Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Cestna problematika....

ss77
25.09.2008, 12:40
Opažam, da je stanje na slovenskih cestah čedalje slabše. Policija nas terorizira, sploh mene.....
Prejšnji teden, sem se v svoji glavi odločil, da grem malo pogledat na štajersko, če je kje kakšna fajn deklina.
In se lepo umirjeno voziim po AC, hitrost ni bila pretirana cca. 230 km/h (z mojim avtom to ni problem....) seveda po prehitevalnem pasu....in pred mano se kar naenkrat znajde en stari golf, ki se vleče 130 km/h. Jaz mu blendam trobim in nič. On kar vztraja tam, meni se počasi dviguje pritisk in postajam živčen. Pozabil sem omeniti, da sem imel v avtu tudi veverico Milko (našel sem jo na Rožniku). Ker pa je bila Milka zadnje čase precej neprijetna (skoz mi je zapirala radiatorje in zaradi tega sem imek kar 3X angino), sem se odločil, da se je bom znebil.
In sedaj zapeljem na desni pas in se pripeljem vzporedno z njim, odprem okno, vzamem Milko v roke in mu maham, da naj odpre okno. Tip res odpre okno in jaz mu hitro vržem veverico skozi okno v avto. Tip se je čisto zmedel in malo je manjkalo, da se je zaletel. Kasneje sem izvedel, da ga je ugriznila v genitalije.....
Nato sem kolikor toliko mirno nadaljeval vožnjo naprej po cesti v pravi smeri.
Potem pa kar na lepem za mano prileti en avto in mi blenda.....jaz seveda pospešim in oni za mano enako. Potem pa opazim, da so to oni fantje iz Provide...:(
Prehitijo me in me ustavijo.....pa se začne...
P: Dober dan, vozniško in prometno
Jaz: Nič ni dober, zakaj me nadlegujete?
P: Dobili smo prijavo, da ste ogrožali promet
Jaz: Kakšno ogrožanje neki, ne se hecat...
P: Vozili ste prehitro in še živali mečete v druge avtomobile....
Jaz: To ni bila nobena žival ampak zelo nesramna veverica!!!
P: Stopite iz vozila prosim
Jaz: Ne razume zakaj bi jaz sedaj izstopil?
P: Ne bom ponavljal, zadnjič vas opozarjam
Jaz: No prav
In lepo izstopim iz avta....
Najprej so mi dali za pihat....pokaže malo čez dovoljeno.....potem so se pa začele težave....
P: Ja, nadaljevali boste brez avta.....
Jaz: Kako pa mater?
P: na to bi mislili prej....
Jaz: Jaz ne razmišljam.....
P: Bi vam svetoval, da začnete
Jaz: Veste kaj, v avtu imam eno dobro salamco, imate morda kaj kruha in kak jogurt?
P: A se delate norca al kaj?
Jaz: Ne, lačen sem
Nato so me pa kar odpeljali....
In sedaj lahko ugotavljam, da je konec s pravno državo.....
Nasledji dan pridem domov, bil sem zelo razočaran nad državo za katero sem se v vojni boril....
In potem se je stemnilo (ker je bil večer) in na nebu so se prižgale zvezdice....
Kot lahko vidite je cestna kultura pri nas res porazna, ko sem bil na Švedskem, se to ni dogajalo....

Lencka
25.09.2008, 16:04
Ja, situacija je grozna. Zadnjič se peljem tja proti Štajerski, da bi obiskala taščo (ki pa je ravno ni bilo doma), kar za menoj en ******... Lepo 130 peljem, on pa me začne osvajat. Kar mežikat in blendat mi je začel. Mu dam vedet, da ni zame, ker se nisem zmenila zanj. Mislim, da je to dovolj. Ampak ni nehal. Začel me je šlatat po riti od moje lubice jeklene... kar me je zelo razjezilo, zato sem takoj pogledala rdeče v njegovi smeri. Ti ni nehal... enim pa res ni nikoli jasno. Prehitim tisti avtobus in zapeljam s prehitevalnega pasu. Tip mimo mene in mi maha! Mislim, haloooo! Sem kojci vzdignila roko in mu pokazala poročni prstan, kaj pa misli, da se gre, ko takole teži vezani dami!

