Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Resnični Islam.

kiborg
26.06.2008, 22:24
Peace,
Respectfully.

Kot prvo bi želel sporočiti, da današnji "Islam" ni Islam ampak sunnizem. To kar prakticirajo na Vzhodu, tako-imenovano "muslimani", to ni Islam in tisti ljudje na Vzhodu niso Muslimani ampak sunniti.

Islam, resnični Islam, je opisan v Kur'anu in če želi kdo vedeti karkoli o resničnem Islamu, naj si prebere Kur'an, pravtako, če nekdo želi vedeti karkoli o Kristjanih ali Krščanstvu, si običajno prebere Biblijo.

Danes pa sodite Muslimane po tem kar slišite na TV.
Zato so nekateri proti gradnji mošeje v Sloveniji, ker so pač ne samo napačno informirani (TV) ampak ker so taki ljudje preveč leni da bi se seznanili z resničnimi dejstvi.

Jaz sem Musliman, ker sledim Kur'an.
Kot Musliman ne morem sovražiti VSEH Srbov, čeprav so Bosanski Srbi pregnali moje sorodnike iz Bosne v širni svet. Kaj naj storim? Naj rečem da s emora Pravoslavna cerkev podreti?

Jaz se ne stirnjam z Bosanskimi Srbi, predvsem z točno določenimi osebki, ki so dejansko pobijali in posiljevali po Bosni med leti 1992 in 1995.

Dejstvo 1.: sunniti in ši'iti niso Muslimani.
Dejstvo 2.: Pravi Muslimani sledijo samo Kur'an in ne sunno niti hadise.
Dejstvo 3.: Med Muslimani ter sunniti in ši'iti obstaja vesoljska razlika.

(sunniti verjamejo da se mora poleg Kur'ana slediti še ogromno drugih knjig, te so hadisi, hadisi so zgodbe, ki pa so večinoma lažne.)
(ši'iti sledijo spet neke druge knjige ne pa tudi Kur'an in ne verujejo da je bil Muhammed Božji poslanec.)

Dokaz iz Kur'ana: Poglavje 6, stavek 114.

Želim vam Božji mir in blagoslov.

phreakstep
27.06.2008, 11:35
Meni se to tudi zdi bedasto, da ljudje napadajo druge glede na vero.

Sploh so pa Kristjani večja sranja delal kot pa drugi like.

-Inkvizicija
-Ubijanje "nevernikov"

Radikalni kristjani so prav tako nevarni kot radikalni muslimani.

Drugače pa kiborg kot si sam napisal ti tudi nemaraš sunnite in pa ši'ite zato, ker rabijo več drugih knjig zraven in, ker so lažne?
Kako veš, da so lažne in zakaj si tako prepričan, da ni cel ku'ran lažen.
Kakor vem nisi živel v tistih časih zato ne moreš biti prepričan.

Drugače nimam ku'rana zato ne morem videti dokaza, ki je v poglavju 6 in pa stavek 114 si lahko tako dober pa ga prepišeš?.

En razlog zakaj se vas ljudje bojijo je cenzura zato, ker kdorkoli hoče pokazat sliko Muhammeda ga vi cenzurirate.

tom777
27.06.2008, 15:15
Vse stvari so preveč napihnjene, zato pa se ljudje "bojijo" muslimanov. Vem, da ste muslimani kot ostali ljudje, niste vsi pokvarjeni, ravno tako kot niso vsi kristjani dobri ali pa ateisti...ali pa kdor koli...povsod so dobri in slabi...

Krvava_Meri
27.06.2008, 17:17
Enostavno morala sem pobrskati za tem "ajetom" iz Korana. Da se na lastne oči prepričam, kako "grozni" so suniti in šiiti.

"Čemu bi iskal drugega sodnika namesto Gospoda, ko pa vam on jasno razodeva Knjigo? Tisti pa, ki so Knjigo prejeli, dobro vedo, da tvoj Gospodar po resnici razodeva Koran, zato nikar ne dvomi!"

In če izhajam zgolj iz tega in zanemarim svoje (dokaj oprijemljivo) znanje o islamu, bi rekla, da je Allah potem tudi Mohamedu prenesel to "resnico", ki je napisana v Koranu, katerega načel se držijo suniti in šiiti.

Ampak res ... iz tega ajeta ne moreš razbrati eksplicitne resnice, da so vse drugi muslimani pravzaprav nemuslimani. In če to ni mogoče, od kje ti pravica, da govoriš, kdo je pravi vernik in kdo ni? Ravno s tem si vrgel vse, ki niso to, kar si ti, in se imajo za muslimane, v isti koš, pa čeprav tega ne počneš z bosanskimi Srbi. Dvorezen meč si si izbral za klesanje "resnice".

P.s. Jaz ne spadam v nobeno od teh skupin. Pa se mi kljub temu zdi kontradiktorna tvoja izjava.

shem_me_zion
02.07.2008, 03:49
Kot prvo bi želel sporočiti, da današnji "Islam" ni Islam ampak sunnizem. To kar prakticirajo na Vzhodu, tako-imenovano "muslimani", to ni Islam in tisti ljudje na Vzhodu niso Muslimani ampak sunniti.

Kam pa pristevas Vahabiste in Sufiste?

