Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : vezni let in zamude-nujno

yosephine
02.08.2008, 19:30
Letos prvič potujem čisto sama daleč in na adriini strani opažam velike zamude.
Torej, v petek grem na potovanje z letalom in me zanima neka stvar. Imam vezni let, (če so me prav informirali na agenciji, imam vezni let pa še samo eno karto sem dobila) med pristankom in ponovnih odhodom imam samo eno uro časa, tako da sama nisem mogla izbirati ur poletov. Niti ne vem ali moram na letališču kjer prestopam po prtljago in še enkrat na check-in ali ne...
Kaj se zgodi, v primeru da prvo letalo zamuja in ne ujamem drugega leta? Na tisti dan kot imam oba leta, pa moram nujno biti na končni postaji?
Res hvala za odgovore!
Lp, Yosephine

monster
02.08.2008, 20:04
V primeru zamude prvega letala ti mora prevoznik, če se je zamuda zgodila po njegovi krivdi, ponuditi prenočišče in letiš z naslednjim letom, takoj ko je možno. Žal pa verjetno nisi želela takšnega odgovora :(

Vendar če pride do zamude, te seveda drugi avion ne bo čakal ;)

želim ti nič zamude :)

yosephine
02.08.2008, 20:49
Ja, to je pa res najmanj kar sem si želela ;) ampak...kaj pa v primeru, da jaz še recimo jutri odpovem let-sem si zavarovala riziko odpovedi? Mi vrnejo denar? Ker zadnje čase res ful zamujajo, in če verjetno bojo potem tudi v petek:) Potem si rajši kupim karto za direktni let pri drugi družbi.

Hvala :)

Aldebaran
02.08.2008, 20:53
Lej čisto enostavno: na Brniku (recimo da letiš od tu) čekiraš prtljago do končne destinacije, tako bo prtljaga prišla lepo na cilj ti pa ne boš živčna zaradi tega... Stvar ne more biti bolj preprosta.
Ko prideš na check in daš papirje ki jih imaš in potem v zameno dobiš dva boarding pass-a. prvega porabiš za prvi let, drugega pa potem za naslednji let.
Če pa zaupaš kam greš in preko katerega evropskega letališča, ti pa lahko povem še kaj več...

Prvo pravilo solo potovanj: don't panic!!!

monster
02.08.2008, 20:53
ups, prepozna odpoved leta s tvoje strani pomeni, da boš dobila samo določen odstotek denarja nazaj :o ...reciva kakih 30% :(

yosephine
02.08.2008, 20:55
Joj, nekaj sem pozabila :)
Kaj pa v primeru: da ima prvo letalo zamudo in potem tudi drugo-ampak da potniki čakajo na letalu. Ali me še spustijo noter, čeprav je vkrcavanje končano?

Ja vem, grozna vprašanja, ampak sedaj jih imam še toliko da...:dontknow:
Hvala :p

monster
02.08.2008, 20:55
ja Aldy, samo dekle pravi, da bi rada bila tam na točno določen dan ;)

drugače pa bi tudi sam svetoval Štoparski vodnik po galaksiji kot obvezno branje: Dont't panic! :)

p.s. no, zdaj si pa res zakomplicirala življenje ... :d ... če je boarding končan in letala zaradi gužve na pistah samo ne spustijo v luft, še ne pomeni, da se boš lahko vkrcala (preveč gledaš filme). Če je boarding končan, potem je končan (razen, če si slučajno šef Microsofta Slovenija al kej podobnega)

yosephine
02.08.2008, 20:57
Potujem Ljubljana-Bruselj-Oslo...lahko sedaj poveš kaj več?
Bom probala z no panic, ampak...hm...bomo videli:) Sem pa po naravi bolj vzkipljiv človek v takšnih stvareh :)

yosephine
02.08.2008, 21:07
O ja vem ja:) Ampak zdej si še zamislit ne moreš kako tremo imam, pa čisto sama bom...:S

monster
02.08.2008, 21:12
eh, verjamem :)

lej, če te je strah, da se boš v tisti uri na Bruseljskem letališču izgubila/pogubila/zagubila, naveži stike na letalu z osebjem (stevardeso ...) ali celo kakim izkušenim potnikom, da te bo pravilno usmeril ...itaq letiš z adrio ... drugače pa so po mojih izkušnjah letališča dobro označena in ena ura ni tako malo cajta, če to pomeni, da imaš uro do check-ina za naslednji let ...

yosephine
02.08.2008, 21:23
Em...ne letim z Adrio. Letim z Brussels Airlines. Oba leta letim s to družbo.
Mene so na agenciji informiral (upam da prav), da če imam eno karto da imam vezni let in da to kao pomeni da mi ni treba spet na check-in...ali pač?
Hvala ti za pomoč in izčrpne informacije:)

