Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : brazgotine na obrazu - od mozoljev

kopriva007
25.11.2008, 20:11
Tako rada to počnem - stiskam mozolje namreč...in to večkrat počnem čisto brez dobrega razloga (pravzaprav mozolja skoraj ni)...no in brazgotine od tega prčkanja kar ostajajo na obrazu....mi lahko kdo kaj priporoči proti odstranjevanju teh madežev...morda kakšno multi dobro kremco/domači recept....tudi,če je krema draga....sem se odločila, da moram nekaj nardit...tudi, če stane...

TuNina
25.11.2008, 20:21
poskusi z avene diacneal. vsebuje glikolno kislino in deluje kot blag kemični piling.

nattka
28.11.2008, 07:09
na mladi koži najprej prčkanje mozoljev brez razloga ... nato pa še kemični piling, ne glede na to kako blag in "naraven" je ... prinaša samo še več brazgotin in nevšečnosti ...

pomagala naj bi menda kar uspešno domača ognjičeva ali slezova krema ...
saj veš tisto, ki jo varijo doma babice iz maščobe, rastlinic in čebeljega voska brez stalih sestavin ...

pa roke proč od obraza ... če želiš pri 30-tih normalno kožo in če ne želiš ob vsaki priložnosti zgledati kot da so te že nekajkrat napadle črne koze ...

Lencka
28.11.2008, 16:28
ampak v resnici vsi vemo, da je nasvet "roke stran od obraza" v večini primerov neučinkovit... ;) če bi bil učinkovit, tega že itak ne bi počela...

poskusi s kakimi domačimi maskami. za blaženje madežev so učinkovite tisti, ki vključujejo kako kapljico limone, sicer pa poišči kak recept za tako, ki bo pomagala pri mozoljih - če teh ne bo, ne boš več "prčkala" ;) aja... pa ogledala poskrij :d

Irina
28.11.2008, 17:00
Tako rada to počnem - stiskam mozolje namreč...in to večkrat počnem čisto brez dobrega razloga (pravzaprav mozolja skoraj ni)...no in brazgotine od tega prčkanja kar ostajajo na obrazu....mi lahko kdo kaj priporoči proti odstranjevanju teh madežev...morda kakšno multi dobro kremco/domači recept....tudi,če je krema draga....sem se odločila, da moram nekaj nardit...tudi, če stane...

Skušaj najti vzrok in ne samo zdraviti posledice. V nasprotnem se boš vrtela v začaranem krogu. Kupovanje kozmetičnih pripravkov ni trajna rešitev.

nattka
02.12.2008, 14:24
ampak v resnici vsi vemo, da je nasvet "roke stran od obraza" v večini primerov neučinkovit... ;) če bi bil učinkovit, tega že itak ne bi počela...

itaq ... zgornja resnica žene miljarde evrov v žep kozmetične industrije ...

Lencka
02.12.2008, 16:19
itaq ... zgornja resnica žene miljarde evrov v žep kozmetične industrije ...
itaq :clown: je pač lažje dat denar kot nehat stiskat mozolje :clown:

kopriva007
03.12.2008, 13:16
hvala vsem....jst tud menim, da prvo se moram navadit čim manj z rokami po obrazu pacat...sam definitivno pa bom probala tudi kakšnen "babičen" recept:):2thumbs:

khat
13.12.2008, 23:33
Medtem pa lahko ognjič rata tvoj novi prijatelj. On namreč ful hitro obnavlja kožo. ga je pa fajn v čimbolj naravni obliki fajn dobit. kakšna fajn krema z močnim ekstraktom recimo. srečno.

KissMe
14.12.2008, 08:11
na mladi koži najprej prčkanje mozoljev brez razloga ... nato pa še kemični piling, ne glede na to kako blag in "naraven" je ... prinaša samo še več brazgotin in nevšečnosti ...

pomagala naj bi menda kar uspešno domača ognjičeva ali slezova krema ...
saj veš tisto, ki jo varijo doma babice iz maščobe, rastlinic in čebeljega voska brez stalih sestavin ...

pa roke proč od obraza ... če želiš pri 30-tih normalno kožo in če ne želiš ob vsaki priložnosti zgledati kot da so te že nekajkrat napadle črne koze ...

Vsekakor dober nasvet, ampak včasih ne zadošča. Sama si nikol nisem stiskala mozoljev, razen, če je bil res že čist "na konc", čisto bel, potem sem rahlo pomagala (ker pač nisem hotla tvegat da se predre nekje v javnosti), ampak s čistimi rokami, kožo se razkužila in vse kot je treba (nikoli nisem stiskala z nohti), pa so se mi vseeno naredile brazgotine. Sicer ni take grozne panike, ampak pozna pa se. To, da je edino stiskanje mozoljev krivo za brazgotine, so buče... odvisno od občutljivosti kože.

monika.verd
08.01.2009, 09:43
Jaz sem uporabila učvrščevalno kremo Vebix - mislim, da se dobi samo v lekarni. Priporčila mi jo je farmacevtka in sem zadovoljna. Vzela sem učvščevalno kremo za obraz in dekolte in čistilni tonik, mislim pa, da imajo tudi čistilno mleko in osvežilni tonik, sem vzela brošuro. Bila sem malo presenečena nad pozitivnim učinkom glede na to, da še nisem slišala za to linijo prej.....

MONI

sima
02.02.2009, 16:39
Kaj pa laser? Naj bi zmanjšal tako akne, kot po umiritvi aken lahko zmanjša brazgotine. Sem videla to pri Primamedu v Slo. Konjicah, kjer so mi odstranjeval dlake in bradavice, sam ker nimam težav, ni imelo smisla poskusiti.

Drugač pa po logiki : če stiskaš tam kjer ni mozoljev ti nobena terapija proti aknam ne bo pomagala ker jih nimaš, se samo sama poškoduješ.