Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : TuŠmobil??

mao
09.11.2008, 12:51
IMA KDO KAKŠNE IZKUŠNJE S TUŠMOBILOM?
KAKŠEN JE SIGNAL?
TELEFONI SO UPORABNI?

KAKRŠNE KOLI IZKUŠNJE?:dontknow:

Trian
09.11.2008, 14:03
Tudi tebi želim srečen caps lock celebration day! :) malo si pozen pa dobro.

Tušmobil sem testiral kar nekaj časa nazaj, zato nisem ravno najbolj ažuren s podatki. Spomnim se, da sem se težav s signalom in preklapljanjem med Mobitelovim in Tušmobilovim omrežjem rešil tako, da sem imel ročno nastavljeno na Mobitelovo.

Drugače pa je glavna slabost Tušmobila popolnoma zanič prenos podatkov in včasih telefoni z rahlo sumljivim poreklom.

js1234
09.11.2008, 19:34
.... storitve so bolj tako tako, saj niti ne morejo biti za tako mladega operaterja!
interval imajo 30s, zato pričakuj malo višji obračunski čas kot v resnici!
Gostovanje v tujini .... slabo in drago!

mao
09.11.2008, 23:03
torej slabo :( sem upal na bolj obetavne odgovore...spletno stran imajo pa tudi katastrofalno, nič ne piše na njej in navigacija je sploh nemogoča...
preklapljal med mobitelovim omrežjem? aja ker nimajo svojih central si sposojajo od mobitela? verjetno pa nimajo vseh central pri mobitelu zakupljenih in je potem tudi zato slabši signal? 30s interval?barabe!" se pogovarjaš 31 sekund pa se šteje ot da bi bil 60sekund?!
telefone imajo pa samsung in LG (čeprav LG so bolj televizije se mi zdi)-tako da dvomim o kvaliteti le teh....

js1234
10.11.2008, 19:32
LG je jajc, če je mobitel al pa če je TV... :)
glede signala: problem je v tem, da imajo svoje oddajnike, ki zelo slabo pokrivajo....če ima gsm možnost sprejemati TUŠ signal ga tudi sprejema!
REŠITEV: izbereš ročno omrežje: MOBITEL
(da ni samodejnega izbiranja)
Le tako imaš praktično enako dober signal, kot, da bi bil pri mobitelu!

mao
10.11.2008, 22:53
aha torej so VSE mobitelove centrale zakupljene s strani tušmobila??
torej vedno in povsod izberem operaterja po omrežje MOBITEL in imam dober signal, cena klicev je pa ta ki je na tušmobilu, čeprav uradno uporabljam mobitelovo omrežje?
cenika nimajo nikjer na spletni strani, tudi ponudbe mobitelov ne....kot da nočejo uporabnikov?!:dontknow::censored::nonono:

js1234
11.11.2008, 19:07
tuš ima pogodbo z mobitelom! Tako daleš še ni prišlo da bi bili oddajniki TUŠevi! :)
torej tuš plačuje mobitelu "najemnino"....

Fritzt
12.11.2008, 22:45
No, v tej temi bi opozoril na sledeči problem. Pogodba Tušmobila za gostovanje pri Mobitelu se izteče drugo leto. Če je Tušmobil ne bo podaljšal, bodo uporabniki imeli izredno slabo pokritost. SiMobil recimo v devetih letih še vedno ni zgradil dovolj kakovostnega omrežja, kako ga bo potem Tušmobil v dveh?!

Tako da se nikar ne zavezujte pri Tušu! Če koga zanima kako je, naj izbere predplačniški paket.

miran74
24.11.2008, 14:39
No, v tej temi bi opozoril na sledeči problem. Pogodba Tušmobila za gostovanje pri Mobitelu se izteče drugo leto. Če je Tušmobil ne bo podaljšal, bodo uporabniki imeli izredno slabo pokritost. SiMobil recimo v devetih letih še vedno ni zgradil dovolj kakovostnega omrežja, kako ga bo potem Tušmobil v dveh?!

Tako da se nikar ne zavezujte pri Tušu! Če koga zanima kako je, naj izbere predplačniški paket.

