Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Sprejemanje partnerjeve preteklosti

Valerie
05.07.2008, 09:54
Pozdravljeni!

Imam partnerja, skupaj sva eno leto, sobivava brez večjih "izpadov", in nasploh se mi zdi, da je to leto šlo zelo hitro mimo.

Je pa ena stvar, ki me mori in zaradi katere nisem več tako sproščena in dejansko velikokrat razmišljam o njej in sem posledično slabe volje.

Gre za njegovo preteklost, tako seksualno kot nasploh... oz. še posebej seksualno. Ima 36 let in pred mano je imel le eno ali dve resni zvezi, ena malo čez leto in pol, druga pol leta, pa še to v 30+ letih. Ostalo so bili one night standi (seksat je začel pri 13 ker mu je bilo dolgčas!), občasno odnosi s kakimi profesionalkami, tudi več hkrati, baje tudi fore s snifanjem iz intimnih delov in baje v mladih letih (razni prijatelji in praznovanja), sproščene turistke v Grčiji, ***arjenje gor in dol, skratka tip je bil aktiven.

No, in letos greva prvič skupaj na dopust - v Grčijo. V Faliraki. O katerem berem same grozljivke in pred očmi in v mislih imam samo podobe njega in tistih turistk... ker lani, preden sva začela je bil v Grčiji, isto v Falirakiju in ta asociacija... (btw, je RES tako grozno?) Ne vem, obupno se počutim...

In ne vem, je normalno, da sem ljubosumna na preteklost? Oz. da me tako MOTI preteklost? Občasno zapadem prav v depresijo ko začnem razmišljati o vseh babah, ki jih je podrl in si predstavljam kako naj bi to zgledalo in četudi ne vem točne cifre, sem zihr da jih je bilo ful, tudi po fotkah in pogovorih z njegovimi kolegi. To me spravlja v tako slabo voljo... kaj lahko sploh naredim? Je to sploh normalno?? Se še kdo kdaj tako počuti? Ali pa, je bil kdo med vami tak, pa se je umiril in kako gledate zdaj na svoje izpade? Ahhhhhh.... se opravičujem za teženje, sam vsega mi zadost...

KissMe
05.07.2008, 10:10
Najprej: ful mi je zanimivo, ker pri tej temi vsi sprašujejo kaj je normalno. Če tebe nekaj moti, ne rabiš potrdila od drugih da te lahko moti:d

Priznam, da tudi jaz ne bi bla ravnodušna glede tega, ampak po drugi strani, če sta skupaj eno leto in če je vse kul, potem se ni kaj za sekirati. Tip je bil pač poskočen:d, ampak se je očitno umiril, tako, da je po mojem skrb in depresija odveč (to je itak vedno, ker nikoli ne pomaga). Če se dobro razumeta, če te ne vara ipd., je vse ok, preteklost je pač preteklost, ne uniči sedanjosti in prihodnosti z razglabljanjem o preteklosti...

Ali na kratko: bilo i prošlo...

spartan
05.07.2008, 11:07
Pozdravljeni!

Imam partnerja, skupaj sva eno leto, sobivava brez večjih "izpadov", in nasploh se mi zdi, da je to leto šlo zelo hitro mimo.

Je pa ena stvar, ki me mori in zaradi katere nisem več tako sproščena in dejansko velikokrat razmišljam o njej in sem posledično slabe volje.

Gre za njegovo preteklost, tako seksualno kot nasploh... oz. še posebej seksualno. Ima 36 let in pred mano je imel le eno ali dve resni zvezi, ena malo čez leto in pol, druga pol leta, pa še to v 30+ letih. Ostalo so bili one night standi (seksat je začel pri 13 ker mu je bilo dolgčas!), občasno odnosi s kakimi profesionalkami, tudi več hkrati, baje tudi fore s snifanjem iz intimnih delov in baje v mladih letih (razni prijatelji in praznovanja), sproščene turistke v Grčiji, ***arjenje gor in dol, skratka tip je bil aktiven.

No, in letos greva prvič skupaj na dopust - v Grčijo. V Faliraki. O katerem berem same grozljivke in pred očmi in v mislih imam samo podobe njega in tistih turistk... ker lani, preden sva začela je bil v Grčiji, isto v Falirakiju in ta asociacija... (btw, je RES tako grozno?) Ne vem, obupno se počutim...