Ja, kultura na Slovenskem je na podnu. Pod njim!

ss77
26.09.2008, 07:15
Ja, situacija je grozna. Zadnjič se peljem tja proti Štajerski, da bi obiskala taščo (ki pa je ravno ni bilo doma), kar za menoj en ******... Lepo 130 peljem, on pa me začne osvajat. Kar mežikat in blendat mi je začel. Mu dam vedet, da ni zame, ker se nisem zmenila zanj. Mislim, da je to dovolj. Ampak ni nehal. Začel me je šlatat po riti od moje lubice jeklene... kar me je zelo razjezilo, zato sem takoj pogledala rdeče v njegovi smeri. Ti ni nehal... enim pa res ni nikoli jasno. Prehitim tisti avtobus in zapeljam s prehitevalnega pasu. Tip mimo mene in mi maha! Mislim, haloooo! Sem kojci vzdignila roko in mu pokazala poročni prstan, kaj pa misli, da se gre, ko takole teži vezani dami!

Ja, kultura na Slovenskem je na podnu. Pod njim!

In zakaj oviraš promet s 130? To dela ljudi zelo živčne, sploh nas, ki imamo luksuzna vozila....:approve:

ss77
26.09.2008, 13:27
Prejle je spet prišlo do incidenta...se lepo peljem iz kosila (polenta in mleko) in se predajam prijetnim mislim na večerno pijanost.

Vklopim tempomat pri cca 162 km/h in vklopim prijetno narodno glasbo. Ušesa v trenutku ujamejo lepe zvoke (Mile Kitić, Šaban, Ekrem...).
Med vožnjo sem opazil, da imam odpet šlic (ne vem zakaj se je to zgodilo, pri Hugo obleki...) in si lepo zapenjam in gledam dol namesto na cesto. Pogledam gor in vidim ovco sredi avtoceste. Komaj sem se ji izognil....
Pozabil sem povedati, da sem velik ljubitelj šampinjonov in ker imam rad samo sveže, jih gojim kar v predalu v avtu. Vse je lepo naštimano in urejeno, samo malo moram pazit pri bremzanju, da jih ne vrže iz specialne zemlje. In zaradi neprevidnosti vzreditelja ovc, se je premaknila zemlja s šampinjoni in cel pridelek mi je šel v nič. eno obdobje sem na zadnjih sedežih gojil celo koruzo. Samo po težavah s kurami, sem to aktivnost opustil...(so mi vdrle skozi šibedah in vse skljuvale, pa tudi usnje na sedežih je nastradalo). Ker sem avto uporabljal v namene, ki niso skladni, tudi zavarovalnica ni nič vrnila....
Razmišljam, da bi se raje kar z avtobusom začel vozit....

Lencka
26.09.2008, 17:47
In zakaj oviraš promet s 130? To dela ljudi zelo živčne, sploh nas, ki imamo luksuzna vozila....:approve:
bah, kaj ti bo luksuzno vozilo, če ni nobene nirvane... jaz sem z mojim dirkalnim terencem vedno umirjena ;)

ja, tudi danes so norci na cesti... grem iz službe, se peljem preko jako romantičnega mostička, lesenega, preko naše lepe reke... oblaki so bili tako seksi... pa itak je na mostu omejitev 20 km na uro... in sem uživala... in me po desni prehiti nek mulc na skiroju! joj, starši, kaj delate z otroki, da so tako brezvestni, ne skrbi jih ne za lastno ne za tuje življenje. in mulc potem (saj vem, da sem privlačna, samo vseeno... dete predpubertetno) potem vozi vštric z mano in bulji vame. haloooo... hvalabogu, da nisem imela miniča.
ker je mostič ozek, se dva avta na njem ne moreta srečati. in se nek prepotenten mladec pojavi na drugi strani in mi hupa! niti poznala ga nisem, sploh pa v naselju... eh... kakšna kultura. saj bi mi lahko le pokimal, ko sem šla mimo njega, ne pa da trobi in maha in nevemkaj...

razmišljam, da bi si kupila varnejši avto. :approve:

ylona
26.09.2008, 18:39

To se sliši tako navadno.Glede na stil,bi bil kakšen MiG veliko bolj primeren.

Snif
26.09.2008, 22:43
Prejle je spet prišlo do incidenta...se lepo peljem iz kosila (polenta in mleko) in se predajam prijetnim mislim na večerno pijanost.