Jaz na mobitelovem mestu ne bi podpisal pogodbe, kolko se spomnim so takšno gostovanje imeli z vego potem pa jih je vega tožila zdaj se ne spomnim več natančno kako so to rešili.

Kar se tiče omrežja še je mobitel ponekod bogi z gsm omrežjem kaj šele umts ali pa hsdpa glede na to da je mobitel že od pantiveka simobil še je veliko slabši že tudi z dolgo dobo kako zdaj če en tušek priti in imeti enako omrežje kot mobitel ali pa simobil,dejstvo je da bo minilo 10 let in več da bo tušmobil prišel do takšne pokritosti kot jo ima danes mobitel samo takrat bo mobitel z svojimi storitvami daleč pred tušmobilom.Mobitela se pač ne da dohiteti in prehiteti mogoče se mu simobil postavlja po robu.
Na mobitelu se lahko bojijo onega simobilovega paketa, ne vem kako se mu reče ko za naročnino 60 evrov kličeš vse zastonj, bomo videli če bodo pri mobitelu ponudili kaj podobnega v odgovor na ta paket.
Jaz pač z mobitela ne grem k nekim amaterjem potem bom pa imel vse klice v mobitelovo se pravi drugo omrežje ker znotraj tušmobila pač ni nikogar ki bi ga lahko poklical.

Fritzt
25.11.2008, 23:59
60 evrov je za večino odločno preveč. In za mnoge, ki toliko zapravijo, je Mobitel še vedno edina izbira, ker pač dajo veliko na kvaliteto.

Itak Džabest je zadetek v polno in migracije iz Tuša in Simobila so se že začele.

Trian
30.11.2008, 19:28
Bojda je povpraševanje po Džabestu res ogromno. Saj ni nič čudnega ob tako dobri ponudbi. Tukaj igra veliko vlogo tudi mobitelovo omrežje. Kapacitet imajo več kot dovolj, da si lahko privoščijo ponudit 1GB prenosa v takšen paket, medtem ko je simobilovo omrežje kmalu na kolenih, ko se priključi malo več uporabnikov na isti lokaciji.

Mobitel ima še ogromno maneverskega prostora skratka, tako da se ni bati pomanjkanja akcij. Do njih pa itak ne bi prišlo, če ne bi bilo Orto paketov in Tušmobila.

tony6
08.12.2008, 23:24
ne hvala

Fritzt
08.12.2008, 23:34
Trian, saj Simobil je že zdavnaj ponudil tudi neomejeni prenos podatkov. Ne samo mobilni - kot nadomestek za zaresni internet. Torej imajo tudi oni očitno kapacitet dovolj.

Not. ;)

Vsi vemo kako se je potem končalo - z zamrznitvijo prodaje. Klavrno.

Fritzt
08.12.2008, 23:40
ne hvala

In kaj si zdaj s tem povedal?

Trian
10.12.2008, 19:15
Ravno danes sem bral kakšne težave imajo Tušmobilovi uporabniki v Ljubljani, kjer so se tušmobilovci odločil izklopit roaming pri Mobitelu. Folk dobesedno peni in se pritožuje vsepovprek. Bravo Tušmobil!

Fritzt
15.12.2008, 22:18
To sem napovedoval že od začetka. Slej ko prej se bo roaming izklapljal povsod, ker mora Tuš rezati stroške, po drugi strani pa seveda proba (zaenkrat neuspešno) zagotoviti kvalitetno pokritost.

Vprašanje pa je, če bodo znali poiskati srednjo pot.

Nej.kaa
18.12.2008, 19:35
Ravno danes sem bral kakšne težave imajo Tušmobilovi uporabniki v Ljubljani, kjer so se tušmobilovci odločil izklopit roaming pri Mobitelu. Folk dobesedno peni in se pritožuje vsepovprek. Bravo Tušmobil!

haha, jasno, da so se "odločili" izklopit. Že od avgusta zamujajo s plačili (http://www.dnevnik.si/poslovni_dnevnik/1042230395)Mobitelu in Simobilu bajne vsote za gostovanje. Jaz sicer take politke neplačevanja ne morem razumeti. Profesionalnost pa taka! Višek! Ubogi njihovi naročniki.