Eni in drugi so zanikali svojo originalno tradicijo (Vahabisti sunitsko, Sufisti siitsko). Tradicija, v katero sodi studij Hadith-a ni nujno v nasprotju s naukom, da je Koran edino razkritje resnice. Hadith je komentar na Koran (na zivljenje Profeta, njegova dejanja in besede), in ga ni potrebno kanoniti (ceprav to res prakticno je...) v nobeni tradiciji. Hadith se ne postavlja nad Koran, ne v sunitski, niti siitski tradiciji. Hadith sam, v komentarjih na izreke Profeta, v nesteto mestih trdi, da je Koran edino pravo razkritje.

Tvoj fundamentalizem (ne mislim tega nujno kot negativno oznako) je fascinanten. Lahko podas kaksen link podobno mislecih?

legenda
04.07.2008, 08:40
Kiborg

Ali mi lahko poveš (prosim te) kaj je to Šerijatski način življenja?
hvala

Khalil
04.07.2008, 17:16
če želi kdo vedeti karkoli o resničnem Islamu, naj si prebere Kur'an, pravtako, če nekdo želi vedeti karkoli o Kristjanih ali Krščanstvu, si običajno prebere Biblijo.S to razliko, da obstaja Biblija v slovenskem jeziku že 500 let.
Hmm, le zakaj ne obstaja Koran v slovenskem jeziku? Saj ga Slovenci niti ne morejo brati (tudi če bi hoteli).
Kje šele, da bi bil na voljo brezplačno v spletni obliki v slovenskem jeziku kot je biblija.net (http://www.biblija.net/biblija.cgi?lang=sl)

Bo potrebno malo več prostovoljstva ali financiranja tega projekta (prevajanja), da pride ta knjiga med ljudi (Slovence).

Khalil
04.07.2008, 17:29
Kot Musliman ne morem sovražiti VSEH Srbov, čeprav so Bosanski Srbi pregnali moje sorodnike iz Bosne v širni svet. Kaj naj storim? Naj rečem da s emora Pravoslavna cerkev podreti?

Jaz se ne stirnjam z Bosanskimi Srbi, predvsem z točno določenimi osebki, ki so dejansko pobijali in posiljevali po Bosni med leti 1992 in 1995.
Govoriš o islamu (religiji), ali skušaš sedaj odpreti temo o nacionalnosti in nacionalizmu?
Grow up! Se mi zdi, da nisi na pravem forumu o tej tematiki (Religioznost).
Kaj ima večina Slovencev s pravoslavno cerkvijo, srbi in bosanci, razen tega, da jih mnogo prebiva v Sloveniji in smo nekoč imeli skupne politične korenine?

Drugače pa mi je všeč pesmica:
http://www.youtube.com/watch?v=aa-TFngEFDM&feature=related

Če je Islam mir, potem ne moreš nikogar sovražiti. Govori torej o Islamu in ne načenjaj sedaj nacionalnih tem.

Babi2
04.07.2008, 19:50
S to razliko, da obstaja Biblija v slovenskem jeziku že 500 let.
Hmm, le zakaj ne obstaja Koran v slovenskem jeziku? Saj ga Slovenci niti ne morejo brati (tudi če bi hoteli).

Že dolgo vrsto let ga lahko berem, res da ne v slovenskem jeziku, pač pa v "bivšem bratskem" (naslov: Prevod značenja Kur'ana), ki ga najbrž vsi kar dobro obvladamo, mi, malo starejši pa sploh, saj je bil eden od tujih jezikov, ki smo se ga učili v šoli. Megleno pa se mi dozdeva, da je tudi slovenski prevod nedavno izšel (?).
Poišči v knjigarnah ali knjižnicah, če bi ga želel prebrati. Jaz sem ga pred mnogo leti kar kupila, ga nekajkrat prebrala, občasno še vedno pogledam kakšno stran v njem. Pa nisem muslimanka, da ne bo nejasnosti.

Tile prepiri med različnimi ločinami muslimanov pa me pravzaprav ne zanimajo, imam "poln kufr" že itak tistih, ki jih imajo stoletja med seboj razne krščanske ločine.

sch0ll7
17.07.2008, 19:59
Vsaka drzava ima svoje zakone in nemoremo nikakor primerjati Slovenije in S. Arabije, ker to je muslimanska sveta zemlja kjer je Mekka in Medina...to je isto kot ce bi ljudje zahtevali, da se postavi moseja v Vatikanu.
No sej nisem hotel zdaj zaceti o tem ampak se mi zdi, da bi bilo pravicno do muslimanov, da imajo mosejo v Sloveniji, ker smo pac enakopravna druzba in to moramo spostovati!

Kar se tice korana..pa mislim, da ga je v slovenscino prevedel sin od Jelincica [jeklenega]...

Klemen Jelinčič Boeta, rojen 1973., .. Je svobodni prevajalec – iz bosanskega jezika je denimo prevedel Koran –
Pa je bil njegov ocek toliko proti izgradnji moseje...kasneje sem iz zanesljivih virov [moj prijatelj, ki je bil na kavici z Zmagom Jelincicom] izvedel, da sta se pogovarjala o tej temi in, da je rekel, da je vse stvar politike in da nima nic proti gradnji moseje...kar je razumljivo da je vse politika in izpostavljanje novinarjem.