Vklopim tempomat pri cca 162 km/h in vklopim prijetno narodno glasbo. Ušesa v trenutku ujamejo lepe zvoke (Mile Kitić, Šaban, Ekrem...).
Med vožnjo sem opazil, da imam odpet šlic (ne vem zakaj se je to zgodilo, pri Hugo obleki...) in si lepo zapenjam in gledam dol namesto na cesto. Pogledam gor in vidim ovco sredi avtoceste. Komaj sem se ji izognil....
Pozabil sem povedati, da sem velik ljubitelj šampinjonov in ker imam rad samo sveže, jih gojim kar v predalu v avtu. Vse je lepo naštimano in urejeno, samo malo moram pazit pri bremzanju, da jih ne vrže iz specialne zemlje. In zaradi neprevidnosti vzreditelja ovc, se je premaknila zemlja s šampinjoni in cel pridelek mi je šel v nič. eno obdobje sem na zadnjih sedežih gojil celo koruzo. Samo po težavah s kurami, sem to aktivnost opustil...(so mi vdrle skozi šibedah in vse skljuvale, pa tudi usnje na sedežih je nastradalo). Ker sem avto uporabljal v namene, ki niso skladni, tudi zavarovalnica ni nič vrnila....

Mogoče si preveč šampinjonov pojedel...

Matiz
29.09.2008, 09:04
in se lepo umirjeno voziim po ac, hitrost ni bila pretirana cca. 230 km/h (z mojim avtom to ni problem....) seveda po prehitevalnem pasu....in pred mano se kar naenkrat znajde en stari golf, ki se vleče 130 km/h. Jaz mu blendam trobim in nič. On kar vztraja tam, meni se počasi dviguje pritisk in postajam živčen.

jah nekateri si pač ne mormo privoščit luksuznih avtov in imamo pač stare golfe in vozimo po predpisih:d

se sploh neb čudu, če sm JS bil tisti, kateremu si blendal, ker se vsak dan vozim iz štajerske v lj in nazaj...se mi pa večkrat to zgodi da kdo blenda (hupe žal ne čujem, ker nabijam musko:rolling:) z kakim luksuznim avtom...za take mam celo en lep napis uzadi avta.:2thumbs::rolling:

je pa tut to, da vsak dan srečujem na tone takih voznikov z luksuznimi avti, ki pa nimajo kančka pameti v njihovih glavah in ravno takih bedakov me je najbolj strah...jojmene

ps: po novem imam ljubljanske tablice (ker so mi prejšnje v naši ljubljeni ljubljani ukradli), tako da si lahko marsikaj privoščim. npr. to, da lahko z mojim avtom zasedem 3 parkirne prostore ali pa hupanje do onemoglosti brez pravega razloga, kazanje sredinskega prsta na vsakih par metrov, pošiljanje ljudi v rodno deželo, vožnja skozi rdeče luči, izvrševanje pritiska na spredaj vozečega na razdalji 5cm, pa še bi lahko našteval...da bi jim bil na las podoben, bi si pa mogu "ubost" kak luksuzn avto kot ss77:2thumbs:

Mowgli
29.09.2008, 09:36
Meni se pa kaj takega sploh ne dogaja. Včeraj sem le mirno spustil modrobelo vozilo s prižganimi intervencijskimi lučmi, da je pravilno prečkalo Celovško preko označenega prehoda za pešče in se naparkiralo na pločniku pred pivovarno.

Baje so prišli ta rdeči s palicami in lepo je videti, da nekdo skrbi za našo varnost. :angel:

ninec
29.09.2008, 12:16
praviloma imajo težave s policijo tisti, ki jih iščejo. in ti - ss77 - si tipičen primerek.

v zgodbici si dobro naložil. kot zmeraj. ne bi me presenetilo, če bi zvedel, da se s 18 let starim golfom okoli voziš. :nonono::nonono:

(mogoče bi lahko začel romane pisat)

Andreea
29.09.2008, 12:30
praviloma imajo težave s policijo tisti, ki jih iščejo. in ti - ss77 - si tipičen primerek.

v zgodbici si dobro naložil. kot zmeraj. ne bi me presenetilo, če bi zvedel, da se s 18 let starim golfom okoli voziš. :nonono::nonono:

(mogoče bi lahko začel romane pisat)

tko ja, ninči, dej ga :approve:

:rolling: :rolling: :rolling: :rolling: ahahahaha...