Nej.kaa
21.12.2008, 09:46
haha, jasno, da so se "odločili" izklopit. Že od avgusta zamujajo s plačili (http://www.dnevnik.si/poslovni_dnevnik/1042230395)Mobitelu in Simobilu bajne vsote za gostovanje. Jaz sicer take politke neplačevanja ne morem razumeti. Profesionalnost pa taka! Višek! Ubogi njihovi naročniki.

No, g.Mirko Tuš gre v vesolje na turistični potep (http://www.siol.net/slovenija/zanimivosti/2008/12/mirko_tus_v_vesolje.aspx), te stvari pa stanejo, jasno, da mora nekje priškrtnit :d

kinsley
21.12.2008, 16:31
samo mobitel in simobil sta ok,ostalo ni vredno niti ojra...to govorim iz lastnih izkušenj

Fritzt
22.12.2008, 09:47
Zanimivo je, da Tuš gre v vesolje, za kar mora čakati do leta 2010, ko Tušmobil morda sploh ne bo več obstajal. ;)

Nej.kaa
22.12.2008, 16:44
Bo pa s telefoni, ki mu bodo ostali plačal ekskurzijo...;)

Fritzt
22.12.2008, 22:04
Pa s Tuševimi jogurti.

Nej.kaa
01.01.2009, 20:15
Se kaj novega tukaj dogaja? Je Tušmobil že poplačal svoje dolgove?

Pablo
04.01.2009, 08:22
Od aprila 2008 sem vezan za 24 mesecev na Tušmobil zaradi nakupa mobitela. Rad bi prestopil nazaj k Mobitelu, problem pa je v tem, da bi moral plačati penale Tušu. Obstaja kakšna "fora", da bi zapustil Tuš brez stroškov?

Pablo
04.01.2009, 09:07
Aja, imam paket tušmobil 50 in Nokio E65, ki sem jo "dobil" za 1€.

kinsley
04.01.2009, 10:58
Od aprila 2008 sem vezan za 24 mesecev na Tušmobil zaradi nakupa mobitela. Rad bi prestopil nazaj k Mobitelu, problem pa je v tem, da bi moral plačati penale Tušu. Obstaja kakšna "fora", da bi zapustil Tuš brez stroškov?

ne gre drugače kot da plačaš penale...ali pa počakaš da se ti aneks izteče...čez 24 mesecev:veryevil:

Pablo
04.01.2009, 12:00
Ne, čez 16 mesecev.

Trian
04.01.2009, 12:29
Predlagam da se pozanimaš koliko te bo stala pogodbena kazen in pogledaš koliko boš prihranil z menjavo operaterja. Pogostokrat se splača.

Pablo
04.01.2009, 12:35
Predlagam da se pozanimaš koliko te bo stala pogodbena kazen in pogledaš koliko boš prihranil z menjavo operaterja. Pogostokrat se splača.

To bom tudi naredil, saj verjetno druge rešitve ni.

Trian
04.01.2009, 12:40
Lahko poskusiš tudi recimo prodat telefon in si s tem kriješ stroške penala. Pa kaj, je res tako hudo da ne bo šlo še 16 mesecev? :)

Pablo
04.01.2009, 12:51
Govori se, da ne bo več kritja signala, oziroma, da bo slabši. Pa tudi to je problem, da ne morem kupiti dodatnega tel. v akciji kot je to pri Mobitelu.

Nej.kaa
04.01.2009, 13:51
Nehaj plačevti račune, pa te bodo prej kot slej izklopili. Enako pač kot oni, ker ne plačujejo gostovanja, evo..pa so izklopljeni ;-)

Pablo
04.01.2009, 14:26
Nehaj plačevti račune, pa te bodo prej kot slej izklopili. Enako pač kot oni, ker ne plačujejo gostovanja, evo..pa so izklopljeni ;-)

Ja, samo na koncu bo položnica ooolala!

Nej.kaa
05.01.2009, 21:12
Ja, samo na koncu bo položnica ooolala!

Ja, ja, saj mi je jasno, bolj hec, kot res. (Je bolj letelo na njihovo neresnost plačevajna računov.)
Ti pa pol zaračunajo še zamudne obresti, pa kakšno izterjavo pošljejo, verjetno....

Fritzt
11.01.2009, 00:26
Sodna izvržba pride. To se zdaj na veliko dogaja, slišim. Verjetno delež naročnikv Tušmobilu zdaj celo pada.

