Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Tih ventilator

Tecka
30.01.2009, 18:03
Iscem kak res tih ventilator za v kopalnico. Kok je ta katerega imam sedaj ne vem sm ze gledala pa nisem nikjer videla da bi kje kaj pisal kok dB je. Tudi ne vem kok imam premer, bom pa pogledala

pecnikr
30.01.2009, 18:21
Iscem kak res tih ventilator za v kopalnico. Kok je ta katerega imam sedaj ne vem sm ze gledala pa nisem nikjer videla da bi kje kaj pisal kok dB je. Tudi ne vem kok imam premer, bom pa pogledala

no js ponavadi montiram pri strankah firmo ventilatorja Vortice je ena izmed boljših mam pa trenutno 2 na zalogi pa sem šel pogledat tehnične podatke pa nikjer ne vidim da bi bil podatek o dB sem pa siguren da se da to preverit...ponavadi je to zlo tiha zadeva bolj k glasnemu delovanju pripomore včasih izvodna cev...sam ventilator je kr tiho...

Tecka
30.01.2009, 21:04
a se da to izvodno cev kako izolirat, kr mene res moti ta hrup. Je pa tak ventilator - pravzaprav sta dva v dveh prostorih, in ce ni vklopljen se tudi sam kdaj vrti in takrat je tih, ko mu dam pa elektriko mam pa obcutek da mi bo glavo kdaj raznesl

pecnikr
31.01.2009, 08:17
a se da to izvodno cev kako izolirat, kr mene res moti ta hrup. Je pa tak ventilator - pravzaprav sta dva v dveh prostorih, in ce ni vklopljen se tudi sam kdaj vrti in takrat je tih, ko mu dam pa elektriko mam pa obcutek da mi bo glavo kdaj raznesl

ja to je problem v izvodni cevi tu pa mislim da se skoraj ne da nič uredit ...ne vem ...mogoče kdo ve...::dontknow:

Jakec
31.01.2009, 16:14
da se z bolj "masivno" cevjo, ne vibrira toliko.

Vsemogočni
31.01.2009, 21:03
Probi dobit asinhronskega, brez krtačk. Ti so tihi, res nimajo visokih obratov, delujejo pa zanesljivo. Včasih so jih vgrajevali v kaloriferje, sigurno se jih pa da še vedno kje kupit. Vse ostalo ali ropota ko traktor, ali začne ropotati v enem letu delovanja. Paziti je potrebno tudi kako je vgrajen, da ne povzroča vibracij s tem pa sila neprijetnih, sicer ne prav zelo glasnih, ampak zelo motečih.

V naši klima napravi, je med obratovanjem motorček brenčal, kot brenči v transformatorju. Moteče, ni kej. Ker imamo še garancijo, sem poklical serviserja, ki je odprl pokrov, podrl kar nekaj delov klime, med motorček in steno motorja, kamor je vgrajen motorček, pa vstavil neko peno, ki se je gnetla. Porinil motorček nazaj, sestavil klimo in zadeva je rešena. Klima ko laufa, kot da ni vklopljena.

Tecka
31.01.2009, 21:46
Zal se ne spomnim kako je bilo na zacetku (vgrajen je ene 5 let) sam se mi zdi da je tudi ropotalo, ne vem ce tako kot danes - je pa mozno da sem z leti postala bolj obcutljiva na to