Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Žuželke v stanovanju-kako jih odpraviti?

niaeva
08.10.2008, 18:14
Pozdravljeni.

Imam problem z žuželkami- mravljami in drugim golaznom v stanovanju.

V kuhinji v stanovanjskem bloku v zelo visokem nadstropju so se pojavile majhne, rdeče mravlje, najverjetneje so to faraonke, ki so se naselile povsod, po kotih, elementih, na hrani itd.
Zadnje dni sem tudi opazila veliko štrigel in pa nekakšne rumene majhne gosenice in to celo v elementih. Prav tako je dosti drugih žuželk in niti ne vem kako se jim reče. Ne vem kaj je napadlo naše stanovanje.
Za mravlje sem nastavila tiste hišice za mravlje, a ne pomaga.

Kaj svetujete kakšna sredstva naj uporabim proti temi žuželkami, se pravi mravljam ter drugim golaznim, ki lezejo po stanovanju. Naj kupim kakšno šprico, naj nastavim kakšno past? Katera sredstva prporočate?

V drugih prostorih jih zaenkrat še nisem opazila, ampak mislim, da se skrivajo povsod po kotih, predvsem te majhne mravlje.

hvala in lep pozdrav

Vsemogočni
08.10.2008, 19:04
Kar enostavno pomeni, da ti okno ne tesni, ali je okvir že preperel. Začni pri oknu, odstrani okrasne letve, luknje zapolni s silikonom ali kako gosto maso (sam sem vzel set za popravilo čolnov) in od roba okna na beton zadihtal špranje. Zdaj mi prilezejo v kuhinjo le še čisto taprve majcene mravljice, kar traja nekako 1 teden, potem je mir, ampak hudič je, ker se to ponovi 4x v enem letu. Zdaj čakam kaj bo, ko bomo zamenjali okna). Če ne bo boljše, išči "vhodna vrata" drugje! (odtok, razpoke v zidu ob jaških, dimnikih). To je nadloga, ki se jo brez sistematske priprave in izvedbe ne rešiš zlepa. Poti, če jih najdeš in širšo okolico okoli poti prešpricaj s sprejem proti mravljam in to večkrat ponovi. Upaj na izboljšanje glede težave.

Zefram
08.10.2008, 20:00
Glede faraonk:
upravniku zatezite da naj poklice dezinsektorje, nam ze drugo leto zapored tile pridejo:
http://www.bioteh.si/index.php?p=sarticle&Id_SArt=7&lang=sl
in smo kar zadovoljni (skoraj celo leto jih ni bilo).

Je pa tako da mora vecina v bloku dovoliti vstop tem ljudem v stanovanja, ker ce ne pospricajo vecine prostorov ni ucinka (oziroma je kratkotrajen)

Z drugo golaznijo pa veliko srece.

medtem ko cakas na dezinsekcijo, pa si nabavi faracid.

tom777
08.10.2008, 21:44
Mi smo imeli pod balkonom "mravlje gnezdo" in poleti ko smo ponoči itak imeli vse odprto so prišle notri, problema smo se lotili z brenarjem in vse mravlje požgali.

Zefram
08.10.2008, 21:53
Ucinkovito ni kaj :)
sam ce so faraonke in velik blok ti brener pomaga samo na en nacin - da zazges cel blok :)

Irina
08.10.2008, 22:19
V mojem prejšnjem bloku smo tud imel to nadlogo. Pomaga edino pršilo Faracid ... vsake pol leta pošpricaš po stanovanju in mravlje gredo drugam (običajno k sosedu :D) . Dolgoročno pa je edina rešitev deratizacija celega bloka ...

Nasvet iz teme: Kako se znebiti faraonk

niaeva
09.10.2008, 19:53
Kupila sem biokil in pošpricala po kotih, okroh okenj...

kaj pa v elementih?
Nekje sem zasledila da bi cimet odganjal mravlje, ima še kdo izkušnje z cimetom ker jaz bi ga po elemenih malo natrosila, da ne bi tam z biokilom špricala? Sam se mi cimet zdi malo sumljiv in mi deluje kot sladkor...

lp

Zefram
09.10.2008, 20:14
cimet pomaga (videl na lastne oci) za navadne mravlje, za faraonke nisem preprican da jim bo disal...

Zefram
09.10.2008, 20:30
Se ena tema s faraonkami:
http://forumi.siol.net/showthread.php?t=20072&page=4#post1380943

nekaj omenjajo borovo kislino, moram probat zadevo.

Irina
09.10.2008, 21:55
Se ena tema s faraonkami:
http://forumi.siol.net/showthread.php?t=20072&page=4#post1380943

nekaj omenjajo borovo kislino, moram probat zadevo.

V kolikor boš uspel legalno kupiti borovo kislino v te namene, sporoči na temo "Kako se znebiti faraonk", ker tam nekdo željno čaka informacij.

Lekarne nimajo (več).
Sanolabor tudi ne.

Kakšna ideja?

LP
zpz

Zefram
09.10.2008, 22:35
V kolikor boš uspel legalno kupiti borovo kislino v te namene, sporoči na temo "Kako se znebiti faraonk", ker tam nekdo željno čaka informacij.

Legalno?

vem da je kislina ampak a je na seznamu bojnih strupov al kaj?
No, ce jo kje najdem sporocim...

Irina
09.10.2008, 22:49
Legalno?

vem da je kislina ampak a je na seznamu bojnih strupov al kaj?
No, ce jo kje najdem sporocim...

No, H3BO3 strup ravno ni, je pa dobrodošla pri domači izdelavi pirotehničnih igračk.
Mogoče jo boš našel pod imenom Boraks.

Aldebaran
10.10.2008, 13:29
No, H3BO3 strup ravno ni, je pa dobrodošla pri domači izdelavi pirotehničnih igračk.
Mogoče jo boš našel pod imenom Boraks.
malo več o borovi kislini: klik (http://en.wikipedia.org/wiki/Boric_acid)

niaeva
11.10.2008, 09:47
cimet pomaga (videl na lastne oci) za navadne mravlje, za faraonke nisem preprican da jim bo disal...

videl si na lastne oči, da jih cimet dejansko odganja?