Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Ljubosumje

silvo
18.10.2008, 12:33
Lep pozdrav!
Opažam pri sebi zadnje čase... V enem trenutku se mi zdi, kot da si vse domišljam in razmišljam pozitivno, v naslednjem trenutku pa razmišljam čist negativno in pomislim na najbolj slabe strani veze, pa jih še napihnem, da je še huje .To je ekstremno boleč občutek, navzven se vidi kot potrtost, brez volje za karkoli, nikoli pa ne obremenjujem s tem okolice ( vsaj ne za nalašč), se raje umaknem v svoj svet, nikoli ne obremenjujem s tem svoje punce razen 1 ali 2 krat ko se mi je skoraj zmešalo, ker se mi bi zdelo sebično na tak način odvzemat svobodo, ker tud jaz nebi maral tega, pa še neumno bi se počutil. Nenehno me skrbi, da bo našla drugega... Vem, da jo prav s tem najbolj odvračam od sebe, vendar si ne znam pomagati. Vse se mi pa zdi da izvira iz preteklih negativnih izkušenj, pa ne s puncami, mogoče 5%, drugo je pa strah, da bi šla stran, da mi nebi bila zvesta, da me nebi stalno poveličeval edini človek, na katerega sem se sploh lahko zanesel kadarkoli. In se mi to prej nikoli ni dogajalo, ampak prej so mi vse stvari šle gladko, nič mi ni spodletelo, sedaj se je pa situacija obrnila in pol se zanašam samo na njo, kar pa ni pravično ker ona sploh ni nič kriva. Pa samo mislim na to, kaj bi bilo če bi še to spodletelo. Hkrati je pa to veza, ki mi je prinesla nekaj, kar sem pogrešal, samo to niti slučajno ni dobro. Dobro je pa to, da se je pripravljena žrtvovat in me naučit stvari, za katere si niti slučajno ni še noben časa vzel. Hkrati pa kažem vso to negotovost navzven. Ker pomagajo mi sam določene skrajnosti in to je, da bi me kovala v zvezde, poljubljala na vso moč (kar pa si itak ne zaslužim, pa tud to da se bi svet vrtel sam okoli mene ni mogoče), pomaga divjanje z avtom (tega tud nočem, ker bi ogrožal druge), pa npr. glasna muzika, da mi ti moji glasovi v glavi odidejo nekam v ozadje. Včasih si tudi želim da bi nekoga pretepel, ali pa kaki divji sex bi tudi pomagal. A ima kdo mogoče predlog kako se lahko na malo bolj zdrav način znebim vsega tega? Poskušam s tem, da opravim vse stvari, ki jih imam sproti, poskušam se ukvarjat z vsem mogočim, sam še vseeno se mi zdi, da premalo naredim, da ni dosti dobro, da bi mogel bit boljša (pol je že itak tega toliko preveč, da kaka stvar res ne more bit ravno popolna...). Lahko bi tud vprašal, kako popravit svojo ljubosumnost, kako se je znebiti, ker za to je itak krivo sam to...
HELPPPPP!!!!!

Andreea
18.10.2008, 13:53
Delaj na svoji osebnosti in predvsem samozavesti.
Ko boš sam res vedel, da si vreden dobre ženske, tudi ljubosumen ne boš več. V nasprotnem primeru boč pač zahebal in se ne boš več dolgo jezil, ker bo sama odšla. :) Spremeniti sebe je ena najtežjih stvari v življenju - pa tudi najbolj vredna.

KissMe
20.10.2008, 10:49
Kot kaže, imaš res hude težave...
Res se boš moral zelo posvetit sebi in ugotoviti, zakaj imaš take občutke in kako se jih lahko znebiš, ker ti bo ženska res ušla drugač in to hitro. Če pa sam ne prideš do dna problemu, je pa najbolje, da se zaupaš kakšnemu strokovnjaku. Vsak je kdaj v takem položaju, ko ni sposoben sam rešiti svojega problema.

mrjerry
20.10.2008, 10:53
V čem je vzrok takšnega nezaupanja do nje in strahu?
Kako bi morale izgledati situacije, da tega ne bi občutil, obenem pa nje ne bi omejeval? So take situacije sploh mogoče?

Pogovor z njo tudi ne bi škodil. Lažje te bo razumela, če ji poveš, kako čutiš.

biba
27.10.2008, 10:23
..vedno in res vedno imej najprej najraje sebe, malo občasno flirtaj z drugimi predstavnicami nežnejšega spola, dopovej si, da partner, ki je tebi všeč ni všeč tudi širši okolici, ne povzdiguj partnerjeve dobre lastnosti, ki nekaj pomenijo tebi v nebo, ker to še ne pomeni, da so le te všeč tudi drugim,...tvoj partner je tebi všeč zaradi nekaterih stvari, ki pa jih ostali sploh ne opazijo,..in vedi, kdor se misli :censored:..kur:censored:t se bo, ne glede na to kar ti rečeš, misliš ali čutiš

Lencka
27.10.2008, 19:15
:d :d :d
jaz od partnerja itak pričakujem, da bo strašansko ljubosumen, da pa bo to minimalno kazal, pa vseeno ravno prav dal vedet...

