Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Oskarji 2009

D' Andre
07.11.2008, 20:50
Evo, nekaj pred-oskarjevskega šepetanja za leto 2009:

Najboljši film:
Australia
Milk
Revolutionary Road
Curious Case of Benjamin Button
Blindness

Režija:
Sam Mendes (Revolutionary Road)
Baz Luhrmann (Australia)
David Fincher (Curious Case of BB)
Christopher Nolan (Dark Knight)
Steven Soderbergh (Guerilla)

Igralec:
Frank Langella (Frost/Nixon)
Mickey Rourke (The Wrestler)
Brad Pitt (Curious Case of BB)
Josh Brolin (W)
Leonardo Di Caprio (Revolutionary Road)

Igralka:
Julianne Moore (Blindness)
Meryl Streep (Doubt)
Emily Blunt (The Young Victoria)
Kate Winslet (Revolutionary Road)
Nicole Kidman (Australia)

Stranski igralec:
Michael Sheen (Frost/Nixon)
Robert Downey Jr. (Tropic Thunder)
Gael Garcia Bernal (Blindness)
Heath Ledger (Dark Knight)
John Malkovich (Burn After Reading)

Stranska igralka:
Viola Davis (Doubt)
Patricia Clarkson (Phoebe In Wonderland)
Kathy Bates (Revolutionary Road)
Scarlett Johansson (Vicky Cristina Barcelona)
Anjelica Houston (Choke)

Kakšen predlog z vaše strani? :clown:

iri
08.11.2008, 00:15
za Blindness sem brala same bolj slabe kritike.

Sicer pa pri igralcih že vnaprej navijam za Mickeyja Rourka in Heatha Ledgerja (i can't help myself :blush: )

kaj pa Benicio Del Toro kot Che? Pomoje bi prej njega nominirali kot Brolina.

Angelina in Clint za Changeling?

Smaug
08.11.2008, 17:19
z
Angelina Clit Challenging?

?

Od vseh nastetih sem slisal samo za Dark Knight-a, ki sem ga celo pogledal. Must be a good year for H'wood...

iri
10.11.2008, 09:06
:mrgreen:

vseeno lahko daš svoje predloge, monkey boy :kisses:

Smaug
10.11.2008, 16:01
Eksli letos nisem videl se nic in ni me sram :approve:

šnela
27.11.2008, 23:37
Kritiki pravijo, da bi iz Avstralije lahko kaj bilo, če bi se Nikdar več zadrževala doma v senci kot pa na snemanju.
Kljub zaljubljenosti ne podpiram nominacije, kaj šele zmage Heatha. Bi se pa spodobilo in bilo pravično, da se ga posebej spomnijo in mu namenijo kakšen special kipec.

Del Toro in Rourke sta pomojem kar resna kandidata, ampak jaz še vedno upam, da bojo moje molitve Vishnu uslišane in bo Leo končno dobil oskariđija :approve:

3nity
28.11.2008, 07:58
Kritiki pravijo, da bi iz Avstralije lahko kaj bilo, če bi se Nikdar več zadrževala doma v senci kot pa na snemanju.
Kljub zaljubljenosti ne podpiram nominacije, kaj šele zmage Heatha. Bi se pa spodobilo in bilo pravično, da se ga posebej spomnijo in mu namenijo kakšen special kipec.

Del Toro in Rourke sta pomojem kar resna kandidata, ampak jaz še vedno upam, da bojo moje molitve Vishnu uslišane in bo Leo končno dobil oskariđija :approve:

Jaz tudi navijam za Lea? Prav tako navijam za Kate.

Prav tako se trinjam glede Heatha. :2thumbs:

iri
30.11.2008, 17:03
Avstralija bi bila s svojo "epsko zgodbo" res pravi kandidat za predvidljive oskar glasovalce ...

šnela
11.12.2008, 16:10
Nominiranci za Golden Globe: http://www.imdb.com/features/rto/2009/globes

wtf face sem naredila, ko sem videla, da so nominirani Mamma Mia, Anne Hathaway, Angelina Jolie (ji je materinstvo prineslo še kakšen talent?) ter seveda najbolj pričakovano Heath Ledger, ampak okej, dokler ostanemo samo pri nominacijah.

