Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : A morda odrasli in starejši nimamo pravice do kvalitetnega zdravstva?

zlato
17.02.2009, 17:12
1. Drago:
februar 17th, 2009 at 16:43

kaj mar si odrasli in starejši ne zaslužimo zdravja.

#

Spoštovani gospod Miklavčič minister za zdravstvo ne morem trditi, da je v naši ljubi državi res vse tako dobro, kot govorite v tem prispevku - Slovensko zdravstvo glede na sredstva dobro deluje. Moje izkušnje so povsem drugačne in ne rečem da so vsi zdravniki enaki. Pri nas imamo en del zdravnikov, ki so nadpovpečno sposobni i mnogo premalo plačani. Na drugi strani imamo nesposobne zdravnike, ki so predobro plačani in imamo tisto zlato sredino,ki se prilagaja in vegitira. V vednost takratnemu ministru za zdravstvo gospodu Bručanu.

From: Liza To: drago Cc: Janez. Sent: Friday, January 26, 2007 8:47 AM
Subject: Odgovor na pritožbo dela v Kliničnem centru
Spoštovani. Glavna zdravstvena inšpektorica nam je posredovala vašo pritožbo glede dela v nočni izmeni na Kliničnem centru v Ljubljani. Za pojasnila smo prosili Predstojnika Kliničnega oddelka za endokrinologijo, diabetes in presnovne bolezni prof.dr.Janeza Preželja, dr.med., višjega svetnika, ki je pojasnil, da ima zaklepanje vrat v nočnih urah vsaj dva razloga. V času majhnega števila zaposlenih se preprečuje prihajanje na oddelek nepooblaščenim osebam (v KC je mnogo kraj), preprečuje pa se tudi nekontrolirano odhajanje pacientov na stopnišča in v dnevne prostore, kjer v nočnih urah kadijo (nevarnost požarov!). V vsakem nadstropju pa so požarne stopnice, ki so vedno odklenjene. O nepravilnostih se lahko obvesti vodjo oddelka in nato ev. predstojnika klinike. Če bolnik ne želi neposrednega pogovora oz. kontaka, pa so možne pisne pritožbe, ki jih sprejema posebna služba KC. Zavedamo se, da se nepravilnosti lahko dogajajo in jih ob dobronamernih kritikah skušamo odpravljati. Pavšalne kritike nam niso v pomoč, pač pa proučimo vsak konkreten primer, zato vas prosimo, da navedete vsaj datum, ko ste opazili nepravilnosti, da lahko preučimo konkreten primer in tudi ukrepamo. S spoštovanjem. prim.Janez Remškar, dr.med., generalni direktor Direktorata za zdravstveno varstvo Ministrstvo za zdravje Spoštovana Najprej bi vas povprašal od kod vam moji osebni podatki, in če se oseba, ki vam jih je posredovala zaveda, da ve v prekršku, ker je posredovala moje osebne podatke brez moje privolitve. V nadaljevanju pa bi povedal naslednje glede pisanja na forum. Nisem imel namena se izpostavljati in pisati bilo kakšne pritožbe, a sem jo žal moral. ko sem na balkonu državnega zbora poslušal odgovore na interpelacijo gospoda ministra Bručana mi žilica ni dala miru in sem sklenil to moram napisati na forum. KO JE RAZLAGAL, DA JE V ZDRAVSTVU VSE V NAJLEPŠEM REDU IN DA VSE FUNKCIONIRA IN DELUJE BREZHIBNO SO MI ŠLI LASJE POKONCI. Zdaj pa k konkretnim primerom. Na oddelku za diabetes sem bil sprejet 20.11.2006 in sem bil tam do 23.11.2006. in v tem času nimam nobene pripombe na delo zdravnikov in sester v dopoldanski in popoldanski izmeni. imam pa pripombe na delo sester v nočni izmeni, ki nekorektno opravljajo svoje delo in zanemarjajo svoje dolžnosti. V teh treh nočeh sem samo enkrat dobil inzulin, ki sem ga moral dobiti ob polnoči. Poleg v sobi je bil pacient, ki je imel strašne bolečine in je jamral cele noči, za kar tudi sam nisem mogel spati. in sem večkrat šel na hodnik in kaj sem ugotovil, da naše sestre, ki bi morale biti dežurne lepo mirno spijo in se ne zmenijo za nič, pri tem stanju, pa so vrata hodnika zaklenjena. Sprašujem se in sprašujem vas kaj bi se zgodilo, z vsemi nepokretnimi, če bi v tem trenutku prišlo do požara. vam povem prišlo bi do neznatne panike in ker bi bila vrata zaklenjena, bi ta bila še večja sestre bi pa lepo mirno spale, kot so to počele. Če že imate inšpektorico naj si vzame čas ali pa pošlje koga drugega v nenapovedan nadzor in naj se prepriča nad dejanskim stanjem. Tudi sam sem delal ponoči kot varnostnik, in če sem morda kdaj zadremal za par minut in me je dobil nadzornik, ki je vsakodnevno hodil v kontrole ob različnih urah sem bil ob procente plače in še na disciplinsko sem moral iti pa nisem odgovarjal za ljudi, kot to počno vaše sestre. To bi bilo dovolj glede tega primera. Drugi primer pa se mi je zgodil pred par dnevi točno 17.01.2007, ko so me z reševalnim vozilom pripeljali na SNMP, KER ME JE DUŠILO IN ZELO MOČNO SEM KAŠLJAL PRI TEM PA SO MI NOGE ZATEKLE KOT HLEBCI. moram povedati, da sta reševalca, ki sta me pripeljala, zelo korektno in profesionalno postopala do mene, a žal se je zgodilo, ko sta me pripeljala na SNMP ju je zdravnica Buić Rerečić Dajana ne da bi me pogledala vprašala reševalca, če sem tudi jaz zadet. Vidite tak je dejanski odnos nekaterih ne vseh v zdravstvu do pacientov. Po štiriurnem čakanju na izvide, mi je dejala saj vam nič ni izvidi so vredu. Nakar sem se oblekel in hotel zapustiti zdravniško sobo, če ne bi prišel medicinski brat in mi rekel, da moram počakati, ker bom dobil napotnico za IPP. Počakal sem in z ženo, ki je bila zunaj sva počakala na pregled na IPP, kjer pa je bil res profesionalen pristop in pogovor z pacientom. Vse pohvale dr. medicine Bor Antoliču in pa dr. medicine Damjan Grencu. Na IPP sem še moral počakati na dodatne preiskave približno tri ure. Ne moreš verjeti če tega ne doživiš, kako različni so lahko pristopi in način dela naših zdravnikov. Odškodninska tožba sledi. RES ČE IMATE INŠPEKTORJE IN JIH PLAČUJETE POŠLJITE JIH KDAJ PA KDAJ NENAPOVEDANO TUDI NA ORGENCO IN NAJ POVPRAŠAJO LJUDI KAKO SO ZADOVOLJNI Z USLUGAMI, PA BODO DOBILI DEJANSKO SLIKO. LEP POZDRAV IN ŽELIM VAM LEP IN USPEŠEN DAN
#
5. zlati 1316.02.2009 23:06:22
(+5)

