Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Telefonija - odmev

sori
02.10.2008, 09:10
Prosim za pomoč kako rešiti problem siol telefonije in sicer odmev v slušalki. Namreč pri klicanju na druge tel. št. telekoma se pojavlja zelo moteč odmev mojega govora (kot je bilo pred leti s prvimi GSM aparati).

Se da kako rešiti, ali vsaj omiliti ?:dontknow:

080 Edvard
02.10.2008, 10:00
Pusti mi uporabniško ime na zs. Bom preveril kaj se da narediti. Sporoči mi še tip telefona.

lp

lexar
02.10.2008, 18:24
pri nas doma imamo tudi tak problem, traja pa to slabe 3 dni že in je res kar malo moteče. tudi jaz sem na zs pustil podatke

Dravlje
05.10.2008, 17:15
Tudi jaz imam podoben primer - odmev na vseh telefonih, ki ga že dalj časa ne morem rešiti na noben način. Telefoni: Siemens Euroset 2020 analogni vrvični, 2x Siemens Gigaset Comfort 4000 na analogni postaji in 1x Gigaset SL 440 na analogni bazni postaji. Paket TRIO, razvezan, 2 telefonski številki. Probal tudi z zmanjašnjem jakosti zvoka na ročkah vendar brezuspešno. Pustil podatke na zs.

newone
06.10.2008, 05:02
Tudi jaz imam enak problem!
Včasih odmeva kot v Postonjski jami, včasih pa je vredu. V petek so mi zamenjali Sinopa, pa bono videli če bo zdaj kaj bolje, če ne se pa slišimo. :)

boogyman
26.10.2008, 17:39
Mam tut enak problem,kot vsi tule,včasih je ok,včasih pa odmeva,da to ni res?Očitno se da nekaj storiti in to s posegom v drobovje hardweara ali softweara!

Če je možnost,da se zadeva uredi mi prosim spročite.

boogyman
29.10.2008, 15:48
Prosim za pomoč kako rešiti problem siol telefonije in sicer odmev v slušalki. Namreč pri klicanju na druge tel. št. telekoma se pojavlja zelo moteč odmev mojega govora (kot je bilo pred leti s prvimi GSM aparati).

Se da kako rešiti, ali vsaj omiliti ?:dontknow:

Me zanima,če so tebi uredil ta problem?
LP

sori
30.10.2008, 07:13
Me zanima,če so tebi uredil ta problem?
LP

Sicer problem glede odmeva je rešen - z nadgradnjo modema. Pojavil pa je drug problem, ki še ni rešen (rešuje strokovnjak Telekoma) in sicer močno šumenje v slušalki po določenem številu minut pogovora (naključno).

boogyman
31.10.2008, 08:54
Sicer problem glede odmeva je rešen - z nadgradnjo modema. Pojavil pa je drug problem, ki še ni rešen (rešuje strokovnjak Telekoma) in sicer močno šumenje v slušalki po določenem številu minut pogovora (naključno).

Včeraj sem poklical 0801000-2 telefonija in povedal problem.Odgovor je bil :zmanjašaj jakost glasu na telefonu in bo OK!Malo k............je dobro,tko,da ne vem,kje dobijo te modele za nudenje tehnične pomoči!
:censored:

080 Nina
31.10.2008, 10:28
Dejansko je vzrok lahko to, da je mikrofon nastavljen na preobčutljivo in zvočnik na preglasno. Glasen zvočnik ustvari vibracije, ki kasneje (no z ms zamaka) ustvarijo echo.
Ali se odmevi pojavljajo pri vseh klicih, na vsa omrežja.
Na ZS mi lahko napišite username, kdaj se je zadnjič in v katero omrežje se je nazadnje pojavil odmev....

medivan1@email.si
03.11.2008, 09:31
Pri meni se eho pojavlja več kot dva meseca. Zamenjali so že 2 x modem.Prav tako sem si izposodil tri novejše telefone in je bil eho. Eho se ne pojavlja vedno. Včasih po dva do tri nič, nato pa kak dan, dva, se pri vseh pogovorih, ki trajajo dlje kot dve minuti prične pojavljati odmev. Odmev se ne pojavlja na začetku pogovora. Eho se pojavlja v vsa omrežja. Gsm omrežja nisem poiskušal ker je predrago.
Edina rešitev je da pokončanem "eho" pogovoru resetiram modem, kar pa najbrž ni rešitev. Povem, da se eho ni pojavljal od novembra 2007, ko sem prevzel Siol in do konec julija 2008. Od tega meseca dalje pa kot sem opisal zgoraj.

Prosim za pomoč.

Hvala!

boogyman
03.11.2008, 12:01
Pri meni se eho pojavlja več kot dva meseca. Zamenjali so že 2 x modem.Prav tako sem si izposodil tri novejše telefone in je bil eho. Eho se ne pojavlja vedno. Včasih po dva do tri nič, nato pa kak dan, dva, se pri vseh pogovorih, ki trajajo dlje kot dve minuti prične pojavljati odmev. Odmev se ne pojavlja na začetku pogovora. Eho se pojavlja v vsa omrežja. Gsm omrežja nisem poiskušal ker je predrago.
Edina rešitev je da pokončanem "eho" pogovoru resetiram modem, kar pa najbrž ni rešitev. Povem, da se eho ni pojavljal od novembra 2007, ko sem prevzel Siol in do konec julija 2008. Od tega meseca dalje pa kot sem opisal zgoraj.

