Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Koliko izmed vas je že ločenih....?

ss77
28.08.2008, 10:24
Velikokrat slišim, da danes v prvih šestih letih razpade cca. 40% zakonov. No meni je uspelo pridet med teh 40%....:)
Zanimivo je, ko se človek poroči vidi vse najlepše in živi v neki iluziji. Potem se pa barvitost začetka kar nekako izgubi in postane monotona sivina. Pri meni je šlo vse skupaj navzdol precej počasi. Prepad med nama je neopazno rasel....zanimivo je, da se tega takrat nisem ali pa nisem želel zavedati. Potem pride otrok, vse se vrti okrog njega, na partnerja se pa začne počasi ampak vztrajno pozabljat. Zvečer zaspiš vsak na svoji strani....kake intimnosti so bolj redke kot pametne izjave Andreja Bajuka....
Sledijo novi hobiji, ki zapolnijo neko praznino....potem človek spet hitro opazi, da nekaj manjka.
In po parih letih je prišlo na vrsto spoznanje, da je imela žena zelo dolgo razmerje z meni poznano osebo. Hec je v tem, da je zadeva trajala skoraj dve leti in jaz nisem dojel....Opazil sem, da nekaj ni ok, pa sem se nehote slepil....
No, tudi jaz nisem brez greha....v tem obdobju je tudi mene "malo zaneslo" na sosedovo....:d, vendar izjemno malokrat in še to samo fizično....
In potem pride obdobje plačevanja odvetnikom, preživnin, vnaprej določenih obiskov otrok in podobne neugodne zadeve.
Ljudje smo hecna bitja, v teoriji smo vsi idealni, vsi pametni, nam se to ne dogaja...potem pa bum in je konec nekega obdobja za katerega smo menilil da bo trajal večno....

Lencka
28.08.2008, 16:09
Mogoče pa (tudi) zato, ker meniš, da bo itak trajal večno?

lana
29.08.2008, 06:49
uspešen zakon je garanje, ker zaljubljenost s pridihom metuljčkov in zvezdic itd.. mine in vsak dan sproti se morata za uspeh truditi oba. če takšno stvar vzameš preveč samoumevno... se kaj lahko vse skupaj sesuje.
sicer se splača truditi, če pa nikakor ne spelje pa je bolje "spokat" in najti neko razumno rešitev okrog ločitve.

ss77
29.08.2008, 07:56
Mogoče pa (tudi) zato, ker meniš, da bo itak trajal večno?

Morda nas tisti papir nekoliko zavede, morda mislimo, da je partner sedaj "naš" in se podzavestno nehamo trudit....Kaj pa vem....
Po mojem mnenju je vsaj pri večini tako, da ob takem koraku kot je poroka mislimo, da je to pač to in za vedno. Če imaš že takrat v glavi, da boš itak čez mesec ali dva ločen je vse skupaj brez veze....
Kako je v življenju težko teorijo pretvoriti v prakso....:nonono:

ss77
29.08.2008, 08:02
uspešen zakon je garanje, ker zaljubljenost s pridihom metuljčkov in zvezdic itd.. mine in vsak dan sproti se morata za uspeh truditi oba. če takšno stvar vzameš preveč samoumevno... se kaj lahko vse skupaj sesuje.
sicer se splača truditi, če pa nikakor ne spelje pa je bolje "spokat" in najti neko razumno rešitev okrog ločitve.

Tudi v primeru truda se zadeva blazno hitro sesuje....je pa zanimivo, da se moramo "trudit" da zadeva funkcionira. Meni osebno se zdi, da pod "trud za dobro vezo" spada (pišem za moško stran):
-sodelovanje pri gospodinjskih zadeva (likanje je izjema)....nekako je smešno pričakovat, da moški pride domov, se uleže in čaka na postrežbo....to žensko sčasoma 100% odbije
- male pozornosti....predvsem je treba dajati občutek, da imaš žensko rad....
- kakšne spontane posteljnje akcije....monotonost pri seksu ubija oba in potem je le še korak do zabave drugje...
- držat se je treba dogovorov in, če se zmeniš, da boš do kosila doma, ni pametno popivati s kolegi....
- če ima par otroka, naj oba skrbita zanj....
- skupne aktivnosti, kaki izleti, skupni hobiji....
- in še precej zadev, ki so mi sedajle ušle iz glave....

