Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Delo ponoči kdaj in kako spati

lp1
29.06.2008, 17:53
Ta teden delam prvič v nočni izmeni. Delam od 22.00 - 6.00 zjutraj. Kdaj in koliko naj grem spat, da bom spočit na delu?

Koliko in kdaj spite tisti, ki delate ponoči?

Vsemogočni
29.06.2008, 18:15
Odvisno kaj delaš. Sicer pa ne delaš v nočni izmeni zato, da bi se naspal in potem delal na črno čez dan.

Sam sem delal ponoči več kot 20 let. Pa ne zato, da bi se naspal, ampak zato, da bi pošteno opravil svoje delo.

Če ti pa delo samo dopušča, da tudi zaspiš, potem ti bo praksa pokazala kdaj je najbolj primeren čas. Upoštevaj tudi to, da ko prideš zjutraj domov in se vležeš v posteljo (če stanuješ v bloku), začne sosed vrtati v beton, drugi menja okna, tretji zbija iz veselja, da drugim nagaja, četrti ravno takrat začne obnavljati kopalnico ali stanovanje ......

Res je vprašanje, ali se ti sploh splača delati ponoči. Tudi dodatki na nočno delo so taki, da si še dobro kosilo ne boš mogel privoščiti z njimi.

spartan
01.07.2008, 15:31
...jaz sem pa slišal, da baje ponoči delovna storilnost pade:d

Vsemogočni
01.07.2008, 15:34
Če sodiš po dojenčkih se precej dvigne! :2thumbs:

spartan
02.07.2008, 22:28
Če sodiš po dojenčkih se precej dvigne! :2thumbs:

na delu ne v pojstli:d

sebasto
02.07.2008, 22:38
Ta teden delam prvič v nočni izmeni. Delam od 22.00 - 6.00 zjutraj. Kdaj in koliko naj grem spat, da bom spočit na delu?

Koliko in kdaj spite tisti, ki delate ponoči?

..jst delam 4 izmene (2x zju. ,2x pop. ,2x pon.) ...pa so mi tele nočne totalno v riti ...dobr je kak energijski napitek aka Red Bull ....od 2 do 4 mi je pa kriza ...pol še pa nekak gre ....spat pa grem tak za enih 6-7 ur ....štoflce v uhe ...pa bo:2thumbs:

sebasto
02.07.2008, 22:40
...jaz sem pa slišal, da baje ponoči delovna storilnost pade:d

ja odvisn kak deu maš (psihično-fizično al pa bluzenje na okol) ...:rolling:

Slowhand
03.07.2008, 11:44
nočno delo mi zelo ustreza - sem pač nočna ptica
spat grem,ko sem zaspan - včasih takoj zjutraj,včasih šele pozno popoldan
energijskih napitkov (redbull itd) ne priporočam,ker potem čez dan težko zaspiš..

primerna razsvetljava na delovnem mestu ti pa omogoči nemoteno delo brez krize,čeprav v podjetjih hočejo met čimveč luči pogasnjenih

Vsemogočni
07.07.2008, 19:14
Nikakor pa ni že v osnovi nočno delo zato, da bi se na delovnem mestu naspal!
Nenazadnje lahko, ampak, če je vse delo opravljeno, kot mora biti!

spartan
23.07.2008, 21:20
Nikakor pa ni že v osnovi nočno delo zato, da bi se na delovnem mestu naspal!
Nenazadnje lahko, ampak, če je vse delo opravljeno, kot mora biti!

uradno seveda ne....neuradno pa se še več kaj dogaja kot pa samo nedolžno spanje

Vsemogočni
23.07.2008, 21:59
No ja, tolko časa sem že delal v takih pogojih in spoznal ogromno ljudi, ki delajo nočno službo v glavnem zato, da so podnevi, ko delajo za svoj dobiček spočiti in sposobni delati ves dan. Nočno delo oziroma turnusno delo pa opravljajo le zato, ker so kot zaposleni zavarovani in jim teče delovna doba, glavno delo pa jim je potem dnevno delo izven podjetja za lastno korist in dobiček.