Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Najljubši/najboljši cédeji v dvatisočosem

šnela
11.12.2008, 21:55
Leto se izteka in nekateri freaki, geeki, luzerji, lamerji in kar je še take golazni delajo sezname top albumov iztekajočega se leta. Ste med njimi tudi vi? :):sleepy::veryevil::2thumbs::dontknow:

Do share!

šnela
13.12.2008, 11:08
Očitno smo samo jaz in mojih pet imaginarnih prijateljev tolk bedni (od tega se samo dva strinjata z mano, od ostalih pa mnenj sploh ne upoštevamo) ... but who cares, anyway.

Top 12 at 12 :) Kinda. To so letošnji (razen nekaterih, ki so izšli konec prejšnjega leta) albumi, ki se mi zdijo vredni omembe.

(izvajalec - naslov albuma (najljubši komad))

Sigur Ros - Međ suđ í eyrum viđ spilum endalaust (Góðan daginn <3 <3 <3)
V ta islandski band sem se zaljubila nevemkdajže in ljubezen še kar traja (moja najresnejša zveza :d). Že prve sekunde plate so me premestile v neke druge dimenzije, v eno čist posebno stanje, ki ga občutim še samo pri tuširanju z ledeno vodo in branju haikujev. Vsak atom njihovih mojstrovin je unikaten, nadčloveški in dejansko brez primere. V odličnost nisem dvomila niti pri tem albumu, ki je vso božanskost še samo nadgradil. Ob poslušanju v živo pa lahko u-m-r-e-š od lepega.

Lumin - Ketri (Izgrala)
Nedavno odkrit projekt Stotta in Emenaua (izšel pa je konec 07) se je nepričakovano zasidral v mojo playlisto, saj me Večina balkan-turkish-alike ritmov precej iritira, z vokalom Irine Mikhailove pa sem taiste zvoke vzljubila. Zelo catchy komadi, ki si jih zaradi neznanja jezika sicer ne morem prepevati, pa zato večkrat poslušam.

Rudresh Mahanthappa - Kinsmen (Convergence (Kinsmen))
Ko se jazz stopi s klasično indijsko glasbo, dobiš Kinsmen. Prijetna, dovršena plata, kjer nimaš občutka, kot da poslušaš je*ene bollywoodske komade, ampak je odlično uigranim virtuozom uspelo te zvoke spraviti v krasen paket.

Sia - Some people have real problems (Beautiful calm driving)
Ženska me je pridobila na svojo stran z albumom Healing Is Difficult, tako da je bilo nestrpno pričakovanje naslednjega izdelka kar logično. Njen značilno zavijajoči glas je v bistvu edino, kar je na novi plošči znanega. V SPHRP se tempo upočasni, besedila pa nemalokrat zaidejo v temačne globine njenih emocij (lol).

El Perro Del Mar - From the valley to the stars (Inner Island)
Ta muska pa nosi etiketo "ljubkost". Ljubek glas, ljubke zvok, ljubka plošča, ljubko poslušanje. Ljubko, res.

E.S.T - Leucocyte (Jazz)
Žal zadnji izdelek izpod prstov Esbjörna, a zato toliko bolj cenjen. Novodobna jazzovska klasika, ki pomojem tokrat ne dosega perfekcije prejšnjih albumov, ampak to niti ni pomembno.

Martha Wainwright - I Know You're Married but I've got Feelings Too (Jesus and Mary)
Do njene glasbe gojim čudno strahospoštovanje. Bizarisch, vem. Pričakovala sem tipično Martho ter jo tudi dobila.

Bohren & der Club of Gore - Dolores (Faul)
Tule je bilo že dosti spisanega o njih in z vsem se strinjam. IMENITNA glasba je verjetno vse, kar lahko izdavim ob očaranosti nad njimi.

