Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Veliki popusti?

Pablo
30.10.2008, 17:26
Kaj se bo po vaše dogajalo s prodajo in cenami avtomobilov v letu 09?
Nekateri pravijo, da je velika možnost močnih popustov, saj bodo morali prodati zaloge, ki se kopičijo.

rock
30.10.2008, 17:41
Dvomim. V zadnjem letu se je proizvodnja tudi v tem sektorju zelo podražila zaradi velikega porasta cen surovin. Vkolikor pa so za končnega kupca cene prenapihnjene pa se lahko pričakuje kak večji rabat. Pri nekaterih znamkah pa je že sedaj zgledalo, kot da se popust in ne avto prodaja. Končna cena glede na opremo pa...

AndrejD
30.10.2008, 17:52
Kaj se bo po vaše dogajalo s prodajo in cenami avtomobilov v letu 09?
Nekateri pravijo, da je velika možnost močnih popustov, saj bodo morali prodati zaloge, ki se kopičijo.

V nemčiji so trenutno od 16 - 20% poročajo nemšle TV postaje ;)

Pablo
31.10.2008, 12:09
Danes mi je nekdo omenil, da se bodo rabljeni avtomobili podražili novi pa pocenili.

mrjerry
03.11.2008, 09:21
Pocenili se ne bodo. Morda boš dobil v paketu kakšno neumnost več, za katero sicer ne bi plačal, bistveno nižjih cen pa ne bo. Razprodaje starih zalog so klasika že vsa leta in nimajo povezave s finančno krizo. Vsaj kolikor imam podatkov, avtomobilska industrija že zmanjšuje naročila surovin, kar pomeni zmanjšanje proizvodnje. Povpraševanje po avtomobilih namreč že upada. Kupec bo seveda pri tem omejen na tisto, kar bo v zalogi, torej se bo eventuelno moral sprijazniti s kompromisom glede barve, notranje opreme itd. Nekaterim je to sprejemljivo, meni recimo ni. Še noben mi ni ponudil takšnega popusta, kolikršen kompromis je od mene zahteval.

Na trgu rabljenih vozil bo rožnato, sploh v luksuznem razredu, ko bodo leasing hiše razprodajale vozila tistih, ki leasinga niso mogli več odplačevati. Takšnih bo vedno več.

nejce
30.11.2008, 15:28
Ja avtomobilom bodo cene močno padle, tko da zdaj ne kupovati avtomobila!