Heh, Eastwood NI nominiran za režijo.

iri
11.12.2008, 23:55
hej, sej Angelina je bila v kar nekaj filmih dobra :d

sedaj imam en mesec časa, da si pogledam vse nominirane filme ... Sploh Doubt mi zveni obetavno. kinda. :)

Najbolj sem sicer šokirana nad nominacijo za Penelope Cruz in Rebecco Hall, ker nobena od njiju pri meni ni pustila dobrega vtisa, sploh Hallova se mi je zdela čisto ponesrečena v svoji vlogi.

grantica
15.12.2008, 06:32
ma meni pa je Heath čisto pošteno nominiran... ta dark knight je daleč od mojih filmov... ampak tako film kot njegova igra jokerja je naravnost fantiastična. .. mrtev ali živ bi si najmanj nominacijo zaslužil za to vlogo. (kljub temu, da dela včasih h'wood stvari samo za reklamo in povečanje gledanosti)

iri
02.01.2009, 20:07
Clint Eastwood ima pomoje dobre možnosti, da končno stakne oskarja za glavno vlogo (Gran Torino).

šnela
04.01.2009, 17:34
Hm, maš prav. Glede na vrsto neuspešnih nominacij in njegova leta se lahko zgodi ravno to. Sean Penn ga že ima, Bradu Pittu verjetno ne bi dosti pomenil, saj sta sreča in zdravje otrok na prvem mestu, Mickey bo zadovoljen že z oskarjevsko nominacijo, Leonardota pa še kar nihče resno ne jemlje :(

iri
04.01.2009, 23:47
Leonardota so resno jemali v What's Eating Gilbert Grape in The Basketball Diaries. Trenutno je na preizkusni dobi, ki jo je pridelal s Titanikom. :p

grantica
06.01.2009, 06:19
Leonardota so resno jemali v What's Eating Gilbert Grape in The Basketball Diaries. Trenutno je na preizkusni dobi, ki jo je pridelal s Titanikom. :p

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) SO TRUE!!!
meni se je mal popravil v departed... ker je bil prvi film v post titanic eri, kjer me ni motil.

iri
06.01.2009, 19:24
Mene ni motil že v Blood Diamondu. :blush:

šnela
06.01.2009, 22:17
Ha! Got ya :)

Dejansko je v zadnjem casu (pa v bistvu ze skos izbira same odlicne vloge) posnel res dobre filme, z odlicnimi reziserji in se boljsimi soigralci. Nisem pristas instant holivudskih igralcev, ampak on to ni. Ja :d

iri
08.01.2009, 08:33
btw, včeraj sem si pogledala The Curious Case of Benjamin Button in upam, da ne bo snel preveč nominacij. Tipičen oskarjevski film, tak, ki bi mu takoj dal zraven pridevnik "epski" (kar kocine mi grejo pokonci, ko to slišim). Vsi so odigrali svoje vloge korektno, valda, vse je kul, samo overall je precej medel film, if you ask me. Forest Gump brez komičnih vložkov, na bolj rjav način (celoten izgled filma ima vedno pridih rjavih, bež tonov, malo sivo, malo opečnato; vse v tem rangu) in z novo boleznijo - this time he isn't stupid, he's just aging the wrong way. Aja, pa seveda ima tudi svojo Jenny, ki je tokrat Daisy in jo igra Cate Blanchett, ki od filmskega leta 23 do 43 izgleda praktično isto. So se pač bolj ukvarjali z mlajšajočim Bradom.

iri
08.01.2009, 08:47
lih sem šokirano ugotovila, da ima Benjamin Button zaenkrat povprečno oceno na imdb 8,5. svašta ... jst bi mu dala največ 7, ker je korekten izdelek and all, ampak to je pa tudi vse. zaradi osebne nevšečnosti filma bi mu pritisnila 6.

iri
10.01.2009, 11:01
ne glede na to, kako mi je osebno najbolj všeč The Wrestler in kako kul je Clint v Gran Torino, navijam, da bo Sean Penn dobil oskarja za Milk. :approve:

Pogledala včeraj and i'm impressed.

monster
10.01.2009, 12:45
Mene ni motil že v Blood Diamondu. :blush:

soo tr00 :approve:

Leonardo deli usodo nekaterih "lepih" igralcev, ki so sicer tudi odlični, vendar jih H'wood rad ponuca za vloge glupih frajerjev ...

