Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Hišni kino - pomoč

kobra111
18.12.2008, 22:33
Lep pozdrav!

Imam majhno težavico s hišnim kinom. Rad bi da bi se zvok od televizije slišal na hišnem kinu ampak mi to nikakor ne uspe. Povezal sem TV in DVD enoto s "činči" (mislim da z rdečim in belim), ampak zvoka se v zvočnih ne sliši. Tudi če dam tam način aux ali celo funkcijo TV audio je situacija ista. Zato bi prosil, če se kdo malo bolje spozna na to, naj pove.

Pa še nekaj. Kolikor sem opazil so aktivni bolj ali manj samo prednji trije zvočniki (levi, desni, center) in subwoofer. Zadnja dva sta skoraj neaktivna, edino če kak film s 5.1 zvokom pogledam se tu pa tam mogoče kaj sliši, ampak to je verjetno odvisno od samega filma koliko takšnih efektov ima. Rad pa bi, da bi se pri poslušanju recimo glasbe ali radia zvok slišal iz vseh zvočnikov (tako imam tudi pri računalniku in se zvok enakomerno sliši iz vseh zvočnikov). Če je možno, se priporočam.

Hvala vnaprej.

primmy
19.12.2008, 16:41
če imaš zvočnike računalniške, pol to ne gre. Sicer pa mislim, da morš met reciever vmes. Torej da imaš na vhod recieverja priključen zvok iz dvd playerja (lahko prek optičnega kabla) in potem naprej iz recieverja na zvočnike, slika gre pa direkt iz dvd playerja na tv. V primeru da si kupu dvd player in zvočnike v kompletu, pa bi zvok mogu normalno delat na vseh petih zvočnikih. Zvočniki so načeloma nastavljeni na enako glasnost razen center zvočnika, zavisi pa od zvokovnega zapisa, ki ti ga predvaja. Sam imam računalniške 5.1 zvočnike in si nastavim glasnost in zamik zvoka s priloženo programsko opremo za vsak zvočnik posebej.

kobra111
19.12.2008, 18:00
Nimam računalniške zbočnike. Imam komplet za domači kino. Pač glavna enota pa sistem vseh zvočnikov. Vse zvezano tako kot more bit, ampak recimo ko glazbo poslušam se sliši samo iz sprednjih. Da bi poslušal pa zvok od Tv med gledanjem pa mi tut ne rata.

primmy
20.12.2008, 10:05
Mislim, da je tko, da če imaš glasbeni zapis dvokanalni, to je ponavadi zvok iz teveja in iz CD zgoščenke, pol se ti "zadnja" dva zvočnika ne oglašata, medtem ko če imaš 5.1 pa predvajajo zapis tak kot je. Na računalniških še da uravnavat glasnost posameznih za ostale pa nisem prepričan. Če ti v navodilih za uporabo nič ne piše, pol se vrjetn ne da. Probaj v nastavitvenem meniju za predvajalnik kaj poiskat ...

V3S0L3C
13.03.2009, 18:53
Pa še nekaj. Kolikor sem opazil so aktivni bolj ali manj samo prednji trije zvočniki (levi, desni, center) in subwoofer. Zadnja dva sta skoraj neaktivna, edino če kak film s 5.1 zvokom pogledam se tu pa tam mogoče kaj sliši, ampak to je verjetno odvisno od samega filma koliko takšnih efektov ima. Rad pa bi, da bi se pri poslušanju recimo glasbe ali radia zvok slišal iz vseh zvočnikov (tako imam tudi pri računalniku in se zvok enakomerno sliši iz vseh zvočnikov). Če je možno, se priporočam.

Hvala vnaprej.

Divxi so skompresirani in zato ne omogacajo 5.1, ce imas kak malo bolsi dvd player lahko forciras 5.1 sistem ampak bo slisati nenaravno. Preizkusi original dvd.