Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Prehrana ob povišanem krvnem pritisku

SonoLei
04.09.2008, 16:39
Rabim kakšen nasvet v zvezi s pripravo zdrave prehrane. Moj dragi ima namreč povišan krvni pristisk in nama počasi zmanjkuje idej za kosilo. Kaj sploh še skuhati... nama se zdi, da samo še zelenjavo lahko jeva in je vse enakega okusa. Dodatki kot so smetana, jajca pa tudi niso priporočjivi. Tortilje, ribe, piščanec, puran... kaj še?

KissMe
05.09.2008, 20:15
Rabim kakšen nasvet v zvezi s pripravo zdrave prehrane. Moj dragi ima namreč povišan krvni pristisk in nama počasi zmanjkuje idej za kosilo. Kaj sploh še skuhati... nama se zdi, da samo še zelenjavo lahko jeva in je vse enakega okusa. Dodatki kot so smetana, jajca pa tudi niso priporočjivi. Tortilje, ribe, piščanec, puran... kaj še?

Hm, ok, nisem ravno strokovnjak, ampak se mi zdi, da se je potrebno vprašati, česa ne sme in ne kaj lahko je, se mi zdi da je prvega več.

Po mojem je goveje meso čisto primerno, saj vsaj običajno ni premastno, sploh pa vsa maščoba ostane v juhi (juha torej odpade), zajčje in konjsko meso, riž, krompir zvišuje pritisk kot vem, se pravi še kakšne testenine in močnate jedi, vso zelenjavo, vse vrste sadja... Se pravi, da ostane zelo malo stvari, ki jih ne sme. Predvsem je pa po mojem pomembna količina soli v hrani.
Proti zvišanemu krvnemu tlaku pa preizkušeno zelo pomaga surov česen. Ja, vem, zelo neprijetno smrdi, ampak zniža pritisk, tudi če ješ "svinjarijo".

Snif
11.09.2008, 18:53
Jejta še več zelenjave in sadja. :approve: Pomaga in je zdravo. :) Pa riž jep, ful riža, pa lečo, sojo itd.

mrjerry
15.09.2008, 14:22
Doma narejene omake na zelenjavni, perutninski ali goveji osnovi. Sicer gre nekaj več časa za pripravo, se pa, kar se okusov tiče, zelo splača.

mrjerry
16.09.2008, 12:34
Fajn zadeva so tudi ribe. Še bolj fajn zadeva je sushi :p
(postrvi ali skuše dobiš za normalen denar, še posebej slednje so fenomenalnega okusa in polne omega 3 - na olivcu s kančkom limone so špica)