Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Ženske in začetno "razumevanje".....

ss77
04.09.2008, 07:09
Na začetku veze so ženske navadno izjemno razumevajoče....z vsem se strinjajo, ko se pogovarjaš o osebni svobodi vse razumejo.....
Mirno greš lahko s prijatelji po kaffanah.....zjutraj te pride iskat...v avtu ima celo pripravljeno vrečko....:d. Doma te čaka juhica itd.
Ne težijo zaradi vožnje z motorjem....celo všeč jim je.....ni nekih pomislekov o nesrečah, smrti itd..
To stanje blaženosti pa ne traja prav dolgo....hitro se začnejo razne pripombe in očitki, da si neodgovoren, neresen itd.., potem pride na vrsto prodaja motorja....in še druge žalosten omejitve.
Ali vam je na začetku vseeno in potem, ko vidite, da je fant res "odličen", ga želite zaščititi al kako=
In to meni nekako ni jasno...zakaj ne ostanete take kot prvi mesec....:dontknow:

pinky
04.09.2008, 07:13
zakaj ženske?

točno take izkušnje mam jaz z moškim!

ss77
04.09.2008, 07:19
zakaj ženske?

Res, se mi zdi, da je to bolj ženska domena....
in kaj so tebi začeli moški "prepovedovat"...?

Cifra
04.09.2008, 07:20
zakaj ženske?

Jaz tudi :d

Verjetno je to le posledica tega, da nam na začetku zveze partner ne pomeni toliko, kasneje se pač bolj bojimo, da bi ga izgubili :)

ss77
04.09.2008, 08:06
Jaz tudi :d

Verjetno je to le posledica tega, da nam na začetku zveze partner ne pomeni toliko, kasneje se pač bolj bojimo, da bi ga izgubili :)

Verjetno res, samo nikdar ne pomislimo, da nas je nekdo na začetku privlačil ravno zaradi teh lastnosti.
Enkarat sem eni rekel, zakaj se petljaš s ferarijem, če mu potem odklopiš šest cilindrov....?
Ženske so zanimiva bitja, všeč si jim zaradi svoje divje narave, nevarnega življenja...to jih privlači. Potem, ko te pa dobijo pa željio, da se temu odpoveš in se spremniš v okvire katere same postavijo....

pinky
04.09.2008, 08:08
Res, se mi zdi, da je to bolj ženska domena....
in kaj so tebi začeli moški "prepovedovat"...?
hotu je kar vse....predvidevam - ker sem pobegnila že v fazi, ko je bil za vsako najmanjšo stvar strašno prizadet in užaljen

od tega, da bi šla sama na razstavo tulipanov, ker on ni mel časa ... do tega, da mi moj lasten brat pride računalnik popravit

ss77
04.09.2008, 08:20
hotu je kar vse....predvidevam - ker sem pobegnila že v fazi, ko je bil za vsako najmanjšo stvar strašno prizadet in užaljen

od tega, da bi šla sama na razstavo tulipanov, ker on ni mel časa ... do tega, da mi moj lasten brat pride računalnik popravit

Hm, pobeg se mi v tvojem primeru zdi res najboljša možna odločitev....
Je pa žalostno, da se zaradi takih zadev človek krega.....predvidevam, da človek ni imel neke samozavesti oz. je imel polno nekih kompleksov. In tukaj se je spet pokazalo, da bolj, ko nekoga omejujemo z namenom, da ga ne bomo izgubili, prej ga bomo izgubili.....

lana
04.09.2008, 10:18
in pripombe v smislu..
- kaj se tolk mažeš .. ali
- a za na šiht se tko lepo oblečeš, doma si pa v tranirki?? a se sam za druge tko oblačiš??
- a zdejle morš jt??
- ne da se mi in tud ti boš ostala doma .. :nonono:
skratka.. omejujemo se;) ..

darthvader
04.09.2008, 10:23
in pripombe v smislu..
- kaj se tolk mažeš .. ali
- a za na šiht se tko lepo oblečeš, doma si pa v tranirki?? a se sam za druge tko oblačiš??
- a zdejle morš jt??
- ne da se mi in tud ti boš ostala doma .. :nonono:
skratka.. omejujemo se;) ..

pripombe..omejenih moških..ki se preveč bojijo....za svoje ženske....v začetku jim je to všeč..ko pa so njihove..potem pa kar neankrat ne..

ss77
04.09.2008, 10:36
pripombe..omejenih moških..ki se preveč bojijo....za svoje ženske....v začetku jim je to všeč..ko pa so njihove..potem pa kar neankrat ne..

