Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Nasvet za steper

Soleil
05.07.2008, 09:16
Zanimam se za nakup steperja. In sicer takega majhnega brez ročk, da ima samo pedala.

Opazila sem, da prodajajo take, ki gredo gor in dol ter take, ki gredo v stran, t.i. bočne steperje. Zanima me, če imate kaj izkušenj s temi napravami. Kakšen je boljši? Kateri da boljše rezultate za rit, stegna? Katerega se kasneje naveličaš? Kje se kupi dobra roba?

Tenks! ;)

spartan
05.07.2008, 11:13
Zanimam se za nakup steperja. In sicer takega majhnega brez ročk, da ima samo pedala.

Opazila sem, da prodajajo take, ki gredo gor in dol ter take, ki gredo v stran, t.i. bočne steperje. Zanima me, če imate kaj izkušenj s temi napravami. Kakšen je boljši? Kateri da boljše rezultate za rit, stegna? Katerega se kasneje naveličaš? Kje se kupi dobra roba?

Tenks! ;)

hja.....pojdi plavat. Enih 500 tm 3x tedensko. Pri plavanju se namreč gibljejo vse mišice....najbolj na udaru pa je tazadnja. Drugače pa je to klasična žabica ki udari še na trebuh;)

Drugače pa mislim da je ena varianta steperja ki oponaša plezanje...sam jaz teh zadev ne uporabljam tak da:dontknow:

nattka
05.07.2008, 12:54
vseh teh zadev se človek hitro naveliča ...

spartan
05.07.2008, 13:28
greš za vsakič drugam plavat;)

oni treningi po sobah znajo res bit mal tečni

nattka
05.07.2008, 14:40
greš za vsakič drugam plavat;)

oni treningi po sobah znajo res bit mal tečni

saj na te naprave sem mislila ... razni steperji, orbitreki in podobno ... tega se človek hitro naveliča ...

plavanje, kolo, tek, hoja v hrib ...:2thumbs:

spartan
05.07.2008, 17:01
saj na te naprave sem mislila ... razni steperji, orbitreki in podobno ... tega se človek hitro naveliča ...

plavanje, kolo, tek, hoja v hrib ...:2thumbs:

:2thumbs:

Katrin
05.07.2008, 21:14
Vedno ko nekdo sprašuje za neko napravo, začnete pametovati o tem, kaj bi bilo bolje. Zanima jo steper in pika.

Jaz poznam steper samo iz fitnesa in ga imam izključno zaradi ogrevanja. Imam občutek, da bi me začela prej kolena bolet kot pa mišice na riti...

KissMe
05.07.2008, 21:35
Za rit poznam eno ful dobro vajo... pa nimam nč proti steperju, da ne bo pomote... sam tko, mogoče bo komu koristl:

Spraviš se na vse štiri, potem pa eno nogo stegneš in dvigneš do višine trupa in jo od tam dviguješ navzgor. Noge vmes ne daješ na tla! Ene 100 dvigov z vsako nogo na dan in uspeh je zagotovljen... Pa tko enostavno je:2thumbs:

spartan
05.07.2008, 21:41
Vedno ko nekdo sprašuje za neko napravo, začnete pametovati o tem, kaj bi bilo bolje. Zanima jo steper in pika.

Jaz poznam steper samo iz fitnesa in ga imam izključno zaradi ogrevanja. Imam občutek, da bi me začela prej kolena bolet kot pa mišice na riti...

hja...treba je vedet, da so takšne vaje z različnimi fitnes pripomočki nenaravne. Medtem ko je naravno gibati se...npr. plavanje;)

Ko bo stara enih 7' pa ko jo bo obraba hrustanca in revma v kolenu sekala pa bo študirala: preklet steper...:clown:

nattka
06.07.2008, 05:59

vprašala je tudi: imate izkušnje s temi napravami ... imamo :approve:
katerega se prej naveličaš ... vsake od teh naprav se človek hitro naveliča ...:approve: ( to so izkušnje tudi tistih, ki jih poznam, ki imajo doma cel fitnes center v škatlah v kleti in pod posteljami)

torej ne pametujem ... samo povem svoje izkušnje ...

sicer pa steper ni nič posebnega ... mučilna naprava brez pravega efekta ... tri pikce

Soleil
06.07.2008, 08:38
Še nekaj me zanima:

Eni steperji imajo zraven še računalnik za čas, kalorije, ... Kako steper potem "ve", koliko kalorij človek pokuri na njemu? Ali šteje korake in potem reče, da je toliko korakov toliko kalorij? Ali upošteva tudi višino hoda pedal? Ali pa kar malo tako na palec oceni pač?

Saj drugače tudi druge stvari počnem zraven (hoja v hrib itd.). Ampak rabim nekaj za v 15 minutah opravt, ker če med tednom delam še popoldan doma, mi ne znese za eno uro iti na Jošta.

Katrin
06.07.2008, 09:54
Steper ne ve, steper ugiba oziroma oceni tako čez palec :) na porabo kalorij vpliva toliko dejavnikov, da lahko na tiste steperjeve zračunane kalorije kar spregledaš :) Rajši opazuj HR, je bolj pomemben podatek.

spartan
06.07.2008, 16:45
točno porabo kalorij...hmmm....

Ti samo srce spravi čez 150 utripov na minuto ne glede na to kaj delaš...takrat najbolj seka po kalorijah (pridobivaš kondicijo).

Mislim pa da je biciklizem eden najbolj "uničevalnih športov" za kalorije...enih 850 - 900 na uro (če greš z gorcem v hrib).

Cifra
07.07.2008, 08:06
Meni osebno se na riti najbolj pozna kolesarjenje.

Pri plavanju pa dobim samo sploščeno, mlahavo rit (žabica namreč), je pa res, da je plavanje super za vse ostale mišice na sprednjem delu telesa: prsne, trebušne in stegenske.

Tek je nekakšna vmesna varianta za ritne mišice... če gre za jogging in ne šprint, tek ni ravno za najlepšo rit :d... ampak to so samo moje izkušnje, rezultati izključno na mojem telesu. Zna pa bit pri vsakem malo drugače.

Po steperju pa so mene običajno bolj bolela kolena kot pri teku :)

spartan
07.07.2008, 18:20
Meni osebno se na riti najbolj pozna kolesarjenje.

Pri plavanju pa dobim samo sploščeno, mlahavo rit (žabica namreč), je pa res, da je plavanje super za vse ostale mišice na sprednjem delu telesa: prsne, trebušne in stegenske.

Tek je nekakšna vmesna varianta za ritne mišice... če gre za jogging in ne šprint, tek ni ravno za najlepšo rit :d... ampak to so samo moje izkušnje, rezultati izključno na mojem telesu. Zna pa bit pri vsakem malo drugače.

Po steperju pa so mene običajno bolj bolela kolena kot pri teku :)

jaz pa tako ko granit:clown:

ampak res priznam da pred parimi leti ko sem na teden preplaval po enih 5 km....:d