Ampak tudi v primeru zgoraj navedenega vedenja spet ni garancije. Življenje je pač loto....

Mowgli
29.08.2008, 09:49
..

Ampak tudi v primeru zgoraj navedenega vedenja spet ni garancije. Življenje je pač loto....

Šanse za "zmago" si malo povečaš, le to....

kabala
29.08.2008, 16:02
Ss77, tole (http://www.s12.si/component/option,com_seyret/Itemid,62/task,videodirectlink/id,213/) se mi zdi kot nalašč zate (in še za koga).

Lencka
29.08.2008, 21:15
Morda nas tisti papir nekoliko zavede, morda mislimo, da je partner sedaj "naš" in se podzavestno nehamo trudit....Kaj pa vem....
Po mojem mnenju je vsaj pri večini tako, da ob takem koraku kot je poroka mislimo, da je to pač to in za vedno. Če imaš že takrat v glavi, da boš itak čez mesec ali dva ločen je vse skupaj brez veze....
Kako je v življenju težko teorijo pretvoriti v prakso....:nonono:
Ali pa, da nehaš misliti na trajanje, bodisi kratko, bodisi dolgo, ampak živiš v partnerstvu ta trenutek. Potem pač ne more biti samoumevno (ker ne misliš, da bo trajalo), niti "brezzveze" (ker ne misliš, da ne bo trajalo), ampak preprosto je, in delaš na tem, da je lepo. :dontknow:

Pa še nekaj. Ne me razumet narobe, nisem proti porokam, ampak... a je zveza s papirjem res tako drugačne od (recimo enako dolge, z enakimi atributi - skupno bivanje, morda froci ipd.) zveze brez papirja? Ker če je - zakaj? In če ni, zakaj potem mišljenje, da papir povzroči "samoumevnost", in zakaj je ločitev nekaj tako drugačnega kot konec te zveze brez papirja?

KissMe
30.08.2008, 11:17
Tudi v primeru truda se zadeva blazno hitro sesuje....je pa zanimivo, da se moramo "trudit" da zadeva funkcionira. Meni osebno se zdi, da pod "trud za dobro vezo" spada (pišem za moško stran):
-sodelovanje pri gospodinjskih zadeva (likanje je izjema)....nekako je smešno pričakovat, da moški pride domov, se uleže in čaka na postrežbo....to žensko sčasoma 100% odbije
- male pozornosti....predvsem je treba dajati občutek, da imaš žensko rad....
- kakšne spontane posteljnje akcije....monotonost pri seksu ubija oba in potem je le še korak do zabave drugje...
- držat se je treba dogovorov in, če se zmeniš, da boš do kosila doma, ni pametno popivati s kolegi....
- če ima par otroka, naj oba skrbita zanj....
- skupne aktivnosti, kaki izleti, skupni hobiji....
- in še precej zadev, ki so mi sedajle ušle iz glave....

Menim, da bolj pomaga, če jo imaš zares rad, ne samo, da ji daješ tak občutek:veryevil:

ss77
01.09.2008, 07:14
Lencka, moje mnenje glede poroke.....osebno mi to nič ne pomeni....oz. se s tem ne obremenjujem.
V mojem primeru je bilo tako, da si je punca že od nekdaj želela poroko, tako v cerkvi, pa lepa obleka....itd. Tipične ženske utopične sanje.....(ne vseh seveda). No in jaz butelj..., sem si rekel, dobro, če si to pač želi, se pa res lahko poročimo...mene ne bo nič stalo (stanje zaljubljenosti).....in sva se. Žur je bil najboljša zadeva cele poroke, ob ceremonijah me je zvijalo od strahu....:nonono:

