Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Gostovanje domene na GMAIL.COM

blazdob
03.10.2008, 20:20
Pozdravljeni!

na gmail.com sem vpisal svojo domeno in kreiral uporabniške račune.

Kam moram sporočiti, da naj vsa sporočila za mojo domeno hodijo na gmail?

Poleg tega lahko tam nastavim, da je osnovni URL mail.bites.si pri čemere moram slediti naslednjemu navodilu:
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Če želite uporabiti prilagojen URL mail.bites.si, morate zapis CNAME spremeniti pri gostitelju domene.

1. Vpišite se v svojo storitev gostovanja domene.
2. Pojdite do svoje strani za upravljanje DNS. Mesto in ime se glede na gostitelja razlikujeta, vendar ga običajno najdete pod Upravljanje domene ali Dodatne nastavitve.
3. Poiščite nastavitve za CNAME in za vrednost CNAME ali vzdevek vnesite naslednje:

mail

4. Nastavite cilj CNAME na naslednji naslov:

ghs.google.com
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Preveril sem na servisnih straneh za upravljanje domene, vendar tam lahko samo dodam dodaten DNS strežnik. Prosim za pomoč

Hvala in lp, Blaž

rda
03.10.2008, 23:33
Glede na to, da so tvoji DNS strežniki na Siolu, pošlji mail na dns@siol.net

hellomania1
04.10.2008, 11:12
Ok zraven odprtja računa na google apps si dobil MX naslove strežnikov in te naslove moraš poslati na dns@siol.net da naj jih vpišejo tam, da bo potem pošta kazala na google....glede cnama pa napiši tudi na dns@siol.net naj ti še ta cname record naredijo ti pa že spremeni v googlu in vpiši ta cname notri ...