In ne vem, je normalno, da sem ljubosumna na preteklost? Oz. da me tako MOTI preteklost? Občasno zapadem prav v depresijo ko začnem razmišljati o vseh babah, ki jih je podrl in si predstavljam kako naj bi to zgledalo in četudi ne vem točne cifre, sem zihr da jih je bilo ful, tudi po fotkah in pogovorih z njegovimi kolegi. To me spravlja v tako slabo voljo... kaj lahko sploh naredim? Je to sploh normalno?? Se še kdo kdaj tako počuti? Ali pa, je bil kdo med vami tak, pa se je umiril in kako gledate zdaj na svoje izpade? Ahhhhhh.... se opravičujem za teženje, sam vsega mi zadost...

Pusti preteklost tam kjer je....v preteklosti;)

Sploh pa....saj jo ima vsak.

Lencka
05.07.2008, 12:38
Jp, vsak jo ima, in naj bo, kjer je, ampak če jo moti, je tudi del sedanjosti, ne... ne more se delat, da ni nič bilo. Življenje in odnosi pač niso tabla, na katero pišemo s kredo, in ponoči vse zbrišemo ter začnemo na novo.

Valerie, ti se boš morala odločit, ali te preteklost toliko moti, da te omejuje v sedanjosti. Nisi napisala, kako je zdaj, in če je to tudi zanj še vedno tako prisotno (čeprav morda le kot spomini in misli), ali pa le ti tipaš po njegovih letih "pred tvojim štetjem". Če ni, ni ničesar, kar bi morala predelati z njim, ampak le s seboj. Če te moti, poišči kakega brez (take) preteklosti, pa kakor kruto se sliši, sicer boš uničevala sebe in njega.

Mogoče pa te bo pomiril že kak test za spolno prenosljive bolezni... :d

MrTom
05.07.2008, 13:08
1. to, da je uspel podret toliko žensk, hm, zdaj ali je res tak car, se pavi privlačen, iznajdljiv ali pa ni izbirčen.

2. če je imel le dve krajši oz. malce daljši vezi to definitivno nič ne pomeni, prej pomeni to, da v lajfu prej še ni srečal osebe h kateri bi ga znova in znova vleklo, s katero bi se dejansko ujel v vseh pogledih

3. če je tak expert pri sexu, najbrž tudi zahteva maksimalno od ženske, kar samo po sebi govori, da tudi ti nisi kar tako in si očitno tudi na tem področju povsem zadovoljiva oz. po domače obvladaš zadevo

3. po tvojih besedah vidim, da mu ne zaupaš in samo čakaš kdaj ga boš kje zalotila, hm, v takšni vezi, dolgoročno ne vidim prihodnosti, zaupanje je na prvem mestu potem pa sledi še vse ostalo

4. si prepričana, da je 100% zdrav, glede na vse te dogodivščine, si prepričana, da nisi že česa fasala kar bi bilo obžalovanja vredno, ker mislim, da je najbolj kočljiva zadeva pri vsem tem ravno zdravje in spolno prenosljive bolezni?

.... tako, da razmisli in se odloči čim prej, sicer pa dlje vlečeš svojo odločitev težje bo. Predvsem razmisli, če lahko s tem živiš, torej, če ti je res posebnež in približek idealu potem se da malce potrpet, je pa to stvar posameznika.

p.s.: Snifanje? Hm,...opravka imaš s pravim fetišistom :d:d

prijateljica
05.07.2008, 13:09
Se strinjam s predhodnico (soimenjakinjo Lenčko), dokler tebe moti njegova preteklost, ne bo nič drugače, pa če se je še tako umiril in je zvest le tebi. Pri sebi moraš razčistiti.

KissMe
05.07.2008, 13:17
p.s.: Snifanje? Hm,...opravka imaš s pravim fetišistom :d:d

:veryfunny:

Ja, odločit se boš mogla-ali sprejmeš ali pa ga zapustiš:dontknow:

spartan
05.07.2008, 13:35
Jp, vsak jo ima, in naj bo, kjer je, ampak če jo moti, je tudi del sedanjosti, ne... ne more se delat, da ni nič bilo. Življenje in odnosi pač niso tabla, na katero pišemo s kredo, in ponoči vse zbrišemo ter začnemo na novo.

