Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Heiderjevi smrti ob rob

Kajtimar
12.10.2008, 09:59
V prometni nesreči je preminil deželni glavar avstrijske Koroške Jörg Heider. Janez Janša in Borut Pahor sta njegovi družini že poslala sožalni brzojavki; koroški Slovenci, ki preminulega deželnega glavarja vidijo v svoji luči, so ob vesti o njegovi zadržani z izjavami.
In vsi mi ostali? Na netu se že pojavljajo različna mnenja in komentarji...

redfax
12.10.2008, 12:26
Vcer sem pri 24ur ujel, da naj bi se v koncni fazi zaletel v - ehm... - krajevno tablo... Se dobro da ni bila dvojezicna...

Kajtimar
12.10.2008, 12:37
Vcer sem pri 24ur ujel, da naj bi se v koncni fazi zaletel v - ehm... - krajevno tablo... Se dobro da ni bila dvojezicna...
Mediji navajajo zid, ampak sam vzrok smrti pravzaprav niti ni pomemben.
Zame je bolj pomenlivo dejstvo, da na to temo tukaj sploh ni komentarjev. Kot da vlada na tem forumu nekak strah pred izražanjem lastnih misli oz. mnenja o samem Heiderju, njegovi smrti in pomenu, ki bi ga ta smrt utegnila imeti v bodočnosti.

Lep dan vsem skupaj... :)

redfax
12.10.2008, 12:38
ja, ampak v koncni fazi naj bi nabasal tud krajevno tablo... sej ne, da bi bla ta vzrok smrti, ampak tko - nekam zlovesce je, ane?

monster
12.10.2008, 14:00
Bil je nacist, nestrpnež in prenapeti severnoalpski politik. Njegova smrt ali življe nje ne morejo vplivati na moje mnenje o njem. "O mrtvem samo dobro" je zlajnana fraza dvoličnežev. Ali isto velja tudi za Miloševiča? Bomo njegov lik in delo zaradi smrti presojali drugače? :veryevil:

bajs01
12.10.2008, 14:46
Kot že rečeno. Ne Milošević , Hitler nista bila pravnomočno obsojena , pa vsaj kar se večine tiče , ne žalujemo za njima. Problem je pravzaprav tisti ostanek. Sledi bodo ostale. Tako za prvim , drugim kot tudi tretjim. Vrstni red si lahko vsak postavi sam.
Sem pa mnenja , takšne oz. podobne slike in prilike imamo tudi doma ( mislim na Padalca). Vsak tak patron hoče v danih okoliščinah zase in za svoje bližnje samo največ in najboljše.Problem pa nastane , če to teorijo razpredam še naprej , kajti hitro se jim priključijo tudi , trenutno popularno imenovani tajkuni , njim lahko sledijo npr. kakšni nadzorniki potem pa tako naprej.......... .
Pa da se vrnem na začetek , Haiderju smrti nisem privoščil ne v takšni , ne drugačni obliki , vendar pa , kar se mene tiče , tudi žalovati mi ni potrebno za njim.

Vsemogočni
12.10.2008, 16:27
Vsak si piše sam spoštovanje do samega sebe. Zato razni zapisi glede te novice ne presenečajo. Ljudje pač gledajo po svoje.

Če pa vzamemo Heiderja kot predsesnika stranke, bi si pa želel, da bi imeli Slovenci tudi sami tako pokončne in zagrizene politike, kot je bil Heider. Bil je skrajnež v svoji politiki, vendar odločen in nepopustljiv.

Če bi mi imeli tale politike, bi se vsi ostali politiki v vseh drugih državah okoli nas pogovarjali čisto drugače z nami, kot se. Kar pomeni, imeti hrbtenico, zagovarjati svoje mišlenje in biti vztrajen je že pol uspeha v svoji karieri, pa to politična ali gospodarska ali kako drugačna.

Zato kot predsedniku svoje bivše stranke vsa čast, kot pravičnežu in razumnemu človeku, ki bi znal ljudi združevati in jim poklonil nekaj lepo preživetih in spodobnih dni pa, končno smo se ga rešili, v dobro ljudstva :2thumbs:

robida
12.10.2008, 16:48
To bi pa res bil višek vsega,če bi ga dvojezična tabla pokopala pod sabo.
Ni nič čudnega da je bil tako zagrizen,saj sta starša bila člana NSDAP in sta ga tudi v tem duha vzgajala.Pa kljub vsemu,naj počiva v miru.