Res je pa, da se veliko ljudi [tisti, ki so nerazgledani in neizobrazeni, ki se zapirajo doma itd.] dobesedno boji muslimanov, ker ne znajo razmisljati z lastno glavo ampak cloveka takoj ocenijo po veroizpovedi oz. imenu!...Moramo vedeti, da smo v 21. stoletju in da smo v Sloveniji, ki naj bi bila razvita in odprta drzava...kar pomeni da moramo malo drugace razmisljati!
Zanima me kako bo cez 50 let ko bo po Ljubljani vec crncev, azijcev kot slovencev...in to se bo zgodilo v kratkem...samo poglejte Milano, kjer pridete v Mcdonalds in so sami azijci in crnci...in ostalih mestih po evropi.....kar me prav nic ne moti....pac stvar globalizacije in priseljevanja..vsi ljudje smo enaki..samo se mi smilite tisti, ki boste cez par desetletij zaprti doma, ker vas je strah drugacne koze, vere, itd...

to bo vse:)...grem pocas na pir...btw..nism musliman ampak mam par kolegov, ki so muslimani.

lp

Svetopisec
20.07.2008, 08:00
Vsaka drzava ima svoje zakone in nemoremo nikakor primerjati Slovenije in S. Arabije, ker to je muslimanska sveta zemlja kjer je Mekka in Medina...to je isto kot ce bi ljudje zahtevali, da se postavi moseja v Vatikanu.Za katolištvo je sveto mesto Rim in ne mednarodnopravna tvorba Vatikan. In ugani, v Rimu je že mošeja, in to največja v Evropi ...

Potegni svoje sklepe.

thursiaz
24.07.2008, 18:49
Pobje sedaj pa takole Mošeja (greenlane se mi zdi) slovi kot center ki se zavzema za sožitje in mir,... poslali so noter nekoga , da je pogledal kaj se tam dogaja.... ali uganete spodbujali so jih k nasilju nad nemuslimani takšne stvari se dogajajo tudi po celi evropi opirajo se na reklo : z pomočjo demokracije bomo vdrli k vam , z pomočjo Alaha vam bomo zavladali.
Vsako dejanje proti takemu obnašanju je označeno kot rasizem , nacizem in ksenofobija kot bom verjetno označen tudi jaz.

Vem, da so nekateri muslimani mirni in jih spoštujem. Ampak bojim se, da se bo v naši preljubi majhni državici zgodilo prav to kar se dogaja drugod. tudi pri nas se v neki meri že dogaja (grafiti, občasno nasilje,...) taka dejanja obsojam četudi pridejo iz strani ali bošnjakov ali nacistov ali srbov, pomislite kaj se bo zgodilo če jim sedaj,damo še mošejo.

V Sloveniji nas je 2.000.000 in od tega je okoli 50.000 muslimanov zaenkrat živo v "miru"

Na Finskem je 10.000.000 ljudi od tega prav tako 50.000 muslimanov , imajo svojo politično stranko, ki se zavzema, da se uveljavi šeriatsko pravo, da morajo ženske nositi rute,....

Razumem, da hočejo kot verska manjšina mošejo in da vas je večina mirnih ampak, ko pomislim, da se stvari, ki se dogajajo v evropi začele dogajati v Sloveniji mi gre na jok.

zakaj vam molilnice niso dovolj, Mošeja naj bi bila verski, kulturni in politični center,.....vsaj meni se zdi to tveganje preveliko.

Vera naj bi bila kot povezovalni element ampak dve veri (obedve agresivni) ne moreta živeti skorajda v sožitju

Politika in "demokracija" bosta to z načelom multikulturne družbe(po mojem mnenju je multikultura navaden k od ovce) naredili
Kaj si misliš o šeriatskem pravu?

P.S.: upam, da boste vi in moderatorji spoštovali moje mnenje in ne izbrisali prispevka, cenzurirali in pe vrgli iz foruma povedal sem le svoje mnenje , kar je v demokraciji dovoljeno mar ne?

thursiaz
24.07.2008, 18:56
[URL="http://video.google.co.uk/videoplay?docid=-4597554798413159144"]

takole dokumentarec , ki so ga pripravili pobje iz tu-je.si

Žeruh
28.07.2008, 09:29
Zelo zanimivi komentarji. Imam nekaj kolegov in kolegic muslimanov in ne morem jih nikakor povezati z Arabci. Ne morem. Ženske ne nosijo rute ampak se oblačijo po TV Pink modi. Fantje niso zagreti verniki in tudi alkohol pijejo.
Eden od njih mi je povedal, da je primerjava bošnjakov z arabci kot primerjava Slovencev z Italijani. Vera je ista smo pa kulturno drugačni.
Očital sem mu, da se nekateri najstniki "palijo" na ekstrmni islam in hvalijo šerjatska pravila itd... pa je rekel, da takšne rabojo ker se tudi nekateri srbi palijo na četništvo in hrvati na ustaštvo. Tehtnica mora biti "zbalansirana". In tudi nekateri slovenci se mečejo na Italian still.
Šele po nekaj dneh sem se bil pripravljen strinjati z njim.

