Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : magnetna resonanca

jagodica
21.11.2008, 11:45
Pozdravljeni!
Imela sem slikanje glave z magnetno resonanco.Šla sem samoplačniško,ker eno leto ne morem čakati,da mi povejo diagnozo,kaj je z mano narobe.Imela sem samo en izvid od nevrologa,kjer piše da je vse b.p.(CT je b.p.,krvna slika je b.p.),da pa je predvidena še MRI glave.
Na izvidu piše z velikimi črkami KOPIJA IZVIDA ZA MRI!
S tem izvidom grem jaz na slikanje glave.Naredijo MRI glave,vse je b.p.,razen da je vidni živec rahlo razširjen.Dobim slike,izvid in cd.S tem grem do nevrologa,nakar mi reče,da slike niso vredu,ker oni so slikali standard za izklučitev tumorjev in krvavitev,kar smo to že itak izključili s CT glave.Vseeno moram še enkrat na MRI glave,ker niso slikali žarišča za demielinizacijo.
Torej sem denar praktično vrgla čez okno!Zakaj tega ni bilo napisanega na izvidu(kaj bi se moralo slikati)?
A se ne slika to normalno cela glava(možgane) in pol pregledajo posnetke o morebitnih spremembah?
Pa tam kjer sem opravila MRI imajo zelo močen magnet(3T),na treh krajih v Sloveniji kamor sem klicala pa imajo močne magnete samo 1.5T,tako,da nekaj bi že moralo pokazati,če bi bilo kaj narobe.
Kaj torej slika magnetna resonanca?Celo glavo,ali samo morebitna žarišča?:dontknow: