Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Blokiranje ftp protokola?

Sawyer
25.09.2008, 21:31
A slucajno siol po novem blokira ftp protokol?

Dunja
25.09.2008, 21:52
ne.

če imaš modem kot router si ta port v nastavitvah advanced security odpri...
aplikacija je že dodana samo še usmerit moraš zadevo na pravi pc.

lp

Sawyer
25.09.2008, 21:55
hm te pa nevem zakaj ne deluje. DZM mam torej vse porte odprte na 192.168.1.2.
Windows firewall off. Lokalno se lahko povezem. Remote ne.

Edino kaj je odpre se ono okence ko vprasa za username pa password. Od tam dalje pa ne konekta vec. Iz ftp loga pa vidim samo kot disconnected IP.

Uporablam pa noob friendly free zadevo.http://www.pablosoftwaresolutions.com/html/quick__n_easy_ftp_server_lite.html

Sawyer
25.09.2008, 22:31
ok ocitno dela siol na siol. siol na triera pa ne. Kdo koga blokira zaj je vprasanje. lol

rda
26.09.2008, 08:17
ok ocitno dela siol na siol. siol na triera pa ne. Kdo koga blokira zaj je vprasanje. lol

Triera je včasih (ne vem če še vedno) blokirala vse porte do porta 1080 do njihovih uporabnikov kabelskega dostopa

Dunja
26.09.2008, 09:06
ne vem kako je pri trieri... pri siolu se edino ne da povezati na freeweb če ste povezani preko drugega ISP-ja

Sawyer
26.09.2008, 12:58
Ja vem to. Samo potem je kolega na trieri postavo server na portu 8000. Pa je delalo brez problema. Nato sem se jaz probal na 8000 in razlicnih pa isto ni slo. Z dveh trierining prikljuckov sem se probal popovezat pa nic, en je bil kabelski, drugi pa opticni.

T2 uporabnik se pa je lahko povezo na siolov ftp server. Torej iz tega sledi kaj? Da siol blokira triero?

po vrhu vsega je trierin racunalnik samo client in ne server, tak da blokiranje portov takaltak nebi smelo igrati vloge.

080 Urban
26.09.2008, 13:54
S strani Siola se ne blokirajo nobeni porti.

lp

Sawyer
26.09.2008, 14:30
Kaj pa blokiranje ftp prometa drugih ISPjev?

080 Urban
26.09.2008, 14:38
Ne da bi vedel... Najbolje da še nekdo drug proba če mu deluje. Ima kdo kakšnega kolega na Trieri in njegov ponudnik ni SiOL ?

lp

Sawyer
26.09.2008, 14:53
Ne da bi vedo. Samo opticni siol pa kabelske triere so tu okrog.
Sem pa sam probal se z opticno trieri in kolega z kabelsko povezati na ftp://ftp.ea.com/pub/
pa je slo v vseh primerih. Tak da je edina logicna ugotovitev da se siol-triera blokirata na tem protokolu. Samo gledenato da se jaz lahko povezem na njegov ftp on pa ne na moj nisem ziher z kire strani je blokada.
Verjetno se neda ugotoviti iz samega fakta da se jaz lahko povezem na njega on pa ne na mene ne, sej mislim da lahko ISP poljubno nastavi to. Je pa se ze v preteklosti kako leto dve nazaj lahko povezo na mene.