Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : iPhone kopije

Žeruh
11.11.2008, 09:56
Živjo.

Ima kdo od vas kopijo iPhone-a, ali pa kdo pozna koga ki ga ima? Kakšen je za uporabo? Ali ste/so zadovoljni z njim?
Se splača zanj dati 160 eur?

Fritzt
12.11.2008, 23:01
Ja kopij je mnogo, tako da odvisno o kateri govorimo. Vem samo to, da se niti ena niti približno ne približa originalu. Sicer ne vem kakšen je dotični primer, ampak 160 EUR je dosti za nek fake.

Žeruh
13.11.2008, 16:28
Na bolhi je več prodajalce v kopij z imenom "i9 dual simm". Navidez je zelo podobna originalu, le nima vseh funkcij, ki jih ima original.
Za nekoga, kiravno ne surfa po netu z mobitelom in podobno je "bolj priročen" kot draga original verzija, ki te funkcije ne bi upotabljal.
Uporabljaš pa lahko dve simm kartici naenkrat, kar je priročno za nekaoga , ki ima dve telefonski številki (osebno in poslovno) ali pa nekogar, ki redno hodi iz ene države v drugo in nazaj (predplačniški paketi v obeh državah).

Jaz mislim, da bi bil priročen za otroke, ki hodijo v OŠ.

Mene zanima ali ga je že kdo kupil in ali je/ni nakup obžaloval. Kje se lahko servisira?

Fritzt
13.11.2008, 19:31
Žeruh: ni lepota iPhona v funkcijah. Mnogi telefonij jih imajo več/boljše. Zaslovel je zaradi uporabniškega vmesnika in tu mu nihče ne pride blizu. Še najmanj pa ponaredki, ki so ravno na tem področju najšibkejši.

Če iščeš kvaliteten telefon, potem za ta denar raje kupi izvrstno Nokio E51.

Trian
15.11.2008, 19:00
Se strinjam, ne kupovat kopij. iPhone ima odličen uporabniški vmesnik in zelo odziven touchscreen. Če pa kupuješ samo zaradi izgleda pa je verjetno res ceneje kupit kitajsko varianto.

Žeruh
16.11.2008, 05:13
Mislil sem ga kupiti svojemu 8-letnemu sinu. Sedaj njegovi sošolci dobivajo svoje prve mp3-predvajalnike in prve mobitele. In že so se sošolci začeli deliti v skupine glede na "družbenio sloj" - kako kul mobitel ali mp3 predvajalnik imaš, boljši je, višje si (žalostno a kaj moreš).
8-letniku ne moreš dati original iPhone, imaš en kup razlogov - da ne naštevam.
Poceni kopija pa bi "vžgala" pri otrocih - kaj ne?

Samo nebi mu kupil nekaj, kar se bo po 3 mesecih pokvarilo in nobeden v sloveniji to ne bi znal/hotel popravit. Zato sprašujem - tiste, ki ga že imajo - ali se kvari, ali je kr kul zadeva, kje/kdo ga lahko servisira.
To, da je original boljši to itak....

Trian
16.11.2008, 13:21
Se strinjam, da je za takšen primer kaj cenejšega. Si mogoče pomislil na kak drug touchscreen telefon? Recimo LG Viewty ali pa Samsung F480? Oba sta relativno poceni, definitivno bolj funkcionalna kot kitajska roba in še se bi našel kakšen argument v prid.

Pa ne da se je iPhone hype razširil tudi med osemletniki? :)

Fritzt
16.11.2008, 23:21
Žeruh: to je potem druga zgodba. Potem vsekakor iPhone odpade, ker nikoli ne veš, kdaj bo končal v (vstavi poljubno snov tekočem agregatnem stanju). ;)

Najraje bi ti napisal, da mu kupi kaj za 50 evrov, ampak si predstavljam, koliko je ura. Trianovi predlogi se mi zdijo v redu, vsekakor pa dosti boljša izbira od ponaredkov iz Kitajske.

