Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : nasveti za zaljubljene

damyanslo
29.01.2009, 17:40
mene zanima oz. iščem nasvet kaj storiti če si zaljubljen v dve osebi hkrati???
hvala za nasvete!

Lencka
29.01.2009, 19:33
uuuu... pomojem najboljš navalit na tretjo osebo. očitno prvidve nista dovolj ok, če bi bila katera ultimativno fajn, bi bil itak čisto prevzet samo od nje/-ga :clown:

me pa firbec matra, kaj misliš storiti ti :clown:

pecnikr
29.01.2009, 19:47
pol enostavno ne veš kaj bi sam z sabo rad...ponavadi po najbolšem scenariju za tebe.....:dontknow: ostaneš sam ....

mrjerry
30.01.2009, 08:40
Greš s tisto ki bolš da :approve:

Lencka
30.01.2009, 08:49
Greš s tisto ki bolš da :approve:

boljš ali prej?

mrjerry
30.01.2009, 09:37
boljš ali prej?

Bolš.
Jasno si s prvo vsaj dokler druga ne da. :approve:

Andreea
30.01.2009, 10:46
Bolš.
Jasno si s prvo vsaj dokler druga ne da. :approve:

Kaj komplicirate...
Fant ima sam eno nalogo - poskrbet mora, da se bejbiki ne spoznata, pa je zadeva rešena.

damyanslo
30.01.2009, 14:36
tnx za te nasvete......zdej pa zakompliciram stvar se obe osebi poznata in ena je celo iz istega klasa kot jaz.....
in še to kaj naj storim če bi hotel čimprej pozabiti na eno od teh dveh oseb???če je sploh možno....:(

KissMe
31.01.2009, 11:22
Koliko pa si star? Mam občutek, da te bo do obeh dokaj hitro minilo;)

damyanslo
31.01.2009, 15:54
Koliko pa si star? Mam občutek, da te bo do obeh dokaj hitro minilo;)

star sem 18 kmalu bom 19, čeprav mi vsi težijo d sem zrel za 23:d
upam da se bo tvoja napoved uresničla in to kmalu.....

Lencka
31.01.2009, 19:28
hja, saj imaš prav - biti zaljubljen v dve je resda lahko znak "starejšosti"

damyanslo
31.01.2009, 21:35

lol upam d je to hec:d drgač pa hvala vsem za nasvete pa na to temo lahko pišete tudi kake svoje iskušnje....:)

Lencka
01.02.2009, 16:43
jaz se ne hecam. pa tudi še nikoli nisem bila zaljubljena v dve hkrati, tako da tovrstnih (i)skušnjav nimam.

spartan
26.03.2009, 18:21
hvala za nasvete!

ko boš pa tretjo srečal, pa boš še v tretjo:rolleyes:

Praktično je skor nemogoče; ker si imel kot vsi ostali 2 roditelja različnih si spolov. Mislim pa da te malo hormoni matrajo....saj veš ono...."zaljubim se 5-6 puta u roku od 3 minuta":d

spartan
26.03.2009, 18:22

Človek pa res ne ukazuje srcu v katero osebo se bo zaljubil.

A se strinjaš:clown:

KissMe
27.03.2009, 07:47
ko boš pa tretjo srečal, pa boš še v tretjo:rolleyes:

Praktično je skor nemogoče; ker si imel kot vsi ostali 2 roditelja različnih si spolov. Mislim pa da te malo hormoni matrajo....saj veš ono...."zaljubim se 5-6 puta u roku od 3 minuta":d

In kaj ima zaljubljenost s tem?:veryevil:

spartan
28.03.2009, 13:03
In kaj ima zaljubljenost s tem?:veryevil:

hja....kdo od nas pa je imel starša istih si spolov. Fizično je nemogoče.

pač plastičen primer...odločitev o ljubezni ima povezavo s tveganjem in percepcijo tveganja. Vkolikor ima oseba vedenjski vzorec z visokim zaznavanjem tveganja to kratko malo pomeni, da bolj pretehta ostale racionalne opcije. V bistvu oseba iz strahu pred slabo izbiro raje "zamudi priložnost", saj se odloči za manj tvegano varianto, kot za nepredvidljive posledice.

Konkretno na primeru tega poba; on nič kaj ne razmišlja glede tveganja, ker njegov opisan primer ni ljubezen, ampak enkratna slepa zaljubljenost, kar je glede na njegova leta popolnoma pravilno...in če to pomeni dve naenkrat je to dve naenkrat:clown:

S tem da smo ljudje tako ali tako vajeni, da svoje odločitve vgradimo v svoj način razmišljanja v smislu "potrebno je bilo".

Lencka
28.03.2009, 15:30
Človek pa res ne ukazuje srcu v katero osebo se bo zaljubil.

A se strinjaš:clown:

Ne, lahko pa uporablja možgane pri svojih dejanjih :clown: No, odrasle osebe naj bi jih. Zrele. Take, za 23 let zrele :rolling:

KissMe
28.03.2009, 18:27
hja....kdo od nas pa je imel starša istih si spolov. Fizično je nemogoče.

pač plastičen primer...odločitev o ljubezni ima povezavo s tveganjem in percepcijo tveganja. Vkolikor ima oseba vedenjski vzorec z visokim zaznavanjem tveganja to kratko malo pomeni, da bolj pretehta ostale racionalne opcije. V bistvu oseba iz strahu pred slabo izbiro raje "zamudi priložnost", saj se odloči za manj tvegano varianto, kot za nepredvidljive posledice.

Konkretno na primeru tega poba; on nič kaj ne razmišlja glede tveganja, ker njegov opisan primer ni ljubezen, ampak enkratna slepa zaljubljenost, kar je glede na njegova leta popolnoma pravilno...in če to pomeni dve naenkrat je to dve naenkrat:clown:

S tem da smo ljudje tako ali tako vajeni, da svoje odločitve vgradimo v svoj način razmišljanja v smislu "potrebno je bilo".

Moj post se ni nanašal na "2 različna spola" ampak na to, da ima vsak od nas 2 roditelja. Ni mi jasno, zakaj sploh omenjaš spol. In čeprav ima vsak od nas dva roditelja, ni nujno:

1. da sta se imela roditelja rada oz. da sta bila zaljubljena

2. tudi, če sta bila zaljubljena drug v drugega, ne pomeni, da nista bila hkrati zaljubljena še v 3. osebo, torej:dontknow:

User
28.03.2009, 18:36
hvala za nasvete!

nč najbolš d poveš da ste triplex:veryevil:

spartan
29.03.2009, 10:22
Ne, lahko pa uporablja možgane pri svojih dejanjih :clown: No, odrasle osebe naj bi jih. Zrele. Take, za 23 let zrele :rolling:

Tudi za obče "veljavno zrele osebnosti" ti lahko dam primer; mož in žena, oba preko 50, z dobro vzgojenimi otroci polnimi vrlin, izredno pošlihtano finančno situacijo, spoštovanjem okolice od blizu in daleč, z visokim nivojem statusa v družbi, z neomadeževano biografijo njunega zakona sta naredila naslednje...

oba sta si dobila mlajša partnerja in šla narazen....sedaj pa nagradno vprašanje; ali je to zrelo?

Snif
29.03.2009, 16:04
Povabiš sebe in ostale v trojčka. ;)

freestar
29.03.2009, 18:59
hvala za nasvete!
Ljubezen je nekaj povsem neobvladljivega. Je stanje ki ga zanetijo čustva, fiziologija in biokemije. Poleg pa je obvezno še človekov čut za estetiko. Ko se zaljubimo na prvi pogled je vizualizacija predmeta poželenja prva, ki nas pritegne. Šele potem pride do globljega spoznavanja. Včasih pa tudi ne. Zadostuje en nor večer in še bolj nora noč. Sicer pa "hoditi z dvema" ni nič napačnega. Problem nastopi, če se ne moreš odločiti. Danes takšne zveze niso nič nenavadnega. Živimo v času drugačnih vrednot, potreb in pričakovanj. Klasične zveze ne bodo propadle. So pa v modi tudi "drugačne" zveze, na katere pred leti nismo niti pomislili. Skratka, potrpljenje je božja mast. Človek se mora sam odločiti kdo ti je ljubši. Kateri od obeh se bolj prilega tvoji duši in telesu.