Valerie, ti se boš morala odločit, ali te preteklost toliko moti, da te omejuje v sedanjosti. Nisi napisala, kako je zdaj, in če je to tudi zanj še vedno tako prisotno (čeprav morda le kot spomini in misli), ali pa le ti tipaš po njegovih letih "pred tvojim štetjem". Če ni, ni ničesar, kar bi morala predelati z njim, ampak le s seboj. Če te moti, poišči kakega brez (take) preteklosti, pa kakor kruto se sliši, sicer boš uničevala sebe in njega.

Mogoče pa te bo pomiril že kak test za spolno prenosljive bolezni... :d

v čem pa vidiš smisel pogrevanja stare župe....konc koncev ljudje ne živimo v preteklosti, ampak v sedanjosti ter gremo v prihodnost...

spartan
05.07.2008, 13:43
...lahko pa iz preteklosti tudi "potegneš" tebi drago osebo in takrat preteklost postane sedanjost:)

Lencka
05.07.2008, 13:50
v čem pa vidiš smisel pogrevanja stare župe....konc koncev ljudje ne živimo v preteklosti, ampak v sedanjosti ter gremo v prihodnost...
Spartan, niti slučajno ne govorim o pogrevanju stare župe... Ja, živimo v sedanjosti, ampak preteklost je del nas, tako ali drugače.

spartan
05.07.2008, 14:46
Spartan, niti slučajno ne govorim o pogrevanju stare župe... Ja, živimo v sedanjosti, ampak preteklost je del nas, tako ali drugače.

ja vredu...samo ne tako fatalno;)

kakšne veze ima sedaj če sem v 8. razredu pojedel sladoled ali ne:dontknow:...pač primer

Spoprijemamo se s sedanjosto...ne s preteklostjo. Pretekle probleme smo že rešili in gremo naprej;)

KissMe
05.07.2008, 15:15
ja vredu...samo ne tako fatalno;)

kakšne veze ima sedaj če sem v 8. razredu pojedel sladoled ali ne:dontknow:...pač primer

Spoprijemamo se s sedanjosto...ne s preteklostjo. Pretekle probleme smo že rešili in gremo naprej;)

Še zdej se ti pozna:d:clown:

Preveč banalen primer. Preteklost je zelo pomembna, saj nas je izoblikovala.

tom777
05.07.2008, 15:24
Jaz mislm, da je dober s tabo, če ti vse pove, da nima zadržkov...kaj bi bilo če bi bil tiho in bi vse skupaj zvedela od neke 3. osebe...

spartan
05.07.2008, 17:00
Še zdej se ti pozna:d:clown:

Preveč banalen primer. Preteklost je zelo pomembna, saj nas je izoblikovala.

pa argumentiraj

KissMe
05.07.2008, 18:42
Našo osebnost izoblikujejo izkušnje in odnosi, ki so gotovo tudi stvar preteklosti. Delujemo pač tudi na podlagi preteklih izkušenj in na podlagi stvari, ki smo se jih naučili v preteklosti.

Banalen primer: če se ti ne bi v otroštvu naučil pisat, potem sedaj ne bi mogel sodelovati na forumu.

Je potreben še kakšen argument:dontknow: sem mislila, da je to logično:shy:

spartan
05.07.2008, 19:27
Našo osebnost izoblikujejo izkušnje in odnosi, ki so gotovo tudi stvar preteklosti. Delujemo pač tudi na podlagi preteklih izkušenj in na podlagi stvari, ki smo se jih naučili v preteklosti.

Banalen primer: če se ti ne bi v otroštvu naučil pisat, potem sedaj ne bi mogel sodelovati na forumu.

Je potreben še kakšen argument:dontknow: sem mislila, da je to logično:shy:

Res je, da je človek ozko gledano produkt genov in okolja v katerem živi....ampak vsak od nas ima nekaj česar tvoja premica življenja ne upošteva; svobodo odločitve.

Vsak se sam odloča kam se bo usmeril; na konkretnem primeru tega fanta.....kakšno preteklost pač že ima ali nima je čisto vseeno. Kolikor je punca v otvoritvenem postu napisala, sobivata brez "večjih izpadov" preko enega leta.

On je s svojo preteklostjo zaključil in naredil križ čez njo ter obrnil nov list. Problem izključno tiči v njej...ne v njem. Vsak izmed nas ima svoje križe in ona kot zrela osebnost se bi morala tega zavedati.

eh...malo drugačen plastičen primer; recimo da imaš soseda, ki te je enkrat ozmerajal ter zaničeval. Ta sosed ima otroka. Razumljivo je, da soseda, se pravi očeta ne maraš. Ampak....ali zaradi tega ne maraš tudi njegovega otroka? Je otrok kriv, ker ima očeta kot ga ima...in ali je on kriv, da te je njegov oče imel za slabega človeka.

