Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kupovanje majic, vžigalnikov, koledarjev....?

martinstop
24.07.2008, 08:56
Pozdravljeni!
Imam eno vprašanje glede majic, in podobnega promociskega blaga, ki se ga naroči v katalogih "poslovna darila"! Zanima me, če lahko jaz (samostojni podjetnik) naprimer te majice tukaj kupim, nato jih sam oplemenitim z tiskom in prodajam naprej? Vprašam zato, da se nebi nakoncu kdo vpičil v to im mi dejal, da so te majice in drugi izdelki iz teh katalogov izključno namenjeni kot poslovna darila in ne za nadalno prodajo! Hvala

Mowgli
24.07.2008, 12:34
Dvomim, da bi kdo kje predpisoval, kaj lahko delaš s kupljenim in plačanim blagom. Lahko bi šlo le dobavitelju v nos (kaj pa to kogarkoli briga, če itak zasluži), da ti zaslužiš še več od njega (kar bo težka).

Winglet1
24.07.2008, 12:49
Dve zadevi za razmislek:

1. najverjetneje ne moreš to tako kupit in prodajat naprej, ker je tukaj intelektualna lastnina in nakup neke zadeve ti še ne da absolutne pravice, da s tem delaš kar hočeš (npr. glasbo na CD-ju lahko poslušaš, ne moreš pa prodajat naprej tudi če dodaš kak ton zraven:))

2. zakaj bi robo kupoval preko kataloga?kje je tu ekonomska računica?

mnogo boljše bi bilo, da se neposredno zmeniš z dobaviteljem majic, ker boš kupoval ceneje zato, ker ni marže, ki jo ima izdajatelj kataloga(in jo sedaj lepo plačuješ, ko to sploh ni potrebno), drugič pa imaš kot podjetje sigurno cenovne prednosti.....

ali se pa zmeniš z izdajateljem kataloga...bo sicer neka njegova marža ampak bo cena za tebe sigurno nižja kot pa za fizične osebe....

tako da ne....po moje niti slučajno ne it v tak posel, zaradi intelektualne lastnine in tudi zaradi cen, ki so v tvojem primeru mnogo višje...

Mowgli
24.07.2008, 13:56
Ne štekam problema intelektualne lastnine pri prodaji kitajskih majic, če ima sam namen izvedbe dotiska.???

Saj je vseeno, če jih kupi preko kataloga ali pa v bližnji štacuni!? Jasno pa je, da s tovrstnim preprodajanjem in nabijanjem marže na maržo kaj prida ne bo zaslužil...

Winglet1
24.07.2008, 14:08
v veliki večini primerov moraš imet dovoljenje, da lahko prodajaš nek izdelek od nekoga drugega....to ni težko za razumet....

...ne moreš npr. kupit programsko opremo za windows...jo malo priredit in potem prodajat kot "svoj" izdelek naprej...se bo prodaja hitro ustavila...pa še kakšna tožba vmes...

enako je (verjetno) z majicami...."verjetno" pa zato, ker vsako podjetje samo določi pod kakšnimi pogoji prodaja svoje artikle...

...take stvari je potrebno obvezno prej preverit in ne samo tako po "kavbojsko" začet nekaj prodajat...

lila5
24.07.2008, 15:13
Imeti mora le registrirano dejavnost, da lahko prodaja te majice.......

kje pa jih kupi pa je čisto njegova stvar, kakor tudi to, če se mu ekonomsko izzide, da recimo kupi drage majice v katalogu, namesto ceneje od kakega direktnega dobavitelja.......

ne razumem pa intelektualne lastnine pri majicah......saj tudi tisti, ki prodajajo "preko katalogov" morajo te majice in ves material, ki ga še prodajajo nekje kupiti.......:dontknow:

Winglet1
24.07.2008, 21:23
ja saj, samo so verjetno zmenjeni z dobavitelji a ne?

ne saj ne vem ravno kako je zdaj v tem primeru, vendar ne moreš tako posploševat v stilu ja saj je vse ok....ko nekaj kupiš imaš pravico "le" do uporabe...to je pa tudi vse...

in skoraj sigurno (najverjetneje tudi tukaj) ne moreš kar vzet neko majčko pa mal nekaj zraven gor nalepit pa trdit to je pa zdaj moje in bom prodajal...se lahko zaplete...

...point je le, da je potrebno pazit in ne kar takoj vzet to za samoumevno...ni tako simpl...

Irina
24.07.2008, 22:25
@martinstop, zakaj pa vprašanje ne zastaviš direktno tržnemu inšpektorju? Za konkretno majico in za konkreten dotisk.

lila5
25.07.2008, 12:12
ja saj, samo so verjetno zmenjeni z dobavitelji a ne?

ne saj ne vem ravno kako je zdaj v tem primeru, vendar ne moreš tako posploševat v stilu ja saj je vse ok....ko nekaj kupiš imaš pravico "le" do uporabe...to je pa tudi vse...

in skoraj sigurno (najverjetneje tudi tukaj) ne moreš kar vzet neko majčko pa mal nekaj zraven gor nalepit pa trdit to je pa zdaj moje in bom prodajal...se lahko zaplete...

...point je le, da je potrebno pazit in ne kar takoj vzet to za samoumevno...ni tako simpl...

Imaš ustrezno registriran s.p.......kupiš majice ali vžigalnike od dobavitelja......dobiš naročilo svojega kupca, da želi imeti majice in vžigalnike s svojim logotipom......to daš narediti in izstaviš račun in material kupcu......

Winglet1
27.07.2008, 18:34
ja saj kaj pa jaz drugače?

treba se je zment z dobaviteljem neposredno...

...da pa nekaj samo kupiš, majčken spremeniš in prodaš pa ne gre vsepovsod...potem bi nekdo vzel nov avto, malo spremenil prevleko sedežev in trdil, da je njegov izdelek...bi takoj dobil po prstih...

lila5
27.07.2008, 20:32
ja saj kaj pa jaz drugače?

treba se je zment z dobaviteljem neposredno...

...da pa nekaj samo kupiš, majčken spremeniš in prodaš pa ne gre vsepovsod...potem bi nekdo vzel nov avto, malo spremenil prevleko sedežev in trdil, da je njegov izdelek...bi takoj dobil po prstih...

Vsepovsod ne, pri majicah, vžigalnikih in marelah pa gre......;)

A se ti ne zdi, da malo pretiravaš in majco primerjaš s programsko opremo in avtom.........:dontknow:

......ta tvoj dobavitelj v Sloveniji je navadno vsaj kakšen tretji posrednik med kitajskim proizvajalcem in tabo.......in sedaj mi prosim razloži v duhu varovanja intelektualne lastnine, kako sploh lahko tiskamo majice (izdelane na Kitajskem) z logotipi raznih podjetij.........ker tako, kot ti razlagaš je to praktično nemogoče.......in z dobaviteljem se nisi dolžan nič meniti, ker ni on proizvajalec majice.........zmeniš se lahko le to, ali ti bo on zrihtal dotisk ali vezenje ali pa boš to storil sam.......:)