Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Avtozvočniki - ko je priključen samo en je zvok lepši

zeriX
09.01.2009, 22:46
Pozdravljeni,

pred kratkim sem kupil nove zvočnike, Blaupunkt, 55RMS.
Avtoradio je pa star JVC z 4x40W izhoda.
In pojavi se težavica, ko sta priključena oba zvočnika je zvok nekoliko prasketajoč, ko pa vklopim samo enega, levega ali desnega pa je zvok čisti, jakost basov se takoj poviša itd.
Zakaj se to dogaja in bolj pomembno, kak to rešit? Bi kak ojačevalec pomagal? Ali bo potreben malo bolj močan avtoradio?

LP

Aldebaran
10.01.2009, 10:33
1. možnost: nekje imaš žico v stiku, ali si jo pri montaži predrl z vijakom ali pa kje preščipnil. v kolikor je star avto in imaš zvočnike v vratih, preveri tisti šop žic, ki so pri odprtih vratih spravljene v gumijasto cev... nekaj primerov je bilo že, ko je pesek prišel med žice in uničil izolacijo.

2.možnost: napaka na radiu. možnost mrzlega spoja ali pa kakšen drug defekt...

Slowhand
10.01.2009, 14:16
al maš pa plus in minus kablovja za zvočnike nekje zmiksan (slabi basi so prvi znak,da so kabli pomešani oz.napačno priklopljeni na zvočnike)

zeriX
11.01.2009, 00:21
Zvočniki so v zadnji polici, kablov niti v bližini ni bilo ko sem zvočnike montiral, ker je polica bla izven avta takrat.
Napaka na radiu, nimam pojma, ni moj radio, svojega sem v bistvu skuril, bil je samo 4x35W in je ojačevalec v njem odletel.
Bom še probal to da bi obrnil kable, ker sem za ta radio moral malo priključke prirejat pa je čist možno da sem kaj zbiksal.
Sprobam in poročam, hvala.

Edit: no zdaj že je moj radio, ker sem kar enega rabljenega pošlihtal.

zeriX
27.01.2009, 20:30
Niso bli kabli, kriv je prešvoh radio.
Ojačevalec FTW.