Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Vračilo denarja za stare priključke

romchi
28.11.2008, 23:25
Cao

Evo ne bem kam naj bi to napisal, pa bom kr sem. Sicer ni vprasanje navezano tocno na siol, ampak na telekom, ampak mislm da je tko al tko vse isto.

Zanima pa me, kaj je s tistimi vracili od telekoma, ki naj bi se takrat vracala starim narocnikom telefonskih linij.

Hvala za odgovore.

ruger
29.11.2008, 07:45
denar dobili in porabili.

alex1
29.11.2008, 22:50
Občina Škofja Loka vrača ta mesec. Konec okrobra smo še oddali številko računov, kam naj nakažejo. Drugače pa so upravičene občine denar že dobile septembra 2008. Vračila pa so različna ed nekaj sto do tisoč €.

romchi
30.11.2008, 14:39
a mogoce kdo ve kam se to lahko obrnem, da zvem kdaj nej bi mi dobl, oziroma kje so nas pozabili

muc
30.11.2008, 21:35
Ne vem,če je kdo dobil res vrnjeno tisto kar je vložil,ker smo v naši občini Kamnik dobili vrnjeno povprečje od 200 do 500 evrov.Pozabili pa so na sofinanciranje nove telefonske centrale na bakovniku in tega denarja pri vračilu ni,ampak takrat znesek sploh ni bil majhen.Zopet ena velika goljufija!

Rudibr
09.01.2009, 13:45
Jaz sem dobil že zdavnaj in sicer v razmerju 1:1 preračunano iz DEM v SIT ali €. Ah, kaj bi to. Itak nisem nikoli nič pričakoval, kdo pa je pobral "obresti"? hehehehe

poba2001
25.01.2009, 20:59
Najprej še enkrat preverite kaj je bilo pridobljeno z referendumom " Na podlagi določb zakona, odloka,sprememb in dopolnitev odloka in vloženih zahtevkov so bile podpisane poravnave o vračilu vlaganj v javnotelekomunikacijsko omrežje med Občinami, KS LS in itd.ter Republiko Slovenijo.
Se pravi da denar gre iz naših davkoplačevalskih žepov in bo še šel če bomo imeli tako butaste referendume. Kdo bo pa vračal za električno napeljavo, ki nas je nekatere stala 10x toliko kot PTT priključek ali pa za vodovod, ki nas je spet stal 3x toliko kot PTT itd.

telex
26.01.2009, 09:40
Najprej še enkrat preverite kaj je bilo pridobljeno z referendumom " Na podlagi določb zakona, odloka,sprememb in dopolnitev odloka in vloženih zahtevkov so bile podpisane poravnave o vračilu vlaganj v javnotelekomunikacijsko omrežje med Občinami, KS LS in itd.ter Republiko Slovenijo.
Se pravi da denar gre iz naših davkoplačevalskih žepov in bo še šel če bomo imeli tako butaste referendume. Kdo bo pa vračal za električno napeljavo, ki nas je nekatere stala 10x toliko kot PTT priključek ali pa za vodovod, ki nas je spet stal 3x toliko kot PTT itd.

Preden začneš kvasiti takšne neumnosti se prepričaj o dejanskem stanju. Država je lastnik Telekoma in lastnik, ne podjetje, se je okoristil z našim denarjem. Ke lasnik ni hotel deliti svojega premoženja (dati delnice Telekoma) se je zavezal sovlagatelje izplačati. Popolnoma enaka situacija bi bila z elektro omrežjem, če bi se kdo spomnil voditi inicativo.
Takšno izjavo kot si jo podal, lahko dajate le ljudje v mestih. Dobili ste družbeno stanovanje, izgrajeno z denarjem vseh preko stanovanjskega fonda in opremljeno z vsemi priklopi. Izven mesta pa so morali ljudje najprej izgraditi svoje hiše (delno s pomočjo kreditov) in nato plačati še enormne zneske za te priklope. Ko so meščanom prodali stanovanja po smešni ceni pa se sploh niso jezili kako so oškodovali davkoplačevalce.
Sicer je pa tvoja izjava enak umotvor kot je bila izjava politika JP: ta referendum bo nas stal 20 milijard (poudarek je na "nas"). V zakon je bilo vneseno celo, da dlje ko si uporabljal telefonski priključek, bolj se je amortiziral in manj dobiš vrnjeno zanj. Kot, da bi na banki vzel kredit in bi z daljšanjem dobe vračila moral vrniti manj izposojenega denarja.