Smaug
29.09.2008, 12:56
Hm...smisel prehitevalnega pasu naj bi bilo prehitevanje, kajne? Torej bi bilo nekako logicno, da spustis nekoga hitrejsega predse (pa cetudi "debil vozi vec kot 130, a ne ve da je to omejitev!?")
In glede na to, da bom jaz iz svoje denarnice placal svojih 70km/h prehitro voznjo, ne vem v cem bi bil problem...razen v nasi mentaliteti, na katero smo tako ponosni, seveda.

Matiz
29.09.2008, 13:11
zarad mene naj prehitevajo 300 na uro in plačajo oz. ne plačajo kazni...mislim da s to lahkomiselnostjo dosti bolj ogrožajo druge udeležence v prometu in tuki js vidim problem, ne pa v denarni kazni...

Smaug
29.09.2008, 13:40
Prvo kot prvo, voziti po avtocesti vec kot 130 ni lahkomiselno. Razen v primeru, da je to 45 let stara Katrca. Razlicna kakovost avtomobilov pak rezultira z razlicnimi voznimi karakteristikami; torej ne mores primerjati Ferrarija in Golfa 2. Prvi bo ovninek zvozil brez problema z 130km/h, medtem ko bo drugi z vse kaj vec kot 38km/h koncal v hosti.
Drugo, hitri vozniki veliko manj ogrozajo cestisce kot pa pocasni vozniki, ki se niso vzeli vzvratnih ogledal. Teorija teh voznikov se popolnoma ujema s tem, da ko sprinterju med tekom podstavijo nogo in se ta zivalsko potolce lepo utemeljijo" da ce bi pa hodil lepo pocasti, tako kot vsi upokojenci, bi pa kvecjemu popraskal kolencka". S taksnimi ljudmi se jaz zelo rad pogovarjam s koli. Velikimi. Ker drugega ocitno ne razumejo.
Realno gledano, sam nisem ne vem kako nervozen voznik. Rad vozim hitro, ampak nimam tezav s tem, da bi moral koga malo pocasnejsega pocakati, ko prehiteva recimo tovorno vozilo. Imam pa probleme s tezavami, ko po prehitevalnem pasu vozi nekdo, ki je pod a) sam na cesti, vendar je preprican, da njegovih 118km/h ustreza prehitevalnemu pasu b)junakom, ki prehitevajo vozilo, ki je hitrejse od njih (saj ga bomo prej ali slej prehiteli, ne) c) ljudem ki zdruzujejo zgornji dve tocki, in se niso vzeli vzvratnih ogledal d)ljudem, ki so prepricani, da jih je Bog poslal na ta svet zato, da bodo druge ucili voziti (zato pospesijo ko jih nekdo prehiteva, trosijo zavorne diske, da bi junaka za seboj prepricalo v pocasnejso voznjo, vijugajo po cesti, da jih clovek ne bi prehitel, saj to pocnejo za njegovo dobro in se ogromno tega bi se naslo (dovolj je, ce samo pogledamo popularno temo pod sklopom Avtomobilizem)). Nekega dne bom takemu cloveku z veseljem polomil kaksno okoncino; money well spent :approve:

Matiz
29.09.2008, 14:19
vse lepo in prav, kar si napisal, ker tudi sam drugače po****evam zarad istih težav in problemov drugih voznikov...in zna se zgodit, da bo nekdo nekoč fasal zarad tega.:clown: vse je res glede počasnih voznikov, ampak tu obstajajo še tisti, ki vozijo po predpisih in tudi takšni dostkrat na***ejo zarad drugih...