Jaz pa tega ne razumem, ženska mora biti urejena (taka ti je bila všeč, ko si jo spoznal), vsak človek mora imeti svojo svobodo, omejevanje je zelo negativna zadeva za uspešno vezo. Lahko se imamo še tako radi, pa vseeno potrebujemo dan ali dva popolnoma zase, za druženje s prijatleji, za hobije....
Če tega ni, se lahko ljudje zelo hitro naveličamo drug drugega.
Posesivnost nas zelo hitro pripelje do občutka "zapora" in nihče ni rad v zaporu...
Več sproščenosti in manj omejevanja in zadeva bo takoj lepša.
Če želi moja ženska iti za vikend s prijateljicami kam na lepše, sem samo vesel, to pomeni, da tudi sam nisem omejen in se lahko sproščeno zabavam. Vem, da nimam omejitev in tak občutek je res dober. Naj veza med dvema ne bo neko samo omejevanje, to vsekakor ni namem veze....Veza naj bi nas osrečevala in ne žalostila....

Barossa
04.09.2008, 10:39
Eni vidim da imajo še vedno probleme z spoštovanjem in razumevanjem nasprotnega spola. Neumno je nekaj govoriti in vse ženske dati v en koš, ali pa moške. Odvisno je od človeka do človeka kakšen je...na koncu smo itak vedno vsi enaki "loleki".

ss77
04.09.2008, 10:46
Eni vidim da imajo še vedno probleme z spoštovanjem in razumevanjem nasprotnega spola. Neumno je nekaj govoriti in vse ženske dati v en koš, ali pa moške. Odvisno je od človeka do človeka kakšen je...na koncu smo itak vedno vsi enaki "loleki".

A se ti ne zdi logično, da vsak napiše za nasprotni spol, sicer pa vsak opiše svoje izkušnje in tega ne gre enačiti s spoštovanjem nasprotnega spola....;)

Barossa
04.09.2008, 10:56
A se ti ne zdi logično, da vsak napiše za nasprotni spol, sicer pa vsak opiše svoje izkušnje in tega ne gre enačiti s spoštovanjem nasprotnega spola....;)

Potem pa ne vem zakaj govoriš v množini "Na začetku veze so ženske navadno izjemno razumevajoče itd....
Zame je to samo neko govorjenje na pamet, i to me moti. Povej raje da je pa moja bila taka pa taka...To je pač tvoj oziroma vajin problem, ne pa problem vseh žensk. Moja žena pač ni taka kot ti praviš, zato se pa ne morem strinjat s tabo. Pa sej nč hudga, ljudje smo različni...brez zamere, samo moje mnenje.

ss77
04.09.2008, 12:25
Potem pa ne vem zakaj govoriš v množini "Na začetku veze so ženske navadno izjemno razumevajoče itd....
Zame je to samo neko govorjenje na pamet, i to me moti. Povej raje da je pa moja bila taka pa taka...To je pač tvoj oziroma vajin problem, ne pa problem vseh žensk. Moja žena pač ni taka kot ti praviš, zato se pa ne morem strinjat s tabo. Pa sej nč hudga, ljudje smo različni...brez zamere, samo moje mnenje.