Zanimiva teza se mi zdi, ko nekateri pravijo: "Če bo prišel kakšen tujec in bo videl džamijo, bo potem mislil, da smo....
Bil sem v Rimu, nisem videl največje evropske džamije,... Bil sem v Munchenu in tudi tam nisem videl nobene od številnih džamij, ki so tam.
Bil sem v manjšem mestu od Munchna in Rima... Zagrebu in tudi tam nisem videl džamije..... da ne naštevam naprej.
Ja Ljubljanska džamija bi bila vedno na POP TV-ju, ker dobro ti vedo, kako to vpliva na naša čustva, da bodo spet polemike, oddaje o tem... gledanost bo večja in zasužki bodo večji. J.b.ga takšni pač smo.

Pa še o muslimanih s Finske in pri nas. Kaj resno mislite da se bodo bosanci zavzemali za šeriatsko pravo?:nonono:

thursiaz
01.08.2008, 07:19
glede tega je tako,... ni poanta v bosancih, temveč v mujahedinih, ki so med balkanskimi vojnami priskakali na pomoč bosancom iz Arabije se sedaj v bosni ustalili in se jih je nemalo preseljevalo skupaj z njimi ampak bistvo je, da predstavljajo mnogim bošnjakom avtoriteto, čeprav so nekateri zelo fanatični.

Slav
06.08.2008, 21:31
Pozdravljeni.

Ta dokumentarec, ki ga je objavil thursiaz je zelo zanimiv. Nevtralen gledalec se lahko resno začne spraševati o tako imenovani religiji ljubezni, saj nekateri citati iz korana niso nič, kaj preveč ljubeznivi. Po ogledu dokumentarca sem bil šokiran po pravici povedano. Posebej tisto, ko so se novinarji infiltrirali v džamije, kjer so imeli tako nasilne obrede in so veliko govorili proti, vsem nevernikom.

Po ogledu dokumentarca sem poiskal, še nekaj podobnih videov na Youtubu.
http://www.youtube.com/view_play_list?p=5CE90236716A3C27

Edit: Našel sem še nekaj novic iz drugih evropskih držav.

Muslim Children ‘Brought up to hate Britain’

Discussions on a number of radical Islamist websites have asked how children should be brought up to be “mujahideen” and whether they should be pulled out of mainstream schools.

Other participants boast of how their children threaten to kill “kuffar” [non-believers] and complain that the Shakespeare being taught in schools is “full of homosexuality, fornication and adultery.”

The Centre for Social Cohesion says radical Muslims are using the internet to create a “virtual Islamic caliphate” and calls on the government to launch a crack down.

According to the Centre for Social Cohesion, a think tank which has been monitoring radical websites, users of a site called www.islambase.co.uk has discussed the possibility of adopting children and bringing them up.

The site, which is based at a post office box in Glasgow and protected by a password, is used by the followers of the radical preacher Omar Bakri Mohammed, who lived in North London until he fled to the Lebanon in 2005.

“Hamza”, one visitor to the site, wrote about a friend’s account of what his nine-year-old son, Rashid, had told him he would say if his father was killed by the kuffar [non-believers].

He said the boy told him: “I don’t care if you kill me cause I’m not afraid of you or to die for Allah, and I’ll have a lot of wives in jennah [heaven] insha allah and I’ll be with my dad in jennah too and we will have fun doing what we want there if Allah lets us.

“Don’t kill my dad or you will be in trouble with me, I swear by Allah.”

One reader, ‘Mujahidinbeeston’, the area of Leeds where the July 7 bombers came from, responded to the post by writing: “Mashallah [thanks be to god]…We could all learn something from the behaviour of children sometimes!! They sometimes say things so basic and plain, that when contemplated, makes so much sense!”

A British woman who runs a blog called www.unitedummah.wordpress.com often writes of how she aims to pass on her views to her two and a half year old daughter, according to the Centre for Social Cohesion.

In one entry from December 2007, she wrote: “Al-Hamdulillah [thanks be to god] though, she knows the difference between a kaafir and a Muslim. Some days she’ll stand at the window telling me she’s looking at the kaafir go by. Other days when I speak to her about Sheikh Usaamah, she’ll think about it and reply with ‘Go away kaafir’, and raise her hand as if to hit someone.”

Writing of her daughter’s schooling, she said: “How can we say ‘Laa ilaaha illallaah’ [there is no god but Allah] and allow our children to be educated (and dictated) by the kuffaar in school everyday?

“With the introduction in the last few years of citizenship into the curriculum, we are allowing our children to be taught that they must give allegiance to the Queen, and have hatred towards our great scholars and mujaahideen.

“In English, as part of GCSE, they must study Shakespeare, whose books are full of homosexuality, fornication and adultery, each of which are great sins in Islam.”

The words of Omar Bakri Mohammed are popular on the sites and in one speech at www.sawtulislam.com in April 2008, he said children should be brought up to become capable of spreading Islam through dawa [prozelytising] or through jihad: “Develop them and build them properly to become capable to carry the dawa and capable to carry the task whether in the dawa field or in the jihad battlefield.”

James Brandon, author of the report, Virtual Caliphate, said the internet was offering sermons by Abu Hamza, who is currently in jail for incitement to murder, and fellow preacher Abu Izzadeen, jailed for a similar offence earlier this year, as well as Abdullah al-Faisal, jailed and then deported.

