Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Mobitel dobesedno žre baterijo

abcabc
10.08.2008, 14:19
Imam nov mobitel, SE, ki dobesedbo žre baterijo. Star je dobra dva tedna, na začetku se mi zdi je bila baterija normalno vzdržljiva, zdaj pa mi jo pobere v dveh dneh, pa čeprav telefon zelo malo rabim. Ponoči, ko se telefona nihče ni niti dotaknil, je v dobrih sedmih urah porabil 15 % baterije, kar se mi zdi čisto nenormalno.
Signal je normalen.

Kaj lahko naredim? Povezava za UMTS je ugasnjena, da ne rabi baterije še za to.

Uveljavljam garancijo za baterijo? Dam telefon na servis, pa naj ugotovijo, kaj se mu dogaja? Uveljavljam stvarno napako pri prodajalcu (in zamolčim, da je bilo na začetku mogoče malo bolje, kar se tiče baterije)?

Hvala za vsak nasvet.

niaeva
10.08.2008, 15:00
Nesi tel tja, ker si ga kupil in uveljavi garancijo na bat. (če je kriva bat., ti jo bojo tako ali tako zamenjali - v 2 tednih boš pa dobil tel nazaj)

P.s : zahtevaj še nadomestni telefon za čas, ko bo tvoj na reklamaciji

abcabc
10.08.2008, 19:39
A je bolje nest direkt na servis, ali telefon pustiti pri prodajalcu, da ga pošljejo oni - mislim glede nadomestnega telefona. Ga morajo dati?

Trian
10.08.2008, 19:44
Kateri telefon točno imaš? Sicer pa je eden izmed glavnih odžiralcev baterije push mail. Za nekatere telefone je to da baterija zdrži en dan povsem normalno. :)

Fritzt
13.08.2008, 10:55
A je bolje nest direkt na servis, ali telefon pustiti pri prodajalcu, da ga pošljejo oni - mislim glede nadomestnega telefona. Ga morajo dati?

Tu je vse lepo napisano:
http://geesem.blog.siol.net/2008/06/06/zajec-in-nadomestek/

Na kratko: ni jim ga treba dati. Če so nespametni. ;)

Trian
17.08.2008, 15:55
Jaz sem doslej še vedno dobil nadomestni telefon @mobitel.

Fritzt
26.08.2008, 10:04
Tudi jaz, res pa je da sem imel okvaro točno enkrat. ;)

Nesel na mobitelov servis in nisem niti prosil - so mi takoj dali nadomestnega.