V množini sem pisal, ker se mi je to večkrat zgodilo....se pa zavedam, da niso vse take.....

spartan
04.09.2008, 19:37
Na začetku veze so ženske navadno izjemno razumevajoče....z vsem se strinjajo, ko se pogovarjaš o osebni svobodi vse razumejo.....
Mirno greš lahko s prijatelji po kaffanah.....zjutraj te pride iskat...v avtu ima celo pripravljeno vrečko....:d. Doma te čaka juhica itd.
Ne težijo zaradi vožnje z motorjem....celo všeč jim je.....ni nekih pomislekov o nesrečah, smrti itd..
To stanje blaženosti pa ne traja prav dolgo....hitro se začnejo razne pripombe in očitki, da si neodgovoren, neresen itd.., potem pride na vrsto prodaja motorja....in še druge žalosten omejitve.
Ali vam je na začetku vseeno in potem, ko vidite, da je fant res "odličen", ga želite zaščititi al kako=
In to meni nekako ni jasno...zakaj ne ostanete take kot prvi mesec....:dontknow:

..če te prav razumem praviš, da so ene ženske delajo lepše kot so v resnici oz. da se delajo nekaj, kar niso:shy:

lila5
04.09.2008, 21:16

A misliš, da se pa ti po enem letu veze obnašaš isto kot prvi mesec.........?:d

Glede osebne svobode pa je je odvisno kako jo nekdo jemlje ........zame recimo, če si v vezi in še živiš skupaj osebna svoboda ne pomeni, da se ga gre partner vsak drugi večer s kolegi nacukat naslednji dan je pa ves mačkast........razumljivo je, da če si v vezi je potrebno prilagajanje z ene in druge strani........

V času prve zaljubljenosti, ko imamo v trebuhu še pajčevino in ko zveza še nima tistega "pravega ritma" običajno kakih partnerjevih spodrsljajev ne vidimo ali jih nočemo videti, ker smo v oblakih.......ko pa začnemo živeti resno skupaj pa se komu mogoče zdi otročje in neodgovorno, če partner ali partnerica preživi več časa s svojimi kolegi ali pa preživlja svoj prosti čas kjerkoli drugje samo s partnerjem ne........

ss77
05.09.2008, 06:48
..če te prav razumem praviš, da so ene ženske delajo lepše kot so v resnici oz. da se delajo nekaj, kar niso:shy:

Tako nekako....to obdobje traja toliko časa kolikor se zdi njim potrebno za dokončno "omrežitev ulova".....
Potem pa pridejo na plano mračne sile....:d

ss77
05.09.2008, 06:50
A misliš, da se pa ti po enem letu veze obnašaš isto kot prvi mesec.........?:d

Glede osebne svobode pa je je odvisno kako jo nekdo jemlje ........zame recimo, če si v vezi in še živiš skupaj osebna svoboda ne pomeni, da se ga gre partner vsak drugi večer s kolegi nacukat naslednji dan je pa ves mačkast........razumljivo je, da če si v vezi je potrebno prilagajanje z ene in druge strani........

V času prve zaljubljenosti, ko imamo v trebuhu še pajčevino in ko zveza še nima tistega "pravega ritma" običajno kakih partnerjevih spodrsljajev ne vidimo ali jih nočemo videti, ker smo v oblakih.......ko pa začnemo živeti resno skupaj pa se komu mogoče zdi otročje in neodgovorno, če partner ali partnerica preživi več časa s svojimi kolegi ali pa preživlja svoj prosti čas kjerkoli drugje samo s partnerjem ne........

Trudim se...nikdar nima pripomb, ko ženska reče, da gre za vikend s prijateljicami na morje.....ali pa zvečer okoli.....
Dejstvo je, da, ko z nekom živiš ne moreš vsak teden lutat okrog s prijatelji in se nacejat....take zadeve se zreducirajo...in prav je tako. Mene edinoile moti, da se začnejo pritoževati tudi nad hobiji.....takoj se začne debata o mrtvih, invalidih in podobno.....:(

darthvader
05.09.2008, 07:59
tudi..jaz ne omejujem moje za izhode ven s prijateljicami, res pa je..da po določenih letih..kako ženske pričenjo težit za določene stvari, katere so bile samoumevne..