Prosim za pomoč.

Hvala!

Meni se dogaja enako,edino,kjer nisem zasledil odmeva je bilo v zadnjem času pri pogovorih v ZDA .Zakaj se pri teh pogovorih ne pojavo odmev mi pa ni jasno??:dontknow:

medivan1@email.si
03.11.2008, 18:00
Kaj moram storiti da grem od SIOLA nazaj na TELEKOM.

medivan1@email.si
04.11.2008, 10:57
Kaj moram storiti da grem od SIOLA nazaj na TELEKOM.

Dobil odgovor:
V roku enega leta stane prenos nazaj cca 40€ po preteku enega leta pa ca 90€.

alex1
06.11.2008, 06:39
Res čudno, da nekateri operaterji omenjajo celo telefone in njihove nastavitve kot napako. Kaj pa dve leti prej, ko sem imel iste telefone z istimi nastavitvami in je vse delovalo v redu. Res pa je bilo priklopljeno v Sagem modem. Napaka je na strani Siol - Telekom.

sori
06.11.2008, 10:36
Včeraj sem nekaj zanimivega ugotovil glede tega odmeva.

Pri meni (uporabnik siol telefonije) nimam več odmeva od zadnjega upgrade modema. Se pa pojavlja na drugi strani (torej tisti, ki me kliče oz., ki ga jaz kličem) večinoma pri vsem, ki imajo ISDN, kdor pa ima navaden PSTN teh težav nima (odmeva).

Zanimivo ni kaj.

Poleg tega pri klicih na uporabnike ISDN se pojavljajo še druge težave (razno pokanje v slušalki, šumenje in podobno...).

Glede na to, da so pri meni zamenjali modem zaradi teh in drugih težav je jasno, da so določene težave v centrali...

Nordung
06.11.2008, 13:42
Meni tudi odmeva, pa klinc gleda, saj telefon je za kratke pogovore... Mislim, ni v redu, ampak škoda cajta se jajcat s tem problemom.

boogyman
07.11.2008, 21:28
Meni tudi odmeva, pa klinc gleda, saj telefon je za kratke pogovore... Mislim, ni v redu, ampak škoda cajta se jajcat s tem problemom.

Po svoje maš res,ampak,če že mam(o)to storitev in dokler jo pošteno plačujemo,jo hočmo tut met 100%,brez sranja med pogovori.Sem pa opazil še eno podorbnost,Če kličem jaz na drug stac.telefon odmeva,če pa sem klican je pa OK?:censored:

boogyman
25.11.2008, 19:57
Po nekaj poskusih in željah po ureditvi moje težave je stvar taka,kot je bila.Še vedno mi odmeva v telefonu in sicer pri klicanih številkah v večini,pri sprejetih klicih je pa večinoma brez motenj??Kaj bi blo narobe zgleda ne ve nihče?

Kanou_Kyosuke
30.11.2008, 09:45
Včeraj sem nekaj zanimivega ugotovil glede tega odmeva.

Pri meni (uporabnik siol telefonije) nimam več odmeva od zadnjega upgrade modema. Se pa pojavlja na drugi strani (torej tisti, ki me kliče oz., ki ga jaz kličem) večinoma pri vsem, ki imajo ISDN, kdor pa ima navaden PSTN teh težav nima (odmeva).

Zanimivo ni kaj.

Poleg tega pri klicih na uporabnike ISDN se pojavljajo še druge težave (razno pokanje v slušalki, šumenje in podobno...).

Glede na to, da so pri meni zamenjali modem zaradi teh in drugih težav je jasno, da so določene težave v centrali...

Isto je pr men...

Dost folka mi prav, da jim odmeva, čeprav men nič..
:S

mare2
30.11.2008, 18:48
Isto je pr men...

Dost folka mi prav, da jim odmeva, čeprav men nič..
:S

Isto pri meni.

Telefon od SIOLA je praktično neuporaben. Uporabljam Mobitel GSM. Zrihtat pa nočjo oz ne znajo.

herko
03.12.2008, 07:32
mi mamo doma podobne probleme z odmevi
samo da odmeva sogovrniku ne pa meni v slušalki pa ne znam rešt problema
zmanšov sem glasnost slušalke pa ne pomaga nič
mamo pa telefon Avena 135
če kdo ve kaj narest bo super
hvala
lp

mare2
03.12.2008, 22:23
samo da odmeva sogovrniku ne pa meni v slušalki pa ne znam rešt problema

Enak problem pri nas. Javljeno na SIOL. Napake ne znajo odpraviti.

KDORKOLI ME POKLIČE, SE POTEM ZMENIMO, DA SE SLIŠIMO PO GSM.

Telefon praktično neuporaben.

sori
04.12.2008, 07:01
Glede odmeva pri sogovorniku je isto tudi pri meni. Tudi po menjavi modema nič boljše.

herko
07.12.2008, 17:54
kaj se da narest zoper odmevov v slušalki ker je zelo moteče in se sploh ne moreš pogovarjat. ko me kdo kliče iz domačga telefona se mi zdi kot da se sam s sabo pogovarjam.
kaj bi blo pametno narest da bi blo boljš
hvala

hellomania1
07.12.2008, 19:48
pokliči na 0801000 bodo tam uredili, samo danes je dosti gužve tko da pomoje nekje jutri zjutraj

080 Nina
09.12.2008, 07:51
Dejansko je vzrok lahko to, da je mikrofon nastavljen na preobčutljivo in zvočnik na preglasno. Glasen zvočnik ustvari vibracije, ki kasneje (no z ms zamaka) ustvarijo echo.
Ali se odmevi pojavljajo pri vseh klicih, na vsa omrežja.
Na ZS mi lahko napišite username, kdaj se je zadnjič in v katero omrežje se je nazadnje pojavil odmev....

Sporoči username, da preverim verzijo na modemu in podobne stvari.... :)

Apla
09.12.2008, 16:15
Jaz sem že pred časom javil na info@siol.net in na 0801000, da v telefonu odmeva in da je moteče. Odmeva samo pri tistemu, s komer govorim in nikoli pri meni. Odmeva ne glede na to, kdo je klical. Imam pa občutek, da se Siol z zadevo prav nič ne ukvarja. Seveda upam, da se motim in da bodo kmalu rešli zadevo. Sem pa na optiki, the firmware version number for Prospero632 is 5.0.27-3.14-1.3.

Če lahko kdo kaj tole pogleda ali pojasni, bom zelo vesel. Vsaj kakšno pojasnilo bi bilo dobrodošlo, da vidimo, da se kdo ukvarja z zadevo!

PS: pa da mi ne bo spet kdo rekel, da odmev povzroča moj telefonski aparat!

080 Urban
10.12.2008, 06:34
Odmev v tem primeru ni posledica vaše opreme. Tehniki že delajo na odpravi napake.

lp

boogyman
30.12.2008, 07:54
Urban,minilo je že skor 2o dni,stanje je pa isto,kot je bilo???
A so tehniki na dopustu??:dontknow:

boogyman
07.01.2009, 16:59
Odmev v tem primeru ni posledica vaše opreme. Tehniki že delajo na odpravi napake.

lp

Nič novega odmev,kot v gorah,ko se pjani planinčki predirajo!!!:dontknow:

Wampek
08.01.2009, 06:50
Še en glas za odmevanje na povezavi. Ne vedno pa vseeno dovolj pogosto in sicer samo na drugi strani, nikoli na moji. Pomaga če prekinem povezavo in pokličem še enkrat ampak počasi imam tega že dovolj.

Težave pa so se začele pojavljati odkar so mi stari Sinope modem zamenjali z novim (R2 belim). In na njemu kolikor vem imam zadnji firmware.

prenosnik
09.01.2009, 00:05
Lep pozdrav

Kaj je posledica omenjenega odmeva meni se tudi dogaja včasih je odmev tako močan da je zelo moteče včasih pa ne, vendar je zadnje čase obupen.
Kaj naj storim ?

Lep mrzel dan

sori
09.01.2009, 07:25
... čakaj na mislost siola, da bo rešil probleme s softwareom in hardwareom ... Naj ne bi težava le na FW od modema (neuradne informacije tehnika Telekom) ampak kar na njihovi centrali, ki pa jih še za enkrat ne znajo popravit...

Apla
12.01.2009, 19:52
Težave pa so se začele pojavljati odkar so mi stari Sinope modem zamenjali z novim (R2 belim). In na njemu kolikor vem imam zadnji firmware.

Jaz imam odmev, odkar sem šel na optiko (tri mesece nazaj), imam pa Iskratel Prospero 632 modem. Očitno je težava na Iskratel modemih ali pa na Siol centralah.

Ima Siol že kakšen odgovor na tale odmev?

Deflektor
17.01.2009, 18:59
Tudi pri meni je odmev, Sinope R2

Rudibr
18.01.2009, 08:10
Javite se samo tisti, ki odmeva nimate. Boste bomo manj obremenjevali to temo? ;)

rudi
25.01.2009, 11:45
Zanima me ali je lahko ta odisejada z nerešenim problemom odmevov lahko razlog za predčasno prekinitev paketa TRIO oz. odhod h kateremu drugemu ponudniku?

Da ne omenjam tudi drugih problemov z njihovo opremo (TV, wireless)

080 Tehnična pomoč
26.01.2009, 09:23
Verjetno se lahko z reklamacijami zmeniš za brezplačen prehod nazaj na stacionarno telefonijo in odpoved samo siol telefonije.

prenosnik
05.02.2009, 16:08
Pa ali se odmev kaj rešuje ?

Rudibr
06.02.2009, 08:32
Verjetno se lahko z reklamacijami zmeniš za brezplačen prehod nazaj na stacionarno telefonijo in odpoved samo siol telefonije.
Tale odgovor je pa nepošten. Dobro veste, da ima Siol (Telekom) težave s tem odmevom in da to priznavate. Ob priložnosti sem celo slišal, da se išče rešitve, da se to ne bi dogajalo. Vem, včasih stvari niso enostavne. Samo, prosim, ne mi pa zdaj odgovarjat, da naj se nekdo z reklamacijami zmeni, da gre nazaj na klasično telefonijo. Halooooo. V tretjem tisočletju predlagaš korak nazaj? Ne me hecat. ;) A so Američani povsem nehali z raziskovanjem vesolja, če se jim je azletel raketoplan? Ne, začasno so sicer zabremzali, so pa analizirali in poiskali razloge in našli boljšo tehnično rešitev. Tako mora tudi Telekom, ne pa predlagat korak nazaj.