Žeruh
17.11.2008, 05:47
Ta LG in Samsung sta draga, od 250e pa navzgor. Če pa je cenejši pa moraš naročnino imet. Otrokom pa se daje predplačniški paket.
Saj ni fora v "tačskrinu", fora je v iPhone-like telefonu. Noben 8 letnik ga nima, tamal pa bi iztopal če bi ga "imel";).
A očitno mu bom dal svojo staro Nokio, sebi pa bom nekaj novega vzel. Na žalost noben, ki ima kopijo se ni "oglasil":(, da pove kaj o tem telefonu.
Vseeno, če bi nekdo, ki ima kopijo, pozneje bral ta post, je dobrodošel, da napiše svoje izkušnje z njim.

pinky
17.11.2008, 06:44
Noben 8 letnik ga nima, tamal pa bi iztopal če bi ga "imel";).
pazi - tako izstopanje hitro pripelje do tega, da mu ga ukradejo ... če je treba tud tako, da ga pretepejo

squashist
17.11.2008, 21:12
Naj omenim, da sem uporabnik Iphone 3G 16GB. Telefon deluje tako kot je potrebno, brez vseh problemov, Kaj so prednosti:
1. odličen uporabniški vmesnik, ki ti omogoča izredno hitro uporabobrez posebnih težav kjerkoli (nobenih menijev)
2. močno orodje za povezovanje s posameznimi omrežji (dostop do potisne pošte, sinhronizacije z bazami podatkov, VPN,...)
3. odlično okolje za dostop do interneta (zelo težko ga je okužiti z virusi (v primerjavi s telefoni, ki imajo Symbian ali MS Mobile)
4. najboljše okolje za video in glasbo,
5. omogoča dostop do velikega števila brezplačnih programov in tudi plačljivih programov preko Apple Store
6. omogoča programiranje in izdelavo svojih porgramov (SDK), ki uporabljajo zmogljivost telefona
7. izredno stabilen telefon,
8. v primeru, da se telefon "zacikla" ne dela, je možno preko Itunes programa v dobre pol ure samostojno naložiti v stanje - verzijo, ki si jo uporabljal in je brezhibno delovala

Sedaj pa pomanjkljivosti:
1. nima video telefonije (vendar roko na srce kdo to uporablja)?
2. manj zmogljiv fotoaparat (samo 2 MB)
3. ima nekatere omejene funkcije telefonije (ki pa jih je z dneva v dan manj - zaradi novonastalih programov. npr. včasih ni podpiral slovenščine, MMS, video
4. uporabnik mora biti računalniško izobražen, da lahko pogoogla za rešitev in jo ustrezno namesti na telefon
5. najpomembnejša: ob nepravilni uporabi (uporabnik ne ve kaj natančno dela in briše ter nalaga posamezne programe) telefon postane neuporaben. To je tako kot pri računalniku, da bi kar na slepo pobrisal posamezne datoteke ali celo mape. velika verjetnost je, da računalnik več ne dela in ga bo potrebno ponovno namestiti.

Upam, da sem bil dovolj jasen. Kljub temu, da je Iphone verjetno sedaj No 1 telefon glede kvalitetnih in predvsem zahtevnih video igric, ki tečejo na telefonu sem mnenja, da Iphone vsekakor ni telefon za otroka.

Zato imam kar nekaj razlogov, naj samo naštejem nekatere:
- Iphone je veliko več kot telefon, zato je škoda denarja, da ga ima otrok za telefoniranje in igranje igric (kot da bi ferrari vozili po makedamski cesti 40 km/h),
- uporaba Iphone zahteva poznavanje sistema delovanja in nadrajevanja preko PC,
- telefon je predrag in bo otrok zato tarča, da mu ga bo nekdo ukradel (kot da nosi 800€ vredno uro),

Lp Tom

Fritzt
20.11.2008, 21:55
To si pa tako dobro napisal, da se lahko samo podpišem!

Fritzt
20.11.2008, 21:57
Vseeno, če bi nekdo, ki ima kopijo, pozneje bral ta post, je dobrodošel, da napiše svoje izkušnje z njim.

Brez zamere ampak daj si že dopovej da "kopije nikar!".

Žeruh
22.11.2008, 10:52
jao...ijao...jao... :clown:nisem mislil več vpisovati v to temo.... ampak moram

Res se moram naučiti brati te forume.... ker še zdaj "ne kopčam" te finte... verjetno sem prestar. Enkrat sem že izpostavil post na tako temo. Sedaj bi lahko napisal prav nekaj zanimivih stavkov:censored:, ampak zaradi njih bi mi administrator zbrisal ta "odgovor".

