Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Sosed - mogoče težava

Danger
10.11.2008, 21:17
Sem nov na forumu, upam da boste znali kaj pametnega svetovat. Zadeva je sledeča, v okolici naše je samo še ena hiša, sosedova, ki pa tudi ni tako grozno blizu (cca 200m) se pravi, to je moj edini in najbližji sosed. Slišat je bilo govorice o sporih med sosedom in njegovo ženo, nekega dne, približno tri tedne nazaj pa se je zvečer tudi slišalo čudaško dretje, njegovo ženo sem prej videl vsak dan, saj je mimo naše hiše hodila v trgovino vsako jutro, vsak drugi dan visela na kavici, nosla potice, kruh itd, skratka domače pecivo. No, od takrat ženske ne vidim in ne slišim več, sumim da se je nekaj zgodilo, mogoče celo kaj hujšega kot si mislim. Tip je tud ene vrste čudak, če se lahko tako izrazim, izgleda kot en mafijaš sposoben vsega. Ko smo se nekaj časa nazaj kregali z njimi mi je dejal da mi bo zlomil tilnik in da bk če gre sedet. Skratka nenavadno, tudi ko nam je izginil pes, par mačkonov razklanih ležal po dvorišču itd (vem da je bil on) mu ni noben ničesar reko ker mu ni upal, no nevem a je prav da pokličem policijo v tem primeru? Strah me je da se ne bi zvedlo da sem klical jaz, da ne bi prišlo do problemov ker je zadn človek s katerim bi jih želel imet. Prosim za kak koristen nasvet. Hvala

Denis

Zefram
11.11.2008, 09:48
uf ne zavidam ti, najbrz se nimas namena v kratkem preseliti?
Daj vprasat v trgovini in drugod ce je jo kdo kaj videl zadnje case?
Kakega postarja daj vprasat, ce jo je videl...

mogoce lahko poskusis tole:
Anonimni telefon 080-1200, vec informacij:
http://www.policija.si/portal/preventiva/anonimni/skupaj.php

mogoce imajo kak zate varen nacin da preverijo kaj je z zensko, kaj pa vem, mogoce lahko tej zenski kaka davcna ali druga sluzba poslje kako priporoceno pismo s povratnico

uf res ti ne zavidam. sporoci kaj si ugotovil...

mrjerry
12.11.2008, 07:26
Do poizvedovanj nimaš nobene pravice.
Imaš pravico prijaviti kršenje javnega reda in miru, očitno je, da je bil hrup tisti, ki te je zmotil. Lahko prijaviš tudi sum na čudne okoliščine, to je pa tudi vse.

nattka
12.11.2008, 08:41
soseda lahko prijaviš zaradi groženj tebi ... zaradi nasilništva ... zaradi vseh tistih živali in zaradi sumljivih okoliščin okoli njegove žene ...

napišeš lahko tudi anonimno pismo, kjer lahko pojasniš, da se zaradu strahu, ki ga čutiš ne želiš razkriti ...
policija mora preveriti vsako prijavo, tudi anonimno ...

tako se boš vsaj malo zaščitil, pa tudi pomiril vest ... ker verjamem da ti ni prijetno ob misli, kaj bi se lahko zgodilo ...

Zefram
26.11.2008, 13:52
In Danger kako se je zgodba koncala?