Glasvegas - Glasvegas (Geraldine)
Nisem si mislila, da bom še kdaj posegla po tem žanru, ampak tale bitja s testisi so zelo presenetili s svojo svežino. Dejansko zvenijo drugače kot sto drugih alter-indie-rock bandov, ki vsi furajo ene in iste akorde in 'nepozabna' besedila. Okej, pa Škotom se ne znam upreti.

Why? - Alopecia (The Hollows)
Komično-ganljiva besedila + izjemni beati. Yup, hip-hop iz mojih zvočnikov in ni me sram. :p

Duffy - Rockferry (Warwick Avenue)
Duffy sem prvič videla na MTV-ju v New/Fresh, v črni oblekci in s so ****ing amazing vokalom. Mercy je sicer počasi začela načenjati moje živce, zato sem si priskrbela celotno plato. Raznoliki komadi s še vedno so ****ing amazing glasom. Nje ne moreš ne imeti rad.

Dengue Fever - Venus On Earth (Integration)
Najimpulzivnejše poslušana plata letos; vsepovsod, kadarkoli, s komerkoli - kar pomeni, da sem prenasičena z njimi in jih že slab mesec sploh ne poslušam. Podoben občutek kot takrat, ko poješ preveč Lindorjev.

in še
Khia - Nasti Muzik :cool:
No comment needed.

Načrtno ne omenjam (razen sedaj) Portishead, Sun kil Moon, Bon Iver, Deerhunter, Beach house, Fleet foxes, Vampire weekend in Los Campesinos!, ker so sooooooooo overrated.

Edit: omg, moj najdaljši post EVAH! :approve:

mrjerry
23.12.2008, 08:10
Dengue Fever - Venus on Earth
Prišla na začetku leta in ostala na vrhu. Band, katerega imam 2 plati, se je na statistiki v enem letu prebil na 4. mesto večne lestvice.

Asva - What You Don't Know is the Frontier
Neverjetno fantastičen drone/doom metal rekviem najkulejšega benda ever.

Bar Kokhba - Book of Angels vol. 10: Lucifer
Bar Kokhba je zaigrala fenomenalen zaključek druge pesmarice Masada. Catchy melodije, izjemno skomponirane in zaigrane.

Secret Chiefs 3 - Book of Angels vol. 9: Xaphan
Najbolj pričakovana plata leta se sicer ni prebila na vrh, ampak niti pod razno ni razočarala. Zvok Secret Chiefsov je še kako pisan na kožo Zornovim melodijam, njihove težkometalne eksperimentalne korenine pa vseeno občasno povzročijo, da naključnim poslušalcem zastane dih. Still, fenomenalno.

Tom Jones - 24 hours
He's still got it.

Bohren & Der Club of Gore - Dolores
Sicer ne tako dobra kot Midnight Radio ali Black Earth, ampak ker so Bohreni v svoji lastni ligi, še vedno več kot dovolj za na top 10 2008.

John Zorn - The Dreamers
Zaigrana z Bar Kokhba orkestrom, zato podoben zvok kot prej omenjeni Lucifer. Tokrat neobremenjen z judaizmom se je Zorn dotaknil melosa Morriconejevih westernov. Skrajno prijetna in poslušljiva ob vseh priložnostih.

Jamie Saft Trio - Trouble - The Jamie Saft Trio Plays Bob Dylan
Saft je ipak kralj. Plata pa je na seznamu, ker mi je zaradi nje celo Dylan postal všečnejši. Enough said.

Pentemple - 0))) presents...
Stephen O'Malleyev nov diabolični projekt, še bolj temen in peklenski od Gravetempla. Še posebej navdušuje nežni glas Atile Csiharja. Nikakor je ne imejte v avtu, če greste na zmenek. Ali pa po mamo v trgovino...

Plastikman - Nostalgik 3
Plata je sicer izšla novembra lani, ampak sem jo zaznal šele nedolgo nazaj. Richie Hawtin mi je pak najljubšejši in v mojih očeh se vse, česar se dotakne, spremeni v ultraposlušljive viže.