The Shame of Britain: Another Wounded Soldier Threatened by Muslim in Birmingham Hospital

Yet another paratrooper wounded in Afghanistan has been threatened by a Muslim visitor to the British hospital where he is recovering.

This is not the first such case — seriously wounded soldiers have complained that they are worried about their safety after being left on wards that are open to the public at Selly Oak Hospital, Birmingham.

On one occasion a member of the Parachute Regiment, still dressed in his combat uniform after being evacuated from Afghanistan, was accosted by a Muslim over the British involvement in the country.

“You have been killing my Muslim brothers in Afghanistan,” the man said during a tirade. Because the soldier was badly injured and could not defend himself, he was very worried for his safety, according to a newspaper report.

A relative of the Para said the man had twice walked on to the ward where two other soldiers and four civilians were being treated without once being challenged by staff.

“It’s not the best way to treat our returning men,” he said. “They are nervous that these guys might attack them and, despite being paratroopers, they cannot defend themselves because of their injuries.”

There is also resentment among serving troops unhappy about being treated in a NHS hospital that they believe is unsuitable for military patients.

Soldiers on operations say they would rather receive a more serious injury and go to the top American military hospital in Ramstein, Germany, than end up in a NHS hospital.

They now half jokingly refer to getting “a Boche rather than a Blighty” in reference to the wounds that would send them home. Ramstein has an outstanding unit for brain surgery, and neurological intensive care beds in Britain are in short supply.

“The blokes see it that if you are unlucky you get wounded and go to the UK at the mercy of the NHS, but if you get a head wound you get sent to Ramstein in Germany where the US has an outstanding medical facility,” said an officer serving in Afghanistan.

“It also does not do morale much good knowing that within 18 hours of being wounded you could wake up in a NHS hospital with a mental health patient on one side and an incontinent geriatric on the other.”

The latest figures show that 86 troops have been injured in Afghanistan during the past six months of fighting. More than 600 soldiers have been flown back to Britain after being injured on operations abroad since 2003 with most treated at Selly Oak, which is also the headquarters of the Royal Centre for Defence Medicine.

In the past decade the seven military hospitals in Britain, Germany and Cyprus have been closed. The remaining military hospital at Haslar, Portsmouth, is expected to be sold to developers next year.

Slav
06.08.2008, 21:46
World Terrorism Draws Troops and Money from British Islamists

Militant British Muslims are actively supporting the Taliban and al-Qaeda in attacks on coalition forces in Afghanistan, says the former commander of UK forces.

Brigadier Ed Butler claimed British troops had also uncovered evidence that militant Islamic groups in Helmand province are suspected of assisting terrorist plots in the UK.

Simultaneously, the Hindu Forum of Britain has asked the Home Secretary to escalate investigations into reports about British charities suspected of sending funds to terrorist groups in Pakistan.

The HFB appeal comes immediately after 45 people were killed in a serial bomb blast in the Indian city of Ahmedabad by suspected Islamic militants, styling themselves as the ‘Indian Mujahideen’.

According to Brigadier Butler, suspicions in Afghanistan were raised that the Taliban was recruiting an increasing number of fighters from Britain after RAF experts overheard secret transmissions spoken in broad Midlands and Yorkshire accents.

Brig Butler, 46, who led British troops in Helmand province for six months, told the Daily Telegraph newspaper that a growing number of British-born Muslims were assisting the Taliban. He said: “There are British passport holders who live in the UK who are being found in places like Kandahar.

“There is a link between Kandahar and urban conurbations in the UK. This is something the military understands, but the British public does not.”

Meanwhile, Indian authorities have claimed that the latest Islamic terrorist attacks in that country, committed by the Indian Mujahideen, have been funded by “British” charities sending money to Pakistan which is then diverted to terrorists.

Two years ago, investigators in Pakistan believed that £50 million was siphoned off from genuine relief groups for terrorists. Intelligence services had tried to trace the cash which came from several British charities.

In its press release, the HFB outlined a number of cases which they claim back-up their assertion that British charitable donations are being used to fund Islamic terrorism.

One of the “British” suspects detained in Pakistan as part of the investigation into the alleged plot to blow up planes flying from Great Britain to the U.S, is Rashid Rauf. His wife and her sister run Darul Uloom Madina, one of Pakistan’s biggest and most hardline seminaries, with some 2,000 students, in Bahawalpur.

A charity called Crescent Relief founded by the Raufs’ father, Abdul, which collected money for last year’s Pakistani earthquake relief effort transferred money into three accounts in three separate banks in the Mirpur region of Kashmir. The accounts were thought to have belonged to suspects arrested in the U.K. and Pakistan.

The charity Sanabel Relief Agency (Charity number 1083469) which also operated under the name Al-Rahama Relief Foundation Ltd, and had branches in Middlesbrough, Birmingham, Manchester and London, was designated by the United States Treasury Office of Foreign Assets Control as a sponsor of terrorism.

The Treasury stated that Sanabel Relief was a front for the Libyan Islamic Fighting Group (LIFG). The charity continued its work until arrests had been made of one of its directors, 44-year old Tahir Nasuf, accused with six others of sponsoring and plotting suicide attacks in Iraq.