Brad Pitt (Thelma in Louise, 12 Monkeys, True Romance ...)

iri
12.01.2009, 02:01
no, zlati globusi so razdeljeni, veliki zmagovalec je Slumdog Millionaire, ki je pokasiral štiri kipce, vključno z režijo in naj dramo, nagrado pa je prejel tudi Heath Ledger.

ostalo pa približno takole:
Best motion picture drama: Slumdog Millionaire
Best motion picture musical/comedy: Vicky Cristina Barcelona (jst sem sicer precej razočarana, da je ta film dobil nagrado, ker mi je pač precej povprečen)
Best director: Danny Boyle (Slumdog Millionaire)
Best screenplay: Simon Beaufoy (Slumdog Millionaire)

Best actor, leading role: Mickey Rourke (The Wrestler), jeeeeeeej, sori za odličnega Seana Penna, ampak vseeno jeeeeej :)
Best actress, leading role: Kate Winslet (Revolutionary Road)
Best actor, musical/comedy: Colin Farrell (In Bruges)
Best actress, musical/comedy: Sally Hawkins (Happy-Go-Lucky) jeeeej
Best supporting actor: Heath Ledger (Dark Knight)
Best supporting actress: Kate Winslet (The Reader)

šnela
12.01.2009, 04:14
Slumdog Millionaire je zmagovalec večera, takisto so lepo obdarovali Happy-go-Lucky. Kate Winslet je neprebavljivo patetična. Đizus ženska :d ampak jo imam še vseeno rada. Leo je ostal praznih rok, ampak je še vedno lep! :approve: Za glavno moško sem pričakovala da bo dobil Sean Penn, a jo je Mickey (verjetno) zasluženo pobral. Nagrado namreč.
Drugače pa že vidim, kako bodo spljuvali Sacho Barona Cohena za njegove sočne komentarje.

edit: sem že res zblojena, ali dejansko ni blo zgornjega komentarja še prej, vsaj ne v taki obliki? sori, ker nisem servirala vprašanja pod mizo :d

iri
12.01.2009, 07:22
mja, naknadno sem spreminjala komentar, ampak sploh še nisem videla tvojega spodaj, če ne bi šla naprej.

sicer bi pa nagrado za glavno vlogo pomoje Sean bolj zasluženo pobral, ampak za Mickeya so nekak vsi bolj srečni. Hollywood ljubi povratnike. :)

Happy-Go-Lucky so premalo obdarovali. Ne morem verjet, da je dobila Vicky Cristina Barcelona za naj kom/musical, jao ...

šnela
12.01.2009, 17:31
Bodo mogoče pri Oskarjih popravili te 'napake' :) Čeprav se mi zdi, da ne bo nekih večjih sprememb ne pri nominacijah in tudi ne pri zmagovalcih. Najtežja odločitev bo pomoje pri izbiri najboljšega filma (tukaj bo v ospredju tekmovanje med Slumdog millionaire ter Revolutionary Road) in moški glavni vlogi (Sean, Mickey, Clint).

šnela
22.01.2009, 10:16
Še tri urce in petnajst minutk je do razglasitve nominirancev :p Zraven preCednika Akademije bo stal Forest Whitaker.

chaser
22.01.2009, 15:12
Ah, Springsteenu bi pa za Wrestlerja res lahko dali vsaj nominacijo, če že ne oskarja.

šnela
22.01.2009, 18:17
OMFG, šokirana sem. Krožna cesta (kot se glasi slovenski prevod Revolutionary Road) je popušila. Pa tudi na sploh sem razočarana nad nominacijami :( Leo :(

iri
23.01.2009, 11:42
jst sem razočarana, da so Gran Torino povsem prezrli :(

ne morem verjeti, da so B. Buttonu pripeli 13 nominacija, ne me j ... res ne morem verjeti. tudi Penelopina vloga se mi zdi precenjena in ja, Springsteen dobi zlati globus, na oskarjih pa niti nominacije. a je to nova fora, da so nominirane samo tri pesmi? v spominu imam, da jih je bilo pet včasih.

iri
23.01.2009, 11:48
sicer imamo pa takole ...

Best Motion Picture of the Year
The Curious Case of Benjamin Button
Frost/Nixon
Milk
The Reader
Slumdog Millionaire - jst bi na tega stavila, čeprav The Reader in Frost/Nixon še nisem videla. vsekakor bom hudo razočarana, če bo zmagal Button

Best Performance by an Actor in a Leading Role
Richard Jenkins for The Visitor
Frank Langella for Frost/Nixon
Sean Penn for Milk
Brad Pitt for The Curious Case of Benjamin Button
Mickey Rourke for The Wrestler - sumljivo malo se omenja Seana Penna, zato navijam za Mickeyja. najbolj bi bila razočarana, če bi zmagal Brad Pitt, ker je imel že veliko bolje odigranih in boljših vlog v življenju. The Visitor in Frost/Nixon sicer še nisem videla.

