Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Naročanje preko interneta

×Danaja×
23.07.2008, 17:35
Lp!

Sicer ne vem, ali ta tema spada sem, ampak bom vseeno vprašala. :)
Ali ima kdo izkušnje z naročanjem stvari preko amazon.com?
Je to varno, in približno v kolikšnem času dobiš izdelek? Morda kdo ve, ali lahko plačam šele po prevzetju in ali lahko plačam z evri?
Nikjer na njihovih straneh nisem našla teh podatkov. :dontknow:

Hvala!

chaser
23.07.2008, 18:36
Amazon je po moje bolj varen, kot če greš s polno denarnico v trgovino. ;) Če naročiš zadevo preko ameriškega (.com) izdelek prejmeš v približno desetih dneh, medtem ko če naročiš preko angleškega (.co.uk) stvar lahko prejmeš tudi že v treh dneh (govorim o standardnem načinu pošiljanja, ki je najcenejši). Če se ne motim obstaja neka varianta, da izdelek plačaš po prevzetju, ampak se mi zdi, da je plačilo s kartico še vedno najbolj enostavno.

Edit: Pravzaprav tole po prevzetju ne bo šlo. Lahko sicer plačaš z denarjem, vendar jim je denar najprej treba nakazati, šele potem bo naročilo odšlo na pot. Več o tem: http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html/ref=hp_navbox_lnpay_meth?nodeId=513058

×Danaja×
23.07.2008, 18:52
Hvala! :)

robida
23.07.2008, 19:09
Jaz sem hotel pred časom naročit pri Amazon Nemčija in mi niso hoteli poslat, s pojasnilom da ameriški zakon za export tega ne dovoljuje. Na njihovi spletni strani še vedno piše da tehnične artikle pošiljajo samo v določene države kot je Avstrija in v ostale samo ne tehnične artikle.Vsa naročila izven Slovenije pri vseh spletnih trgovinah moraš plačat v naprej,če ne ti ne pošljejo.Najbolje če amazon pred naročilom preko e-mail vprašaš.

el_juero
24.07.2008, 08:12
Sej jim ponavadi piše, kam pošiljajo. Če ni SLO vmes, je velika verjetnost, da k nam ne. Najbolje pa je seveda vprašati. Imajo pa res takšne omejitve za nekatere izdelke. Enako je z internetnimi trgovinami. Lahko pa da samo ene trgovine. Da pa vse tehnike na splošno ne bi smeli pa ne drži.

Ve mogoče kdo zagotovo, ali jamstvo do 1000€ v primeru plačila preko Paypala velja za vse kupce? Nekdo mi je dal informacijo, da velja samo za Nemčijo??

S plačilom naprej na račun jaz do zdaj nisem imel problemov. Nakažeš preko SEPA naloga, je baje najhitreje. Pa še najceneje.

Za nabavo iz ZDA ipd. pa je potrebno še potem carinske obveznosti dati skozi, carina + davek. Jaz sem si premislil, ker bi zneslo enako kot iz Nemčije oz. nekaj € ceneje, imel bi pa samo laufarijo. Tak da mi ta postopek še ni poznan. V ameriških trgovinah pa so sicer smešno nizke cene ali pa so pri nas napihjene do oblakov.

chaser
24.07.2008, 15:26
Jaz sem hotel pred časom naročit pri Amazon Nemčija in mi niso hoteli poslat, s pojasnilom da ameriški zakon za export tega ne dovoljuje. Na njihovi spletni strani še vedno piše da tehnične artikle pošiljajo samo v določene države kot je Avstrija in v ostale samo ne tehnične artikle.Vsa naročila izven Slovenije pri vseh spletnih trgovinah moraš plačat v naprej,če ne ti ne pošljejo.Najbolje če amazon pred naročilom preko e-mail vprašaš.
Jah, žal se da z Amazona k nam dobiti le glasbene cd-je, filme in knjige - s tem da imajo pod knjige sortirane tudi koledarje in podobno kramo. Morda bi tudi kakšne fotke in posterji še prišli, pri čemer pa je Amazon običajno le posrednik, saj za tisk in prodajo teh stvari skrbijo posebne štacune.

el_juero
28.07.2008, 07:06
Ve kdo kako je z mednarodno garancijo pri tehničnih izdelkih, npr. Philips. Lahko uveljavljaš za kupljen izdelek v tujini garancijo pri nas? In če, kako je z garancijsko dobo. V tujini ima namreč Philips ponavadi 2 leti garancije, pri nas 1 leto. Sej vem, moram preveriti na servisu, samo me zanima, če ima kdo že izkušnje. Zanimivo je tudi to, da v primeru dobave iz Nemčije dobiš samo račun ne pa kakšnih garancijskih listin, kot je zakonsko urejeno pri nas. No saj jaz nisem nikoli dobil.

elephant
28.07.2008, 09:11
http://www.epc.si/sl/pravice-potrosnikov-v-eu/nakupovanje-v-eu/evropska-garancija.html