A BBC documentary by John Ware claimed that the UK charity Interpal had raised money for charities which were fronts for Hamas. The documentary also claimed that one of its senior members, Mohammed Kassem Sawalha knowingly raised money for Hamas “charities”. Sawalha is a senior figure in the Muslim Association of Britain and has links with the Muslim Brotherhood.

On August 22 2003 Interpal was designated by the US Treasury, who said: “Interpal, headquartered in the UK, has been a principal charity utilized to hide the flow of money to Hamas. Reporting indicates it is the conduit through which money flows to Hamas from other charities, e.g., the Al Aqsa Foundation, and that it oversees the activities of other charities.

Since March 2002, the US and Saudi Arabia jointly designated several branches of Al Haramain for terrorism support and sponsorship, including Afghanistan, Albania, Bangladesh, Bosnia, Ethiopia, Indonesia, Kenya, the Netherlands, Pakistan, Somalia, and Tanzania.

On August 13 last year, the US designated the Philippine and Indonesian branch offices of the International Islamic Relief Organization (IIRO), for fundraising for AL Qaeda. The Saudi-based organisation, founded in 1978, has branch offices in 20 other nations. Islamic Relief Agency or Islamic Relief Worldwide, based in Birmingham, had been given money by Yusuf Islam/Cat Stevens, which led to the singer being barred entry into the US.
http://www.bnp.org.uk/2008/08/world-terrorism-draws-troops-and-money-from-british-islamists/

legenda
07.08.2008, 14:46
Ali mi kdo lahko pojasni kaj to pomeni:
Suniti
Šiiti
prosim za odgovor

Žeruh
09.08.2008, 19:15
Slav

Videl sem podobne filme tudi pri "white power american" trash. Zanimivo, da mi ti filmi niso tako šokirali kot toti ki jih ti predlagaš. Si prestavljaš kako pa šokira črnce, žide in muslimane govori white power nacistov. Hočem pa reči: V vsaki njivi je plevel.
Drugače je v bosanski džamiji, drugače pa sunitski in šiitski. Ali poznate kakšne bosance ki so takšni kot v tem filmu?

thursiaz
10.08.2008, 14:20
Glejj v nobeni od teh držav ni bilo takšne situacije kot je sedaj pojavila se je s tem, ko so najprej zahtevali mošejo potem pa jih je zaradi mošeje pridrlo še več so dobili radikalnega "fajmošra" in kar naenkrat smo pri umorih nasilju in podobnih nečednostih.

In ja poznam, veiko priseljencev tudi bosancev so fajn osebe se razumemo poznam pa tudi takšne ki utrujajo vsem naokoli sebe z alahom in podobnim sranjem zmerjajo vse ostale uporabljajo besedo Slovenec kot žaljivko , ko pa jim kdo kaj reče nazaj ali pa, da naj se umirijopa ga ozmrjajo z nacistom...

monster
10.08.2008, 14:31
stavki v stilu: "moj dober prijatelj je črnec, vendar ... " so lep prikaz nestrpnosti ;)

večina mojih znancev je sicer Slovencev, vendar jih je vseeno veliko popolnih bebcev in norcev ...kako se pa tole bere? :)

Svetopisec
15.08.2008, 19:54
večina mojih znancev je sicer Slovencev, vendar jih je vseeno veliko popolnih bebcev in norcev ...kako se pa tole bere? :)Ko bi bilo napisano v štokavščini, bi morda imelo pravi učinek.

thursiaz
15.08.2008, 22:22
stavki v stilu: "moj dober prijatelj je črnec, vendar ... " so lep prikaz nestrpnosti

zakaj? sem nestrpen če imam bošnjaka za prijatelja,....

večina mojih znancev je sicer Slovencev, vendar jih je vseeno veliko popolnih bebcev in norcev ...kako se pa tole bere?

to se bere kot, da se družiš z norci in bebci

sicer pa če ti to ni dovolj kdaj odpri kroniko v časopisu pa boš še videl kdo je odgovoren za večino zločinov....slovenec je odgovoren za vsak 10i zločinhm le kdo je odgovoren za ostalih 9?

legenda
17.08.2008, 21:45
Hej halo forumaši
Kaj pomenijo ;
1)Suniti
2) Šerijati
Kateri bolj izpolnjujejo Muslimansko vero?

Aldebaran
17.08.2008, 22:24
Hej halo forumaši
Kaj pomenijo ;
1)Suniti
2) Šerijati
Kateri bolj izpolnjujejo Muslimansko vero?

google ali pa wikipedia -prosta enciklopedija???? samo predlog...