P.S. Pravilno je Haider in ne Heider.

http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.focus.de%2Fpolitik%2F ausland%2Fjoerg-haider-ein-umstrittener-grenzgaenger_aid_339878.html&hl=sl&ie=UTF-8&sl=de&tl=sl

Lp
robida

Vsemogočni
12.10.2008, 17:05
No vidiš, to je popolnoma enako kot starši vzgajajo svoje otroke z odnosom do cerkve. Zgrešeno, ampak tako je.
Sicer to nima nič s Heiderjem, zato se opravičujem, je pa zelo, zelo realna situacija, nikakor zrela, da se človek sam odloča za svoje življenje in vse kar ga spremlja na življenski poti :2thumbs: Večini "poturijo" svoje mišlenje starši in otroci se razvijajo v tem duhu. Je to pošteno do otrok :nonono:

AndrejD
12.10.2008, 18:31
Še sreča da je divjak ubil samo sebe in ni še kake nedolžne družine s seboj potegnil.

kinsley
12.10.2008, 18:53
za heiderjem bo vsekakor prišel nekdo drug...vendar pa je vprašanje,če mu bo uspelo to kar je njemu.

nejc
12.10.2008, 19:17
ja, ampak v koncni fazi naj bi nabasal tud krajevno tablo... sej ne, da bi bla ta vzrok smrti, ampak tko - nekam zlovesce je, ane?
Včeraj na TXT je bilo obljavljeno tudi ime ulice, na kateri se je zgodila nesreča. Če ni bil prevod, je ime slovensko.

Sicer pa upam, da bodo z njim pokopane tudi njegove ideje.

Čeprav glede na odzive korošcev in glede na št. glasov na volitvah, je očitno tovrstno razmišljanje precej zasidrano tam gori.

Stric mi je pred leti razlagal, da je na Haiderja naletel na eni izmed koč v Kamniško-Savinjskih alpah. Ob "kozarčku" je prepeval slovenske pesmi. Po tem sodeč je bil bolj populist s svojimi idejami kot da bi resnično vanje verjel. Kljub temu je Koroškim Slovencem naredil ogromno škode.

Hrushka
12.10.2008, 20:14
Ja, na žalost bo verjetno res nekdo nasledil njegove ideje, pa bomo imeli spet isto sranje. No, malo manj drastično bo verjetno že. Srčno upam. Sicer je ena njegovih hčera v politiki, ne?
Po svoje tragično, da mora nekatere politike dobesedno pobrati, preden so ljudje odrešeni njihovega sranja. :dontknow:

Vsemogočni
12.10.2008, 22:40
Včeraj na TXT je bilo obljavljeno tudi ime ulice, na kateri se je zgodila nesreča. Če ni bil prevod, je ime slovensko.

Sicer pa upam, da bodo z njim pokopane tudi njegove ideje.

Čeprav glede na odzive korošcev in glede na št. glasov na volitvah, je očitno tovrstno razmišljanje precej zasidrano tam gori.

Stric mi je pred leti razlagal, da je na Haiderja naletel na eni izmed koč v Kamniško-Savinjskih alpah. Ob "kozarčku" je prepeval slovenske pesmi. Po tem sodeč je bil bolj populist s svojimi idejami kot da bi resnično vanje verjel. Kljub temu je Koroškim Slovencem naredil ogromno škode.

Nesreča se je zgodila ob 1.30. uri na Roški cesti v bližini Celovca...,
Večkrat se je nahajal v Prešernovi koči na Stolu, kjer je tudi ostale planince častil z vinom.

s@ma_j@ma
12.10.2008, 23:06
Naj počiva v miru!

Irina
12.10.2008, 23:24
Očitno je imel gospod probleme tudi s tablami, ki omejujejo hitrost, ne samo z onimi dvojezičnimi. Skratka table so bile očitno njegova šibka točka, enih ni želel spoštovati, drugih upoštevati.

Šmek
13.10.2008, 07:52
Bil je nacist, nestrpnež in prenapeti severnoalpski politik. Njegova smrt ali življe nje ne morejo vplivati na moje mnenje o njem. "O mrtvem samo dobro" je zlajnana fraza dvoličnežev. Ali isto velja tudi za Miloševiča? Bomo njegov lik in delo zaradi smrti presojali drugače? :veryevil:

Kolikor vem, Haider ni imel na vesti kakih smrti in pobojev; ter potonitev naroda v krš in bedo. :veryevil:

Naj počiva v miru. Njegove besede pa so pač med drugim tudi posledica neodločne in nesposobne slovenske politike, ki jih ni znala zatreti.