Sama veza je popolnoma enaka, če je sklenjena uradno ali ne....Morda je zaradi otrok bolje, da imajo starši iste priimke, pa tudi v drugim primerih je biti uradno vezan morda bolje, npr. dedovanje, prehod čez mejo (če so različni priimki so lahko težave itd.).
Pri koncu veze ti pa iz lastnih izkušenj povem, da je zadeva precej drugačna...
Če ne drugega se znebiš precej denarja....vlačenje po sodiščih, obisk CSD...itd.. Precej neprijetne zadeve....Tudi, če je vse skupaj sporazumno traja kar precej časa, da se zadeva zaključi.
Napisala si, da je treba za vezo živeti "danes" in ne gledat nekako dolgoročno....
Pri meni je tako, da, če ne gledam dolgoročno potem z osebo ne morem nič ustvarjat (stanovanje, hiša....) ker se mi zdi vse brez veze....niti se menit o otrocih....
Se pa vsaj trudim, da se ves čas nekaj dogaja....(včasih tudi en malo zabredem v smer, ki punci/ženi niti slučajno ni všeč...), sem pa spoznal, da v današnjem času nič več ni večnega....Se mi zdi, da so se sedaj vloge med moškim in žensko zamenjale.....
Ko se je meni vse skupaj dogajalo sem se malo zanimal okrog, kako kaj zadeve potekajo itd.. Zanimivo je to, da sem npr. od desetih primerov, ko so se moji znanci ločili zvedel, da so v večini primerov "za***ale" ženske in ne moški (včasih smo bili moški bolj "poskočni").... V tem času ste ženske precej bolj nagnjene k preskakovanju domače ograje kot nekdaj....

ss77
01.09.2008, 07:16
Menim, da bolj pomaga, če jo imaš zares rad, ne samo, da ji daješ tak občutek:veryevil:

:d, imaš prav, samo, če ji tega ne kažeš in jo imaš lahko še tako zelo rad, se ti lahko kaj hitro zgodi, da se kje drugje uleže....:rolling:

Lencka
01.09.2008, 16:29
Lencka, moje mnenje glede poroke.....osebno mi to nič ne pomeni....oz. se s tem ne obremenjujem.
V mojem primeru je bilo tako, da si je punca že od nekdaj želela poroko, tako v cerkvi, pa lepa obleka....itd. Tipične ženske utopične sanje.....(ne vseh seveda). No in jaz butelj..., sem si rekel, dobro, če si to pač želi, se pa res lahko poročimo...mene ne bo nič stalo (stanje zaljubljenosti).....in sva se. Žur je bil najboljša zadeva cele poroke, ob ceremonijah me je zvijalo od strahu....:nonono:

Sama veza je popolnoma enaka, če je sklenjena uradno ali ne....Morda je zaradi otrok bolje, da imajo starši iste priimke, pa tudi v drugim primerih je biti uradno vezan morda bolje, npr. dedovanje, prehod čez mejo (če so različni priimki so lahko težave itd.).
Pri koncu veze ti pa iz lastnih izkušenj povem, da je zadeva precej drugačna...
Če ne drugega se znebiš precej denarja....vlačenje po sodiščih, obisk CSD...itd.. Precej neprijetne zadeve....Tudi, če je vse skupaj sporazumno traja kar precej časa, da se zadeva zaključi.
Napisala si, da je treba za vezo živeti "danes" in ne gledat nekako dolgoročno....
Pri meni je tako, da, če ne gledam dolgoročno potem z osebo ne morem nič ustvarjat (stanovanje, hiša....) ker se mi zdi vse brez veze....niti se menit o otrocih....
Se pa vsaj trudim, da se ves čas nekaj dogaja....(včasih tudi en malo zabredem v smer, ki punci/ženi niti slučajno ni všeč...), sem pa spoznal, da v današnjem času nič več ni večnega....Se mi zdi, da so se sedaj vloge med moškim in žensko zamenjale.....
Ko se je meni vse skupaj dogajalo sem se malo zanimal okrog, kako kaj zadeve potekajo itd.. Zanimivo je to, da sem npr. od desetih primerov, ko so se moji znanci ločili zvedel, da so v večini primerov "za***ale" ženske in ne moški (včasih smo bili moški bolj "poskočni").... V tem času ste ženske precej bolj nagnjene k preskakovanju domače ograje kot nekdaj....