080 Tehnična pomoč
06.02.2009, 09:42
No, napisal sem zato, ker je to tudi možnost, če je nekdo zelo zelo nezadovoljen zaradi tega, ker ima odmev. Končne rešitve za odmev pa žal še ni. Meni se sicer zadnje čase dogaja le občasno, pred kakšnim mesecem ali dvema pa se je veliko pogosteje.

Rudibr
06.02.2009, 13:06
Saj razumem.Rešitev je v tehnični rešitvi, ne pa v pošiljanju za eno stopnjo nazaj. In verjamem, da bo to Siolu uspelo. Če pa je kdo tako nezadovoljen, pa naj si vzame dva jogurtova kozarčka, nekaj metrov špage in si naredi kremenčkov telefon. Tam ziher ne bo odmeva, vsaj ne kovinskega. ;)

Apla
10.02.2009, 17:11

A mi bo v tem primeru Telekom dal klasično analogno telefonijo za ceno 2 EUR/mesec, kolikor znaša razlika med Siol internet in DUO? Najbrž ne.
Pa kakšna konkretna informacija o naravi težav bi nas tudi pomirila. Največja frustracija je tišina s strani Siola. "Tehniki že rešujejo vašo težavo" ni dober odgovor. Upam, da se s problemom ukvarjajo vsaj že inženirji ali doktorji, saj je tehniki po več mesecih dela še vedno niso odpravili. ;)

thz
10.02.2009, 18:45
Radibur - in zakaj naj bi bil ISDN korak nazaj?

boogyman
13.02.2009, 13:45
Men še vedno odmeva,kot v kanti za smeti.Kaj je SIOL storil,da bi to odpravili?Počasi mam vsega skup pun qurac,ker se pri vsakem pogovoru poslušam,ko kak narcisek!!:rac:

kikus20
13.02.2009, 13:59
To odmeva skoraj vsem....moram pa priznati, da preko skype ne odmeva in dela ok (imam tudi skype telefon) je pa res da je skype kar precej dražji kar se klicev tiče.

madmitch
13.02.2009, 15:14
Zanimivo, da SiOL Komunikator ne odmeva prav nič. Prijavljen je v FritzBox 7270. Očitno bo nekaj na železnini.

Rudibr
18.02.2009, 20:21
Radibur - in zakaj naj bi bil ISDN korak nazaj?
Nisem mislil na kvaliteto, na denar in "starost" tehnologije. Je pa res, da kar je novo, ni nujno, da je tudi dobro. ;)

rakovec1
19.02.2009, 11:29
Telefonija preko ISDN je še vedno najkakovostnejša in tudi najhitrejša. Glede zanesljivosti pa je tu najboljši še vedno dobri stari PSTN (brez PCM-ov, direkna linija), takoj za njim pa ISDN, saj ima le-ta vmesni člen (NTBA ali NT+2ab), ki se lahko pokvari.

Rudibr
19.02.2009, 20:02
Ja, ampak spet smo pri cenah. Mar ne?

boogyman
23.02.2009, 07:29
Pred enim tednom sem pisal mail,kot reklamacijo s predlogom,da naj za ceno trojčka(to sedaj plačujem)vklopijo ISDN in to pod istimi pogoji,kot so sedaj pri telefoniji IP.Ne boste verjeli še do danes ni nihče odgovoril ali vsaj napisal qurc te gleda!
Ja sam malo žalostan,zradi takega odnosa do uporabnikov!:censored:

mare2
23.02.2009, 07:43
Pri SIOLU v enem tednu dopis še ne pride do odgovorne osebe.

Apla
28.02.2009, 19:17
Zanimivo, da SiOL Komunikator ne odmeva prav nič. Prijavljen je v FritzBox 7270. Očitno bo nekaj na železnini.
Ali bi mi morda kaj pomagalo, če bi namesto analognega telefona na modem priklopil IP aparat? Se ta odmev pojavlja tudi pri komu, ki ima IP telefon?

ToZzZ
01.03.2009, 09:32
Vsepovsod se pojavlja odmev, ali je IP telefon in je prikloplen na eth porte ali pa na tel. porta... mogoče kdaj pomaga nadgradnja modema.. "mogoče"...

rock
01.03.2009, 10:36
Ali vam odmeva na strani Siol VoIP ali odmeva sogovorniku. Pri nas le sogovorniku.
Najbolj, če je sogovornik na PTSN. Zanimivo pa, da prvi mesec ni nihče nič omenil. Ko je bilo v začetku drcembra parkrat treba modem resetirat (zadeva se je obesla) pa se je začelo. Včeraj pa so imeli tudi težave priklicat nas. Klic je šel parkrat drugam. Klicano iz spomina telefiona (UPC).

Je pa za marec najavljena nadgradnja s katero naj bi skušali to rešit.
Po drugi strani sem pa kar presenečen, da mi FAX deluje 100%.

boogyman
02.03.2009, 09:50
Evo tole sem prejel danes dopoldan in sicer obljubljajo rešitev,upam,da res:

c/p
Spoštovani,

Veseli smo, da ste se z vašim vprašanjem obrnili na nas.

Nadgradnja sistema je previdena v tem tednu.
Za nastale nevšečnosti se Vam opravičujemo.

Lep dan še naprej.

xxxxxxxxxxxxxxxx
Sektor za odnose z uporabniki
Služba za tehnično pomoč uporabnikom

Telekom Slovenije, Stegne 19, 1000 Ljubljana

E: tehnicna.pomoc@siol.net
080 1000
http://pomoc.siol.net
http://forumi.siol.net
:2thumbs:

Apla
05.03.2009, 15:56
Na servisnih siol straneh je najavljeno, da bodo ta teden nekaj delali na Voip. Predvidevam, da gre za reševanje odmeva. Ali so komu, ki je prej imel odmev že rešili ta problem?