Če koreliram; otrok je oče odraslega. Vsak človek se razvija in s tem razvija svojo usodo. Ne tisto, kateri so mu jo drugi namenili...tista je larifari in ni nič vredna.

Ona kot partnerka bi mu morala zaupati....če pa bo želela videti nekaj iz njegove preteklosti v njuni skupni sedanjosti, pa bo tako ali tako videla. Tudi če ne obstaja. Če bi bila ta punca moja in bi vzganjala takšno ****arijo, bi sledila avtomatsko noga....saj jaz ne rabim ljudi v svojem življenju ki ne verjamejo vame.

Ampak to sem pač samo kratko malo jaz;)

Babi2
05.07.2008, 20:14
Pravzaprav zanimivo, da veš toliko podrobnosti o njegovem seksualnem življenju. Se je z vsem tem sam "hvalil" ali si "vlekla iz njega"? Če ga kar naprej sprašuješ o tem, se bo verjetno tega sam naveličal in odšel. Če se s tem sam hvali, pa je to vendarle nekoliko čudno. Mogoče bi rad samo napravil vtis nate, način je pa precej zgrešen:).

Tudi mene bi zelo motilo, če bi mi pripovedoval o svojih burnih dogodivščinah v nekem kraju, potem pa bi šel z menoj tja na dopust (obujat spomine najbrž celo v isti hotel - isto posteljo?). Kaj nista skupaj določila kraja dopusta? Zakaj pa mu ne poveš, da tja ne želiš iti? Zdi se mi, da tole zate ne bo dopust, ampak mrcvarjenje. Pojdita drugam.

Katrin
05.07.2008, 21:10
Mene take stvari rajcajo. Ful žensk bi ga lahko imel, ampak imaš ga ti. Ne glede na vse, si ti očitno daleč najboljša. Ampak jaz sem čudna ;)

KissMe
05.07.2008, 21:14
Res je, da je človek ozko gledano produkt genov in okolja v katerem živi....ampak vsak od nas ima nekaj česar tvoja premica življenja ne upošteva; svobodo odločitve.

Vsak se sam odloča kam se bo usmeril; na konkretnem primeru tega fanta.....kakšno preteklost pač že ima ali nima je čisto vseeno. Kolikor je punca v otvoritvenem postu napisala, sobivata brez "večjih izpadov" preko enega leta.

On je s svojo preteklostjo zaključil in naredil križ čez njo ter obrnil nov list. Problem izključno tiči v njej...ne v njem. Vsak izmed nas ima svoje križe in ona kot zrela osebnost se bi morala tega zavedati.

eh...malo drugačen plastičen primer; recimo da imaš soseda, ki te je enkrat ozmerajal ter zaničeval. Ta sosed ima otroka. Razumljivo je, da soseda, se pravi očeta ne maraš. Ampak....ali zaradi tega ne maraš tudi njegovega otroka? Je otrok kriv, ker ima očeta kot ga ima...in ali je on kriv, da te je njegov oče imel za slabega človeka.

Če koreliram; otrok je oče odraslega. Vsak človek se razvija in s tem razvija svojo usodo. Ne tisto, kateri so mu jo drugi namenili...tista je larifari in ni nič vredna.

Ona kot partnerka bi mu morala zaupati....če pa bo želela videti nekaj iz njegove preteklosti v njuni skupni sedanjosti, pa bo tako ali tako videla. Tudi če ne obstaja. Če bi bila ta punca moja in bi vzganjala takšno ****arijo, bi sledila avtomatsko noga....saj jaz ne rabim ljudi v svojem življenju ki ne verjamejo vame.

Ampak to sem pač samo kratko malo jaz;)

Popolnoma se strinjam, da je problem v njej oz. da ima ona problem, ne on. Nasprotnega nisem trdila. Preteklost pa vendarle ni čisto zanemarljiva zadeva.