Pablo
11.01.2009, 06:40
Kazen bi me prišla več kot 350€.

Srce
11.01.2009, 11:05
Če vas matra signal in niste v Ljubljani si dajte na ročno nastavitev omrežja in daste na Mobitel ker je z njimi narejena pogodba...

Trian
11.01.2009, 11:39
Mislim, da ni težava samo v Ljubljani. Tudi na Obali so bojda težki problemi.

Fritzt
11.01.2009, 18:23
A potem v Ljubljani Tuš še kar vztraja na lastnem omrežju? Sem mislil da bodo številne kritike in prošnje zalegle... Prijaznost pa taka...

Amapk en bo lahko šel z Mirkom v vesolje! (jao)

Nej.kaa
13.01.2009, 21:58
A potem v Ljubljani Tuš še kar vztraja na lastnem omrežju? Sem mislil da bodo številne kritike in prošnje zalegle... Prijaznost pa taka...

Amapk en bo lahko šel z Mirkom v vesolje! (jao)

Ja, vztraja, moj znanec ga postavlja in vzdržuje in trdi, da je pokritost po LJ odlična :d. No, izkušnje so očitno drugačne...

Kaj pa veš, mogoče bo šel pa Mirko sam v vesolje, ko 2010 (saj gre takrat, ne?)ne bo imel več naročnikov, da bi jih vzel s sabo...hihihihihi ;) (jao, zloba)

Trian
18.01.2009, 16:33
Saj s časoma bodo definitivno uredili zadevo. Je pa res malo nenavadna in do uporabnikov neprijazna poslovna praksa, da takole zmanjšajo pokritost z omrežjem.

Rusy
18.01.2009, 17:48
Jst osebno nimam nobenih težav s tušmobilom..in sem celi cajt na njihovem signalu in mam samodejno iskanje omrežja ...tko da nevem kake težave mate ostali...meni dela kak treba...

Nej.kaa
20.01.2009, 20:31
No vsaj nekdo, ki pohvali Tuš mobil, sej ne smemo biti preveč kritični, vsak pač fura svojo politiko... ;)

Fritzt
22.01.2009, 11:41
Vse dela, vse:
http://24ur.com/novice/slovenija/halo-halo-kje-je-signal.html

Trian
25.01.2009, 12:40
Haha, zanimivo je to, kako pri Tušmobilu ponekod trdijo da je z njihovim omrežjem vse v redu, po drugi strani pa krivi mobitel za vse njihove težave z omrežjem. :dontknow:

Nej.kaa
26.01.2009, 15:07
"Uporabnikom, ki imajo težave zato svetujemo, da naj izpade omrežja sporočijo operaterju, če pa bi se izkazalo, da je pokritost res slabša, kot trdijo na Tušmobilu, pa imajo seveda pravico do odstopa od pogodbe, saj ponudnik v tem primeru ne bi zagotavljal tega, kar je ponujal ob nakupu."

Kako se pa to dokaže, da pol lahko odpoveš pogodbo?

stLARA
27.01.2009, 10:35
"Uporabnikom, ki imajo težave zato svetujemo, da naj izpade omrežja sporočijo operaterju, če pa bi se izkazalo, da je pokritost res slabša, kot trdijo na Tušmobilu, pa imajo seveda pravico do odstopa od pogodbe, saj ponudnik v tem primeru ne bi zagotavljal tega, kar je ponujal ob nakupu."

Kako se pa to dokaže, da pol lahko odpoveš pogodbo?

pridejo merit - na tvojo lokacijo. :d
kot da telefon uporabljaš samo na eni lokaciji....

Pablo
27.01.2009, 14:12
pridejo merit - na tvojo lokacijo. :d
kot da telefon uporabljaš samo na eni lokaciji....

Ja, to je pa res bedarija. Kaj pa če ti povsod v stanovanju ne lovi? A potem moraš stati v eni sobi, ko kličeš ali pričakuješ klic?!
Le kje lahko najdejo izgovor za ljudi, ki so naprimer pohodniki, ki gredo v gore, gozdove... Če se ti tam kaj zgodi si lahko Tušev telefon samo zarineš v rit!

