš si ga mela, on je lahk vse, njem si se dala j..., njem si vse odpustila... :(:nonono:

Ja no ... lej odločitev je tko ali tako samo tvoje, ampak kot sem napisal: lajf je prekratek in preveč lep, da bi ga zapravila z nekom, ki ti na tak način žre energijo in živce, oprosti ker se tako kruto sliši, ma sem videl pri prijateljici: dokler sta bila skupaj (s tem da ji je tip še bl moril kot pa tvoj tebi) je bila vedno zadržana in nekako zaskrbljena, ni se znala sprostit, ker je imela skoz pred očmi tipa in njegove izpade... in pol se srečava spet čez nekaj časa in je kar žarela, nasmeh do ušes in prav čutiti je bilo neko spremembo, pa sem jo vprašal, kaj se je zgodilo? in če sta šla morda s tipom narazen? odgovor je bil: ja nehala sva, šele sedaj vidim, kaj in kako lepo je biti svoboden in brez pritiskov...

Odločitev, kaj in kako bo na koncu le tvoja... Takega človeka spremeniti ne moreš, ok mogoče se lahko s časom zboljša za ene 3 % ampak to je pa tudi to... Vedno ko boš šla s prijateljicami na kavo, bo zavihal nos, pol vedno ga bo razjedalo v notranjosti: kajpa če je v tisti kavarni kakšn tip, ki bi ji bil lahko ušeč in podobne jetra, ... To ga bo mučilo neglede na to, da mu ti petnajstmiljonkrat poveš, da ti lahko zaupa, da ga imaš najrajš na svetu in podobno... njega bo še vedno razjedalo in scence...

spartan
25.06.2008, 15:34
S fantom sva skupaj štiri mesece, imava se neizmerno rada in se res dobro razumeva. Šele sedaj pa se zavedam, da vse čas poslušam o svojem bivšem...kako je bilo, kaj sem čutila...
Nekaj časa sem to mirno tolerirala sedaj pa to, vsaj po mojem mnenju, več ni normalno. Z bivšim mi niti slučajno ni bilo lepo in ogromno sem pretrpela, fant to ve. Tistega tipa sovražim kot samega hudiča, tudi to ve.

hja no...ne bi zdaj nekaj sklepal po par besedah.

Enostavno mu reči, da je to stvar preteklosti in da ni več pomembno in sta s tem zaključila debato. Če je normaln bo tak šteknal. Če te spoštuje bo tudi spoštoval tvojo željo, da se to več ne omenja. Če pa bi se kdaj rada o tem pogovorila, pa boš tak sama začela.

spartan
25.06.2008, 15:43
no če bi bil jaz na tvojem mestu bi ga nogiral, ker bolestno ljubosumne ljudi ne moreš spremenit in se tudi sami ne spremenijo, ever!
Vprašaj se tole: ali je vredno biti nonstop pod pritiskom glede tega, kdaj mu kaj ne bo pasalo in bo ponorel za brez veze... Po mojem si premlada, da bi si tkole uničevala lajf... to je moje skromno mnenje... pa brez zamere...
Dobro vem kako to zgleda, ker imam nekaj prijateljic, ki imajo bolestno ljubosumne tipe, in bog ne daj da katero pokličem oziroma da bi ji poslal mejl in kaj takega v šali napisal, ...

jaz pa glih kontra...mam par kolegov, ki imajo bolestno ljubosumne punce, in bognedaj, da ji kaj ne "javijo" pravočasno ker nemudoma sledi sankcija. V smislu; nadzor in kazen mora bit:d

V bistvu Aldi....tisti babnce ki najdejo takšne ljubosumne so običajno isto take al pa še hujše. Saj veš...gliha gliho najde. Seveda pa to ni pravilo...da me ne bo d3vil_b4b3 narobe razumela;)

d3vil_b4b3
25.06.2008, 16:04
...dokler sta bila skupaj (s tem da ji je tip še bl moril kot pa tvoj tebi) je bila vedno zadržana in nekako zaskrbljena, ni se znala sprostit, ker je imela skoz pred očmi tipa in njegove izpade...
To zgodbo sem doživela že z bivšim :(:(:( Bilo je točno tako kot praviš.
Upam da se zgodba ne ponavlja :nonono:

Skušala se bom še enkrat pogovoriti z njim in mu povedati na lep način, je pameten in trmast kot strela :nonono:...upam da bo uspelo....drugače pa....:dontknow:

@spartan: verjemi da sm čist premal ljubosumna :);)

Aldebaran
25.06.2008, 16:37
jaz pa glih kontra...mam par kolegov, ki imajo bolestno ljubosumne punce, in bognedaj, da ji kaj ne "javijo" pravočasno ker nemudoma sledi sankcija. V smislu; nadzor in kazen mora bit:d

V bistvu Aldi....tisti babnce ki najdejo takšne ljubosumne so običajno isto take al pa še hujše. Saj veš...gliha gliho najde. Seveda pa to ni pravilo...da me ne bo d3vil_b4b3 narobe razumela;)

Ja sevede, to je tudi celo veselje, hehe... ampak ker je bila tema zastavljena v eno stran, sem se osredotočil pač na to... zna bit pa to še bolj kritično, ja...

am tistole obarvano pa ne velja v vseh primerih, nekatere se pač zaljubijo in šele kasneje vidijo kam pes taco moli...

d3vil b4b3: po mojem bo to res najboljše kar lahko narediš... srečno!!! Pa ne se pustit!!!!