No, bom pa zdaj obrnila vprašanje :clown: kaj pa je narobe s poroko, da je treba biti butelj, da se poročiš?
(Ja, po potrebi sem pro in contra.)

Malo narobe si me razumel. Kar se tiče pravno-formalnih zadev vem, da obstajajo razlike in kakšne približno so, ampak nisem mislila tega. Tako tudi postopkov nisem imela v mislih. V mislih sem imela preprosto dejstvo konca zveze. Ker si tako poudaril v vprašanju "ločenih". Kar se tiče čustvovanja, zavezanosti zvezi, izkušenj, razlogom za konec zveze... na osebni ravni - kje je razlika? MI lahko poveš, kaj na ravni odnosov je drugačnega, če se razideta dva, ki nista poročena, in dva, ki sta?

Pa tudi nisem mislila, da ne smeš iti v zvezo z namenom dologročnosti, ampak da morda lažje in bolj sproščeno gradiš zvezo, pri kateri se ne obremenjuješ s tem, kako bo, ampak gradiš na tem, kar je. Hm... upam, da me razumeš :clown:

KissMe
01.09.2008, 19:39
V tem času ste ženske precej bolj nagnjene k preskakovanju domače ograje kot nekdaj....

Da, tudi ženske smo ugotovile, da je sosedova trava bolj zelena:veryevil: emancipacija poteka na več ravneh, ne samo na tistih, ki so prikladne moškim (da ženska hodi v službo plus vodi gospodinjstvo).

ss77
03.09.2008, 06:45
No, bom pa zdaj obrnila vprašanje :clown: kaj pa je narobe s poroko, da je treba biti butelj, da se poročiš?
(Ja, po potrebi sem pro in contra.)

Malo narobe si me razumel. Kar se tiče pravno-formalnih zadev vem, da obstajajo razlike in kakšne približno so, ampak nisem mislila tega. Tako tudi postopkov nisem imela v mislih. V mislih sem imela preprosto dejstvo konca zveze. Ker si tako poudaril v vprašanju "ločenih". Kar se tiče čustvovanja, zavezanosti zvezi, izkušenj, razlogom za konec zveze... na osebni ravni - kje je razlika? MI lahko poveš, kaj na ravni odnosov je drugačnega, če se razideta dva, ki nista poročena, in dva, ki sta?

Pa tudi nisem mislila, da ne smeš iti v zvezo z namenom dologročnosti, ampak da morda lažje in bolj sproščeno gradiš zvezo, pri kateri se ne obremenjuješ s tem, kako bo, ampak gradiš na tem, kar je. Hm... upam, da me razumeš :clown:

U bistvu ni nič narobe, če je le s pravo osebo.....jaz sem pač en malo "za***al"....
Nisem poslušal notranjega glasu, ki mi je pravil, da naj raje pobegnem....še danes ne vem zakaj nisem....
Na ravni odnosov je pa bolj ali manj enako....boleče in neprijetno....
Sem te pa popolnoma razumel.....res pa je, da jaz zaradi "izgube" ženske nisem bil bistveno prizadet (sem jo imel precej vrh glave...), bolelo je zaradi otroka....

ss77
03.09.2008, 06:45
Da, tudi ženske smo ugotovile, da je sosedova trava bolj zelena:veryevil: emancipacija poteka na več ravneh, ne samo na tistih, ki so prikladne moškim (da ženska hodi v službo plus vodi gospodinjstvo).

Jah, povsod bi rade bile enakopravne......:d

D' Andre
28.10.2008, 14:54
No, do enakopravnega plačevanja računov na zmenkih vsekakor še niso prišle. ;)

pecnikr
28.10.2008, 17:39
eee to si pa dobro povedal tega stavka pa še nisem slišal je pa res da sem vseeno pristaš da moški plača...ha ha ha...

lila5
28.10.2008, 18:53
Jaz tudi.....:d

pinky
28.10.2008, 19:43
... in nas v probleme spravljate - eni so užaljeni, če ženska hoče plačat ... drugi pa, če ne!

legenda
28.10.2008, 20:07
No, do enakopravnega plačevanja računov na zmenkih vsekakor še niso prišle. ;)

Mogoče nenavadno toda pri meni ko greva ven, žena plača...
Posebno če greva na čevapčiče ali burek....