albert36
18.08.2008, 08:07
Pozdrav vsem !
Mnogi ste kar z nekaj razuma izrazili svoja mnenja. Osebna pravica. Jaz dodam naslednje:
Vsa verstva izvirajo še iz prazgodovine-plemenskih časov, ko so malo bolj prebrisani osebki začeli ostalo rajo strašiti z "višjimi"silami samo zato da so lahko lepo živeli na tuj račun in brez dela- samo z BLA/BLA.
Drži pa tudi naslednje : Široke mase, beri rajo, je zaradi njenih opčih lastnosti (neizobraženost,pohlep, zavist in še kup tega) vseeno potrebno držati vsaj malo v nekem "redu" seveda v kompaniji z trenutnimi posvetnimi oblastniki ter njihovimi "uradnimi zakoni v imenu ljudstva" HA; HA !
Ko so me krstili ...me pač niso vprašali...OK! S tem so me vtaknili v RKC. Tudi prav !
Do svojih let sem pririnil BREZ da bi se držal kakšnih božjih ali posvetnih zakonov, samo iz enim prepričanjem: "ne počni nikomur tega komer koli, česar sam nebi rad doživel" Jaz sem to vedel brez Zaratustre in vseh katehetov in Ustav in vsega ostalega......
Vi se kar preklajte katero verstvo je TA pravo. Jaz sem celo izstopil iz RKC ker nočem biti zraven pri vsem fopanju katerega počenja. Tudi k kakšnim sunitom ali šeriatom ne bom pristopil.Imam pa kar nekaj zelo dobrih prijateljev vseh ver in nacij celo po celem svetu od katerih mi niti eden ne vsiljuje kaj verskega.
Na koncu naj "bleknem" ono .....osvobodite svoje duše!
Srečno ! A

legenda
13.10.2008, 22:27
Vsak ima svobodno voljo. Naj jo sledi z ali brez Boga...

darwin
14.10.2008, 06:46
Tipični argumenti; o pravi religiji, o pravih muftijih / duhovnikih, o pravih vernikih. Tukaj verniki želijo izločiti negativne elemente in prodati naprej neko teoretično prečiščeno idealno zadevo. V tem primeru Islam. Kristjani in drugi uporabljajo isto oguljeno metodo.

Kaj je resnični Islam? Najbolj goreče zagovornike resničnega Islama najdemo prav v Savdski Arabiji, Afganistanu, Sudanu, itd. Tak resnični Islam se širi med radikalci (s kritjem navadnih članov) tudi po Evropi in ZDA. Po mojem mnenju je religija in fundamentalizem, s skrajnimi Muslimani in Kristjani na čelu, največja in najbolj zahrbtna grožnja po nacistični Nemčiji, mogoče pa še večja.

Kaj naj bi bil resnični Islam, je mogoče bolj primerno vprašanje. Tukaj lahko teologi romantično razpredajo o Muhamedu in Alahu in kako je vse lepo in prav. No, zdaj pa reality-check: Takega idealnega Islama ni in ga nikoli ne bo.

Verovanje v Boga bi bilo ocenjeno za mentalno bolezen, če le verniki ne bi imeli moči v številu.

shem_me_zion
15.10.2008, 08:45
Verovanje v Boga bi bilo ocenjeno za mentalno bolezen, če le verniki ne bi imeli moči v številu.

Podobno velja za alturizem, cut do skupnosti, tabu incesta, pravicnost, moralo, ...

Predpostavljas, da religija ni adaptacija.

shem_me_zion
15.10.2008, 08:50
1)Suniti
2) Šerijati

Serijati?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Siiti imajo prav.

darwin
15.10.2008, 17:42
Podobno velja za alturizem, cut do skupnosti, tabu incesta, pravicnost, moralo, ...

Predpostavljas, da religija ni adaptacija.

Ne predpostavljam. So koristna in so škodljive adaptacije, če že hočemo gledati na religijo kot na adaptacijo. Tudi na hepatitis lahko gledamo iz vidika prilagajanja; vendar če edini, je to zelo omejen pogled. Postavlajm hipotezo: če bi vsi ljudje od rojstva pa do smrti bili okuženi z virusom herpesa, bi šteli eno bolezen manj.

Altruizem in drugo našteto ne more biti bolezen, ker so te lastnosti uporabne in brez slabih učinkov. To pa se ne da posplošiti na verovanje v nadnaravno, ali celo na organizirane religije.

shem_me_zion
17.10.2008, 23:03
So koristna in so škodljive adaptacije...

Po definiciji je adaptacija struktura (anatomska, ali struktura obnasanja), ki prispeva k fitness, ali je nekdaj prispevala. To se pravi, da adaptacija ne more biti skodljiva. In herpes ni adaptacija (je pomanjkanje hipoteticne adaptacije). Herpes okuzuje ljudi, ker ni dovolj skodljiv, da bi ga selekcija s pomocjo adaptacije, izrinila. (Virus herpesa II se skriva v zivcnem sistemu in se zelo trudi ne narediti prevec skode in ne biti opazen...)

Vera je adaptacija, ce lahko prikazemo, da je prispevala k prezivetju ljudi (skupnosti). Mnogo poskusov ze bilo je v to smer: kodeks morale in instituta zakona, pogum za (samo)zrtvovanje (danes precej pogosta obzervacija), kodiranje nevarnih substenc, skupinska identifikacija (zelo pomembno, ce je res, saj je ulomek: zaupanje do clanov skupine/sovrastvo to tujcev (ksenofobija) bistven za prezivetje (fitness) clanov!), ...

Postavlajm hipotezo: če bi vsi ljudje od rojstva pa do smrti bili okuženi z virusom herpesa, bi šteli eno bolezen manj.

To ni hipoteza, ker se je ne da testirati, darwin!

Altruizem in drugo našteto ne more biti bolezen, ker so te lastnosti uporabne in brez slabih učinkov. To pa se ne da posplošiti na verovanje v nadnaravno, ali celo na organizirane religije.