No, da se vrnem na pravo temo. Ko sem odprl to temo, sem se že takoj zavedal, da se bodo najbolj oglasili tisti, ki nikoli niso videli kopije in bodo pisali..." ne kupit kopije, kaj ti bo, vzemi original - to je to:hammer:.... in podobno. Vedel sem, da se bo to ponavljalo od enega az drugim..... a vendar sem upal, da se bo oglasil nekdo , ki že ima kopijo... in ga popljuval ali pohvalil.

In čeprav sem napisal, da GA NE BOM KUPIL, sedaj resno razmišljam da ga vzamem.... Iz principa:approve:.... ne ni res, :rolling:hecam se... vzel ga bom zaradi posta na BMW skupnosti forumu.

Seveda sem malce "iskal naokoli" glede kopije. Če bi poslušal nasvete -> ne vgrajuj kitajskih delov v golfa II, bi bil moj stari golf "pre-drag" in ne bi bil nič boljši kot takrat ko sem dal notri "made in china" dele.
Moral sem se pozanimati od nekoga , ki ima izkušnje z njim (telefonom). Na BMW forumu so tudi razpravljali o kopijah iPhona. In našel sem pol leta star odgovor, ki pravi... približno tako:
- Pol leta nazaj (sedaj gledano eno leto nazaj), je vzel takratno verzijo kopije za 180eur. Sedaj (če gledamo zdaj, je to pol leta nazaj).. .no, sedaj ima Nokio, ki je dal okrog 400eur.
In pravi, da je iPhone kopija bila vredna svojega denmarje... se kosa z vsem telefoni za ta denar,... Nokia pa ni vredna teh 400eur, misli da je za 150eur pecenjena.
Takšno mnenje sem potreboval - ne hvalo - ampak mnenje nekoga, ki ima izkušnje s tem.

Dobro veste, da se original Nike majce enako hitro strgajo, ko t Nike majce iz "Arizone".

Pa še to, fant je najmočnejši v razredu, in je dober prijatelj s tistimi, ki so "otroci s četrtkovih Trenj".

miran74
25.11.2008, 12:05
jao...ijao...jao... :clown:nisem mislil več vpisovati v to temo.... ampak moram

Res se moram naučiti brati te forume.... ker še zdaj "ne kopčam" te finte... verjetno sem prestar. Enkrat sem že izpostavil post na tako temo. Sedaj bi lahko napisal prav nekaj zanimivih stavkov:censored:, ampak zaradi njih bi mi administrator zbrisal ta "odgovor".

No, da se vrnem na pravo temo. Ko sem odprl to temo, sem se že takoj zavedal, da se bodo najbolj oglasili tisti, ki nikoli niso videli kopije in bodo pisali..." ne kupit kopije, kaj ti bo, vzemi original - to je to:hammer:.... in podobno. Vedel sem, da se bo to ponavljalo od enega az drugim..... a vendar sem upal, da se bo oglasil nekdo , ki že ima kopijo... in ga popljuval ali pohvalil.

In čeprav sem napisal, da GA NE BOM KUPIL, sedaj resno razmišljam da ga vzamem.... Iz principa:approve:.... ne ni res, :rolling:hecam se... vzel ga bom zaradi posta na BMW skupnosti forumu.

Seveda sem malce "iskal naokoli" glede kopije. Če bi poslušal nasvete -> ne vgrajuj kitajskih delov v golfa II, bi bil moj stari golf "pre-drag" in ne bi bil nič boljši kot takrat ko sem dal notri "made in china" dele.
Moral sem se pozanimati od nekoga , ki ima izkušnje z njim (telefonom). Na BMW forumu so tudi razpravljali o kopijah iPhona. In našel sem pol leta star odgovor, ki pravi... približno tako:
- Pol leta nazaj (sedaj gledano eno leto nazaj), je vzel takratno verzijo kopije za 180eur. Sedaj (če gledamo zdaj, je to pol leta nazaj).. .no, sedaj ima Nokio, ki je dal okrog 400eur.
In pravi, da je iPhone kopija bila vredna svojega denmarje... se kosa z vsem telefoni za ta denar,... Nokia pa ni vredna teh 400eur, misli da je za 150eur pecenjena.
Takšno mnenje sem potreboval - ne hvalo - ampak mnenje nekoga, ki ima izkušnje s tem.

Dobro veste, da se original Nike majce enako hitro strgajo, ko t Nike majce iz "Arizone".

Pa še to, fant je najmočnejši v razredu, in je dober prijatelj s tistimi, ki so "otroci s četrtkovih Trenj".

Predlagam novemu šolskemu ministru da sprejme določene ukrepe s katerimi bi šole dobile več pooblastil s katerimi bi prepovedale uporabo in nošenje določenih predmetov, ki delijo otroke na revne in bogate.

1.Kaj osemletnik ali pa devetletnik rabi drag telefon v šoli za koga, v šoli je da se uči ne da bi brskal po internetu na dragem telefonu in pošiljal svoje podatke in postal tarča pedofilov.Če že mora imeti telefon naj bo to najcenejši telefon s katerim lahko pokliče starše ali jim pošlje sms, če je res nujno
2.Osemletnik ne rabi mp3 predvajalnika ker ga med poukom ne bi smel imeti pavze pa so prekratke za pošlušanje glazbe med potjo v šolo in domov pa je pošlušanje glazbe preko slušalk nevarno saj otrok pa tudi odrasel z slušalkami ne sliši določenih zvokov pade tudi pozornost in lahko pride do prometne nesreče s tragičnimi posledicami.

Pa še bi lahko našteval od poslikanih zvezkov ki so trikrat dražji od navadnih in podobno.Tu bi šole morale to prepovedati ker bo drugače to privedlo do še večjega šovraštva med otroki še več nasilja tatvin in podobno.

Fritzt
25.11.2008, 23:52
Miran, zelo dobro spisano. Se strinjam v celoti.

Žeruh
26.11.2008, 10:01
Vidite, sedaj lahko nekdo odpre podobno temo v "dom in družina" ali v "Šolstvo", glede tega.
Tudi jaz se strinjam z Miranom, v celoti. Samo glejte z plati orok - jaz lahko povem svojemu 8-letnemu sinu natanko isto, kar je Miran napisal - a mu bo "vžgalo"?
Tudi, če on sprejme "to doktrino" njegovi vrstniki ne bodo - in bo izobčen od strani vrstnikov. In katere lekcije se bo že 8 letni fantek tu naučil?
Glede tega sem izbral srednjo pot - prilagodi se trenutni situaciji in hkrati opozarjaj kaj je prav in kaj narobe, ter kateri je pravi cilj v življenju.

Za primer. Miran, ki je 74-letnik se bo verjetno spomnil, da so v naaših časih učitelji v šoli vedno ponavljali - nisi frajer če kadiš.
Tisti ki smo to sprejeli, so bili prikrajšani za najboljše dogodke in najlepša dekleta. In se je splačalo začeti kaditi... in piti, a končanje šole je še vedno ostalo pomembno.

Brezveze sedaj več o tem razpravljati v "mobilnih telefonijah".

miran74
26.11.2008, 11:30
Saj zato pa sem napisal prepoved določenih dragih predmetov.S tem bi otroke obvaroval bred izločanjem in podobno, naj ima otrok drag telefon doma.
To je zelo hudo če je v razredu par otrok iz socialno tako šipkih družin da še oblačila ne more kupit svojemu otroku in nima praktično nič njegovi šošolci pa bi v šolo nosili drage telefone jih razkazovali se hvalili s čim pa se naj on pohvali ko nima praktično nič.

Fritzt
30.11.2008, 11:37
Za primer. Miran, ki je 74-letnik se bo verjetno spomnil, da so v naaših časih učitelji v šoli vedno ponavljali - nisi frajer če kadiš. Tisti ki smo to sprejeli, so bili prikrajšani za najboljše dogodke in najlepša dekleta.

Me veseli, da sem hodil v šolo kasneje, ker se kot nekadilec niti slučajno nisem počutil prikrajšanega. Sploh pa ne za kaj od zgoraj omenjenega.

Ampak to je zdaj že za drugo temo.

Trian
30.11.2008, 19:24
Ah, meni se pa zdi, da smo bili kadilci deležni malce več pozornosti s strani naših kadislkih sošolk. ;) Zdaj je itak čisto drugače ... očitno sem že prestar za takšne debate.

Fritzt
08.12.2008, 23:51
Ekola, danes sem imel eno izmed teh kopij v roki. Po pričakovanjih gre za nek kitajski približek, ki že od daleč zgleda kot nek grd poskus imitacije iPhona. No, moja mati bi verjetno mislila da gre za iPhone, ampak veselja ob njegovi uporabi ni bilo čutiti. Ne z moje strani, ne s strani lastnika.