Lencka
29.03.2009, 19:29
Tudi za obče "veljavno zrele osebnosti" ti lahko dam primer; mož in žena, oba preko 50, z dobro vzgojenimi otroci polnimi vrlin, izredno pošlihtano finančno situacijo, spoštovanjem okolice od blizu in daleč, z visokim nivojem statusa v družbi, z neomadeževano biografijo njunega zakona sta naredila naslednje...

oba sta si dobila mlajša partnerja in šla narazen....sedaj pa nagradno vprašanje; ali je to zrelo?

ja, je. ne vem, zakaj je to sploh vprašanje :clown:

na kar sem jaz ciljala z zrelostjo, je bilo vprašanje avtorja teme, da je fuuul zaljubljen v dve bejbi, pa nima pojma, kaj naj naredi, ker se povrh vsega še poznata, pa nasploh imajo ljudje njega za bolj zrelega... ;) mislim, da se to precej razlikuje od tvojega primera. saj nikogar ne obsojam, ampak meni se pač prvo ne zdi znak bogvekake zrelosti, ki presega biološko starost osebe, ki postavlja tako vprašanje, drugo pa ne vem, zakaj bi bilo problematično. sta pač spoznala, da si želita nekoga drugega, in skladno s tem ukrepala, hvalevredno celo tako, da nista poskušala s sedenjem na dveh stolih.

spartan
29.03.2009, 20:12
ja, je. ne vem, zakaj je to sploh vprašanje :clown:

na kar sem jaz ciljala z zrelostjo, je bilo vprašanje avtorja teme, da je fuuul zaljubljen v dve bejbi, pa nima pojma, kaj naj naredi, ker se povrh vsega še poznata, pa nasploh imajo ljudje njega za bolj zrelega... ;) mislim, da se to precej razlikuje od tvojega primera. saj nikogar ne obsojam, ampak meni se pač prvo ne zdi znak bogvekake zrelosti, ki presega biološko starost osebe, ki postavlja tako vprašanje, drugo pa ne vem, zakaj bi bilo problematično. sta pač spoznala, da si želita nekoga drugega, in skladno s tem ukrepala, hvalevredno celo tako, da nista poskušala s sedenjem na dveh stolih.

khmmm....spoznala, da si želita nekoga drugega. Najprej je on spoznal, šele potem ona:clown:

Lencka
29.03.2009, 20:29
khmmm....spoznala, da si želita nekoga drugega. Najprej je on spoznal, šele potem ona:clown:

saj vsaj jaz ne bi pričakovala, da bosta imela do sekunde usklajen urnik :clown: kaj ima to veze?

spartan
30.03.2009, 07:30
saj vsaj jaz ne bi pričakovala, da bosta imela do sekunde usklajen urnik :clown: kaj ima to veze?

...da je eden od partnerjev bolj nagnjen k entropiji, drugi mu pa sledi.

Da so stvari kot so; skupna odločitev za nakup avtomobila, skupen nakup zakonske postelje, skupni budžet, enakopravnost, misel da sta obe strani krivi za razpad zveze, skupni interesi itd. ena velika utopija ki živi samo v idealih. Mogoče to:clown:

Andreea
30.03.2009, 08:01
Ah, vunderšon... me like that
Se spartan levi v še enga "razočaranega", ki se bo trudil (ostale?) prepričat, da je hepi lajf samo opij za množice?
c-c-c...

