Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : "popoldanski s.p."

dina86
22.07.2008, 09:49
Pozdravljeni,
ena izmed aktualnih tem-vsaj zame..
že dolgo razmišljam da bi ustanovila s.p., sedaj pa se mi zdi ta nova možnost super, ampak imam nekaj pomislekov...
sem študentka in se nekako ne upam odločiti za to, kljub veliki želji...
vem, da še vedno lahko delam preko študentskega servisa in da mi ni potrebno plačevati zavarovanja, kaj pa to pomeni za štipendijo? ali jo izgubim?

ali se je kdo odločil za ta s.p.? razmišlja kdo o tem?

kako pa je s tem - vem da s.p. pomeni samostojni podjetnik posameznik, kar pomeni da ga lahko ustanovi le ena fizična oseba. S prijateljico bi pa radi ustanovili podjetje skupaj- ali obstaja kakšna možnost za to (pa da ni d.o.o. oz. da je zaposlena "pri meni"), nekaj sem zasledila o podružnici s.p.?

če je kdo, ki ve več o tem oz. ima sam tak s.p. ali bi ga želel imeti, naj piše...
mogoče nam skupaj uspe :)

lp

tom777
22.07.2008, 17:27
Dokler si študentka se ti ne splača, saj je cca. 30€ mesečnih storškov, tudi če nič ne delaš...če si pripravljena dati toliko denarja si ga odpri, saj si ga lahko odpreš praktično že preko spleta.

niaeva
24.07.2008, 19:33
dina86

več o popoldanskem s.p preberi na tukaj (http://www.svetovalnica.com/index.php?option=com_content&task=view&id=57&Itemid=136)

kokos
23.09.2008, 11:18
tudi jaz študiramo o odprtju. Delam preko avtorskih pogodb, ampak je prevelika razlika med bruto in neto, če bi odprla s.p, dobim 1:1 ven ...no dokler ne presežeš 25.000 eur se mi zdi...

lana
24.09.2008, 14:33
kaj pa davek od dobička..??