dostikrat mi pa gre na živce to, da na AC prehitevaš tovornjaka ali dva z 130 ali malce več na uro in se najde neko tele, ko ti začne 1 km za tabo blendat (včasih pa tudi čisto za ritjo), da se umakneš...se mi je pri takem prehitevanju en dan 2x zgodilo v parih kilometrih (smer štajerska, malce pred izvozom za Dol pri Ljubljani), da je avto zavil na odstavni pas in nas vse skupaj prehitel z veliko veliko več kot 130 na uro...no, če to ni lahkomiselnost, potem pa res ne vem....
ali pa recimo to, da je na AC zožanje ceste na en pas in se velikokrat najde bebec, ko namesto, da bi šel na desni pas in lepo vozil mimo, požene na gas kolikor gre, da bi ja čimveč avtov prehitel in mu gre na koncu zelo na tesno, ko pride do zožanja in pri tem se more zgužvat pred kak avto, ki vozi čisto normalno (to se mi je tudi že zgodilo dostkrat, ampak na srečo brez posledic, ki pa niso bile daleč). pa če se ne motim se je na trojanih nedavno nazaj zgodila taka prometna nesreča...

najbolj me pa raz****i to, da zarad takih tepcev vedno nedolžni na***ejo:censored:

Smaug
29.09.2008, 16:28
Se popolnoma strinjam. Pestre sankcije naj sledijo tako tem kot zgoraj omenjenim z moje strani.

Problem je ta, da skoraj vsi ljudje kot glavni problem navajajo (pre)hitre voznike. Kar je popolnoma krivicno in pristransko. Nihce namrec ne govori recimo o "objestnih voznikih". Ker se po avtocesti pak vozis 200 si avtomaticno prinesel smrt ze vsaj 4 ljudem, nisi zmozen treznega razmisljanja in si vsekakor kuga moderne druzbe. Pfej!, na kol z nami!

Mowgli
30.09.2008, 09:46
Smaugovo razmišljanje bi bilo treba vzeti v obzir! Hitro in objestno pač ni isto! :approve:
In prehitre naj vzgajajo drugi, ne prehiteni ata z baretko, ki se zgraža nad njimi!!!

Sicer pa je tema deja vu... :angel:

Andreea
30.09.2008, 15:08
Hm...smisel prehitevalnega pasu naj bi bilo prehitevanje, kajne? Torej bi bilo nekako logicno, da spustis nekoga hitrejsega predse (pa cetudi "debil vozi vec kot 130, a ne ve da je to omejitev!?")
In glede na to, da bom jaz iz svoje denarnice placal svojih 70km/h prehitro voznjo, ne vem v cem bi bil problem...razen v nasi mentaliteti, na katero smo tako ponosni, seveda.

zdej se tuki (kot vedno) lahko razvije neskončna debata o "norih voznikih", samo dejstvo je da se na naših kozjih stezah, ki jim uradno pravimo "avtoceste", prevažajo minimalno štirje profil ljudi:
* tovorna vozila kot najpočasnejši
* stare mame in fanatični častilci goriva, ki grejo 100
* tisti, ki bi kdaj raje pritisnili na plin, ampak se držijo omejitev 130
* in tisti, ki se jim mudi ali jih kar tako boli za kazen in grejo (kolikor že) hitreje.
Vsak od teh ima zase prav. Sama se (vsaj večino časa, no :blush: ) držim omejitev, ampak se mi ne zdi, da nekdo ki pelje (recimo) 180, ogroža druge, če se omejim samo na hitrost (je pa v takem primeru seveda dolžan mirno in brez gobcanja plačat morebitno kazen, ***iga).

in drugo dejstvo je, da taki štirje profili na dvopasovnici ne morejo normalno funkcionirat, brez da bi "ovirali" ostale.

Toleranca do ostalih je tako potrebna pri vseh ;)

Matiz
30.09.2008, 15:26
avtoceste so še kul, dokler se ti kreteni ne pojavijo na navadnih cestah in prehitevajo čez nepregledne ovinke ali pa v škarje...

šnela
30.09.2008, 15:48
Jaz sicer nimam ispida, ampak bi kot največjo problematiko na slovenskih (pa še kje drugje) avtocestah izpostavila tovornjakarje, ki se prehitevajo med sabo. To pa še jaz, kot nemočen sopotnik, težko gledam. Primer v naravi: Pelješ se po neprehitevalnem pasu, nakar naletiš 300 metrov (recimo) pred sabo na tovornjak oziroma kamion. Seveda ga hočeš prehiteti, pa se gospod šofer tudi sam prestavi na prehitevalni pas IN NAPREJ PELJE Z ISTO HITROSTJO. Ok, hitrost ogromnega prehitevalca je ob prehitevanju večja za največ 3 km/h, kar pomeni, da bo prehitevalec vozilo prehitel po kakšnem letu in pol v primeru, da tudi prehitevano vozilo ne pojača na hitrosti. Ljudje v avtomobilih pa doživljamo živčni zlom težke kategorije. Fun.