Si res ne mores niti zamisliti, kako bi bila lahko religija koristna (se posebaj "organizirana")??
(Glej zgoraj.)

No, jaz menim, da je vera kognitivni parazit - posledica nase kognicije, ki je selekcija ni odpravila, ker ni bila dovolj skodljiva, ali/in pa si je nasla niso, v kateri je lahko prispevala k fitness (tako, kot slepo crevo).

darwin
18.10.2008, 17:26
Nimam težav s tem, da sprejmem kritiko na definicije adaptacije in hipoteze. Lahko bi tudi debatirala o teh pojmih, a to ne bo nič prispevalo k predmetu razprave. Da, vera je lahko po tvoji opredelitvi adaptacija, vendar sam si povedal, da adaptacija ne more biti škodljiva. Vračam ti vprašanje: Si res ne moreš niti zamisliti, kako bi bila lahko religija škodljiva?

Si res ne mores niti zamisliti, kako bi bila lahko religija koristna (se posebaj "organizirana")??
Ne morem si zamisliti nobenega učinka religije, ki bi bil izključno koristen in hkrati izključno v domeni religije.

shem_me_zion
23.10.2008, 05:34
Vračam ti vprašanje: Si res ne moreš niti zamisliti, kako bi bila lahko religija škodljiva?

Ni posteno. Jaz sam trdim, da pripadam kampu, ki ima religijo za nujno posledico kognicije - t. j. kognitivni parazit. A hkrati ne negiram stance, da je religija lahko adaptivna in ne ignoriran (konvergentne) evidence, ki na to kaze.

Torej, jasno: ze po definiciji "parazitizma" je religija lahko skodljiva. Iz cesa torej izvera tvoj sum, da si jaz skodljivosti religije ne znam predstavljati??

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Greetings from the killer of religious terrorists.

mrki62
15.12.2008, 19:22
Peace,
Respectfully.

Kaj pa je sunnizem , če ne islam ?
Peace,
Respectfully.
Islam, resnični Islam, je opisan v Kur'anu in če želi kdo vedeti karkoli o resničnem Islamu, naj si prebere Kur'an, pravtako, če nekdo želi vedeti karkoli o Kristjanih ali Krščanstvu, si običajno prebere Biblijo.
Vse sekte berejo Koran , razlika je v tolmačenju .
Peace,
Respectfully.
Danes pa sodite Muslimane po tem kar slišite na TV.
Zato so nekateri proti gradnji mošeje v Sloveniji, ker so pač ne samo napačno informirani (TV) ampak ker so taki ljudje preveč leni da bi se seznanili z resničnimi dejstvi. Seznanitev je relativna stvar , ni ustanove , kjer bi se lahko seznanil ,............. povej , če je drugač .
Peace,
Respectfully.
Jaz sem Musliman, ker sledim Kur'an. Kako se imenujejo drugač , tisti ki sledijo Koran ?
Kateri muslimani na svetu ne sledijo Koran ?
Peace,
Respectfully.
Kot Musliman ne morem sovražiti VSEH Srbov, čeprav so Bosanski Srbi pregnali moje sorodnike iz Bosne v širni svet. Kaj naj storim? Naj rečem da s emora Pravoslavna cerkev podreti? Lahko rečeš , sam nimaš za sabo tistih , ki te podo poslušali .
Peace,
Respectfully.
Jaz se ne stirnjam z Bosanskimi Srbi, predvsem z točno določenimi osebki, ki so dejansko pobijali in posiljevali po Bosni med leti 1992 in 1995.Musliman Alija se je z njihovi vodji dogovarjal o delitvi BiH po etničkem principu .
Peace,
Respectfully.
Dejstvo 1.: sunniti in ši'iti niso Muslimani.
Dejstvo 2.: Pravi Muslimani sledijo samo Kur'an in ne sunno niti hadise.
Dejstvo 3.: Med Muslimani ter sunniti in ši'iti obstaja vesoljska razlika.Ne trosi neumnosti , takoj po smrti Preroka su se muslimani razdelili v te dve skupini; sunitov je cca 90 % šiitov cca 10 % ,............... ti si prišel tuki in s svojimi 3 posti misliš ljudi spreobrniti :rolling:
Peace,
Respectfully.
(sunniti verjamejo da se mora poleg Kur'ana slediti še ogromno drugih knjig, te so hadisi, hadisi so zgodbe, ki pa so večinoma lažne.)
(ši'iti sledijo spet neke druge knjige ne pa tudi Kur'an in ne verujejo da je bil Muhammed Božji poslanec.)

Dokaz iz Kur'ana: Poglavje 6, stavek 114.

Želim vam Božji mir in blagoslov.To zadnje tvoje samo potrjuje da pojma nimaš in ne vidim smisel tvojega oglaševanja tukaj .

WODO
27.12.2008, 12:39
http://www.kuran.gen.tr/S to razliko, da obstaja Biblija v slovenskem jeziku že 500 let.
Kje šele, da bi bil na voljo brezplačno v spletni obliki v slovenskem jeziku kot je biblija.net (http://www.biblija.net/biblija.cgi?lang=sl)

Bo potrebno malo več prostovoljstva ali financiranja tega projekta (prevajanja), da pride ta knjiga med ljudi (Slovence).