spartan
05.09.2008, 17:19
Trudim se...nikdar nima pripomb, ko ženska reče, da gre za vikend s prijateljicami na morje.....ali pa zvečer okoli.....
Dejstvo je, da, ko z nekom živiš ne moreš vsak teden lutat okrog s prijatelji in se nacejat....take zadeve se zreducirajo...in prav je tako. Mene edinoile moti, da se začnejo pritoževati tudi nad hobiji.....takoj se začne debata o mrtvih, invalidih in podobno.....:(

hja....zavaruj se za miljon ojroj v primeru nezgode pa boš meu mir pred njo:d:veryevil:

KissMe
05.09.2008, 18:49
ss77, z vsemi odgovori, ki so jih zapisali forumaši do sedaj, se zelo strinjam.

Res je, da take nismo samo ženske in da nismo vse ženske take.
Res je tudi, da ne moreš pričakovati enakega vedenja v zvezi po enem mesecu in po enem letu. Ne samo, da nam je po enem mesecu ponavadi še dosti vseeno za partnerja (ok, ne ravno vseeno), saj ga še nimamo zares radi, pa tudi navezani nismo; tu je še faktor "delati se lepega", ki pač deluje pri vsakem od nas, ponavadi na čisto nezavedni ravni.
In res je, da naj bi zveza osrečevala, ampak za tako zvezo se je potrebno potruditi. Menim, da se v današnjem času drug za drugega zelo zelo malo trudimo, zavedamo se svojih pravic in želja, in vse naj bi se izpolnile brez našega truda. Čas, v katerem živimo, je zelo neugoden za medsebojne odnose, ne znamo več potrpeti in se prilagoditi, se žrtvovati; vsemu, kar daje občutek neugodja, bi se radi takoj izognili in vsak trenutek le uživali. Tako pač v življenju ne gre. Potrebno je pretehtati, kaj v zvezi ti pomeni in koliko, ampak se je obenem treba zavedati, da vse pač ne more biti tako, kot smo si zamislili, saj v zvezi nismo sami.

tom777
06.09.2008, 09:09
En vic, ki je na to temo oziroma se je malo dotika:

Moz se zjutraj zbudi z mačkom. Ko odpre oči, najprej na nočni omarici
zagleda kozarec vode in zraven dva aspirina. Ko se se bolj razgleda,
zagleda na stolu zraven postelje zlikano in zlozeno obleko,
pripravljeno, da jo obleče.
Hisa je vsa lepo pospravljena in na mizi v kuhinji je listek:
"Dragi, odsla sem po nakupih. Zajtrk je v pečici, jutranji časopis
na mizi."
Nato pride mimo sin in on ga ves presenečen vprasa, kaj se je
zgodilo prejsnji večer.

Oh, prisel si ob 3 ponoči, pijan. Spotaknil si se na stopnicah in razbil
mamino najljubso vazo, pobruhal hodnik, nato pa si se zaletel v vrata,
zato imas modrico na usesu.

Aha, reče on. Ampak zakaj je potem vse tako lepo urejeno in zakaj mama
ni nič jezna?

Sin pojasni: >Ko te je mama odvlekla v spalnico in ti poskusala sleči
hlače, si rekel: >Gospa, pustite me pri miru, jaz sem poročen!<

In pa še en podoben primer, kot se je zgodil avtorju teme:
http://shrani.si/t/T/ut/1eBVg3Ux/oglas.jpg (http://shrani.si/?T/ut/1eBVg3Ux/oglas.jpg)

Lencka
06.09.2008, 16:41
ss77, z vsemi odgovori, ki so jih zapisali forumaši do sedaj, se zelo strinjam.