glavno, da se zavedaš, da je ljubosumje tvoj problem, ki ga sicer lahko rešiš skupaj z njo, ni pa njen ;)

spartan
31.10.2008, 20:49
Lep pozdrav!
Opažam pri sebi zadnje čase... V enem trenutku se mi zdi, kot da si vse domišljam in razmišljam pozitivno, v naslednjem trenutku pa razmišljam čist negativno in pomislim na najbolj slabe strani veze, pa jih še napihnem, da je še huje .To je ekstremno boleč občutek, navzven se vidi kot potrtost, brez volje za karkoli, nikoli pa ne obremenjujem s tem okolice ( vsaj ne za nalašč), se raje umaknem v svoj svet, nikoli ne obremenjujem s tem svoje punce razen 1 ali 2 krat ko se mi je skoraj zmešalo, ker se mi bi zdelo sebično na tak način odvzemat svobodo, ker tud jaz nebi maral tega, pa še neumno bi se počutil. Nenehno me skrbi, da bo našla drugega... Vem, da jo prav s tem najbolj odvračam od sebe, vendar si ne znam pomagati. Vse se mi pa zdi da izvira iz preteklih negativnih izkušenj, pa ne s puncami, mogoče 5%, drugo je pa strah, da bi šla stran, da mi nebi bila zvesta, da me nebi stalno poveličeval edini človek, na katerega sem se sploh lahko zanesel kadarkoli. In se mi to prej nikoli ni dogajalo, ampak prej so mi vse stvari šle gladko, nič mi ni spodletelo, sedaj se je pa situacija obrnila in pol se zanašam samo na njo, kar pa ni pravično ker ona sploh ni nič kriva. Pa samo mislim na to, kaj bi bilo če bi še to spodletelo. Hkrati je pa to veza, ki mi je prinesla nekaj, kar sem pogrešal, samo to niti slučajno ni dobro. Dobro je pa to, da se je pripravljena žrtvovat in me naučit stvari, za katere si niti slučajno ni še noben časa vzel. Hkrati pa kažem vso to negotovost navzven. Ker pomagajo mi sam določene skrajnosti in to je, da bi me kovala v zvezde, poljubljala na vso moč (kar pa si itak ne zaslužim, pa tud to da se bi svet vrtel sam okoli mene ni mogoče), pomaga divjanje z avtom (tega tud nočem, ker bi ogrožal druge), pa npr. glasna muzika, da mi ti moji glasovi v glavi odidejo nekam v ozadje. Včasih si tudi želim da bi nekoga pretepel, ali pa kaki divji sex bi tudi pomagal. A ima kdo mogoče predlog kako se lahko na malo bolj zdrav način znebim vsega tega? Poskušam s tem, da opravim vse stvari, ki jih imam sproti, poskušam se ukvarjat z vsem mogočim, sam še vseeno se mi zdi, da premalo naredim, da ni dosti dobro, da bi mogel bit boljša (pol je že itak tega toliko preveč, da kaka stvar res ne more bit ravno popolna...). Lahko bi tud vprašal, kako popravit svojo ljubosumnost, kako se je znebiti, ker za to je itak krivo sam to...
HELPPPPP!!!!!

...hja...en starejši mi je enkrat rekel; al si skupaj ali pa nisi. Biti skupaj pa imeti svoje življenje ravno ne gre... a ne;)

Pa ne govorit o ljubosumnosti....enkrat pozabi samo svojo kravato v avtu, pa se bo že tvoja ****ila, da je to neki šal od druge ženske:clown:

kopriva007
07.11.2008, 18:13
silvo silvo..to sam kaže, da imaš resne probleme s samozavestjo...nimaš se rad, ker če bi se imel bi vedel, da ima tvoja punca super najboljšga Silvota in ne bo gledala za drugimi....

....je pa tudi res, da so eni ljudje malo bolj delujejo nezaupanja vredni zaradi lastnosti, ki jih imajo: živahnost, komunikativnost, samozavest; ki so sicer pozitivne lasntosti....jst vem, da sem imela fanta, ki sem mu sto procentov zaupala in tudi fanta za katerega sem bila vedno negotova...da in to ubija...

Silvo upam, da boš začel verjeti vase in v to, da si prav tako dober za tvojo punco kot ona zate...zato sta skupaj:2thumbs:

Danza
22.12.2008, 21:16
Mislim, da bi blo najboljse ce bi se pogovoril s svojo punco, ker lahko tako pac skupno prideta do tega zakaj si ti tako ljubusumen in kaj bi se dalo narest, da bi odpravila to ljubusumje. Ker verjetno tudi ona cuti, da ji ne zaupas in da si napet in nesproscen in ravno to nezaupanje je lahko pogubno. Tako, da jaz bi ti svetovala pogovor z njo tako da bo tudi ona vedla kaj se dogaja in da bo lazje tebi in njej.
Pa upam da bos uredil, ker se predobro vem, da je to zelo neprijeten obcutek.

nattka
23.12.2008, 12:15
dr phil instant pogovori ne pomagajo ... fant pod nujno rabi strokovno pomoč ... ljubosumje je znak mnogih težav ... ki se kasneje ( kot po pravilu) razvijejo v resne probleme ...

Nej.kaa
23.12.2008, 20:59
dr phil instant pogovori ne pomagajo ... fant pod nujno rabi strokovno pomoč ... ljubosumje je znak mnogih težav ... ki se kasneje ( kot po pravilu) razvijejo v resne probleme ...

Se strinjam. silvo, predlagam da si jo res poiščeš, sicer boš imel vedno večje težave.. Srečno!!