Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kako zniževati stroške v obdobju recesije?

anej
01.01.2009, 01:08
Ali imate kaj pametnih idej?

nattka
01.01.2009, 09:51
katere stroške?

anej
01.01.2009, 12:25
Življenjske stroške mislim.
Pred kratkim sem prebral knjigo " Zakaj sem brez denarja?" v kateri je navedeno 24 praktičnih nasvetov, kako zmanjšati življenjske stroške.
Knjiga je zelo dobra. Full ti da motivacijo, da se lahko tudi z majhno plačo zelo daleč pride. Knjiga mi je dala upanje, da se vse da, če se le odločiš nekaj spremeniti. Knjiga prikazuje, da zelo veliko denarja mečemo proč in se tega sploh ne zavedamo.

Iščem pa še na forumih še za kakšne nove nasvete.

En zanimiv citat iz knjige " V ZDA so naredili raziskavo, v kateri so raziskali, koliko stvari (izdelkov) ljudje v resnici potrebujemo. Raziskava je pokazala, da v trgovini s 30.000 izdelki v resnici potrebujemo le 140 le-teh.

tom777
01.01.2009, 12:56
Veliko lahko privarčuješ :
z racionalno rabo elektrike
vode
hrane
v nakupe greš z listkom in kupiš samo tisto kar res potrebuješ, ne oziraš se še na dodatne akcije...

to je samo nekaj stvari, s katerimi lahko veliko privarčuješ.

Milton Friedman
10.01.2009, 09:05
Veliko lahko privarčuješ :
z racionalno rabo elektrike
vode
hrane
v nakupe greš z listkom in kupiš samo tisto kar res potrebuješ, ne oziraš se še na dodatne akcije...

to je samo nekaj stvari, s katerimi lahko veliko privarčuješ.

:D.

Res mi je zanimivo kako večina potrošnikov ni sposobna v trgovini hladno kupit le tistega po kar so prišli in ko doma ugotovijo, da so nakupili večinoma nepotrebno šaro svojo jezo stresajo po trgovcih....patetično v nulo.

king16
11.01.2009, 06:18
:D.

Res mi je zanimivo kako večina potrošnikov ni sposobna v trgovini hladno kupit le tistega po kar so prišli in ko doma ugotovijo, da so nakupili večinoma nepotrebno šaro svojo jezo stresajo po trgovcih....patetično v nulo.

Zato, ker večina potrošnikov še ne čuti krize. Ko in če pa jo bo, se bo zadeva verjetno spremenila.

Milton Friedman
11.01.2009, 20:41
Zato, ker večina potrošnikov še ne čuti krize. Ko in če pa jo bo, se bo zadeva verjetno spremenila.

Tako je od vedno....

tom777
13.01.2009, 14:36
Kriza je samo v glavah, dejansko ne obstaja. Samo zato, ker je "kriza" pa ne bomo kupovali, varčevali, vlagali... ko se enkrat aktivira tako mišljenje pri večini ljudi šele nato se začne "kriza".

miha125
16.01.2009, 19:26
Če bi bil odgovor enostaven, potem ne bi bilo knjig na to temi. Verjetno pa bi ti to znale povedat delavke v IUV-ju. ki znajo povedati odgovor na vprašanje, kako preživeti s plačo, ki jo že tri mesece nisi dobil.

Če te pa na vsak način zanima, kako znižati stroške je pa najbolje da si narediš excelo preglednico in si začneš zapisovat svoje mesečne stroške. Kmalu boš ugotovil, da imaš večino stroškov fiksnih, kar pomeni, do so to v glavnem samo položnice in pa bencin oz. vse kar je povezano s Petrolom. Hrana niti ni tako velik strošek.

tom777
16.01.2009, 20:45
Lahko te takoj popravim in ti ponudim še en nasvet za prihranek: uporabi namesto excela open source (open office). Sicer je pa tudi moja mama med tistimi xxx zaposlenimi, ki so ostali brez službe v IUV, tako da približno vem kako je to, samo pri nas ni tako hudo, ker je še oče zaposlen.

mrjerry
27.01.2009, 09:26
Težko je dajati pavšalne nasvete, kako zniževati stroške, dokler nimaš popisa, za kaj trošiš. Predlagam ti Excel (ali pa OpenOffice Calc :clown:) tabelo, kjer vodiš bilanco stanja. Nekje v dveh mesecih si lahko ustvariš sliko, kje puščaš denar. Tam boš potem lahko videl, kje in predvsem za koliko lahko te stroške znižaš.

V kolikor ti uspe tako, da ti to ne bo pomembno vplivalo na kvaliteto življenja, se ti seveda priporočam za feedback :)