Res je, da take nismo samo ženske in da nismo vse ženske take.
Res je tudi, da ne moreš pričakovati enakega vedenja v zvezi po enem mesecu in po enem letu. Ne samo, da nam je po enem mesecu ponavadi še dosti vseeno za partnerja (ok, ne ravno vseeno), saj ga še nimamo zares radi, pa tudi navezani nismo; tu je še faktor "delati se lepega", ki pač deluje pri vsakem od nas, ponavadi na čisto nezavedni ravni.
In res je, da naj bi zveza osrečevala, ampak za tako zvezo se je potrebno potruditi. Menim, da se v današnjem času drug za drugega zelo zelo malo trudimo, zavedamo se svojih pravic in želja, in vse naj bi se izpolnile brez našega truda. Čas, v katerem živimo, je zelo neugoden za medsebojne odnose, ne znamo več potrpeti in se prilagoditi, se žrtvovati; vsemu, kar daje občutek neugodja, bi se radi takoj izognili in vsak trenutek le uživali. Tako pač v življenju ne gre. Potrebno je pretehtati, kaj v zvezi ti pomeni in koliko, ampak se je obenem treba zavedati, da vse pač ne more biti tako, kot smo si zamislili, saj v zvezi nismo sami.
:approve: jp!

samo še to bi dodala: res je, zveza te ne sme pretirano omejevati, ampak če pričakuješ, da boš lahko v zvezi živel enako kot brez nje, je bolje, da si samski. ker je za zvezo pač treba žrtvovati tudi nekaj svobode. nekaj, seveda!

ss77
08.09.2008, 07:11
hja....zavaruj se za miljon ojroj v primeru nezgode pa boš meu mir pred njo:d:veryevil:

Zavarovanje v takih primerih mora biti...je pa hudič, če si predobro zavarovan....kaj hitro lahko pride do kake "tehnične okvare" (precvikana cevka za bremze.....:()........:d

amaze646
12.09.2008, 16:00
Ponavadi so primarni razlogi "zascita svojega", sekundarni pa so v veliki meri lljubosumje. Velja za oba spola.

dvojčica
23.09.2008, 13:32

Če si pameten motorist in voziš z glavo, ne vem zakaj bi bil to problem. Če pa brezglavo divjaš po cestah in ogrožaš sebe in druge, pa jasno, da jo lahko mal skrbi, al ne?
Ji že ni vseeno zate:)

ss77
23.09.2008, 13:52
Če si pameten motorist in voziš z glavo, ne vem zakaj bi bil to problem. Če pa brezglavo divjaš po cestah in ogrožaš sebe in druge, pa jasno, da jo lahko mal skrbi, al ne?
Ji že ni vseeno zate:)

Brezglavo nikdar ne divjam, sem zelo vzoren, hitrost prekoračim samo tam kjer vem, da ni nobene nevarnosti. Lahko bi se reklo, da sem pravi motoristični vzor....;)

spartan
04.10.2008, 22:35
In pa še en podoben primer, kot se je zgodil avtorju teme:
http://shrani.si/t/T/ut/1eBVg3Ux/oglas.jpg (http://shrani.si/?T/ut/1eBVg3Ux/oglas.jpg)

:veryfunny:

PoisonIvy
06.10.2008, 08:31

To je vse popolnoma normalno, tvoja zveza se razvija v odlični smeri.

Ko ji bo ratalo vseebo če se cele noči klatiš po kafičih in ko ti bo za rojstni dan kupila motor in ti rekla da jo ful rajca če drviš 200 na uro skozi Ljubljano, takrat pa zna bit nekej hudo narobe :veryevil:

wildrose
01.12.2008, 09:50

Sej tudi tipi ne ostanete takšni kot ste prvi mesec. Lih to je problem. Da na začetku ste tudi vi celi ljubeči in razumevajoči in naklonjeni. Potem se malo ohladite (tu gre za razmerje lovec - plen; enkrat ko nas ujamete vam nismo več toliko zanimive). Torej se tudi mi začnemo drugače obnašat.

Če pa prodaš motor, ker ti baba tako ukaže, je pa problem v tebi in ne v njej. Sploh pa če si vzoren voznik. Si jo verjetno že sam navadil, da jo "ubogaš".

Se pa strinjam z Lencko - če misliš, da bo v zvezi enako kot v samskem stanu, raje ostani samski.