Ironično je, da se imajo koroški slovenci verjetno v veliki meri zahvaliti ravno njemu za določene stvari. verjetno sami nikoli ne bi bili tako enotni, če bi jim bilo vse z rožicami postlano...;)

kinsley
13.10.2008, 08:02
bil je dober politik,ki je za svoj vzpon izkoristil koroško kjer je manjšinsko vprašanje vedno aktualno.

monster
13.10.2008, 08:19
Kolikor vem, Haider ni imel na vesti kakih smrti in pobojev; ter potonitev naroda v krš in bedo. :veryevil:

Naj počiva v miru. Njegove besede pa so pač med drugim tudi posledica neodločne in nesposobne slovenske politike, ki jih ni znala zatreti.

Ironično je, da se imajo koroški slovenci verjetno v veliki meri zahvaliti ravno njemu za določene stvari. verjetno sami nikoli ne bi bili tako enotni, če bi jim bilo vse z rožicami postlano...;)

Kolikor vem, si ne mažejo vsi nacisti rok s poboji ;)

Mowgli
13.10.2008, 08:59
Janša in Pahor sta pohitela in izrekla sožalje vsak zase deželnemu glavarju sosednje države, verjetno se bo oglasil še kdo...Vsekakor gre za osnovno higijeno, da se sožalje izreče, nenazadnje so se, kot politiki, poznali in srečevali.

Me pa zanima, kakšne besede se uporabi za ljudi pokojnikovega kova. Ponavadi se izbirajo besede, ki ovekovečijo pokojnika in njegov spomin, pa omenja se doprinos in "dobro sodelovanje", ipd. Tu je šlo pa za človeka, ki ga zakoni niso kaj dosti zanimali (npr. dvojezične table) in ki je bil največja zavora Slovencem v Avstriji, da ne rečem nočna mora. Vse, kar je človek storil, je bilo v škodo zamejskim Slovencem.

robida
13.10.2008, 13:45
Monster,si pa slabo seznanjen o nacistih.Nacist je prežet z duhom o netrpljivosti do drugih narodov in drugače mislečih in če pride na oblast tudi do pobojev ni več daleč.Danes na žalost veliko ljudi pozablja grozote 2. svetovne vojne in jih celo poveličuje.

Lp
robida

monster
13.10.2008, 15:39
robida, mislim, da si slabo seznanjena s konceptom nacional-socializma kot politične opcije in ni vedno dobro na vsak način mešati zraven 2. svet. vojne ;)

robida
13.10.2008, 16:56
Seveda to je neka novodobna muha in sploh nima nič opravit z 2. svetovno vojno.
Ti si pa res dobro seznanjena,vsaka ti čast.

Lp
robida

Irina
13.10.2008, 19:25
Janša in Pahor sta pohitela in izrekla sožalje vsak zase deželnemu glavarju sosednje države, verjetno se bo oglasil še kdo...Vsekakor gre za osnovno higijeno, da se sožalje izreče, nenazadnje so se, kot politiki, poznali in srečevali.

Me pa zanima, kakšne besede se uporabi za ljudi pokojnikovega kova. Ponavadi se izbirajo besede, ki ovekovečijo pokojnika in njegov spomin, pa omenja se doprinos in "dobro sodelovanje", ipd. Tu je šlo pa za človeka, ki ga zakoni niso kaj dosti zanimali (npr. dvojezične table) in ki je bil največja zavora Slovencem v Avstriji, da ne rečem nočna mora. Vse, kar je človek storil, je bilo v škodo zamejskim Slovencem.

Najprej Pahor, nato po premisleku še Janša sta se omejila samo na sožalje družini, kar je v takem primeru salomonska rešitev.

Mowgli
14.10.2008, 10:27
Najprej Pahor, nato po premisleku še Janša sta se omejila samo na sožalje družini, kar je v takem primeru salomonska rešitev.

Se mi zdi edino primerno, ja. Zdaj ga pa čimprej pozabimo in upajmo, da bodo heimatdienstovci vsaj začasno in vsaj malo izgubljeni brez njega!
A Zmago bo šel na pogreb kolega? :angel:

Irina
14.10.2008, 22:22
A Zmago bo šel na pogreb kolega? :angel:

Slabo si obveščen, ne Zmago, ampak Dimitrij, ta se očitno seli na Dunaj, to mu bo spotoma.

Mowgli
15.10.2008, 10:58
Slabo si obveščen, ne Zmago, ampak Dimitrij, ta se očitno seli na Dunaj, to mu bo spotoma.

Ampak ponavadi je v družbi raznih Gadafijev, Huseinov, Miloševićeve "babe Jule" prav... v.d. nacionalist Zmago, ta "pokončni steber slovenstva"!?