Best Performance by an Actress in a Leading Role
Anne Hathaway for Rachel Getting Married
Angelina Jolie for Changeling
Melissa Leo for Frozen River
Meryl Streep for Doubt
Kate Winslet for The Reader - stavila bi na Kate, ampak v bistvu ne vem. ugibam samo na podlagi medijskega pompa, gledala nisem še nobenega od teh filmov, imam pa vse v planu. :)

Best Performance by an Actor in a Supporting Role
Josh Brolin for Milk
Robert Downey Jr. for Tropic Thunder
Philip Seymour Hoffman for Doubt
Heath Ledger for The Dark Knight - pomoje je Heath najvarnejša stava. Josha bi raje nominirala za W kot za Milk.
Michael Shannon for Revolutionary Road

Best Performance by an Actress in a Supporting Role
Amy Adams for Doubt
Penélope Cruz for Vicky Cristina Barcelona - pomoje ima Penelope dejansko najboljše možnosti. komaj čakajo, da ji pripopajo oskarja, tu je pa še polovico cajta govorila v angleščini in pooseblja noro špansko dušo ali whatever, pač stereotip, ki ga Američani ljubijo.
Viola Davis for Doubt
Taraji P. Henson for The Curious Case of Benjamin Button - Doubt moram še gledati, ampak sicer pa navijam za Taraji, čeprav se mi zdi ta kategorija najslabše zapolnjena.
Marisa Tomei for The Wrestler

Best Achievement in Directing
Danny Boyle for Slumdog Millionaire - Danny Boyle all the way! moja druga izbira je Van Sant, ki ga tako ali tako ljubim.
Stephen Daldry for The Reader
David Fincher for The Curious Case of Benjamin Button
Ron Howard for Frost/Nixon
Gus Van Sant for Milk

Best Writing, Screenplay Written Directly for the Screen
Frozen River: Courtney Hunt
Happy-Go-Lucky: Mike Leigh
In Bruges: Martin McDonagh
Milk: Dustin Lance Black - nisem še videla Frozen River, ne bom videla Wall-E, navijam za Milk ali Happy-Go-Lucky. Sally bi si zaslužila nominacijo :(
WALL·E: Andrew Stanton, Pete Docter, Jim Reardon

Best Writing, Screenplay Based on Material Previously Produced or Published
The Curious Case of Benjamin Button: Eric Roth, Robin Swicord
Doubt: John Patrick Shanley
Frost/Nixon: Peter Morgan
The Reader: David Hare
Slumdog Millionaire: Simon Beaufoy - stavila bi na Slumdoga, ki ima pomojem poleg Frost/Nixon največ možnosti

iri
08.02.2009, 23:35
Podelili so britanske bafte. Odebeljeni so seveda zmagovalci. Pri igralskih kategorijah se bodo oskarji pomoje kar ponovili, za film pa tudi upam, da se bodo.

Best Film
Slumdog Millionaire
Frost/Nixon
Milk
The Reader

Best Actor
Mickey Rourke for The Wrestler
Dev Patel for Slumdog Millionaire
Sean Penn for Milk

Best Actress
Kate Winslet for The Reader
Kristin Scott Thomas for Il y a longtemps que je t'aime
Meryl Streep for Doubt
Kate Winslet for Revolutionary Road

Best Supporting Actor
Heath Ledger for The Dark Knight
Brendan Gleeson for In Bruges
Brad Pitt for Burn After Reading

Best Supporting Actress
Penélope Cruz for Vicky Cristina Barcelona
Amy Adams for Doubt
Freida Pinto for Slumdog Millionaire
Tilda Swinton for Burn After Reading
Marisa Tomei for The Wrestler

David Lean Award for Achievement in Direction
Danny Boyle for Slumdog Millionaire
Clint Eastwood for Changeling

Best Screenplay (Original)
In Bruges (2008): Martin McDonagh
Burn After Reading (2008): Joel Coen, Ethan Coen
Changeling (2008): J. Michael Straczynski
Il y a longtemps que je t'aime (2008): Philippe Claudel
Milk (2008): Dustin Lance Black

Best Screenplay (Adapted)
Slumdog Millionaire (2008): Simon Beaufoy
The Curious Case of Benjamin Button (2008): Eric Roth
Frost/Nixon (2008): Peter Morgan
The Reader (2008): David Hare
Revolutionary Road (2008): Justin Haythe

šnela
11.02.2009, 08:36
Po ogledu parih oskarjevskih filmov bi se strinjala s tvojimi napovedmi, čeprav bi jst gospo Winslet ignorirala. S svojim smrkanjem, poudarjanjem, kako je že leta in leta samo poraženka in nikoli zmagovalka, je pokazala, da je kljub izvrstnim igralskimi sposobnostmi zelo nadležno bitje, ki je vsekakor ne bi hotla met na odru pri zahvalnih govorih.
Sicer si pa Slumdog miljonar več kot zasluži oskarja za najboljši film.

iri
12.02.2009, 10:22
a smrka, al kaj? nisem opazila kakšnega večjega jamranja, je pa zagotovo, da jo novinarji nenehno sprašujejo o tem in nekaj pač mora reči. kolikor sem razumela, je njena prevladujoča izjava to, da je čudovito biti nominiran, ampak da ji valda ne visi dol, če ne dobi nagrade. :)

sicer se pa strinjam, Slumdog all the way, sploh v tej konkurenci ...