Rudibr
09.03.2009, 17:01
To meni obljubljajo že dva meseca, pa nič. Ne verjamem, dokler ne slišim več odmeva. ;)

boogyman
13.03.2009, 20:30
Žal,se ni spremenilo nič,kljub nekim delom na telefoniji.Odmev imam popolnoma enak,kot pre temi deli,žal.Kdaj pa zares odpravijo ta nadležen odmev pa ve samo mama Elka S!:veryevil:

srus012
14.03.2009, 10:07
Žal,se ni spremenilo nič,kljub nekim delom na telefoniji.Odmev imam popolnoma enak,kot pre temi deli,žal.Kdaj pa zares odpravijo ta nadležen odmev pa ve samo mama Elka S!:veryevil:

Kakšen telefon imaš priklopljen na modem. Žični ali brezžični? Ali morda uporabljaš zvočnik? Je odmev, ki ga sliši tisti na drugi strani, konstanten celo zvezo, ali se spreminja? Ali je odmev prisoten v vsaki zvezi, ali se morda spreminja od zveze do zveze in od klicatelja do klicatelja? Si morda poizkušal zamenjati telefon na svoji strani - priklopiti kakšnega žičnega, najbolj enostavnega. Imaš na modem priklopljene še kaj dodatne opreme - analogni fax, analogni modem, hišno centralico?

Snif
14.03.2009, 12:47
Ja najboljš od Iskre na številčnico, pa bo delal. :)

madmitch
14.03.2009, 12:56
Ja najboljš od Iskre na številčnico, pa bo delal. :)
Ker telefon pa nima številčnice? :veryevil:

Snif
14.03.2009, 13:36
Jst mam tazga k tega nima a veš. :)

Wampek
14.03.2009, 19:03
Problem z odmevom je definitivno povezan s modemom. Predno so mi zamenjali stari Sinope z novim R2, nisem nikoli imel težav z odmevom. Sedaj pa mi za vsak klic, klicujoči jamra, da sliši odmev.

Apla
15.03.2009, 11:10
Problem z odmevom je definitivno povezan s modemom. Predno so mi zamenjali stari Sinope z novim R2, nisem nikoli imel težav z odmevom. Sedaj pa mi za vsak klic, klicujoči jamra, da sliši odmev.
Meni odmeva odmeva odmeva tudi na Prospero optičnem modemu tako da ne verjamem, da je težava v modemu.

boogyman
16.03.2009, 13:34
Kakšen telefon imaš priklopljen na modem. Žični ali brezžični? Ali morda uporabljaš zvočnik? Je odmev, ki ga sliši tisti na drugi strani, konstanten celo zvezo, ali se spreminja? Ali je odmev prisoten v vsaki zvezi, ali se morda spreminja od zveze do zveze in od klicatelja do klicatelja? Si morda poizkušal zamenjati telefon na svoji strani - priklopiti kakšnega žičnega, najbolj enostavnega. Imaš na modem priklopljene še kaj dodatne opreme - analogni fax, analogni modem, hišno centralico?

Modem Prospero,telefon brezžični Panasonic-kupljen v Telekom trgovini,odmev ni pri vseh klicih,je pa konstanten od začetka pogovora do konca.Težava je od napeljave optike.Pred tem je blo enkrat podobno vendar kratek čas.Tole je pa že predolgo brez sprememb oz.ureditve težav s telefonijo.:censored:

srus012
17.03.2009, 14:12
Modem Prospero,telefon brezžični Panasonic-kupljen v Telekom trgovini,odmev ni pri vseh klicih,je pa konstanten od začetka pogovora do konca.Težava je od napeljave optike.Pred tem je blo enkrat podobno vendar kratek čas.Tole je pa že predolgo brez sprememb oz.ureditve težav s telefonijo.:censored:

V modemu je vgrajen echo canceller, ki naj bi poskrbel za izločitev odboja, ki prihaja s strani tvojega telefona. Ponavadi je v te vrste modemov vgrajen bolj poceni EC, ki ga morda lahko zmede dolg čas odboja povzročen z dvakratnim kodiranjem + plus dekodiranjem v DECT Panasonic bazni postaji in DECT telefonu. Poizkusi namesto brezžičnega telefona priklopiti samo žičnega, ki ne bo imel zgoraj omenjenega dolgega časa odboja. Sporoči, če bo boljše.

Druga varianta pa je, da so ti v modemu pozabili vklopiti EC, ali da mislijo, da imaš priklopljen fax, ki deluje boljše, če je EC izklopljen. Če z zamenjavo telefona ne bo nič boljše, kontaktiraj Siol podporo - po mojih izkušnjah najbolje preko email na tehnicna.pomoc@siol.net

LP

boogyman
21.03.2009, 07:34
Hvala za nasvete in pomoč.Bom poskusil in poročam!:2thumbs:

Rudibr
21.03.2009, 21:24
Siol ima srečo, da redko uporabljam telefon. Sicer bi me imeli po nekaj ur za vratom dnevno. To že vedo. :)

boogyman
29.03.2009, 07:36
Odmev je še vedno,kljub nekim nadgradnjam!Očitno Telekomovi mehaniki ne znajo to poštimat,ker resetiranje modema ne pomaga več sploh!!!:veryevil:

larisa
29.03.2009, 18:54
Odmev je še vedno,kljub nekim nadgradnjam!Očitno Telekomovi mehaniki ne znajo to poštimat,ker resetiranje modema ne pomaga več sploh!!!:veryevil:

Nam in vsem sorodnikom pa dela telefon brezhibno, brez motečih odmevov. Res pa sem tole zasledila pri nekaterih kolegih, ki imajo tudi Siol telefonijo, da jim nagaja tale odmev. Tako da sem se bala, da bo tako tudi pri nas, pa na srečo ni in je zvok perfekten.

mare2
31.03.2009, 21:35
Nam in vsem sorodnikom pa dela telefon brezhibno, brez motečih odmevov. Res pa sem tole zasledila pri nekaterih kolegih, ki imajo tudi Siol telefonijo, da jim nagaja tale odmev. Tako da sem se bala, da bo tako tudi pri nas, pa na srečo ni in je zvok perfekten.

Kateri telefonski aparat pa imaš?

larisa
01.04.2009, 09:58
Panasonic, prenosni. :)

boogyman
03.04.2009, 14:19
Panasonic, prenosni. :)

Dej napiš še model telefona,ker jest mam tut Panasonica,ampak je mal starejši model,mogoče je to vzrok??

larisa
05.04.2009, 17:32
Model tel. aparata je:

KX-A143EXC.

Samo vprašanje, če je aparat kriv, če so ti odmevi povezani zgolj z modeli telefonskih aparatov?

080 Nina
06.04.2009, 17:19
Dajte mi napisat na ZS username, da preverimo verzijo modema in ga po možnosti nadgradimo

bluee2005
18.04.2009, 21:39
pozdravljeni.....

imam enak problem...odmev, ki je moteč. Operater mi je svetoval nastavitve jakosti itd., pa brez uspeha, drugi operater pa je priznal, da imajo ta problem in napako odpravljajo, vendar v štirih mesecih jo še niso odpravili, vsaj pri meni ne. Visoka tehnologija je najbrž zahtevna, vendar, če jo siol trži in mi jo plačamo, potem pričakujem, da tudi deluje.

boogyman
20.04.2009, 14:27
pozdravljeni.....

imam enak problem...odmev, ki je moteč. Operater mi je svetoval nastavitve jakosti itd., pa brez uspeha, drugi operater pa je priznal, da imajo ta problem in napako odpravljajo, vendar v štirih mesecih jo še niso odpravili, vsaj pri meni ne. Visoka tehnologija je najbrž zahtevna, vendar, če jo siol trži in mi jo plačamo, potem pričakujem, da tudi deluje.

Maš res,samo zadeva pa ne špila,tko,kot bi morala.Mam še vedno težave z odmevom,SIOL pa nič??:censored:

Wampek
19.05.2009, 11:30
Kaj novega glede tega? Meni še vedno neprestano odmeva.

boogyman
19.05.2009, 12:19
Kaj novega glede tega? Meni še vedno neprestano odmeva.

I meni sine!:rolling::d

mare2
19.05.2009, 23:25
Meni tudi.

Sem klical na 080, pa je dotični referent rekel, da so večino zadev že rešili.

Posamične primere pa rešujejo individualno.

Pa me zanima, če smo res le mi trije primeri?

Apla
26.05.2009, 19:20
Sem klical na 080, pa je dotični referent rekel, da so večino zadev že rešili. Posamične primere pa rešujejo individualno. Pa me zanima, če smo res le mi trije primeri?
Jaz sem imel nekaj mesecev res moteč in stalen odmev, tako močan, da je bilo res moteče govoriti. Pred kakšnim mesecem pa so nekaj uredili in je zdaj odmev sicer še vedno prisoten, vendar ne tako moteč, da se ne bi mogel pogovarjati. Očitno so zadevo uredili, ne pa še popolnoma.

080 Tehnična pomoč
27.05.2009, 09:25
Zdaj je treba ponovno preveriti dolžino kabla, glasnost v slušalki (če se da nastaviti), itd. Klic na 080 1000. V splošnem naj bi bil odmev odpravljen.

boogyman
28.05.2009, 13:33
Zdaj je treba ponovno preveriti dolžino kabla, glasnost v slušalki (če se da nastaviti), itd. Klic na 080 1000. V splošnem naj bi bil odmev odpravljen.

Včeraj sem imel še zmeraj odmev, kljub temu, da sem zamenjal telefon in znižal jakost. Kaj pa sedaj sledi?

080 Tehnična pomoč
28.05.2009, 15:16
Včeraj sem imel še zmeraj odmev, kljub temu, da sem zamenjal telefon in znižal jakost. Kaj pa sedaj sledi?

Prosim pokliči 080 1000 in prijavi. Enako velja tudi za ostale, ki še imate odmev.

boogyman
30.05.2009, 20:34
Kdaj bo SiOL v stanju uredit v telefonski slušalki, saj kakšnega popusta na nekvalitetno storitev ni ponudil še nihče od SIOL-a? Upam, da se zadeva končno uredi, saj v nasprotnem primeru sledi plan B.

080 Tehnična pomoč
01.06.2009, 05:27
Kdaj bo SiOL v stanju uredit v telefonski slušalki, saj kakšnega popusta na nekvalitetno storitev ni ponudil še nihče od SIOL-a? Upam, da se zadeva končno uredi, saj v nasprotnem primeru sledi plan B.

