Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Življensko zavarovanje

Mister_Y
27.11.2008, 09:44
Najprej lep dan vsem skupaj.

Stvar je sledeča. Danes sem pri zavarovalnem agentu naredil zavarovanje za avtomobil. Ker sem obljubil, da bom naslednji teden napravil življensko zavarovanje mi je dal 50% popusta. Do tu je vse ok :)

Sedaj me pa zanima, glede na trenutno finančno krizo...
1. ali se splača v tem trenutku sploh zavarovat?
2. agent mi ponuja produkt Tilie VIP-GARANT, kjer gre za naložbo v DWS sklade, jamčijo pa izplačilo najvišje vrednosti enote premoženja na referenčni datum v času trajanja zavorvanja. Pozna kdo to zadevo?

Strah me je da ni to še en nateg, kjer vplačuješ na koncu nimaš pa nič oziroma zelo malo. Zanimajo me vaša mnjenja.

Še vedno pa lahko spremenim polico, in ne dobim 50% popusta in se mi ni treba zavarovat.

Hvala za odgovore.

mare2
28.11.2008, 13:25
Načrtno varčevati za prihodnost za čas, ko boš prejemal precej nižjo pokojnino, kot je sedaj plača, to je dobra odločitev.

Ne vem pa, kje si našel ravno Tilio (a si iz Dolenjske?).

Jaz sem vse to uredil pri http://www.invest-on.net/

Tu imajo poleg dobre naložbe tudi zavarovanje za primer kakšne hude bolezni: rak, srčni infarkt itd. ter zavarovanje za smrt. Če mi npr. čez 5 let zmanjka denarja, lahko iz privarčevanega dobim neobdavčen predujem do določenega zneska. Tudi popust 50% pri avtomobilskem zavarovanju se dobi.

V vsakem primeru se zastopniku pusti podučiti o podrobnostih zavarovanja, sploh pa, če nisi vešč relevantno prebrati splošnih pogojev, predno podpišeš ponudbo.

Treba je vedeti, da gre za dolgoročno varčevanje z zavarovanjem.

Milton Friedman
16.12.2008, 21:01
Načrtno varčevati za prihodnost za čas, ko boš prejemal precej nižjo pokojnino, kot je sedaj plača, to je dobra odločitev.

Ne vem pa, kje si našel ravno Tilio (a si iz Dolenjske?).

Jaz sem vse to uredil pri http://www.invest-on.net/

Tu imajo poleg dobre naložbe tudi zavarovanje za primer kakšne hude bolezni: rak, srčni infarkt itd. ter zavarovanje za smrt. Če mi npr. čez 5 let zmanjka denarja, lahko iz privarčevanega dobim neobdavčen predujem do določenega zneska. Tudi popust 50% pri avtomobilskem zavarovanju se dobi.

V vsakem primeru se zastopniku pusti podučiti o podrobnostih zavarovanja, sploh pa, če nisi vešč relevantno prebrati splošnih pogojev, predno podpišeš ponudbo.

Treba je vedeti, da gre za dolgoročno varčevanje z zavarovanjem.

Naložbena polica je v svojem samem bistvu le zavarovanje in ne varčevanje. Prosim, da to dvoje ločiš...

Preberi si direktivo ECB, ki govori o tej tematiki.