Tudi mene bi motilo, če bi mi kdo metal naprej mojo preteklost, je kar je, pustimo stat;)

KissMe
05.07.2008, 21:15
Mene take stvari rajcajo. Ful žensk bi ga lahko imel, ampak imaš ga ti. Ne glede na vse, si ti očitno daleč najboljša. Ampak jaz sem čudna ;)

Zanimiv način razmišljanja... ki je v primerjavi z Valeriejinim vsekakor bolj konstruktiven;)

Katrin
05.07.2008, 21:22
Ravno razmišljam, da sem res čudna :) Srečanja z bivšimi puncami so mu tud tak 'turn on'. Ker točno vem, da hočem jaz bit za vsakega bivšega fanta najboljša do konca življenja in lahko na uno prejšnjo samo z viška gledam :) "***iga ljubica, ni ti šlo, ampak ZDEJ je pa res srečen":d

Meče me danes.

KissMe
05.07.2008, 21:28
Ravno razmišljam, da sem res čudna :) Srečanja z bivšimi puncami so mu tud tak 'turn on'. Ker točno vem, da hočem jaz bit za vsakega bivšega fanta najboljša do konca življenja in lahko na uno prejšnjo samo z viška gledam :) "***iga ljubica, ni ti šlo, ampak ZDEJ je pa res srečen":d

Meče me danes.

Tole je že bl za v uno temo od hormonov:rolling: A nikol ne pomislš, da bi bilo lahko tipu kdaj žal, da je s kakšno nehal in da ti je lahko bivša konkurenca? Res si zelo samozavestna;) :clapping:

Katrin
05.07.2008, 21:35
Hm. Imaš prav. Veš kako je to, itak so taka srečanja vedno zelo neugodna. In fantje podzavestno in iz preživetvenih instinktov potem vedno navržejo kaj je bilo narobe z njo in kak hlod je bila v postelji... da te pomirijo ne ;)

spartan
05.07.2008, 21:37
Popolnoma se strinjam, da je problem v njej oz. da ima ona problem, ne on. Nasprotnega nisem trdila. Preteklost pa vendarle ni čisto zanemarljiva zadeva.

Tudi mene bi motilo, če bi mi kdo metal naprej mojo preteklost, je kar je, pustimo stat;)

maš prav;)

Valerie
07.07.2008, 08:42
Živjo!

Najprej, najlepša hvala za odgovore in zanimiva razmišljanja... Ja, se strinjam, da je problem v meni... pa ni bil vedno, preprosto ne vem kaj me je pičilo, da sem postala tako občutljiva na to...

Debata o tem. oz. kako vem vse to... ne, ne rinem vanj... na začetku, ko sva se spozna(va)la, sva seveda prišla tudi do teh tem in počasi je kapljalo na plano... oba sva delala nekje, kjer je bilo dosti povezave z erotiko (pa ne kake ilegalne zadeve, pač, ena izmed mnogih er. trgovin) in se mi je zdelo, da je o tem nekoliko lažje govoriti... al pa sva gledala kak film, pa je bleknil, to pa sm tut jst delu. Pa debata o prostitutka, legalizaciji, pa prašam, če je kdaj bil, pa reče - pa ne samo enkrat in se butasto reži... in potem sem, četudi si tega nisem želela, zvedela vse v povezavi s tem... hvali se ravno ne, preprosto pove, še najraje če spije kozarček preveč, še večkrat pa mu preprosto uide med pogovorom, čist tko btw...

Tudi mene bi zelo motilo, če bi mi pripovedoval o svojih burnih dogodivščinah v nekem kraju, potem pa bi šel z menoj tja na dopust (obujat spomine najbrž celo v isti hotel - isto posteljo?). Kaj nista skupaj določila kraja dopusta? Zakaj pa mu ne poveš, da tja ne želiš iti? Zdi se mi, da tole zate ne bo dopust, ampak mrcvarjenje. Pojdita drugam.
Jp, v isti hotel greva, in najverjetneje bova v isti sobi...hotel ni ravno velik in imam pač tako srečo... In ne, dopust v Grčiji je bil njegova ideja, jaz pri tem nisem imela besede, čeprav vročine ful ne prenašam in me totalno ne vleče tja in sem si želela drugam... ampak baje bom navdušena... in ja, totalno mi je beden filing ponovno hodit na iste kraje kjer je že bil sam (5x!!), še posebej ker sem prepričana, da mu bo tudi na dopustu "ušel" kak podatek uživanj prejšnjih let... sem mu povedala kako čutim, ampak baje imam pms... ahhhh...

