Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Dijaška izkaznica

jaja3
10.02.2009, 13:47
Dan,
spet eno "solsko" vprasanje za vas: hci je v srednji soli, ki ne organizira izdaje dijaskih izkaznic. Vem, da drugod dijaki to uredijo kar na svoji soli.
Na koga se je mogoce obrniti za pridobitev take izkaznice ? Iskali sva po spletni strani DOS (Dijaske organizacije), pa ne najdeva informacije o tem...
Hvala :)

jaja3
11.02.2009, 08:29
Uh, vidim, da je to res tezko vprasanje :nonono:
Vsem zelim lep dan :)

šnela
11.02.2009, 09:14
upam, da ti bo tole kej pomagalo: http://www.popust.net/faq.php#1
ampak kolikor jst vem, bi morala vsaka srednja šola omogočati naročanje dijaških izkaznic. Naj se hči pozanima pr socialni delavki oziroma svetovalni delavki al kokrkol se že reče unim tetam.

jaja3
18.02.2009, 09:37
:)Najlepsa hvala za informacijo.

jaja3
03.03.2009, 12:53
no, smo se pozanimali na svetu starsev - ne, ta sola pa ni zainteresirana, ker je s tem delo in so sami stroski. evo. tako je to pri nas.:nonono:

pecnikr
03.03.2009, 13:57
halo, halo, halo v tem trenutku grem do ministra za šolstvo če dobim taki odgovor...v zakonu piše da mora vsaka šolska ustanova nudit otrokom dijakom in študentom dokumentacijo o potrdilih o dijaških in študenskih izkaznicah....i.t.d.... tko da...če ne pa pojdita na drugo šolo in tam vama bodo posredovali obrazec za naročilo dijaške izkaznice...

jaja3
04.03.2009, 12:26
odgovor nase sole je, da oni izdajajo potrdilo o solanju, ki ima v bistvu enako funkcijo (kar je res, ni pa enako prakticno za prenasat okrog).

sem se pa pozanimala tudi na ustanovi, ki izdaja te izkaznice, in so mi pisno odgovorili, da lahko to urejamo samo preko sole; se pravi, da ne mores sam poslat obrazca, slike in denarja, ce sola ni posrednik.

medtem sem tudi odkrila, da lahko podobno izkaznico, le da je ta mednarodna (in seveda drazja) dobimo tudi na nasem studentskem servisu (tudi za dijake) - tako da bo to to, s solo se pa se bomo bodli, nima smisla.

pecnikr
04.03.2009, 19:13
ok samo da boste uredili...