Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Akcija prižiganja sveč za žrtve prometnih nesreč

apancur
14.11.2008, 19:05
V medijih sem slišala, da bo jutri Zavod Varna pot pripravil akcijo prižiganja sveč v spomin žrtvam prometnih nesreč.

Sprašujem se, če res ni mogoče opozoriti na žrtve drugače kot s prižiganjem sveč? Pri tem se onesnažuje okolje, teh odpadkov je vsako leto ogromno. Narava ni kriva, če človek povzroča prometne nesreče, zakaj se potem znašamo nad njo?

Onesnaževanje narave ter posledice onesnaževanja bodo sčasoma pobile in poškodovale še več ljudi kot prometne nesreče. Kaj, če bi Zavod Varna pot spodbujal ljudi tudi k uporabi javnega prometa (ter k izboljševanju kvalitete javnega prometa), ki je, po statistikah sodeč, bolj varen, ter manj škodljiv za okolje, s čimer naredimo dvojno korist?

Vem, da je akcija del mednarodne akcije, a to še ni razlog, da potem moramo tudi mi na škodovati okolju. Če drugi uničujejo, moramo potem tudi mi, četudi za namišljen dober namen?

Kaj, če bi denar namesto za sveče raje porabili za preživele žrtve, ki potrebujejo dolgotrajno okrevanje? Rehabilitacija teh žrtev je dolga, draga, stroški, povezani z njo, pa na ramenih svojcev.

Razumem Zavod Varna pot, da se bojuje za več varnosti v cestnem prometu, vendar so še tudi druge pomembne stvari na svetu in ni treba, da so pri doseganju cilja povsem zaslepljeni.:dontknow:

Babi2
14.11.2008, 19:43
Se sopodpišem pod tole.

nattka
15.11.2008, 16:04
:approve:

Vsemogočni
16.11.2008, 00:10
Pravilno, ni treba, da gremo potem v druge skrajnosti :2thumbs:
Človek je resnično hudo zakomplicirano bitje, ki velikokrat tudi sebe ne razume.:veryevil:

Sam tudi ne odobravam ob cestah prižganih sveč, kjer je nekdo umrl v prometni nesreči, še manj pa, da se tam postavljajo spominske plošče. Vsak naj ima vse to na kraju, kjer je pokopan - pokopališču.
Sem pa še vedno velik zagovornik, rajši daj človeku topline, razuma, dobrih dejanj, povabi ga na kavo, na pivo itd, ko je še živ. Tudi stotisoč sveč ali rož na grobu mu ne pomaga nič. Zato bi prej lahko živeli v miru, slogi, razumevanju eden do drugega, v kakršni koli pomoči itd, kar bi človek z veseljem izkoristil, ko je še živ :2thumbs:

Winglet1
16.11.2008, 14:25
ok, sicer ni moje področje ampak vas ni večina podpirala prižiganje sveč v podporo tibetu, ko so jih kitajčki tam malo grobo prijel? pa ste vsi bili nekam "solidarni"...

nattka
16.11.2008, 14:49
winglet proti vsem :dontknow: ... again ...

Winglet1
16.11.2008, 15:00
ja ne samo me preseneča...ko je bila neka akcija za tibet vsi tako humani in solidarni s tistimi svečami pa s srečanji al kaj je že vse bilo...ker boste tako rešili konflikte po svetu...zdaj pa kontra...

nattka
16.11.2008, 15:09
samo opažam...

pa ne vsi ... saj ni težava v opažanju ... ampak v uporabi 2. osebe množine ...

Winglet1
16.11.2008, 15:13
aha...se pravi ni moteča "vsebina" ampak kdo in na kakšen način jo servira...

nattka
16.11.2008, 15:15
:d

ne ... pač pa nismo vsi prepričani, da lahko sveče in trasparenti rešijo svet ...

jih je pa veliko ... torej ONI, ne VI ...

Winglet1
16.11.2008, 15:18
ok...spremenim izjavo...me preseneča, ker so oni na siol forumu kar naenkrat proti prižiganju sveč, ko pa so vsi zagovarjali reševanje tibeta na tak način...

je potrebno biti diplomat ali kako?:)