O Dimitriju pa alles gutte. Človek je večen, kot je bila nekoč Avstroogrska. Amen! :angel:

kinsley
15.10.2008, 14:15
hm...do danes je bilo rečeno da ni pil alkohola,vendar se je na netu pojavil članek,da je imel 1,8promila alkohola v krvi....

AndrejD
15.10.2008, 23:29
Še sreča da je divjak ubil samo sebe in ni še kake nedolžne družine s seboj potegnil.

Zdaj je tudi uradno. Pijanec je povzročil prometno nesrečo v kateri je (NA SREČO) ubil samo sebe. Imel je 1.8 promila alkohola v krvi.

D' Andre
16.10.2008, 21:35
Ob tipih, kakršen je bil Haider, bi se morali slovenski velmožje zadržati vseh mogočih sožalij, cenenih izlivov sožalja in podobnega političnega sranja, nihče pa ne reče bobu bob. Čas kao ni primeren. Kdaj pa je? Mediji in vlade pa pojejo žalostinke. Dejstvo je, da je tip škodil zamejskim Slovencem z odrekanjem osnovnih pravic. Če je bil v čem dober, je bila to retorika - ljudem so bili všeč njegovi 'performansi', neomajnost, močne besede in trdna stališča, pravica gor ali dol. Podobno kot pri nas Jelinčič, ki privlači predvsem z ostrimi in trdnimi nastopi. V bistvu ni pomembno, kaj zagovarja, ker privlači predvsem tisti vodljivi del publike, katera bi kupila vsak bulšit. Nacizma se Avstrijci niso znebili, saj straši v večih rangih socialnega življenja (Fritzl?). Po nesreči se zdi, kot da je Haider mučenik - kriva je neka višja sila, nekaj 'tretjega', heh, zunanji dejavnik. Whatever. Kar se mene tiče, človek na visoki politični funkciji, ki naj bi služil ljudstvu, gotovo ni bil zgled: pijanost, drvenje čez naselje ter laganje o zasebnem življenju (je nabiral glasove po gejevskih diskotekah?) mi bolj kaže na sfrustriranost neodgovornega egomana, ki je rad potegnil tudi kako črtico. Dobro le, da ni ubil še koga.

robida
16.10.2008, 23:01
D` Andre, se popolnoma strinjam s tabo in škode ki jo je povzročil Slovencem na Koroškem ne bo lahko odpravit ali pa sploh ne.Ne vem zakaj ga tako hvalijo,da je bil izjemen politik,sorry ampak po mojem mnenju je bil povsem običajen nakladač ki je izkoristil sebi v prid zamračenost brambovcev.Avstrjici trdijo da sploh niso bili nacisti,čeprav so takrat ko je Adi primarširal k njim na ves glas vzklikali in ga pozdravljali mi hočemo domov v Reich.Prosim ne me napak razumet proti Avstrijcem nimam nič,to je samo par črnih ovc,ki so večno včerajšnji in nočejo spoznat da je možen napredek in rast v vseh panogah samo v slogi in prijateljstvu.
Pa še tole:
Ko je Adi napise pleskal ga je mojster čestokrat po glavi treskal Dolfe ,Dolfe iz tebe ne bo nič vzel te bo hudič.

Lp
robida

kinsley
17.10.2008, 16:31
Kar nočejo nehat z manipulacijo o njegovi smrti.Prvo je bil trezen,potem na smrt pijan,zdaj pa naj bi v folcvagnu odkrili da je bila sabotaža:nonono:
nekdo hoče izkoristit njegovo smrt.na koncu bomo še slovenčki krivi...

yamamoto
17.10.2008, 17:48
Tista o sabotaži je verjetno kapnila komu od propagandistov v Volkswagnu. :d
Kot naročena jim je prišla vsa ta frka okoli Heiderjeve nesreče. Zdaj je treba samo še prepričati kupce, da se s Volkwagen Phaetonom še tak divjaški pijanec pri 140 km na uro ne more zaleteti v betonski zid. :rolling: :nonono:

kinsley
17.10.2008, 19:14
popravek....ww phaeton lahko voziš na mrtvo pijan,z 140 na uro se zaletiš v zid iz njega iztopiš brez praske...in ga greš naprej pit:)

Spyder
17.10.2008, 23:15
...ja in še kšn würstel lah zravn pikneš. ;)

nattka
18.10.2008, 12:56
nikoli mi ni bil simpatičen ...

in to je vse kar bom rekla ...

yamamoto
18.10.2008, 14:51
Ker ne spadam med tiste, ki morajo o mrtvih govoriti samo dobro, bom rekel tako: Bil je pokvarjenec, ki je svoj politični kapital gradil na zatiranjju soljudi. :(
Zgodila se je Božja volja, vzel ga je Hudič. :)

nejc
18.10.2008, 16:33
yamamoto:2thumbs:

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=2&c_id=185030

30.000 ljudi na ceremoniji, govor imel tudi avstrijski kancler.:(

Slovenci seveda nismo objektivno merilo za ocenjevanje Haiderja, ker je pač lomastil proti našim sonarodnjakom na drugi strani meje. Smo torej čustveno vpleteni.