Prijavi napako na tehnično pomoč 080 1000, glede znižanja naročnine pa se obrni na reklamacije - treba je podati pisno in podpisano reklamacijo po faksu (01 5006593) ali navadni pošti (na naslov: Telekom Slovenije, Stegne 19, 1000 Ljubljana).

boogyman
01.06.2009, 18:01
Prijavil napako v soboto,po obvestilu tehnika,naj bi bila napaka odpravljena,to se je dogajalo dopoldne.Ko pridem domov in poskusim telefonirat je stanje enako,kot pred posegom tehnikov.
Sem pa opazil,da mi odmeva samo takrat,ko kličem telefonske številke,ki so v domeni TELEKOMA,na vse ostale so klici brez problemov.Vsi,ki kličejo na mojo cifro iz TELEKOMOVE številke meni ne povzročajo odmeva.Nič mi ni jasno zakaj se to dogaja,upam,da tehniki odkrijejo vzroke in uštimajo zadevo!:dontknow:

boogyman
14.06.2009, 09:58
A mam samo jest to težavo še vedno,al se nočte več oglašat?
Men še vedno odmeva in sicer tko,kot se že napisal samo kasar kličem TELEKOMOVO številko-v vse ostalih primerih je OK??
Kljub vsem nadgradnjam do danes NIČ sprememb na bolje!:censored:

080 Tehnična pomoč
15.06.2009, 09:03
Bom še jst mal pogledal, sporočim.

boogyman
15.06.2009, 13:49
Me veseli,upam,da rešimo ta problem,enkrat za vselej!

slimy
16.06.2009, 12:15
Hm. Tudi sam lahko zaupam nekaj rešitev glede odmevanja pri siol voip telefoniji. V prvih tednih telefoniranja, smo vedno bili prisiljeni poslušati odmeve. Nato pa sem telefon odmaknil vstran od modema. Le-ta je očitno motil slušalko (prenosno in navadno), sedaj pa deluje vse brez problema. :) upam, da bom še komu rešil problem.

boogyman
25.06.2009, 09:14
Probal sem tut to pa vseeno NIČ!!!!
Zdej pa me samo to zanima,kaj misli Telekom nardit v vezi tega sranja,ki se vleče že predolgo!!!!:censored:

080 Nina
25.06.2009, 11:42
Vsi, ki še imate problem z odmevom (napako v splošnem smo odpravili že kar nekaj časa nazaj) mi prosim sporočite uporabniško ime za SiOL storitve in serijsko številko (ali mac naslov) modema na ZS, da pri vsakem posebej preverim ni zadevo posredujem tehnikom.

tinamandarina
25.06.2009, 16:53
Tudi pri nas je odmev :nonono: Še vedno. Bom spet posredovala sam nekak dvomim da se bo rešl.

boogyman
14.07.2009, 16:37
Men še vedno odmeva v slušalki,ko v kanti za smeti!!
Očitno je to napaka,ki jo ne znajo odpravt,vsaj,do zdej je blo brezuspešno?

Menjal sem aparat,jakost slušalke,priklop stacionarca je dal enake rezultate in kljub temu,da sem že večkrat napisal,da je odmev prisoten SAMO KO KLIČEM IZ SVOJE ŠTEVILKE SIOL NA ŠTEVILKO,KI JE TELEKOMOVA IN NE SIOLOVA,ŠE DO DANES NIČ

boogyman
01.09.2009, 15:36
No pa sem končno rešil problem odmeva v telefonu in to BREZ POMOČI SIOL kvazi strokovnjakov!

Samo na Servisnih straneh v dodatnih storitvah pri telefoniji sem ***nil ven kljukico za podporo faxom in ostalim sranjem.Zadeva sedaj dela brez odmeva.

Upam,da ostali rešite problem na enak način,želim uspeh.:2thumbs:

Andrei
01.09.2009, 22:26
Lol. Ne vem zakaj si ti potem sploh v prve tja notri ***nil kljukico.

boogyman
02.09.2009, 20:06
Lol. Ne vem zakaj si ti potem sploh v prve tja notri ***nil kljukico.

Nisem jo jest,ampak je bla že v osnovni nastavtvi noter.:d

rambo013
02.09.2009, 20:24
Važno, da ti sedaj po vseh težavah vsaj normalno dela.

Dravlje
29.10.2009, 06:38
Po daljšem obdobju sem zasledil zopet odmev v slušalki, ki je kar močan. Uporabljam paket Siol internet in Siol Telefonija - digitalni dostop. Prosim za odpravo težave.

sergejk
10.11.2009, 17:47
Enako se meni doagaja ... ze 100-tic.
Sem klical pa je en cas bilo malo malo bolje ...zdaj se spet slisi odmev ...

Dunja
10.11.2009, 21:10
Enako se meni doagaja ... ze 100-tic.
Sem klical pa je en cas bilo malo malo bolje ...zdaj se spet slisi odmev ...

uporabniško ime na ZS da ponovno preverimo,...

boogyman
11.11.2009, 14:26
A ste prebrali en moj post na prejšni strani,kjer sem napisal,da sem skenslal klukco v nastavitvah za fakse in odmev je s****il,ni ga več!!:2thumbs:

sergejk
11.11.2009, 20:34
nimam faksa .. in nimam opcijo na telefonu za faks ...
sicer pa hvala za tip.

madmitch
11.11.2009, 20:43
nimam faksa .. in nimam opcijo na telefonu za faks ...
sicer pa hvala za tip.