Irina
25.06.2008, 17:04

Mnenja sem, da je dečko tako zakompleksan, da ni sposoben imeti normalnega odnosa z dekletom. Njemu, predvsem pa sebi boš naredila veliko uslugo, če se bosta razšla preden bo začel s scenami. Višek neokusnosti je, da te nekdo sprašuje o podrobnostih prejšnjega razmerja.

Tvoj zadnji stavek je zame nesprejemljiv. Kako sebe dojemaš in kako o sebi razmišljaš? O odnosu v razmerju ne razmišljaj na način, da si nekaj zaslužiš ali ne zaslužiš. Ti si mlado, sposobno dekle, ki ji res ni treba "zaslužiti" primernega odnosa svojega partnerja.

spartan
25.06.2008, 18:00
@spartan: verjemi da sm čist premal ljubosumna :);)

...saj boš videla kako in kaj:);)

spartan
25.06.2008, 18:14
Mnenja sem, da je dečko tako zakompleksan, da ni sposoben imeti normalnega odnosa z dekletom. Njemu, predvsem pa sebi boš naredila veliko uslugo, če se bosta razšla preden bo začel s scenami. Višek neokusnosti je, da te nekdo sprašuje o podrobnostih prejšnjega razmerja.

Tvoj zadnji stavek je zame nesprejemljiv. Kako sebe dojemaš in kako o sebi razmišljaš? O odnosu v razmerju ne razmišljaj na način, da si nekaj zaslužiš ali ne zaslužiš. Ti si mlado, sposobno dekle, ki ji res ni treba "zaslužiti" primernega odnosa svojega partnerja.

khmmm...hmm....gledano s stališča posameznika se mi stavek zdi povsem običajen. Če se vlaga energija v zvezo in potem dobiš nazaj takšne in drugačne "reči" je čisto vsak po svoje seveda malo razočaran. Sploh ker ona takšnega načina ni pričakovala. Kolikor jaz vem, hočeš-nočeš se vsi "spustimo" v zvezo s takšnimi in drugačnimi pričakovanji.

Lahko bi razmišljal po budistično, da ničesar v življenju ni resnično last posameznika (btw sem si kupil tibetansko denarnico za srečo pri shodu Dalajlame....tako da se celo oni povsem ne držijo svoje religije).

Plastično gledano:clown:....če bi ti prala in likala moškemu 30 let, potem bi te pa on pustil zaradi mlajše...pa ne reči da ne bi bila vsaj kanček jezna in se vprašala s čim si si to zaslužila?

KissMe
26.06.2008, 18:43
Očitno se ne razumeta tako zelo dobro, kot praviš.

Tud js ti priporočam, da ne izgubljaš časa, ker bi blo škoda... časa, pa tudi živcev. Sej vem da ni tako preprosto narediti kot reči, ampak nekatere stvari je treba narediti, čeprav je težko. Bolje da nehata in ga v nekaj mesecih preboliš, kot da bogve koliko časa še naprej trpiš v zvezi... Saj konec koncev najbrž nimaš kaj dosti od zveze, če je situacija taka.

legenda
26.06.2008, 21:36

Po moje ni. Ker z ene strani si sebi želi dokazati da je boljši od njega a zopet z druge pa gleda kaj tebe živcira pa da ne bi naredil iste napake kot tvoj EX-fant.
Jaz svoje nisem nikoli spraševal kaj je delala prej...

d3vil_b4b3
26.06.2008, 22:16
V bistvu sploh ne vem kaj naj mu rečem oz. kaj naj naredim :dontknow::nonono::(
Če se želim lepo pogovarjat ne dosežem nič :nonono:

KissMe
26.06.2008, 22:26
Gotovo maš kakšno idejo kaj narediti, ker vsak nosi v sebi rešitve, vprašanje je le, ali jih upoštevamo, ali pa delamo nekaj, kar vemo, da ni dobro za nas, ker nimamo poguma da bi si prisluhnili.

d3vil_b4b3
26.06.2008, 22:49
Gotovo maš kakšno idejo kaj narediti, ker vsak nosi v sebi rešitve, vprašanje je le, ali jih upoštevamo, ali pa delamo nekaj, kar vemo, da ni dobro za nas, ker nimamo poguma da bi si prisluhnili.
Upam da mi bo uspelo :)

KissMe
27.06.2008, 07:03
Seveda, vsakemu uspe slej ko prej. Ampak je bolje, da ti prej;) Nekateri tudi več let živijo v zvezi, ki jih ne zadovoljuje in jih obremenjuje in šele nato odidejo. Vsak rabi svoj čas.

