Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : AR DVD/VCD/MP3/MPG4/DVIX ne bere filmov

niaeva
24.07.2008, 19:43
Imam problem z ar, ki ga imam trenutno namontiranega v Peugeot 206. Namreč, ar normalno bere mp3, usb in predvaja muziko, problem nastane, ko v ar vstavim DVD cd, na katerem so posneti 4je filmi v formatu dvix. Ko vstavim dvd v ar, se dejansko ne pokaže nič, pač noče ga brati. Z cd ni nič narobe ali kaj podobnega, ker sm jih probala več.
Ko pa vsavim CD-R na katerem je samo en film v formatu DVIX pa se pojavi glas, slika pa ne. Čisto na začetku mi pokaže napis filma, pol pa kr zgine in predvaja samo glas.
Na ekranu pa piše: Caution for your saftey do not watch while driving.
Probala sem neki v nastavitvah pa nism našla nič takega, da bi se tole dalo kako naštimat - usposobit sliko. Sam slika, kontrast itd.
Kaj pol ar bere samo originalne DVD je in originalne CD filme? :nonono:

http://shrani.si/t/1Y/Y4/aAbUR5Q/1/ar3.jpg (http://shrani.si/?1Y/Y4/aAbUR5Q/1/ar3.jpg)
No sej je težko takole prek foruma mi kaj pomagat, ampak mogoče se komu kaj svita? Je mogoče kaka finta?

Je mogoče treba kakšne kable priklopit? Pač js sem priklopila originalno tako kot je blo. :dontknow:

Problems 24/7
24.07.2008, 23:00
Poskusi originalen DVD skopirati z DVD Cloner...
Potem bi ga moralo prepoznati kot originalen DVD ;)

Slowhand
25.07.2008, 02:29
bo treba mal priročnik za uporabo ar pogledat - kako izklopiš opozorilo (če ga sploh lahko)

menim,da je ravno to opozorilo razlog za izgubo slike pri divx filmih,ki ti tudi če jih predvajaš na računalniku in med predvajanjem narediš preskok naprej ali nazaj zablokirajo,ni slike ali pa se predvaja samo zvok...(slabo zripane zadeve - lahko sicer gledaš zadevo od začetka do konca,če pa vmes udariš pavzo,pa spet od začetka)
dvomim,da to opozorilo kakorkoli vpliva na predvajanje dvd-jev (presnetih ali originalnih - v avtu mamo ponavadi kopije originalov - da se ve - pa to ni nelegalno - vsaj pri nas še ne)
enostavno en dvd pretvori v divx z ne preveč hudo kompresijo in kodekom,ki ga ar podpira (to mora tud pisat v priročniku) pa posnami na cd in poskusi...

pa tudi za predvajanje dvd-jev z več divx filmi - v priročniku je najbrž napisano kako naj bi bile zadeve posnete na dvd

no,da ne bo pomot - če se predvaja samo zvok je možno,da je zadeva zripana s kodekom,ki ga ar ne podpira

možna pa je tudi okvara ar - se zgodi....
problems 24/7 se pa mal heca,pa mal je fovš...

Problems 24/7
25.07.2008, 22:56
Slowhand... to pa nimaš prav...:)

Teme skoraj nisem prebral...

Sedaj sem jo...
Zdi se mi, da je predvajanje videa onemogočeno, da se ne bi kdo ubil(bi gledal video namesto cesto)

Fovš pa nisem...:d ---> Imam še 4 leta do polnoletnosti

Slowhand
25.07.2008, 23:50
no jaz sem pa post razumel pač tako,da se original dvd film po opozorilu nadaljuje,divx varianta pa ne,ker izgubi video stream....
če pa ima zadeva vgrajeno kako zaščito glede gibanja,pol najbrž tudi sopotniki ne bi videli ničesar - se da to sprobat čist enostavno - ustaviš avto,pa je...kar pa po moje ne drži
dvd s posnetimi 4 divx filmi tudi kak drug predvajalnik ne prebavi,če niso nasneti kot mu paše...

sem se pa imel priložnost peljati v avtu,ki je imel tako zadevo - spredaj se je film normalno predvajal,prav tako na obeh zaslonih vgrajenih v naslonjala za glavo sprednjih sedežev - gledal in predvsem poslušal pa smo koncert Rolling Stonesov,šofer je mel pa plašnice namontirane :rolling:

sicer pa v priročniku vse piše...
ga bo pač morala prebrat...ni druge....