Gospod minister sprašujem se koliko ljudi je prebrtalo to knjižico in koliko jih sploh ve za svoje pravice in koliko se jih upazahtevati svoje pravice, če pa gledamo, po teliviziji, kaj počnejo z starši preminulega malega bora -katastrofa našega zdravsva. poznate to knjižico. PACIENTOVE PRAVICE - Brošura “Kaj vam prinaša Zakon o pacientovih pravicah (.pdf.)

8. zlati 1317.02.2009 13:26:45

Spoštovani minister skoraj bi me danes pobralo tako zelo dobro je določen del našega zdravstva.DANES PONOČI IN ŽE KAKE 4 DNI SEM SPAL PO CCA4 URE NA NOČ KER SEM KAŠLJAL IN DUŠILI ME JE V USTIH PA KOT BI IMEL ŽERJAVICO. PONOČI PA SE VSEMU TEMU PRIDRUŽI NEZNOSNA BOLEČINA UŠES. RES SEM IMEL SMOLO, DA MOJE ZDRAVNICE NI BILO IN SEM MORAL K GOSPE SOTOŠEK V POLJU. PRVI UTIS JE ŽAL BIL VARLJIV GLEDE PRIJAZNOSTI.POSLUŠALA JE PLUČA JE REKLA VREDU POSLALA ME JE V LABORATORIJ, DA DAM KRI IN POČAKAM NA IZVID
#
9. zlati 1317.02.2009 13:33:57