Aldebaran
02.08.2008, 21:25
ok poglej:
to je notranji let v schengenskem območju,
carine ni več, tako da daš te formalnosti en dva 3 čez... potem v Bruslju tudi nimaš nobene dodatne kontrole ali kar koli drugega, tako da s tega vidika ne bi smelo biti problemov oziroma časovnih zamud...
tukajle imaš natančen plan letališča, z vsemi izhodi in ostalim kar sodi zraven
http://www.brusselsairport.be/en/content/brochures/272120 (http://www.brusselsairport.be/en/content/brochures/272120)
Na karti ti piše na kateri GATE priletite in iz katerega letiš naprej.
Poglej si tole in primerjaj podatke s karto
nadalje, kar moraš imeti non stop v glavi ko stopiš z letala je: številka leta: adria jih ima ponavadi: JP ali pa LH in potem sledijo 3 do 4 številke.

na karti ti piše:
GATE in potem črka ki označuje terminal in številka izhoda
številka leta: JP (sledi številka leta)
potem imaš gor čas odhoda iz Brnika, prihod v Bruselj in nadaljni let za Oslo.

to je nekako to...Ko sem prvič letel čisto sam v ZDA sem imel tudi malo pomislekov kako bom vse skupaj speljal, pa sem na koncu ugotovil, da so ta povezovalna letališča več ali manj tako ''trotl zihr'' da se ne moreš izgubit ali pa kaj podobnega...

če te še kaj dodatno zanimapa kar na dan z besedo.

Aja obvezno si preberi še tole: kaj je dovoljeno imeti v ročni prtljagi:
http://www.brusselsairport.be/en/content/brochures/2062741

Aldebaran
02.08.2008, 21:29
am to je pa potem mal drugače ja, ampak ne bistveno... potem ni dodatnega check in-a ampak je le boarding na drugo letalo

ostalo napisano pa vseeno velja...
samo pač tam tiste JP in LH zamenjap za oznako te letalske družbe.

yosephine
02.08.2008, 21:33
Aldebaran, res hvala da si se tako potrudil, vendar te moram razočarati, da mi linkov sploh ne odpre:) Piše dokončana in prazna bela stran. Bom poskusila najti sama še enkrat.
Bom se držala tvojih navodil. Hvala res!
Če pa se mi bo še kaj porodilo v mislih, se pa v teh dneh javim, verjetno še danes.

monster
02.08.2008, 21:33
srečno žozefin :)

yosephine
02.08.2008, 21:35
Hvala tudi tebi:) Ko bo žozefin uspešno prestala akcijo, se ti pa javi:)

Aldebaran
02.08.2008, 21:38
http://www.brusselsairport.be/en/
stvar o ročni prtljagi imaš takoj na prvi strani
http://www.brusselsairport.be/en/contact/brochures/
in še o načrtu terminala
zadnja možnost klikneš EN
in to je to, celotna brošura letališča na zadnji strani pa je kompletni načrt
linka bi morala delat.

yosephine
02.08.2008, 21:43
Ne boš verjel, ampak zemljevida letališča mi ne odpre. Stvari o ročni prtljagi pa se je.

yosephine
02.08.2008, 21:45
aja pa glede izhodov. Ko sem kupila karto (kupila sem jo v agenciji), ne piše nobenih izhodov ne nič...To bom potem dobila šele na check-inu?

Aldebaran
02.08.2008, 21:51
aja pa glede izhodov. Ko sem kupila karto (kupila sem jo v agenciji), ne piše nobenih izhodov ne nič...To bom potem dobila šele na check-inu?

ja ja to dobiš na check in-u
čudno da ne odpre te brušure, poskusi še na temle linku:
http://www.worldairportguide.com/airport/292/airport_guide/Europe/Brussels-Airport.html

yosephine
02.08.2008, 21:56
Joj ej hvala ti res. Res hvala. Ful si mi pomagal. Če vse piše, na katerem terminalu priletim iz katerega vzletim, potem pa res use ok.
Če pa še kej pozabim, se ti pa spet javim :)

Aldebaran
02.08.2008, 22:00
zmenjeno:) :2thumbs:
:)
srečno

yosephine
02.08.2008, 22:17
Evo, sem že neki našla...glede na to, da imam samo eno uro časa (če gre vse po sreči brez zamud)...kje pa lahko izvem kdaj se gate za vkrcavanje zaprejo? Da vem a naj tečem al ne:)

Aldebaran
02.08.2008, 22:29
Evo, sem že neki našla...glede na to, da imam samo eno uro časa (če gre vse po sreči brez zamud)...kje pa lahko izvem kdaj se gate za vkrcavanje zaprejo? Da vem a naj tečem al ne:)

ponavadi je tako da se zapre nekaj minut pred letom oziroma stevardesa čaka na morebitne zamudnike če je veliko potnikov, ki imajo ta vezni let in se pričakujejo zamude, pol počakajo nekaj minut, je pa vseeno fino če prideš na vrata čimhitreje...

iz lastnih izkušenj:
ko sem letel iz Chicaga v Washington je imelo eno letalo zamudo in smo čakali ene 5 potnikov, ki so imeli naš let povezovalni naprej
no čakali smo jih po mojem kakšnih 15 minut do pol ure... mislim da je podobna praksa tudi tu.
ko izvem kaj bolj uporabnega pa sporočim...

yosephine
03.08.2008, 08:05
O super, hvala! Res si mi ful pomagal. Tudi jaz upam da je tako tudi tu;)