Po drugi strani pa, četudi se dela nekega mačota in se med vrsticami hvali, je pa na spolnem področju totalno zavrt in na trenutke imam celo filing, da mu je nerodno če dam jaz pobudo! Tako da ne, ni oh in sploh neverjeten in dejansko se kdaj sprašujem od kje njemu toliko izkušenj... in moj "strah" - sem jaz kriva da je tako, je bilo prej drugače? (in posledično obremenjevanje s preteklostjo).

Pa še ena stvar, ki mi gre totalno na živce. Na ušesa mi je prišlo, da je baje šarmiral s kar nekaj sodelavkami (tudi midva sva bila, bivša tudi) in sem ga o tem tudi povprašala. Tip naredi spet eno tistih butastih fac in začne ponavljati: nič ne vem, nič se ne spomnim...(a hkrati sprašuje od koga sem zvedla!) Pismu, to ni ena izmed tistih zadev, kar ne veš ne boli...

Mah, bv... saj sploh ne vem več kaj naj si mislim in kako naj pridem ven iz teh misli... mogoče bo po dopustu bolje, ko se bom s situacijo soočila in ne le fantazirala o njej... se opravičujem za zmedeno pisanje in hkrati zahvaljujem, ker me sploh berete... včasih pomaga že, če nekaj, o čemer razmišljaš, napišeš...

KissMe
07.07.2008, 08:56
Moje osebno menenje je, da je najbolje, da ga čimprej pustiš, ker res ne vem kaj maš od njega:dontknow: Cel kup sekirancije pa še seks je zanič:nonono:

sadie_007
07.07.2008, 09:24
mogoče pa tip samo naklada o vseh teh babah ... :clown:

aja ... če je pa vse res (bognedaj), pa ne glede na karkoli, tazga kazanovo bi mogla obvezno testirat na razne spolne bolezni, preden ga spustiš med rjuhe

sicer pa ... po enem letu skupaj, pa da nimaš nobene besede glede izbire dopusta (sploh, če je bil sam kle že 5-krat) ... pa da v bistvu nimata enga konkretnega in odkritega pogovora z vsemi kartami na mizi ... razmisli ;)

kaj pa, če bi ti predlagala, da gresta kam, kjer si ti že bila in kjer si ti po.f.u.kala vse, kar je lezlo in šlo ... reč - tud jst bi šla rada mal obujat spomine na vse tiste trde tiče :veryevil:

bobi
07.07.2008, 09:56
Tipček ti samo naklada ;)
Zvlekel te bo na iste kraje, kjer je že bil, spat hodil z trdim, zdaj pa ima tebe in bo malo popravil minus v zadetkih :clown:
Če hočeš da bo ta dopust nekaj posebnega in nekaj čisto drugega, kar pričakuješ sedaj, ti svetujem da se ti malo spogleduješ z drugimi v hotelu :2thumbs:

KissMe
07.07.2008, 09:59
Tipček ti samo naklada ;)
Zvlekel te bo na iste kraje, kjer je že bil, spat hodil z trdim, zdaj pa ima tebe in bo malo popravil minus v zadetkih :clown:
Če hočeš da bo ta dopust nekaj posebnega in nekaj čisto drugega, kar pričakuješ sedaj, ti svetujem da se ti malo spogleduješ z drugimi v hotelu :2thumbs:

Mogoče pa res... bobi je tip, on bo že vedu:rolling:

Dancefreak
07.07.2008, 13:10
Hmm zanimivo, kot prvo jaz mislim da ta tvoj tipček samo naklada, saj veš kako pravijo. Pes ki laja ne grize.
In to je v tem primeru isto, sama si povedala da sex ni ne vem kaj...celo slab da je...jaz mislim da to kar ti on razlaga nekako tudi sebi laže da bi si malo ego dvignil oz samozavest, da ko pride do dejanske spolne aktivnosti s tabo ne bo imel problemov. Se da pa vse pogovorit pa popraviti na tem področju, tudi zelo izkušeni ljubimci so bili začetniki in so bili potem naučeni ;)

Ampak to da po enem letu ne moreta obadva imeti odkriti pogovor, še posebej glede dopusta, kam bosta skupaj šla, in da ti nimaš niti ene besedice pri tem...ne vem no...je več dobrih tipov na svetu draga ;) Grab a spoon ;)

Babi2
07.07.2008, 17:16
Menim, da je človek čustveno nezrel, ne glede na svoja kronološka leta.
Vajin partnerski odnos, kot si ga opisala, pa ni kaj prida in jaz si ne bi delala nobenih načrtov o skupni prihodnosti. Pravzaprav bi kar hitro odnesla pete ...