SE NADALJUJE, DO TU ŠE VSE VREDU IN PRAV VZAMEJO MI KRI ČEZ ČAS ME SESTRA POKLIČE V AMBULANTO, KJER TRENUTEK POČAKAM IN POKLIČE ME DOKTOR SOTOŠEK. POVE MI DA SO LEVKOCITI 6.8 IN DA JE SENTIMENTACIJA MALO POVIŠANA NAMESTO 8 JE BAJE 14 IN DA TO VI ZA ANTIBIOTIKE. POVEDAL SEM JI DA SEM SLADKORNI BOLNIK IN DA MI JE SLADKOR NIHAL MED 10 I 25 NATO UGOTOVI, DA NI NIČ HUJŠEGA DA JE TO VIROZA. NATO MI NAPIŠE LEKADOL 500 ZA BOLEČINE. NA TO SEM JI REKEL DA SEM POTEM BREZ VEZE PRIŠEL K NJEJ, KER LEKADOL C
#
10. zlati 1317.02.2009 13:41:45

SE NADFALJUJE. TER ASPIRIN CE SEM ŽE JEMAL 5 DAN, ZA GRLO PA NEOANGIN IN ANGAL. IN KAJ MI BODO POMAGALE TABLETE 500 ČE MENE NEZNOSNO BOLIJO UŠESA IN GRLO IN NOS IMAM POPOLNOMA ZAMAŠEN IN DA SLABO SLIŠIM. ODGOVOR JE BIL TO IMATE ZA BOLEČINE IN VZAMITE ZVEČER DVE NAENKRAT, JAZ SEM UGOTOVILA DA IMATE VERJETNO VIROZO IN VI MENI NE BOSTE GOVORIL KAJ VAM JE. KO SEM ODHAJAL SEM SE RESNIČNO RAZJEZIL IN REKEL NEKAJ PIKRIH, DA JE ONA ZATO TAM, KER JO MI PLAČUJEMO IN ODGOVOR JE BIL, DA JO JAZ ŽE NE.
#
11. zlati 1317.02.2009 13:55:50

SE NADALJUJE. VSE TO JE SLIŠAL NASLEDNJI PACIENT, KI JE BIL ZA MANO NATO JE PRIŠLA OD NEKOD SESTRA IN ZDRAVNICA JI POTOŽI, DA SEM REKEL DA SEM BREZ VEZE PRIŠEL K NJIM IN DA TO NI RES, DA JE ONA UGOTOVILA, DA IMAM VIROZO. VZEL SEM RECEPT IN JIMA POVEDAL , DA SE BOM PRITOŽŽIL NA MINISTRSTVO ZA ZDRASTVO IN ODŠEL. PRI RECEPTORKI SEM VZEL PAPER IN NAPISAL PORITOŽBO NAD ODNOSOM Z DRAVNICE DO PACIJENTA. K OSEM PEŠ IZ VEVČ DO ZALOGA PRIŠEL DOMOV MI JE SLADKOR NARASTEL NA 33,1 KLICAL SEM ŽENO,
#
12. zlati 1317.02.2009 14:02:05

DA SE SLABO POČUTIM IN DA NAJ ME POKLIČE NA POL URE PO DOBRIH DVEH URAH KO SEM SI DAL NAMESTO 22 ENOT 30 ENOT JE SLADKOR PADEL NA 11,9. SPRAŠUJEM SE KAKŠEN BI BIL SLADKOR ŠELE ČE NE BI CCA 4 KM PEŠAČIL BOJIM SE DA BI PADEL V KOMO. tako prijazni so nekateri naši zdravniki a da vam povem da je moja osebna zdravnica suho zlato, zato ne mečem vseh v en koš so tudi izjeme, ki jim je treba kapo dol dati kako znajo z pacijentom. če ne bi bil tako hudo bolan ne 100 temveč več ne bi iskal njihove pomoči.

Komentirajte