Nej.kaa
27.01.2009, 20:40
hahaha, tole je pa že prav zabavno...
mam pa rešitev... kdor je na Tušmobilu, naj za vsak slučaj vzame še kakšen paket pri Mobitelu ;)

Fritzt
28.01.2009, 18:30
Jao, sem s šefico govoril po telefonu in se mi ful hvali, koliko minut ji je še ostalo in da mora to porabit do konca mesca, pa se trudi, trudi in ji ne rata porabit vseh. Tušmobil50 al neki takega ma.

Slišal je nisem pa NIČ! Govorila bi 10 min, pa sva 20, ker je bila vsaka druga beseda "kaj?". In živi sredi Ljubljane.

Bruhmobil.

Pablo
29.01.2009, 14:00
Jaz jih porabim preko 50€ imam pa Tušmobil 50.

Trian
01.02.2009, 15:22
Moraš biti res hardcore uporabnik, da porabiš vse storitve, ki so zakupljene v paketih ala Tuš50, Povezani 55 ...

Nej.kaa
01.02.2009, 20:12
Tudi meni je to že uspelo...prekoračit 1000 min zastonj pogovorov v simobilovo in v stacionarna omrežja :)
Je pa res, da so povečini službeni klici...
No, ima simobil saj kaj konkretnega od mene;)

Fritzt
10.02.2009, 17:18
Saj ni bil point v tem, da se ne da porabiti vseh minut. Klepetuljem je meja samo nebo! ;)

Ampak kako si Tušmobil lahko privošči da mu v glavnem mestu omrežje tako peša. Ej, jej, jej... Upam da tole hitro sanirajo.

Nej.kaa
11.02.2009, 19:40
Klepetuljam meja nebo, Tušu vesolje... mogoče pa tam signal lovi ;)

Trian
15.02.2009, 13:58
V Financah sem bral, da je Mirka Tuš precej oklestila finančna kriza. Upam, da to ne bo ovirano gradnje tušmobilovega omrežja.

Nej.kaa
16.02.2009, 22:13
V Financah sem bral, da je Mirka Tuš precej oklestila finančna kriza. Upam, da to ne bo ovirano gradnje tušmobilovega omrežja.

Ja, prebrala tudi jaz. Zdaj je revež vreden samo še 260 mio €. :)

Jah, verjetno bo že mogel nekje priškrtniti. Za začetek je to storil pri
(ne)plačevanju gostovanja ;)

Recesija pač.. Saj ni edini. (pa nikomur ne privoščim!!)

Fritzt
18.02.2009, 16:50
Mah tole je pač filozofiranje rumenih financ, ki malo mešajo zrak. V recesiji vsi izgubljajo, prej je pa nekaj let njegovo premoženje raslo kot po dežju. In kmalu bo spet začelo.

Mirko je car, da mu ni para (da mi zdaj kdo ne pride ven s kakim Jankovićem...). Nekoliko drugačna pa je slika z njegovim Tušmobilom (pri katerem Mirko seveda nima nobene odločilne besede).

Tušmobil preprosto še ni dorasel trgu, bomo videli kako bo, ko nekoliko odraste.

Nej.kaa
18.02.2009, 21:07
Se pravi, da bomo imeli novega kandidata za župana.. ;-)

Fritzt
19.02.2009, 16:27
Kako si to uspela zaključiti mi sicer ni jasno, ampak pustimo se presenetiti. ;)

Nej.kaa
20.02.2009, 00:20
Kako si to uspela zaključiti mi sicer ni jasno, ampak pustimo se presenetiti. ;)

Pametna sem ;)

Trian
22.02.2009, 16:27
Bolje Tuš v roki, kot Šrot na strehi! :)

Nej.kaa
03.03.2009, 17:28
Bolje Tuš v roki, kot Šrot na strehi! :)

:d :d

V3S0L3C
13.03.2009, 19:01
Po mojih informacijah ima tusmobil za1x se porazno pokritost..

Rusy
14.03.2009, 07:33
Po mojih informacijah ima tusmobil za1x se porazno pokritost..