šnela
28.10.2008, 20:22
... in nas v probleme spravljate - eni so užaljeni, če ženska hoče plačat ... drugi pa, če ne!
:d
So true.

lila5
29.10.2008, 09:49
Mogoče nenavadno toda pri meni ko greva ven, žena plača...
Posebno če greva na čevapčiče ali burek....

Normalno.....jaz sem si tudi že izračunala, da se mi zdaj, ko ne hodim več na zmenke, bolj izplača pijačo in čevape plačati kot pa račune........;)

mrjerry
29.10.2008, 10:07

Pred poroko si pripravljen požreti lastna načela, da se prilagodiš sanjam bodoče žene, po poroki ti pa ni problem ribariti pri sosedah. Zanimivo, ne?

Lencka
29.10.2008, 12:49
meni moj ne pusti plačat, največkrat si niti ne upam predlagati... a kaj hočemo, življenje niso nebesa in sprijaznila sem se tudi s tem... včasih je v zvezi pač treba tudi kaj po/pre-trpeti...

dvojčica
29.10.2008, 12:50
meni moj ne pusti plačat, največkrat si niti ne upam predlagati... a kaj hočemo, življenje niso nebesa in sprijaznila sem se tudi s tem... včasih je v zvezi pač treba tudi kaj po/pre-trpeti...

Revca, sej se mi boš še zasmilila:d:d

Lencka
29.10.2008, 12:54
hvala, ta izraz sočutja mi veliko pomeni...

legenda
29.10.2008, 12:54
Normalno.....jaz sem si tudi že izračunala, da se mi zdaj, ko ne hodim več na zmenke, bolj izplača pijačo in čevape plačati kot pa račune........;)

:):):):):):):)
Račune plačujem jaz (hišne, bencin...)

dvojčica
29.10.2008, 12:56
hvala, ta izraz sočutja mi veliko pomeni...

Zmerej rada pomagam

lila5
29.10.2008, 13:26
:):):):):):):)
Račune plačujem jaz (hišne, bencin...)

Vidiš, ima tudi tvoja žena svojo računico........;)

nattka
30.10.2008, 13:03

no, v 26 uradnih letih kar sva skupaj nikoli nisem imela občutka da garam ...
mogoče je ravno v tem štos ... ko mladina podlega nekim kvaziekspertom ljubezni ... in normalne zadeve sfilozofira do skrajnih meja ...

treba si je ( sam pri sebi) postaviti meje ... se zavedati, da od zdaj naprej več nisi sam ... da določene odločitve lahko drugega tudi prizadanejo in potem ... uživati v skupnih trenutkih ...

ja ... pa kadar pride do problemov in težav ... je boljša opcija najti rešitev za ohranitev zveze .. ne pa rešitev za ločitev ...
sploh ko imaš enkrat otroke ...

legenda
31.10.2008, 09:18
Vidiš, ima tudi tvoja žena svojo računico........;)

HAHAHAHA, dobra si!
:)
ps. jaz jo imam tudi, vrača mi to z drugimi rečmi....
:):):angel::):)

nattka
31.10.2008, 09:24
ps. jaz jo imam tudi, vrača mi to z drugimi rečmi....:):):angel::):)

a u naturi ...:shy:

Snif
31.10.2008, 09:35
Kdo pa je ločen? :shy:

Z750
03.11.2008, 23:06
nimaš kej:d

vsaka baba je dobra ... dokler ni tvoja:clown::d

Z750
03.11.2008, 23:07
Kdo pa je ločen? :shy:

odpadki :approve:;)

Snif
04.11.2008, 06:55
Super. :d

lila5
05.11.2008, 14:49
HAHAHAHA, dobra si!
:)
ps. jaz jo imam tudi, vrača mi to z drugimi rečmi....
:):):angel::):)

vse se vrača......vse se plača......;)