Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Cocktaili

dejan3
24.12.2008, 22:52
Novoletni prazniki so pred vrati; pripravljamo doma novoletno "čago" - hrano imamo le z pijačo je malo kriza.

Rad bi naredil čago nekaj posebnega zato bi letos rad pripravil cocktaile. Mi morda ve kdo svetovati kakšne cocktaile bi se dalo narediti iz naslednih sestavin ki jih imam doma:
Blue Curacao, navadna vodka, beli rum, navadni rum, Cointreau, malibu; brezalkoholno - različni sadni sokovi (razen soka brusnice kateri je sestavina v večih cocktailih vendar soka brusnice nikjer ne dobim :mad: - če morda kdo ve kje ga kupiti v Mbju ali okolici naj prosim pove).

Tak da če ima kdo kako idejo katere cocktaile bi se dalo s tem skupaj zmešan z idejami na plan prosim ;) (če se iz tega neda narediti nevem kaj kupit tudi še kakšno pijačo ali dve samo povejte kaj).

nattka
25.12.2008, 06:40
Acapulco

Pol šilca tekile
Pol šilca likerja z okusom pomaranče
Pol šilca belega ruma
Curek limoninega soka
Curek sladko kisle mešanice

sladko kisla mešanica
:
1 žlica sladkorja
1 žlica limetinega soka
1 žlica limoninega soka
1 žlica vode

šilce je 0,3 ;)

vse sestavine premešaj v posodi za cocktaile... sestavine za sladko kislo mešanico res predhodno dobro premešaj ...

potem pa samo še nalij v primeren kozarec ... pa kaki 2 ledeni kocki zraven ......

a la PINA COLADA

1 šilce belega ruma
kokosova krema za cocktaile
ananasov sok ( ne več kot šilce)
led ( zdrobljen)

z ledom vred dobro premešaj v kozarcu za cocktaile ... odličen, za sladkosnede ... zraven se cartam s koščki ananasa ...;)

nattka
25.12.2008, 06:45
v bistvu recepte snamem z neta ... malce eksperimentiram z okusi in to je to ...

mrjerry
06.01.2009, 08:03
Prisegam na long drink klasike.

Pina Colada
5cl belega ruma
5cl malibuja
led
ananasov sok (če se le da, naj bo Bravo), toliko da napolni 3dcl kozarec

Cuba libre
5cl belega ruma
5cl limoninega soka
ena do dve žlički rjavega sladkorja
led
coca cola, toliko da napolni 3cl kozarec

Cuba libre ne mešamo v šejkerju, ampak najprej zmešamo rum, limonin sok in sladkor, toliko da se ga večina raztopi. Šele nato zalijem z ledom in coca colo ter nežno premešamo.

Long Island Iced Tea
3cl belega ruma
3cl vodke
3cl tekile
3cl triple sec
3cl gina
led
coca cola, toliko da napolni 3cl kozarec

Sex on the beach
3cl vodke
3cl archersa (ali drugega breskovega šnopsa)
pomarančni in ribezov sok v razmerju 50:50
led

alternativa: namesto pomarančnega damo ananasov sok

Snif
13.09.2009, 23:25
A mi lahko kdo zaupa kje dobit triple sec. Ata Snif bi se lotil miksat long island ice tea pa ne ve kje bi dobil. Zadnji k sem ga spil me je prepričal, da bi doma to miksal.

mrjerry
22.09.2009, 17:27
V Leclercu oz. v večini večjih supermarketov. Dobiš ga med likerji, prozorna reč, okrog 40% alkohola. Nekoliko dražja in tudi mnogo kvalitetnejša alternativa je Cointreau, ki ga prav tako dobiš skoraj povsod.

Snif
25.09.2009, 00:25
Hvala Jerry! Zdaj je pa treba še vso to alkoholno zalogo nakupit. :d