Lencka
30.09.2008, 16:26
Smaug, saj se čisto strinjam s teboj, seveda, dokler ta vožnja ne ogroža ostalih, ampak po drugi strani mi pa ni jasno, zakaj ne bi smeli prehitevati tudi tisti, ki prehitevajo s 130 km/h? ***iga, kakorkoli pogledaš, ne glede na tvoj avto ali tvoje osebno mnenje ali tvoj občutek varnosti, ne le, da imajo oziroma imamo pravico prehitevati s toliko, je to pravzaprav, hec na kvadrat, naša dolžnost, baje :clown: Itak naj bi bil prehitevalni pas tisti, po katerem le prehitevaš, in ko prehitiš, se torej umakneš... v vsakem primeru, ali ne?
Ne, ne moti me, če kdorkoli vozi kakorkoli. Če me le ne ogroža pri tem. In če se mi na rit pripopa nekdo, ki misli, da nimam pravice prehitevati tovornjakarja na avtocesti, ker grem le 130 km/h, se počutim ogroženo. In trmasto :veryevil:

Andreea
30.09.2008, 16:39
Ma js prvo ku prvo sploh ne zastopim, zakaj ste vsi tko živčni :d
ok, en kamion prehiteva drugega s 4%-no razliko v hitrosti. so what??? boste pa tistih 10km lepo za njim malo bolj počasi peljali, saj skupna časovna razlika ne bo več kot 5 minut :clown: :veryevil:

tistim, ki po dežju in megli furajo 170 se pa itak lepo umaknem. ne vidim razloga, da bi psihopate namenoma zadrževala v svoji bližini :d ddd

Andreea
30.09.2008, 16:41
Smaug, saj se čisto strinjam s teboj, seveda, dokler ta vožnja ne ogroža ostalih, ampak po drugi strani mi pa ni jasno, zakaj ne bi smeli prehitevati tudi tisti, ki prehitevajo s 130 km/h? ***iga, kakorkoli pogledaš, ne glede na tvoj avto ali tvoje osebno mnenje ali tvoj občutek varnosti, ne le, da imajo oziroma imamo pravico prehitevati s toliko, je to pravzaprav, hec na kvadrat, naša dolžnost, baje :clown: Itak naj bi bil prehitevalni pas tisti, po katerem le prehitevaš, in ko prehitiš, se torej umakneš... v vsakem primeru, ali ne?
Ne, ne moti me, če kdorkoli vozi kakorkoli. Če me le ne ogroža pri tem. In če se mi na rit pripopa nekdo, ki misli, da nimam pravice prehitevati tovornjakarja na avtocesti, ker grem le 130 km/h, se počutim ogroženo. In trmasto :veryevil:

:approve:

Snif
03.10.2008, 15:22
Jst lepo spustim mimo vse težake k se jim ful noro mudi in ne kapirajo, da je časovna razlika v prihodu dirkačev in uživačev "easy rider-jev" na cilj minimalna.

Smaug
04.10.2008, 13:56

Se popolnoma strinjam. In kot sem ze omenil, take osebe brez tezav toleriram. Problem pa nastane, ko nekdo, ki vozi svojih konstantnih 127,6 km/h naleti na nekoga malo pocasnejsega pred seboj in se odloci za prehitevanje brez toleriranja tega, da po prehitevalnem pasu 3s za njim nekdo vozi 200. Ker bremzal pa ze ne bo (to kosta!). Torej v svojem netoleriranju do ostalih udelezencev v prometu. Najlepse pa je vse skupaj, ko to naredi nekdo s 3 litersko masino in 250 kobila pod pokrovom in se potem vlece kot prebijena macka naslednjih 13 kilometrov (ker vozilo, zdaj na njegovi desni, vozi 127,2 km/h).
Ce je pak doticna oseba ze v prehitevanju pocasnejsega vozila, ko se doplazimo do nje, jo je pac potrebno tolerantno prenesti :approve:
S kletvicami, jasno :)