MrTom
05.07.2008, 18:29
Sam sem imel kar nekajkrat takšne pretekle izkušnje z dekleti, da tudi po treh mesecih nisem vedel ali je 100% v novi vezi ali ni, mislim, da je tudi tvoj dragi imel podobne izkušnje in te preverja oz. te hoče dobit, da ti bo potem lahko očital. Vsekakor mislim, dag re tukaj najprej za nezaupanje, brez pravega zaupanja pa vemo kam pes taco moli oz. kam to pelje v prihodnosti.

Bolestni ljudje oz. bolj znano ljubosumni ljudje enostavno vidijo svoj film in jih ne zanima kaj pravijo drugi. Ljubosumni, nezaupljivi partnerji bodo vztrajali toliko časa (podobno kot prisilno priznanje, da imajo prav), da drugemu film poči in prizna tudi, če ni res češ, da bo potem mir, hm,……mir bo prvo uro, potem pa se veselica šele začne, dokler ne pobereš vseh stvari in …. Tvoj fant enostavno išče potrditev, da ima on prav kar ti očita, žal pa nima toliko logike, da bi vedel, da te s tem samo izgublja. Sorry ampak normalen moški ti tega ne bi počel, sicer pa se lahko pozanimaš še kod drugod.

Če želiš to zadevo razrešit in videti njegovo reakcijo pač povej, da so bili dobri in slabi dnevi in da si bila sprva maksimalno zaljubljena, da bi je bil svoj čas dober tudi v sexu itd…..pač povej po resnici in ne govori mu samo o sovraštvu do bivšega, ker če bi bilo samo sovraštvo, potem ne vem kaj si počela z njim, mislim ni logike (no, o tem raje ne bi :d, ker vemo kako je s tem). Običajno je tako, da vsaka normalna ženska, če ji partner ne odgovarja gre stran in čaka na boljšo priložnost, govorim o samozavestnih, razumnih ženskah, ki se cenijo.

Dancefreak
07.07.2008, 13:17
Sam sem imel kar nekajkrat takšne pretekle izkušnje z dekleti, da tudi po treh mesecih nisem vedel ali je 100% v novi vezi ali ni, mislim, da je tudi tvoj dragi imel podobne izkušnje in te preverja oz. te hoče dobit, da ti bo potem lahko očital. Vsekakor mislim, dag re tukaj najprej za nezaupanje, brez pravega zaupanja pa vemo kam pes taco moli oz. kam to pelje v prihodnosti.

Bolestni ljudje oz. bolj znano ljubosumni ljudje enostavno vidijo svoj film in jih ne zanima kaj pravijo drugi. Ljubosumni, nezaupljivi partnerji bodo vztrajali toliko časa (podobno kot prisilno priznanje, da imajo prav), da drugemu film poči in prizna tudi, če ni res češ, da bo potem mir, hm,……mir bo prvo uro, potem pa se veselica šele začne, dokler ne pobereš vseh stvari in …. Tvoj fant enostavno išče potrditev, da ima on prav kar ti očita, žal pa nima toliko logike, da bi vedel, da te s tem samo izgublja. Sorry ampak normalen moški ti tega ne bi počel, sicer pa se lahko pozanimaš še kod drugod.

Če želiš to zadevo razrešit in videti njegovo reakcijo pač povej, da so bili dobri in slabi dnevi in da si bila sprva maksimalno zaljubljena, da bi je bil svoj čas dober tudi v sexu itd…..pač povej po resnici in ne govori mu samo o sovraštvu do bivšega, ker če bi bilo samo sovraštvo, potem ne vem kaj si počela z njim, mislim ni logike (no, o tem raje ne bi :d, ker vemo kako je s tem). Običajno je tako, da vsaka normalna ženska, če ji partner ne odgovarja gre stran in čaka na boljšo priložnost, govorim o samozavestnih, razumnih ženskah, ki se cenijo.:o kje se jih najde? ;)

Glede ljubosumnosti...večinoma si zadel čevljiček v ...., sam pa vedno pravim da malo ljubosumja mora biti da se partner še bolj potrudi ;) seveda če je normalno samozavestni in ima rad izive.
Govorim iz izkušenj kako je bila moja draga ljubosumna nekaj časa na mojo bivšo in se je še bolj potrudila v določenih zadevah v katerih je bila bivša "dobra". Bilo je napeto ja ampak sedaj pa, Birds singing, Sunny sky, etc.. :D