kobilica
08.07.2008, 13:06
Hja. Četudi te tip zafrkava glede takih stvari, se bojim, da te še kje drugje. Preteklost je taka kot je in je ne moreš spremenit. Če je ne preneseš in če mu ne zaupaš, potem ne razumem, kaj delaš z njim. In kot že rečeno, da nimaš besede pri dopustu... Dekle, pusti preteklost, raje razmisli o prihodnosti, nanjo še lahko vplivaš.
Pa veliko sreče

Lencka
08.07.2008, 17:01
mhm... moti jo preteklost, pa tudi sedanjost (ne da ni za razumet) - ampak biti pogumen glede prihodnosti je vedno lahko za druge ;)

D' Andre
10.07.2008, 18:51
Mal si zakompleksana, Valerie, ker se bojiš, grdo povedano, da ne boš dorasla tistim njegovim f*k kobilam iz preteklosti. Če bi ga količkaj (s)poznala do sedaj, sploh ne bi tuhtala o takih stvareh. Tko pa si v glavi že vnaprej razvila določene scenarije. Če vprašaš mene, ti je prelepo, da maš cajt pa lušt tuhtat o tem. Ne teži svojemu decu, če nimaš osnove za to. Howgh.

Irina
11.07.2008, 01:06
Mogoče pa te moti to, da splonosti in njene radosti ni odkrival s teboj, ampak z nekimi drugimi ženskami.
Pri 36 letih povprečen fant ni nepopisan list in verjetno tudi ti ne. Poletje je pred vama, izkoristi njegovo "znanje" in daj svoji domišljiji prosto pot.

Snif
12.07.2008, 14:18
Potem si dobi nekoga, ki je nedolžen in problema ne bo. :)

Valerie
18.07.2008, 19:53
D'Andre ima prav... ne zanikam... ja, bojim se da nisem dorasla njegovim bivšim f*k kobilam, kot se je izrazil... mogoče bi bilo lažje, če ne bi vedela za razne epizode... ne vem...

Vedno bolj razmišljam in ugotavljam, da je ta "problem" s preteklostjo le neka krinka za nekaj drugega (??)... Je to sploh logičen stavek? V bistvu, vsak dan razmišljam o naju, o najinem odnosu, namignila sem mu tudi da se Grčije ne veselim kaj preveč, zaradi že omenjenih stvari, pa je rekel, da bi ga morala ustaviti ko je bil čas in da je SKLEPAL da mi bo kul! Ne, kar nekajkrat sem izrazila pomisleke, pa sploh ne zaradi tega, zaradi preteklosti, ampak primarno zaradi sonca in vročine... ker tega res ne prenašam, mi rata slabo in nisem za nikamor... ampak ne, se bom aklimatizirala...

In ne vem, a je to normalen pojav pred dopusti, da začneš delat neke analize odnosa? Mislim, da ne... morala bi se veseliti, pa se ne in že cel teden sva na bojni nogi... vedno je nekaj... sploh naju ne prepoznam več...in če ne prej, se bo pokazalo če bova zdržala skupaj ravno zdaj... sprašujem pa se, če je sploh vredno... pa ne zaradi preteklosti, ampak zaradi prihodnosti... v tem trenutku mi je res vse odveč in ful me tišči pri srcu, ker ne vem če bo sploh še kdaj kot je bilo včasih... ahhhh...

Irina
19.07.2008, 17:02
D'Andre ima prav... ne zanikam... ja, bojim se da nisem dorasla njegovim bivšim f*k kobilam, kot se je izrazil... mogoče bi bilo lažje, če ne bi vedela za razne epizode... ne vem...