šnela
12.02.2009, 17:39
No, to, da širni publiki razlaga, kako je natrenirala izraz na obrazu kot poraženka, mi ni neki okusno (v vsaki šali je nekaj resnice :p) Pač, zdi se mi neverjetno obupana in patetike res ne prenesem na drugih (samo pri sebi). Pa še na rdeči preprogi GG je v tistem kratkem intervjujčku samo ona čebljala, Leo je samo prikimaval. Sicer pa nimam problemov z njo :d

Hm, ja, konkurence praktično pri najboljšem filmu leta ni, tudi na splošno gledano je pomojem mnenju pri holivudskih oskarjevskih filmih letos težko zaznati kakšen posebno dober film.

iri
21.02.2009, 13:52
Pogledala sem si vse nominirane filme za best picture, še vedno navijam za Slumdog Millionaire in Milk. V drugi vrsti sta Frost/Nixon in The Reader, Benjamin Button je pa še vedno dolgočasen in dojajno pozabljiv.

Žal mi je, da je Kate nominiranna za Readerja ne pa za Revolutionary Road. Saj ona je vedno dobra, ampak oskarja bi ji raje dala za kakšno drugo odlično vlogo.

iri
22.02.2009, 14:07
Pogledala sem še Doubt in ugotovila, da je v bistvu precej dober film. Vsekakor bi ga nominirala pred BB in Readerjem :p

za stransko vlogo pa Amy ali Viola all the way! :)

iri
23.02.2009, 08:43
oskarji so podeljeni. not that anyone cares, but still ...

Best Motion Picture of the Year
Frost/Nixon
Milk
The Reader
Slumdog Millionaire

Best Performance by an Actor in a Leading Role
Richard Jenkins for The Visitor
Sean Penn for Milk
Mickey Rourke for The Wrestler

Best Performance by an Actress in a Leading Role
Anne Hathaway for Rachel Getting Married
Melissa Leo for Frozen River
Meryl Streep for Doubt
Kate Winslet for The Reader

Best Performance by an Actor in a Supporting Role
Josh Brolin for Milk
Heath Ledger for The Dark Knight
Michael Shannon for Revolutionary Road

Best Performance by an Actress in a Supporting Role
Amy Adams for Doubt
Penélope Cruz for Vicky Cristina Barcelona
Viola Davis for Doubt
Taraji P. Henson for The Curious Case of Benjamin Button

Best Achievement in Directing
Danny Boyle for Slumdog Millionaire
Gus Van Sant for Milk

Best Writing, Screenplay Written Directly for the Screen
Frozen River: Courtney Hunt
Happy-Go-Lucky: Mike Leigh
In Bruges: Martin McDonagh
Milk: Dustin Lance Black
WALL·E: Andrew Stanton, Pete Docter, Jim Reardon

Best Writing, Screenplay Based on Material Previously Produced or Published
The Curious Case of Benjamin Button: Eric Roth, Robin Swicord
Doubt: John Patrick Shanley
Frost/Nixon: Peter Morgan
The Reader: David Hare
Slumdog Millionaire: Simon Beaufoy

šnela
23.02.2009, 10:13
Ohhh, but we do care :d

Srečna sem za Seana Penna ter seveda za Milijonarja (kako so bli luštna skupinica, še mali Jamal je prišel v LA, iiiiii), Winsletovi se na žalost ni bilo moč izogniti, prav tako ne Heathu, čeprav je bilo spet izredno ganljivo in solzo-izpustijajoče.
Presenečena sem za tuji film, pričakovala sem Baširja, dobili pa smo Sank-you-ja :d Večinoma sta se izmenjavala Slumdog in BB, le da je slednji briljiral bolj na tehničnih področjih.

Ne morem se pritoževati, mogoče le pri Kate, ker je tako zelo ne prebavljam :nonono:

Zmaga pa itak Ben Stiller :d :d :d In Jackmanovi mjuzikli!!!