Objektivno dejstvo pa ostaja, da je svojo politično kariero gradil na zaničevanju manjšine. In takšen človek si zasluži pogreb z državnimi častmi? Sramota za Avstrijo.:nonono:

monster
18.10.2008, 16:43
krofarji so cepci, vedno bili in ostajajo

yamamoto
18.10.2008, 16:59
Za neko državo je res sramota, da svojega političnega klovna, ki se je polulal na njeno ustavo, državno pogodbo, zakone in sklepe sodišč, pokoplje z državniškimi častmi. :( :nonono: :clown:

Irina
18.10.2008, 18:43
Slovo od Haiderja je bila politična promocija, med udeleženci so bili redki tisti, ki jim je bilo iskreno žal, da ga ni več. Večina je že kupčkala in razmišljala o svojih novih možnostih.

Menda se v Avstriji približujejo druge volitve in volivce je treba pridobivati tudi na tak način. Vsaka prilika je dobrodošla. Ovčice so ostale brez svojega markantnega vodje in treba jim je ponuditi druge jasli. Razgrabili bodo njegovo zapuščino in življenje bo teklo naprej.

Rumeni tisk se prodaja, kot že dolgo ne. Vsi zemljani smo radovedni, kje, kako in predvsem s kom preživlja prosti čas naš lider. Ne glede ali so to Avstrijci ali Slovenci.

kinsley
18.10.2008, 18:51
jaz avstrijcev nikoli nisem maral preveč...čudn narod

Mowgli
20.10.2008, 08:28
Ma, strah jih je "Jugoslovanov" že petdeset let.... po ksenofobiji se ne razlikujemo dosti.

kinsley
20.10.2008, 08:41
imaš prav...sem na lastni koži občutil dosti let nazaj,je bla še yugoslavija,ko so nas korošci zmerjali z jugoslovanskimi svinjami:nonono:
pa smo jih z kolegi po jugoslovansko poslali nekam:rolling:

snežko
20.10.2008, 19:27
:) a bo imel dvojezični napis na grobu??

monster
20.10.2008, 19:47
verjetno ne snežak, lahko bi imel pa nagrobnik v obliki flaške vodke :)

Mowgli
21.10.2008, 11:23
A samo v meni budi določene stereotipe njegov naslednik?

robida
21.10.2008, 11:43
Saj je naslednik Haiders Ziehsohn(vzgojen kot da bi bil njegov sin) in se tudi že petelini.

Lp
robida

Babi2
21.10.2008, 13:58
A samo v meni budi določene stereotipe njegov naslednik?
Oh ne, v meni tudi ... že takoj od njegovega prvega "cmeranja" na TV ...

snežko
21.10.2008, 18:58
verjetno ne snežak, lahko bi imel pa nagrobnik v obliki flaške vodke :)

:) ga bodo že kakšni vandali "popravili" pa bo dvojezičen...

kinsley
23.10.2008, 20:55
[QUOTE=robida;1383158]Saj je naslednik Haiders Ziehsohn(vzgojen kot da bi bil njegov sin) in se tudi že petelini.

ni bil njegov sin,ampak ljupček

robida
23.10.2008, 21:05
No ja,Ziehsohn in fročo, to je bilo tako že znano in je brezpredmetno ker so ga odstavili.

Lp
robida

Svetopisec
24.10.2008, 08:12
No ja,Ziehsohn in fročo, to je bilo tako že znano in je brezpredmetno ker so ga odstavili.Znano komu? Neonacistom, za katere je popikona?

robida
24.10.2008, 20:29
To čivkajo že vrabci s streh.

kinsley
25.10.2008, 08:26
zgodbic kar neče biti konec....zdaj,bojda bil celo zastrupljen,pardon omamljen:nonono:

legenda
28.10.2008, 20:02
vseeno je, mrtev je.
Črve bo futral sedaj.

Mowgli
29.10.2008, 09:08
Prah si in v prah se povrneš! Vmes ga pa čimveč dvigneš :angel:

nattka
30.10.2008, 10:24
vseeno je, mrtev je.
Črve bo futral sedaj.

od takih čvi bruhajo ...