Če jaz prav vem, je ta kljukica v nastavitvah modema.

sergejk
11.11.2009, 20:57
hmm ... no te pa povej ki je ta opcija za katero jaz se ne vem ? :)

Deflektor
12.11.2009, 08:20
Ta opcija je na servisnih straneh; Telefonija, gumb Dodatne storitve, čisto spodaj, Prilagoditev telefonske številke za podatkovni prenos.

sergejk
12.11.2009, 09:21
"Prilagoditev tel. št. za podatkovni prenos * : "

To imam odkljukano ... prazno ...
Pa vseeno odmeva ...
Da se razumemo ... ne odmeva meni doma na telefonu, ampak tistim, ki me klicejo na domaci telefon ... v tem je problem ...
Lp,
Sergej

080 Nina
12.11.2009, 12:26
Do odmeva lahko prihaja, če imate mikrofon na preobčutljivo in zvočnik na glasno- echo>vibracije sprožijo odmev. Če pa ste poskusili tudi že z drugimi telefoni, pa mi na ZS pošljite username, da stvar preverimo.

boogyman
12.11.2009, 13:50
Do odmeva lahko prihaja, če imate mikrofon na preobčutljivo in zvočnik na glasno- echo>vibracije sprožijo odmev. Če pa ste poskusili tudi že z drugimi telefoni, pa mi na ZS pošljite username, da stvar preverimo.

Nina tole ponavljaš že od začetka težav,žal pa jih ne odpravi?
Po vseh poskusih in menjavah telefonov je bila na koncu zmagovalna kljukica v nastavitvah in to sem moral skontati sam,saj mi ni znal pomagati nihče od vaših zaposlenih!

Snif
13.11.2009, 00:37
Po vseh poskusih in menjavah telefonov je bila na koncu zmagovalna kljukica v nastavitvah in to sem moral skontati sam,saj mi ni znal pomagati nihče od vaših zaposlenih!

Lepo, da tudi sam kaj ugotovis.

boogyman
14.11.2009, 19:23
Lepo, da tudi sam kaj ugotovis.

Hvala qurcu,da mam prebliske in to je rezultat,enga prebliska,ker drugač bi mel še kar telefonijo v stilu kante za smeti!!!:2thumbs:

Sese12
16.11.2009, 20:04

In kje je ta zmagovalna kljukica ?:dontknow:

boogyman
16.11.2009, 20:19
In kje je ta zmagovalna kljukica ?:dontknow:

Servisne strani-telefonija!!:2thumbs:

ilafa
23.11.2009, 14:32
Bolš odmev kot popoln mrk, khmt2khm… in ja, klukca pomaga.

sergejk
23.11.2009, 14:46
jaz nisem mel "klukce" :) pa vseeno odmeva ...
Par dni nazaj so mi tudi novi firmware nalozili .. pa nic ...mislim, da je to pac tako na IP telefoniji ... nimajo dovolj znanja in kvalitetne opreme, da bi ponudili uporabnikom kvalitene storitve ...

DAC
27.11.2009, 10:08
Katera kljukica? Lahko to kdo malo bolj razloži ker edino kar imam jaz za obkljukat je objava v imeniku, pod dodatne storitve pa tudi nisem našel ničesar kar bi omenjalo odmev.

EDIT: Aha našel sem, po defaultu je odkljukano

rock
27.11.2009, 11:32
Pri nas v zadnjih dneh spet nujno takorekoč vsakodnevno resetiranje modema zaradi nedelovanja telefona. Ponavadi zvoni a komunikacije ni v nobeni smeri. Kontrola "Phone" na modemu pa je včasih ob težavi vklopljena včasih tudi ni.

Zadnjih nekaj mesecev je bilo popolnoma OK. Sama uporaba linije se ni spremenila. Ne špila P2P. Morda se le net radio prek AV reciverja, ki je sicer priklopljen na router posluša malo bolj pogosto - več časa pretok podatkov. A to nebi smelo imet vpliva saj TV tudi daljši čas bistveno bolj obremenjuje linijo?
...

janezpesec1
27.11.2009, 17:11
rock: si klical na tehnicno pomoc ko se to zgodi ? Zanima me ce je pri tebi enako kot pri meni: ko se to dogaja operater ne more dostopati do modema kljub temu da vse razen telefonije pri meni deluje normalno. Jaz lahko dostopam do vmesnika na modemu iz lokalnega PCja. Drugace pa kakor jaz opazam se to dogaja v ciklih, nekaj casa je povsem brez tezav potem pa se ta tezava ponavlja na par dni in potem spet samo od sebe preneha. Operaterji tako ne naredijo drugega kot svetujejo reset modema.

rock
26.12.2009, 09:31
od srede spet heca
vmes je bilo kar OK

ango
02.03.2010, 21:34
Meni tale odmev mi gre preprosto malo na živce, ma upam da to fixajo

Dunja
03.03.2010, 10:40
nastavljeno imate tako, da tega odmeva ne bi smelo biti...
kdaj slišite ta odmev?

sergejk
03.03.2010, 11:12
meni se skoz slisi ... sem pa obupal gušit ...

ango
03.03.2010, 21:20
Odmev se ne sliši na aparatu ampak ko kličem na VoIP (siol ip telefonija) , se mi zdi kot, da sem v Alpah