Glej, ti nisi nobena f*k kobila, ampak njegovo dekle. Če bi bila prejšnja razmerja res tako dobra, sploh ne bi prišel do tebe. Bi bil še danes s katero od njih. Seks ni temelj odnosa, je smrečica na strehi, če sem lahko malo opisna.
Z nobeno se ti ni potrebno primerjati še manj tekmovati, bodi to kar si. On pa naj svoje znanje uporabi za skupne užitke.
Zakaj ne pogledaš vajin dopust v drugi luči. Vidva gresta tja in ne tvoja predhodnica, torej si zmagovalka. To idealen čas, da vidiš kako dihata kadar sta skupaj 24 ur na dan, sedem dni v tednu, ko nimata nobenih drugih obveznosti in so prijatelji ostali daleč stran.

spartan
20.07.2008, 12:17

Vedno bolj razmišljam in ugotavljam, da je ta "problem" s preteklostjo le neka krinka za nekaj drugega (??)... Je to sploh logičen stavek? V bistvu, vsak dan razmišljam o naju, o najinem odnosu, namignila sem mu tudi da se Grčije ne veselim kaj preveč, zaradi že omenjenih stvari, pa je rekel, da bi ga morala ustaviti ko je bil čas in da je SKLEPAL da mi bo kul! Ne, kar nekajkrat sem izrazila pomisleke, pa sploh ne zaradi tega, zaradi preteklosti, ampak primarno zaradi sonca in vročine... ker tega res ne prenašam, mi rata slabo in nisem za nikamor... ampak ne, se bom aklimatizirala...

In ne vem, a je to normalen pojav pred dopusti, da začneš delat neke analize odnosa? Mislim, da ne... morala bi se veseliti, pa se ne in že cel teden sva na bojni nogi... vedno je nekaj... sploh naju ne prepoznam več...in če ne prej, se bo pokazalo če bova zdržala skupaj ravno zdaj... sprašujem pa se, če je sploh vredno... pa ne zaradi preteklosti, ampak zaradi prihodnosti... v tem trenutku mi je res vse odveč in ful me tišči pri srcu, ker ne vem če bo sploh še kdaj kot je bilo včasih... ahhhh...

dobrodošla v realno življenje;)

Lilly the Bear
20.07.2008, 13:28
Mal si zakompleksana, Valerie, ker se bojiš, grdo povedano, da ne boš dorasla tistim njegovim f*k kobilam iz preteklosti. Če bi ga količkaj (s)poznala do sedaj, sploh ne bi tuhtala o takih stvareh. Tko pa si v glavi že vnaprej razvila določene scenarije. Če vprašaš mene, ti je prelepo, da maš cajt pa lušt tuhtat o tem. Ne teži svojemu decu, če nimaš osnove za to. Howgh.

Mhm, se strinjam. S tem tezenjem in zrenjem same sebe in njega sam unicujes odnos in mu dajes brdo razlogov, da se te znebi. In pol bo spet on tagrd, a ne...

Jao zenske :nonono:

KissMe
20.07.2008, 14:12
Valerie, morš met mal več zaupanja vase. Seks tud ni vse (čeprav je pomemben), sploh je pa po mojem težko primerjat seks, ki je samo seks, kot seks z nekom, ki ga imaš rad. Tko da po mojem nisi nič slabša zarad tega ker ni nič posnifal s tebe:rolling:

viktorija
21.07.2008, 16:33
kakšni pa so potem vajini oziroma njegovi manjši izpadi?

Snif
29.07.2008, 14:50
Če ti ni všeč si umisli drugega. :)

Pozzo
06.08.2008, 17:01
Pozdravljeni!

Tudi sam se zelo ljubosumne narave in me spravi s tira še kaka manjša stvar kot je tebe. Z leti sem se naučil naslednje:
- ljubosumnost je tvoj problem in ne njegov
- če te stvar moti, te bo motila le še bolj in bolj dokler ne razžre veze (meni eno je po 4,5letih)
- edini način je to, da sprejmeš, da je to tvoj problem in najprej razčistiš pri sebi česa te je strah in zakaj tako težko zaupaš, potem pa izberi partnerja, ki mu boš lahko v prihodnosti zaupala

Sam sem trenutno v svoji drugi 4leta trajajoči vezi in sem pred časom izvedel nekaj o preteklosti partnerke, kar je postavilo na laž tisto sliko, ki sem jo imel o njej. Mislil sem, da ji nikoli več ne bom mogel zaupati, še posebej, če upoštevamo moje težave z zaupanjem. Ampak ker sem več let v prejšnji in sedanji vezi deloval tako, da sem si rekel ljubosumje je moj problem partnerko pa odkrito prosil, da mi ga pomaga rešiti ter se zelo trudil, da ji pri tem ne bi težil, lahko danes svojo drago pogledam v oči in jih zaupam. A to ne pomeni, da me vseeno občasno ne popade ljubosumnost.
Morda pa je tole kar si opisala le prevelik zalogaj zate, zame bi definitivno bil.