Za nekoga, ki je v življenju videl samo tri črne ovce, verjetno velja, da so vse ovce črne - ni pa nujno, da je temu res tako...
In če hočeš, obratno, za nekoga, ki je v življenju videl samo 1000 belih ovc... khm...

spartan
30.03.2009, 08:29
:clown:Ah, vunderšon... me like that
Se spartan levi v še enga "razočaranega", ki se bo trudil (ostale?) prepričat, da je hepi lajf samo opij za množice?
c-c-c...

Za nekoga, ki je v življenju videl samo tri črne ovce, verjetno velja, da so vse ovce črne - ni pa nujno, da je temu res tako...
In če hočeš, obratno, za nekoga, ki je v življenju videl samo 1000 belih ovc... khm...

...ma ne...neko srednjo pot pa ravnotežje pa to. Seveda pa ni easy...

KissMe
30.03.2009, 10:03

Men se zdi to prou kul:2thumbs: sam upam lahko, da bom lahko sama pri 50ih zamenjala za mlajšega in uživala naprej :2thumbs:

Andreea
30.03.2009, 11:07
Men se zdi to prou kul:2thumbs: sam upam lahko, da bom lahko sama pri 50ih zamenjala za mlajšega in uživala naprej :2thumbs:

js pa tega ne bi :dontknow: mislim, tudi če bi lahko, raje ne bi

KissMe
30.03.2009, 11:34
js pa tega ne bi :dontknow: mislim, tudi če bi lahko, raje ne bi

U bistvu je težko zdele govorit za tolk časa naprej... ampak ideja se mi ne zdi slaba... če si pač oba poiščeta nekoga drugega (tretjega) in živita srečno do konca svojih dni:)

Andreea
30.03.2009, 13:03
js sm od vedno mela rajš samo enega... :d in če bi "dolgočasno" trajalo enih 70 let, sploh ne bi imela nič proti - ravno nasprotno.

KissMe
30.03.2009, 18:46
js sm od vedno mela rajš samo enega... :d in če bi "dolgočasno" trajalo enih 70 let, sploh ne bi imela nič proti - ravno nasprotno.

Seveda smo enga... ampak včasih pa pride tko, da je fajn tud zamenjat:d

freestar
01.04.2009, 09:23

Zrelost s tem nima nič. Zadevo moraš opazovati iz obeh zornih kotov. Tudi tista dva MLAJŠA sta si izbrala STAREJŠA bivša zakonca. Zakaj bi torej izpostavljali zgolj izbiro oz. odločitev starejših bivših zakoncev? http://www.my-smileys.de/smileys3/19.gif

samozavesten
01.04.2009, 14:12
spremembe so vodilo zivljenja.monotonost ubija.vcasih tudi eden od parterjev samo caka da drugi naredi napako,da je potem moralno zadoscen,ko sam naredi kasneje tudi to.tudi v zakonu ima vsak partner svoje interese kot v vseh drugih stvareh.tudi v zakonu poskusa vedno eden ali oba manipulirat z drugim.
ampak se enkrat,sprememba je definitivno najboljsa resitev.life is too short.:)

freestar
01.04.2009, 17:28
Sprememba godi. So vedeli že Stari Grki. Problem je v tem, da tega novi ne vedo(mo) oz. se delamo, da je to nekaj bogokletnega. http://www.my-smileys.de/smileys3/diablotin.gif

vučko stručko
08.05.2009, 01:18
hvala za nasvete!

kaj si v tem času naredil? a si srečen in zadovoljen? so ti nasveti pomagali?:censored:?

Snif
02.09.2009, 08:47
Obe varas pa je.

Citymamba
06.09.2009, 16:58
Ha ha ha! Bravo praktik! :2thumbs::veryevil:

MatejaO
21.09.2009, 01:00
Saj vem, da ste moški pra*ci. Zaljubite se, ne samo v dve osebi, ampak v najmanj 5. Ko lepo izgubite z oči, zagledate drugo lepo in ste spet na novo zaljubljeni ...