Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Alarm, videonadzor hiše

Ali D
15.01.2009, 21:37
Pred kratkim so nam vlomili v hišo. Zdaj premišljujemo o montaži alarma oz. videonadzora. Ima kdo kak pameten nasvet oz. izkušnje?

Vsemogočni
16.01.2009, 16:22
Hja, v prodaji je en kup te robe. kaj je kvalitetno in kaj ne, je težko na pamet določiti. Imam prijatelja, ki se izključno ukvarja s temi rečmi, je dober in ne vgrajuje poceni robo, ki takrat ko je treba zaštrika, ampak dela toliko časa na tem, da je stranka zadovoljna. Seveda se je potrebno podrobno pogovoriti o zahtevah in željah. Če želiš kaj več, pošlji na ZS, pogovorit in videti kaj in kako ni nobena težava. Potem je odvisno od tebe, ali vložiti denar, ali utrpeti še večjo škodo od vložka v kvalitetno zaščito. Seveda o tem odločaš sam :2thumbs:

bobi
16.01.2009, 18:02
Zavedati se je treba, da sta videonadzor in alarm v večih primerih neučinkovita! Video posnetki vloma, niso dokazen material na sodišču, ampak samo pripomoček kriminalistom za prepoznavanje, pa še to v redkih primerih. Če osumljenec in prepoznana oseba na posnetku ne prizna da je on na posnetku, se to ne šteje v dejstvo!!
Če se objekt nahaja bolj na samem, ali imamo v bližini sosede, ki jim ni mar za naš alarm, ali celo ne vedo, da smo ga montirali, nam alarm bolj malo pomaga, razen če je povezan z nadzornim centrom podjetja za varovanje.

Jaz osebno bi prvo osvetlil vse strani hiše z reflektorji na senzor gibanja. Zamenjal bi vhodna vrata z protivlomnimi in na vsa kletna in pritlična okna vgradil rešetke ali vsaj protivlomne rolete. Pozneje pa še preveri in onemogočil dostop do oken in ostalih odprtin v prvem nastropju.
To je ceneje od vsakih ostalih pripomočkov in še vedno najbolj učinkovito, saj se nam gre za to, da vlom preprečimo in ne da vlomilca posnamemo ali preganjamo z zvočnimi alarmi :2thumbs:

Slowhand
16.01.2009, 20:34
ustrezno zavarovanje,ki ti poleg finančne nadomestitve škode nudi tudi eventuelno strokovno pomoč povrnitve varnosti lastnega domovanja,je več kot dobrodošlo...

tiger,gepard,leopard...magnum .357,šrotarca z odrezano cevjo (pa glažune s soljo v naboju)...pa da vidim junaka,ki bi se upal vlomit....
pa dober pes čuvaj tud ni za podcenjevanje,še posebej če ne laja preveč in ima ustrezno velikost,da lopovu mal za ovratnik zadiha.....

poleg video nadzora priporočam namestitev trik presenečenj (kanta z barvo nad vrati itd)
je baraba pobarvana,pa še dnk ponavad pusti v obliki luže....

pol nej se pa zgovarja,da ni bil na crime scene....

mal me žalosti dejstvo,da že igralci serij o zločinih obvladajo več veščin za odkritje hudodelcev kot naši kriminalisti....

nejc
17.01.2009, 11:09
Luči na senzorje vsekakor. Na svetlobi je težko vlamljat. Pa ograjo in znotraj nje psa. Pa rešetke, kot je predlagal bobi in onemogočiti/otežiti dostop do oken in balkonskih vrat.

Videonadzor se da pa dokaj poceni poštimat (sam svoj mojster) z IP kamerami. Našraufat je ni problema, samo kablovje moraš še potegnit. Vse povežeš v LAN in nadziraš preko računalnika. SW go1984 (uradna različica stane 500€) omogoča tudi programski motion detector (na podlagi zaznavanja sprememb slike) in se lahko ob tem recimo sproži snemanje, da ne snemaš neprekinjeno.

Irina
11.02.2009, 02:25
Zavedati se je treba, da sta videonadzor in alarm v večih primerih neučinkovita! Video posnetki vloma, niso dokazen material na sodišču, ampak samo pripomoček kriminalistom za prepoznavanje, pa še to v redkih primerih. Če osumljenec in prepoznana oseba na posnetku ne prizna da je on na posnetku, se to ne šteje v dejstvo!!:

Ko sem prebrala prvi del tvojega zapisa, sem se kar zgrozila. Torej, če vlomilec trdi, da ni on na posnetku, obvelja njegova? Sem prav razumela, je to sploh mogoče?

bobi
11.02.2009, 18:05
Video in avdio posnetki, na sodišču nimajo veljave, razen v zelo redkih primerih, ko sodnik to dovoli, zaradi lažjega razumevanja primera.
Ti dokazi pa ne smejo vplivati na razsodbo!

Vsemogočni
11.02.2009, 21:19
Luči na senzorje vsekakor. Na svetlobi je težko vlamljat. Pa ograjo in znotraj nje psa. Pa rešetke, kot je predlagal bobi in onemogočiti/otežiti dostop do oken in balkonskih vrat.

Videonadzor se da pa dokaj poceni poštimat (sam svoj mojster) z IP kamerami. Našraufat je ni problema, samo kablovje moraš še potegnit. Vse povežeš v LAN in nadziraš preko računalnika. SW go1984 (uradna različica stane 500€) omogoča tudi programski motion detector (na podlagi zaznavanja sprememb slike) in se lahko ob tem recimo sproži snemanje, da ne snemaš neprekinjeno.

Kdaj pa pol spiš :dontknow: In kaj če pridejo ravno takrat ko po mučnem bedenju zspiš ko klada :dontknow:

pecnikr
12.02.2009, 12:24
Video in avdio posnetki, na sodišču nimajo veljave, razen v zelo redkih primerih, ko sodnik to dovoli, zaradi lažjega razumevanja primera.
Ti dokazi pa ne smejo vplivati na razsodbo!

ja to delno drži če je seveda vlomilec skoraj popolnoma neprepoznaven takrat itak ne morš obsodit da je bil...drugače pa videoposnetek velja kot dokaz v primeru da imaš na vidnem mestu oznake nalepke ki govorijo da je objekt video nadzorovan...takrat imaš vso pravico da lumpa zašiješ...:dontknow:

bobi
12.02.2009, 14:26
Oznaka, oziroma nalepka, da je prostor ali zemljišče pod videonadzorom je obvezna po zakonu! Če ni oznake te lahko še kdo toži ;)

Vsemogočni
15.02.2009, 01:59
Pa če se na posnetku ali v kameri vidi sosedovo dvorišče, te sosed tudi lahko toži.

nikaragua
18.02.2009, 09:18
jez imam pa sledeč problem... na objektu mi nekdo striktno razbija šipe na 3 tedne in mi gre to počasi ze zelo na zivce.
zanima me kaj bi vi naredili na mojem mestu...
možnosti mam pa ogromne v prostoru mam wireless internet neomejene moznosti glede elektrike in stacionarni in prenosni računalnik ki bi lahko ponoči snemala kaj se dogaja. Mislim da bi mi zunaj zadoscala navadna ir kamera ki lovi do 20m samo zdej me skrbi strosek glede video kartice? zanima me ce obstajajo se kasne druge moznosti?