Po tvojih informacijah..pol lahko sklepam da nisi uporabnik tušmobila..in sklepaš po tem kar si slišal...Morem ti povedat da si slišal slabo..ker tušmobil ma odlično pokrito..razen ljubljane baje so tam problemi..:d;)

Trian
15.03.2009, 13:10
Pokritost imajo ok, če vzamemo v obzir da so relativno novi na trgu. Kar se dogaja v Ljubljani (izklop nacionalnega roaminga) je pa bedarija brez primere.

Nej.kaa
22.03.2009, 18:50
Pokritost imajo ok, če vzamemo v obzir da so relativno novi na trgu. Kar se dogaja v Ljubljani (izklop nacionalnega roaminga) je pa bedarija brez primere.

Kako pa se stvari sedaj odvijajo tukaj? So poplačali svoje dolgove?

Fritzt
27.03.2009, 23:37
Makaki. Kje pa naj vzamejo, iz naslova terjatev do kupcev, ki so se predali?

Trian
29.03.2009, 14:50
Ne vem kako se je zgodba nadaljevala. Predvidevam pa da so situacijo tako zbirokratizirali, da so se uporabniki preprosto predali usodi.

Aldebaran
29.03.2009, 21:28
Aja prejšnji dan sem nepričakovano zavil v tušmobil trgovino in me je kar na rit vrglo, ko sem videl na polici med telefoni iPhone 3G... am na kakšen način oni to lahko prodajajo, ko pa ga pri nas sploh ni uradno?

Nej.kaa
02.04.2009, 22:37
V italiji jih kupijo ;-)

Trian
05.04.2009, 09:59
Prodajajo jih takorekoč "pod pultom". Vse skupaj bi še najlažje uvrstil v neko sivo področje. Ja, kupujejo jih v tujini in jih potem drago preprodajo pri nas. Do problema recimo naletiš pri uveljavljanju garancije, saj imajo urejeno, ampak to ni appleov uradni servis.

Če potegnem črto. Bolj se splača zapeljati do Trsta in ga kupit pri TIM v predplačniškem paketu, kot da ga nabaviš pri Tušmobilu.

MODRI_ZOB
05.04.2009, 11:37
Kako pa se stvari sedaj odvijajo tukaj? So poplačali svoje dolgove?

In kaj maš ti od tega? Boš zato lažje spala ponoči?

Ljudje.... get a life:rolling:

MODRI_ZOB
05.04.2009, 11:38
Aja prejšnji dan sem nepričakovano zavil v tušmobil trgovino in me je kar na rit vrglo, ko sem videl na polici med telefoni iPhone 3G... am na kakšen način oni to lahko prodajajo, ko pa ga pri nas sploh ni uradno?

Hehe.... Kekec.:rolling:. >Itak, da je uradno in legalno.

Nej.kaa
09.04.2009, 20:05
In kaj maš ti od tega? Boš zato lažje spala ponoči?

Ljudje.... get a life:rolling:

Radovednost je res že koga ubila, jest zaenkrat še med živimi...;););)

Trian
13.04.2009, 10:19
Zadnjič sem zasledil kako so se tušmobilovci hvalili kako so podpisali kodeks o varnejši uporabi mobilnikov za otroke in mladino ... seveda so ga podpisali samo oni itd. Preverim še pri ostalih operaterjih (se mi je zdelo malo čudno, da bi samo Tušmobil podpisal kaj takšnega) in imajo vsi lepo navedene vse mobilne operaterje.

Kr neki skratka ... zelo arogantno.

Fritzt
19.04.2009, 16:51
Trian: ja kaj pa si pričakoval od Tušmobila?

MODRI_ZOB: ja, itak da uradno in s čistim srcem. Edini na nekem trgu prodajajo najbolj vroč izdelek in v vsem tem času (1 leto!) niti ene reklame.

http://www.youtube.com/watch?v=7ylk8-LV2HY

Trian
19.04.2009, 21:23
Samo mi še zdaj ni povsem jasno, ali se Appleu ne da ukvarjati s tovrstno prodajo, ali so tuševci našli kakšno luknjo?

Pablo
28.06.2009, 06:02
Zanima kako je s Tuš-signalom v Julicih, na 1500m in gor? Kot vsi vemo je tam zaradi varnosti signal dobrodošel.

Fritzt
29.07.2009, 18:48
Pablo: si že kaj uspel ugotoviti v tem času?