Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kako izvem če je parcela zazidljiva?

matejgt
29.11.2008, 10:23
Pozdravljeni!
Zanima me kako lahko izvem za določeno parcelo če je zazidljiva? Ali je potrebno za vsako parcelo dati pobudo za spremembo namembnosti, pri tem vem da je treba čakati tudi več let za odobritev! Skratka me zanima če so določene parcele lahko zazidljive brez vloge za spremembo namembnosti (parcela je v vasi zraven hiš)? Hvala

Vsemogočni
29.11.2008, 15:58
Obrni se na pristojno službo v upravni enoti tvojega kraja. Tam boš dobil najtočnejše podatke na katere se boš lahko zanesel. Ali na območno geodetsko upravo v tvojem kraju (občini).

advokat
30.11.2008, 12:12
Zazidljivost parcele je opredeljena v občinskih prostorskih planih.
Torej na občino, kamor spada območje na katerem leži parcela :2thumbs:

spartan
02.12.2008, 16:15
Pozdravljeni!
Zanima me kako lahko izvem za določeno parcelo če je zazidljiva? Ali je potrebno za vsako parcelo dati pobudo za spremembo namembnosti, pri tem vem da je treba čakati tudi več let za odobritev! Skratka me zanima če so določene parcele lahko zazidljive brez vloge za spremembo namembnosti (parcela je v vasi zraven hiš)? Hvala

Info glede stanja zemljišča dobiš v zemljiški knjigi (upravna enota)...rabiš le katastrsko številko zemljišča. Potem pa na prostorski plan (mislim da je to na občini), kjer ti bodo povedali še dodatne informacije.

Ali občina ali upravna enota...pri nas je vse v istem poslopju tako da ni razlike. Razen pri ljudeh....ki jih iz tega namena podvajajo:clown: